wikiHow:سیاست حفظ حریم خصوصی

به ویکی‌هاو، سرویس‌ها و وب‌سایت‌های آنلاین و موبایل (“سرویس”) شرکت ویکی‌هاو (“ویکی‌هاو”، “ما” یا “به ما”) خوش آمدید. سیاست حفظ حریم خصوصی ما‌ نحوه‌ی جمع‌آوری، استفاده، افشا، اشتراک‌گذاری و محافظت از اطلاعات شما و گزینه‌های انتخابی شما را در خصوص نحوه‌ی جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات توضیح می‌دهد.

همان طور که در این سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است، هنگامی که از خدمات ما بازدید یا استفاده می‌کنید، صراحتاً با جمع‌آوری، استفاده، ذخیره‌سازی، پردازش و افشای اطلاعات خود که شامل اطلاعات شخصی شما نیز می‌شود، موافقت می‌کنید.

مقررات نوشته‌شده با حروف بزرگ که در این سیاست حفظ حریم خصوصی تعریف نشده‌اند، معنایی دارند که در بخش شرایط و مقررات استفاده از خدمات ما به آن‌ها پرداخته شده است. اگر موضوعی در این سیاست حفط حریم خصوصی یا در شرایط و مقررات استفاده از خدمات وجود دارد که با آن‌ مخالف هستید، باید از دسترسی به یا استفاده از سرویس‌ها صرف‌نظر کنید.

نحوه‌ی جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات

ما اطلاعات زیر را درباره‌‌ی شما جمع‌آوری می‌کنیم:

اطلاعاتی که مستقیماً در اختیار ما قرار می‌دهید:
ما اطلاعات خاصی مثل موارد زیر را درخواست می‌کنیم:

 • هنگام ثبت‌نام حساب کاربری ویکی‌هاو یا مکاتبه با ما، اطلاعاتی از قبیل نام کاربری، نام واقعی، تاریخ تولد، آدرس، شماره تلفن و آدرس ایمیل درخواست می‌شود. هنگام ثبت‌نام برای دریافت خبرنامه، آدرس ایمیل شما را جمع‌آوری می‌کنیم.
 • همچنین ممکن است کلیه پیام‌هایی را که از طریق سرویس ارسال می‌کنید،‌ نگهداری کرده و اطلاعاتی را که در محتوای کاربری به سرویس ارائه می‌دهید، جمع‌آوری کنیم.
 • ما از این اطلاعات برای راه‌اندازی، نگهداری و تأمین امکانات و عملکرد سرویس استفاده می‌کنیم. نام کاربری و نام واقعی شما (درصورتی‌که بخواهید آن را افشا کنید)، به‌صورت عمومی منتشر خواهد شد. بعد از انتشار، ممکن است دیگر امکان حذف نام کاربری یا نام واقعی شما به‌صورت کامل از سرویس وجود نداشته باشد.


اطلاعاتی که ممکن است از اشخاص ثالث دریافت کنیم:
ممکن است اطلاعاتی را درباره‌‌ی شما از اشخاص ثالث دریافت کنیم.

 • برای مثال، اگر از طریق اتصال یا ورود به یک سرویس شخص ثالث به وب‌سایت‌ها یا سرویس‌های ما دسترسی پیدا کنید، مثلاً از طریق Facebook Connect، با “دنبال‌کردن”، “پسندیدن”، اضافه‌کردن برنامه‌ی ویکی‌هاو، پیونددادن حساب کاربری خود به سرویس ویکی‌هاو و غیره، ممکن است آن سرویس شخص ثالت، اطلاعات خاصی درمورد نحوه‌ی استفاده‌ی شما از سرویس خود را به ویکی‌هاو ارائه دهد.
 • این اطلاعات می‌توانند شامل، اما نه محدود به، شناسه‌ی کاربری مرتبط با حساب شما (برای مثال، UID یا همان کد شناسایی کاربری فیسبوک شما)، توکن دسترسی موردنیاز برای دسترسی به آن سرویس، اطلاعاتی که به شخص ثالث اجازه داده‌اید آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارد و کلیه اطلاعاتی که در ارتباط با آن سرویس عمومی کرده‌اید، باشند.
 • اگر به ما اجازه دسترسی به لیست دوستان خود، شناسه کاربری آن‌ها و ارتباطتان با آن دوستان را بدهید، ممکن است از این اطلاعات استفاده و آن‌ها را ذخیره کنیم تا بتوانیم تجربیات شما را اجتماعی‌تر کرده، به شما اجازه دهیم تا دوستان خود را برای استفاده از سرویس دعوت کنید و همچنین زمانی که دوستانتان به ویکی‌هاو ملحق‌ می‌شوند، به شما اطلاع بدهیم. باید همیشه قبل از پیوند یا اتصال سرویس‌های شخص ثالث به سرویس ویکی‌ها، تنظیمات حریم خصوصی خود را در وب‌سایت‌ها یا سرویس‌های شخص ثالث بررسی و در صورت لزوم آن‌ها را مجدداً تنظیم کنید. همچنین می‌توانید از طریق تنظیمات سرویس‌های شخص ثالث، پیوند حساب آن سرویس شخص ثالث را با سرویس ویکی‌هاو لغو کنید.


دعوت از دوستان برای استفاده از ویکی‌هاو:

 • ممکن است ویکی‌هاو، به صلاحدید خود، ویژگی امکان دعوت از فراد شخص ثالث را به سرویس اضافه کند. اگر سرویس دعوت ما را از طریق ویژگی “دعوت از دوستان” برای دعوت یک شخص ثالث به سرویس ویکی‌هاو انتخاب کنید، می‌توانید دوستان خود را مستقیماً از طریق فهرست مخاطبین اصلی گوشی برای دعوت انتخاب کنید؛ لازم به توضیح است که ما از شما درخواست نمی‌کنیم تا لیست مخاطبین خود را در سرویس وارد کنید و همچنین اطلاعات موجود در لیست مخاطبین شما را نگهداری نمی‌کنیم. در نظر داشته باشید که با دعوت از دوستان به ویکی‌هاو از طریق ویژگی “دعوت از دوستان”، مستقیماً یک متن یا ایمیل از حساب شخصی شما ارسال می‌شود و ما لیست مخاطبین شما را ذخیره نمی کنیم. علاوه بر این، شما متوجه هستید و موافقت می‌کنید که هزینه‌های مخابراتی معمول برای پیام‌های ارسال‌شده، روی خط تلفن شما اعمال می‌شود. ازآنجایی‌که این دعوت‌نامه‌ها مستقیماً از ایمیل یا تلفن شما ارسال می‌شوند، ما روی این ارتباط‌ها دسترسی یا کنترلی نداریم.


پیداکردن دوستان در سرویس:

 • ممکن است ویکی‌هاو، به صلاحدید خود، یک ویژگی ایجاد کند که به شما امکان می‌دهد دوستان دارای حساب ویکی‌هاو خود را از طریق ویژگی “یافتن دوستان” پیدا کنید. ویژگی “یافتن دوستان” این امکان را به شما می‌دهد تا دوستان خود را از طریق (۱) لیست مخاطبین خود، (۲) سایت‌های شبکه‌های اجتماعی (مثل توییتر با فیسبوک)

یا (۳) از طریق جست‌وجوی نام و نام‌های کاربری آن‌ها در ویکی‌هاو پیدا کنید. در صورت انتخاب گزینه‌ی پیداکردن دوستان از طریق لیست مخاطبین، با دسترسی ویکی‌هاو به لیست مخاطبین خود، از قبیل جست‌وجو برای مشخص‌کردن اینکه آیا شخص مرتبط با اطلاعاتی که ارائه می‌کنید از ویکی‌هاو استفاده می‌کند یا خیر، موافقت می‌کنید. در صورت انتخاب گزینه‌ی یافتن دوستان از طریق شبکه‌های اجتماعی، متوجه این موضوع هستید که اطلاعاتی که این سایت‌ها برای انجام این نوع جست‌وجو ارائه می‌دهند، توسط سیاست‌های حفظ حریم خصوصی و تنظیمات حساب کاربری شما در آن سایت‌ها کنترل می‌شود. اگر می‌خواهید دوستان خود را از طریق جست‌وجوی نام یا نام کاربری پیدا کنید، کافی است نامی را برای جست‌وجو تایپ کنید و ببینید آیا آن نام یا نام کاربری در سرویس ما نمایش داده می‌شود یا خیر. توجه داشته باشید که ما اطلاعات موجود در لیست مخاطبین شما یا اطلاعات سایت‌های شبکه‌های اجتماعی درمورد مخاطبین شما را حفظ و نگهداری نمی‌کنیم و از این اطلاعات برای هیچ هدفی به‌غیر از کمک به شما برای یافتن دوستان خود در ویکی‌هاو استفاده نمی‌کنیم.
اطلاعات تحلیلی:
ما ممکن است داده‌های تحلیلی را مستقیماً جمع‌آوری کنیم یا از ابزارها و خدمات تجزیه‌و‌تحلیل شخص ثالث کمک بگیریم تا به ما در اندازه‌گیری ترافیک و روند استفاده از سرویس کمک کنند. این ابزارها، اطلاعات ارسال‌شده توسط مرورگر یا دستگاه تلفن همراه شما را، از جمله صفحاتی را که بازدید می‌کنید و سایر اطلاعاتی را که به ما در بهبود خدمات کمک می‌کنند، جمع‌آوری می‌کنند. ما این اطلاعات تحلیلی را به‌صورت انبوه جمع‌آوری و استفاده می‌کنیم به‌طوری که نمی‌توان آن‌ها را به‌طور مستقل برای شناسایی یک کاربر خاص به‌صورت مستدل مورد استفاده قرار داد.

اطلاعات کوکی‌ها:
جزئیات کامل را می‌توانید در قسمت سیاست کوکی‌های ما بیابید. هنگام بازدید و استفاده از سرویس ویکی‌ها، ممکن است یک یا چند کوکی را (فایل متنی کوچک حاوی رشته‌ای از کاراکترهای حرفی‌عددی) به کامپیوتر شما ارسال کنیم؛ این کوکی‌ها مرورگر شما را به‌طور منحصربه‌فرد شناسایی می‌کنند و به ویکی‌هاو اجازه می‌دهند به ورود سریع‌تر شما به سیستم کمک کرده و فرایند گشت‌وگذار شما را در اینترنت بهبود بخشد. کوکی‌ها ممکن است همچنین اطلاعاتی را درمورد نحوه‌ی استفاده‌ی شما از سرویس (برای مثال، صفحاتی که مشاهده می‌کنید، لینک‌هایی که روی آن‌ها کلیک می‌کنید و اقدامات دیگری که در این سرویس انجام می‌دهید) به ما منتقل ‌کنند و به ما یا شرکای تجاری ما اجازه ‌دهند نحوه‌ی استفاده‌ی شما را از سرویس در طول زمان دنبال کنیم.

 • بعد از بستن مرورگر، یک کوکی دائمی روی دیسک سخت دستگاه شما باقی می‌ماند. ممکن است کوکی‌های دائمی در بازدیدهای بعدی شما از سایت مورد استفاده قرار گیرند. کوکی‌های دائمی را می‌توان با کمک دستورالعمل‌های مرورگر وب حذف کرد.
 • کوکی‌های موقت غیردائمی هستند و بعد از بستن مرورگر از بین می‌روند. می‌توانید مرورگر کامپیوتر خود را طوری بازنشانی و تنظیم کنید تا هیچ کوکی را نپذیرد یا به شما اطلاع دهد که یک کوکی در حال ارسال است. اما در نظر داشته باشید که اگر قابلیت پذیرفتن کوکی‌ها غیرفعال شود، ممکن است بعضی از عملکرد‌های سرویس به‌درستی کار نکنند. جزئیات کامل در این خصوص را می‌توانید در قسمت سیاست کوکی‌های ما بیابید.

اطلاعات فایل ثبت رخداد:
هر بار که به سرویس دسترسی پیدا می‌کنید، اطلاعات فایل ثبت رخداد به‌طور خودکار توسط مرورگر یا دستگاه تلفن همراه شما گزارش می‌شود. هنگام استفاده از سرویس ویکی‌هاو، سرورهای ما اطلاعات فایل ثبت رخداد را به‌صورت خودکار ضبط می‌کنند. این گزارش‌های سرور ممکن است شامل اطلاعاتی مانند درخواست وب شما،‌ آدرس پروتکل اینترنت (“IP”)، نوع مرورگر، صفحات ارجاع/خروج و URLها، تعداد کلیک‌ها و نحوه‌ی تعامل شما با پیوندهای سرویس، نام دامنه، صفحات فرود، صفحات مشاهده‌شده و اطلاعات دیگری از این دست باشند.

اطلاعات web beacon/gif ها:
هنگام استفاده‌ی شما از سرویس،‌ ممکن است از gif (فایل‌های تصویری متحرک) شفاف (به‌عنوان web beacon نیز شناخته می‌شوند) که برای ردیابی ناشناس الگوهای استفاده آنلاین کاربران کاربرد دارند، استفاده کنیم. همچنین ممکن است از gifهای شفاف در ایمیل‌های مبتنی بر HTML ارسالی برای کاربران برای ردیابی این که کدام ایمیل‌ها باز می‌شوند و کاربران روی کدام لینک‌ها کلیک می‌کنند، استفاده کنیم. اطلاعات ارائه‌شده توسط این gifهای شفاف امکان گزارش‌گیری دقیق‌‌تر و بهبود خدمات را فراهم می‌آورند.

شناسه‌های دستگاه:
وقتی با یا از طریق یک دستگاه تلفن همراه (شامل اما نه محدود به تلفن‌های هوشمند یا تبلت‌ها) به سرویس دسترسی پیدا می‌کنید، ممکن است به یک یا چند “شناسه دستگاه،” از قبیل شناسه منحصربه فرد جهانی (“UUID”)، دسترسی پیدا کنیم، آن‌ها را جمع‌آوری کنیم، بر آن‌ها نظارت و/یا آن‌ها را از راه دور ذخیره کنیم. شناسه‌های دستگاه، فایل‌های داده کوچک یا ساختار‌های داده مشابهی هستند که روی دستگاه تلفن همراه شما نصب می‌شوند و دستگاه تلفن همراه شما را به‌طور منحصربه‌فرد شناسایی می‌کنند. یک شناسه دستگاه می‌تواند داده‌های ذخیره‌شده در ارتباط با سخت‌افزار، داده‌های ذخیره‌شده در ارتباط با سیستم عامل‌ دستگاه یا نرم‌افزارهای دیگر یا داده‌‌های ارسال‌شده به دستگاه توسط ویکی‌هاو باشد. شناسه دستگاه ممکن است اطلاعاتی را درباره‌‌ی نحوه‌ی مرور و استفاده‌ی شما از سرویس به ما منتقل کند. یک شناسه دستگاه ممکن است به‌طور دائم در دستگاه شما باقی بماند تا به شما کمک کند سریع‌تر وارد سیستم شوید و همچنین گشت‌وگذار شما را در سرویس بهبود دهد. اگر قابلیت امکان استفاده یا در دسترس بودن شناسه‌های دستگاه مختل یا غیرفعال شوند، ممکن است بعضی از ویژگی‌های سرویس به‌درستی کار نکنند.

داده‌های موقعیت مکانی:
هنگامی که از طریق یک دستگاه تلفن همراه به سرویس دسترسی پیدا می‌کنید، ما ممکن است به “داده‌های موقعیت مکانی” شما دسترسی پیدا کنیم، آن‌ها را جمع‌آوری کنیم و/یا آن‌ها را از راه دور ذخیره کنیم؛ این داده‌ها می‌توانند شامل مختصات GPS (برای مثال عرض و/یا طول جغرافیایی) یا اطلاعات مشابه‌ درمورد محل دستگاه تلفن همراه شما باشند. داده‌های موقعیت مکانی می‌توانند اطلاعاتی را درباره‌ی نحوه‌ی مرور و استفاده‌ی شما از سرویس در اختیار ما قرار دهند. در صورت اختلال یا غیر فعال شدن دسترسی یا امکان استفاده از داده‌های موقعیت مکانی، ممکن است بعضی از ویژگی‌های سرویس، به‌ویژه خدمات مبتنی بر موقعیت مکانی، به‌درستی کار نکنند.

ارتباطات تجاری و بازاریابی:
ممکن است از اطلاعاتی (مثل آدرس ایمیل شما) که جمع‌آوری یا دریافت می‌کنیم، برای برقراری ارتباط مستقیم با شما استفاده کنیم. ممکن است ایمیل‌های حاوی خبرنامه‌ها، تبلیغات و پیشنهادات ویژه را برای شما ارسال کنیم. اگر نمی‌خواهید چنین پیام‌های ایمیلی را دریافت کنید، می‌توانید از گزینه‌ای که برای انتخاب یا تغییر تنظیمات در اختیارتان قرار داده شده است، استفاده کنید. برای انصراف از ارتباطات تجاری و بازاریابی ما، لطفاً یک ایمیل به support@wikihow.com ارسال کنید یا مراحل لغو اشتراک را که در بدنه‌ی ایمیل‌ها و ارتباطات تجاری و بازاریابی ارسالی ما قرار داده شده‌اند، دنبال کنید.

در صورت لزوم، ممکن است قبل از ارسال چنین مواردی، از شما درخواست کنیم موافقت خود را برای دریافت آن‌ها اعلام (انتخاب) کنید. ما همچنین از اطلاعات شما برای ارسال ایمیل‌های مرتبط با سرویس (برای مثال، تأیید حساب کاربری، تأیید و یادآوری خرید و صورت‌حساب‌ها، تغییرات/به‌روزرسانی‌های عملکردهای سرویس، اطلاعیه‌های فنی و امنیتی) استفاده می‌کنیم. می‌توانید از دریافت ایمیل‌های مرتبط با سرویس انصراف ندهید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید مطابق با اطلاعاتی که ارائه می‌دهید، در “نتایج جست‌وجوی“ ویکی‌هاو قرار بگیرید (قسمت “پیداکردن دوستان” در قسمت بالا را مشاهده کنید).

استفاده از اطلاعات نوع سرویس خاصی که درمورد شما جمع‌آوری می‌کنیم:
ما از کوکی‌ها، فایل‌های ثبت رخداد، شناسه‌های دستگاه، اطلاعات موقعیت مکانی و سایر اطلاعات gif شفاف برای مقاصد زیر استفاده می‌کنیم یا ممکن است استفاده کنیم:

الف): یادآوری اطلاعات به نحوی که مجبور نباشید هنگام بازدید از سایت یا در بازدیدهای بعدی آن‌ها را دوباره وارد کنید؛
ب): ارائه اطلاعات و محتوای سفارشی و شخصی؛
ج): تامین اثربخشی سرویس و نظلرت بر آن؛
د): بررسی آمار و اندازه‌های کلی مثل تعداد کل بازدیدکنندگان، ترافیک کل سایت و الگوهای دموگرافیک؛
ه):تشخیص یا رفع مشکلات فناوری؛
و): کمک به شما جهت دسترسی مناسب به اطلاعات خود پس از ورود؛
ز): ارسال تبلیغات به مرورگر یا دستگاه شما؛ و
ح): به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ی ویکی‌هاو در دستگاه تلفن همراه شما.

به اشتراک‌گذاری اطلاعات شما

ما ممکن است اطلاعات شخصی شما را برای اهداف مختلف و با نهادهای مشخص‌شده در زیر به اشتراک بگذاریم. در صورت تصمیم به استفاده از سرویس ما، ممکن است اطلاعات شما را همان طور که در زیر ذکر شده است، به‌صورت آنلاین نیز منتشر کنیم.

 • ما ممکن است اطلاعات شما را با هدف ارائه خدمات به شما با شرکای تجاری شخص ثالث و کاربران قابل‌اعتماد به اشتراک بگذاریم. همان طور که قبلاً در شرایط و مقررات استفاده از خدمات ما شرح داده شده است، ویکی‌هاو ممکن است به‌منظور ارائه برخی از جنبه‌های سرویس یا نظارت بر آن‌، به کاربران خاصی امتیازات مدیریتی بدهد (“کاربران قابل‌اعتماد”).
 • در صورت ثبت‌نام خبرنامه‌های ما، آدرس ایمیل شما با Mailchimp به اشتراک گذاشته خواهد شد. جهت مشاهده جزئیات بیشتر درباره‌‌ی نحوه‌ی مدیریت و حفظ امنیت اطلاعات شما توسط Mailchimp، به سیاست حفظ حریم خصوصی Mailchimp مراجعه کنید.
 • ما جهت دریافت کمک برای ارائه خدمات به شما، با سازمان‌ها و افراد مختلف (“ارائه‌دهندگان خدمات”)، از قبیل شرکت‌های میزبانی وب‌سایت و داده و شرکت‌های ارائه‌‌دهنده اطلاعات تحلیلی همکاری می‌کنیم. ما باید با چنین ارائه‌دهندگان خدمات شخص ثالث همکاری کنیم تا آن‌ها در اجرا، ارائه و بازاریابی سرویس‌ها به ما کمک کنند. این اشخاص ثالث دسترسی محدودی به اطلاعات شما دارند و از اطلاعات شما فقط برای انجام وظایف محوله از طرف ما استفاده خواهند کرد. اطلاعاتی که با ارائه‌دهندگان خدمات خود به اشتراک می‌گذاریم ممکن است شامل اطلاعاتی که شما به ما ارائه می‌دهید یا اطلاعاتی که ما درمورد شما جمع‌آوری می‌کنیم، از جمله اطلاعات شخصی، باشد. ما اقدامات مناسبی انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم ارائه‌دهندگان خدمات ما به محافظت صحیح و مناسب از اطلاعات شما که توسط ما در اختیارشان قرار می‌گیرد، مقید هستند. اگر متوجه شویم یک ارائه‌دهنده خدمات به‌صورت نادرست از این اطلاعات استفاده می‌کند یا اطلاعات را افشا می‌کند، اقدامات مقتضی را برای توقف یا اصلاح این استفاده یا افشای نادرست انجام خواهیم داد. ما اطلاعات شخصی را بر مبنای منافع حقوقی مشروع خود در ارئه خدمات به شما با ارائه‌دهندگان خدمات خود به اشتراک می‌گذاریم. مشارکت ما با ارائه‌دهندگان خدمات اغلب برای ارائه خدمات به شما ضروری است، به‌ویژه در مواردی که چنین شرکت‌هایی نقش‌های مهمی از قبیل کمک به حفظ عملکرد و ایمن نگه‌داشتن خدمات ما دارند. در برخی موارد دیگر، وجود این ارائه‌دهندگان خدمات خیلی برای ما ضروری نیست ولی در موضوعاتی مثل کمک در انجام تحقیقات برای نحوه‌ی بهبود خدمات به کاربران به ما کمک می‌کنند. در خصوص موارد اخیر، ما علاقه متعارفی به همکاری با ارائه‌کنندگان خدمات خود داریم.
 • لطفاً جهت اطلاع از خدمات تبلیغات شخص ثالثی که ممکن است برای نمایش تبلیغات در سرویس استفاده کنیم و اطلاعاتی که ممکن است به آن‌ها ارائه شود، به موارد زیر توجه کنید.

چه کسی می‌تواند محتوای کاربری را ببیند: هر محتوای کاربری که داوطلبانه برای ارسال به سرویس افشا می‌کنید، مگر به صلاحدید ویکی‌هاو، در دسترس عموم قرار می‌گیرد و قابل‌حذف نیست. بعد از ارسال محتوا در ویکی‌هاو، ممکن است دیگر امکان حذف آن از دید عموم وجود نداشته باشد زیرا این امکان وجود دارد که کپی‌های آن محتوا در صفحات حافظه‌ی پنهان و آرشیو، در سایت‌ها دیگری که محتویات ما را بازنشر می‌کنند یا درصورتی‌که کاربران دیگر آن اطلاعات را کپی و ذخیره کرده باشند، قابل‌مشاهده باقی بمانند. اگر نمی‌خواهید محتوای کاربری شما در دسترس عموم باشد، لطفاً آن را در ویکی‌هاو پست و ارسال نکنید. نام کاربری و در صورت تمایل به افشا، نام واقعی شما، به‌صورت عمومی منتشر خواهد شد. پس از انتشار نام کاربری و / یا نام واقعی شما، ممکن است دیگر امکان حذف آن‌ها وجود نداشته باشد.

چه کسی می‌تواند آدرس IP شما را ببیند: اگر درحالی‌که وارد حساب کاربری خود نشده‌اید، محتوای کاربری را در سرویس پست کنید، آدرس IP شما همراه محتوای کاربری شما منتشر می‌شود تا مشارکت شما در سرویس به آن منتسب شود. به‌منظور کاهش رفتارهای توهین‌آمیز، منتخبی از کاربران قابل‌اعتماد توانایی بررسی آدرس IP کاربران را دارند. همچنین کلیه سرویس‌هایی که در ویکی‌هاو تعبیه شده‌اند، از قبیل سرویس‌های تبلیغات، ارائه‌دهندگان ویدئو‌ها، شبکه‌های اجتماعی یا اشخاص ثالث دیگر به آدرس IP شما دسترسی خواهند داشت.

چه کسی می‌تواند آدرس ایمیل شما را ببیند: اگر آدرس ایمیل خود را وارد کنید، ارتباط از ویکی‌هاو و کاربران دیگر را فعال می‌کنید. اگر به کاربران پاسخ بدهید یا در فعالیت‌های گروهی ویکی‌هاو مانند جلسات شرکت کنید، آدرس ایمیل شما با این کاربران به اشتراک گذاشته خواهد شد. علاوه بر این، برخی از آدرس‌های ایمیل مانند blocked@wikiHow.com برای گروهی از کاربران مورداعتماد ارسال می‌شوند و آن‌ها از آدرس ایمیل شما برای پاسخ به ایمیل استفاده می‌کنند.

در صورت تغییر کنترل چه اتفاقی می‌افتد:
ما ممکن است شرکت (از جمله سهام شرکت) یا هر ترکیبی از محصولات، خدمات، دارایی‌ها و/یا کسب‌وکار را بخریم/بفروشیم/واگذارکنیم یا انتقال دهیم. اطلاعات شما مانند نام مشتری و آدرس ایمیل، محتوای کاربری و سایر اطلاعات کاربری مرتبط با سرویس ممکن است از جمله مواردی باشند که در این نوع تراکنش‌ها فروخته یا به شکل دیگری منتقل ‌می‌شوند. همچنین ممکن است چنین اطلاعاتی را در جریان واگذاری‌های شرکتی، ادغام، تملک، ورشکستگی، انحلال، سازماندهی مجدد، فسخ و تراکنش های مشابه یا اقداماتی که شامل تمام یا بخشی از شرکت می شود، بفروشیم، واگذار کنیم یا انتقال دهیم.

مواردی که ما باید اطلاعات شما را به اشتراک بگذاریم:
ویکی‌هاو اطلاعات شما را در مواردی که طبق قانون یا احضاریه نهاد‌های مربوطه ضروری باشد، فاش می‌کند. همچنین اگر به دلایل قابل‌قبولی به این نتیجه برسیم که چنین اقدامی برای (الف) پیروی از قانون و درخواست‌های مراجع و مجریان قانون ضروری است و یا (ب) برای اجرای شرایط و مقررات استفاده از خدمات ما یا محافظت از امنیت، کیفیت یا یکپارچگی خدمات ما و یا (ج) برای اعمال یا حفاظت از حقوق، دارایی‌ها یا امنیت شخصی ویکی‌هاو، کاربران ویکی‌هاو یا دیگران ضروری است، این اطلاعات را به اشتراک خواهیم گذاشت.

به اشتراک‌گذاری اطلاعات نوع سرویس خاص که درباره‌‌ی شما جمع‌آوری می‌کنیم:
ما ممکن است اطلاعات نوع سرویس خاصی را از قبیل اطلاعات به دست آمده از طریق ابزارهایی مثل کوکی‌ها، فایل‌های ثبت رخداد، شناسه‌های دستگاه، داده‌های موقعیت مکانی و gif‌های شفاف (مثل، داده‌های مربوط به استفاده‌ی ناشناس، صفحات و URL‌های اجرا و خروج، انواع بسترها، تعداد کلیک‌ها، غیره) را با این اشخاص به اشتراک بگذاریم: (الف) با شرکای تجاری و شخص ثالث خود برای اهدافی که در بخش بالا در خصوص “نحوه‌ی جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات” توضیح داده شده است. همچنین ممکن است داده‌ها را جمع‌آوری کنیم یا به گونه‌ی دیگری تمام کاراکتر‌های شناسایی و تشخیص شخصی را حذف کنیم و سپس این داده‌های تجمیعی و ناشناس را با شخص ثالث به اشتراک بگذاریم.

تبلیغات در ویکی‌هاو:
ما همچنین ممکن است اطلاعات خاصی مانند داده‌های مربوط به موقعیت مکانی، مرورگر، کوکی‌ها و سایر داده‌های مرتبط با استفاده‌ی شما از سرویس ویکی‌هاو را با هدف نمایش تبلیغاتی (“ads”) که ممکن است موردعلاقه شما باشند با شرکای تجاری خود به اشتراک بگذاریم. ویکی‌هاو ممکن است به سرویس‌های تبلیغاتی شخص ثالث یا شبکه‌های تبلیغاتی اجازه دهد تا این تبلیغات را در سرویس ارائه کنند. این سرویس‌های تبلیغاتی شخص ثالث یا شبکه‌های تبلیغاتی از فناوری برای ارسال مستقیم تبلیغ به مرورگر یا دستگاه تلفن همراه شما، تبلیغات و پیوند‌هایی که در سرویس ظاهر می‌شوند استفاده می‌کنند و هنگام انجام این کار به‌صورت خودکار آدرس IP شما را دریافت می‌کنند. آن‌ها ممکن است همچنین از فناوری‌های دیگر (مثل کوکی‌ها، ‌‌جاوا اسکریپت، شناسه‌های دستگاه،‌ داده‌های موقعیت مکانی و ‌gifهای شفاف، مشاهده در قسمت بالا) برای جمع‌آوری اطلاعات درباره‌ی بازدید‌ها و الگو‌های استفاده‌ی مرورگر یا دستگاه شما در سرویس و وب‌سایت‌های دیگر و اندازه‌گیری اثربخشی تبلیغات و شخصی‌سازی محتوای تبلیغاتی ارائه‌شده به شما استفاده کنند.

به‌عنوان مثال، گوگل از کوکی‌های DART برای ارائه تبلیغات از طریق سرویس استفاده می‌کند. استفاده گوگل از کوکی DART به گوگل و شرکای تجاری او این امکان را می‌دهد تا براساس بازدید شما از سرویس و وب‌سایت‌های قبلی که ممکن است بازدید کرده باشید، تبلیغاتی را به شما ارائه دهد. سایر شبکه‌های تبلیغاتی نیز از کوکی‌های مشابه و gif‌های شفاف برای ارائه تبلیغات هدفمند از طریق سرویس استفاده می‌کنند. با دنبل‌کردن دستورالعمل‌های گفته‌شده در اینجا می‌توانید این کوکی‌ها را حذف کنید. می‌توانید از کوکی DART گوگل و کوکی‌های قرارداده شده توسط شبکه‌های تبلیغاتی دارای گواهی ابتکار تبلیات شبکه (NAI) در اینجا انصراف دهید. انصراف از این کوکی‌ها نه‌تنها در سرویس ویکی‌ها، بلکه در تمام وب‌سایت‌های شبکه‌های تبلیغاتی تأیید‌شده‌ی NAI اعمال خواهد شد. اما درنظر داشته باشید این انصراف‌ها در شبکه‌هایی که دارای گواهی NAI نیستند بی‌اثر خواهند بود.

لطفاً توجه داشته باشید که ممکن است یک تبلیغ‌کننده از ویکی‌هاو بخواهد یک تبلیغ را برای گروه خاصی از مخاطبین نمایش دهد (به‌عنوان مثال، بر اساس ویژگی‌های جمعیت‌شناختی یا علایق دیگر). در چنین شرایطی ویکی‌هاو یا شرکای تبلیغاتی ما مخاطبین هدف را تعیین می‌کنند و ویکی‌هاو تبلیغات موردنظر را برای آن مخاطبین نمایش می‌دهد و داده‌ها را به‌صورت ناشناس در اختیار تبلیغ‌کننده قرار می‌دهد. اگر به چنین تبلیغاتی عکس‌العمل نشان دهید، ممکن است تبلیغ‌کننده یا سرور تبلیغات به این نتیجه برسند که شما با ویژگی‌های مخاطبانی که می‌خواهند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند، مطابقت دارید. ویکی‌هاو ممکن است برای بهبود تجربیات کاربری یا کمک به بهبود و سنجش اثربخشی خود، کد‌های اشخاص ثالث را در سرویس جاگذاری کند. نمونه‌هایی از این اشخاص ثالث ممکن است شامل موارد زیر باشند

 • فیسبوک
 • توییتر
 • پینترست
 • گوگل
 • یوتیوب

این اشخاص ثالث ممکن است اطلاعاتی درمورد شما ازقبیل آدرس IP یا کوکی‌ها را به روش‌هایی که ویکی‌هاو کنترلی روی آن‌ها ندارد، جمع‌آوری کنند.

سیاست حفظ حریم خصوصی ویکی‌هاو در این موارد اعمال نمی‌شود و ما نمی‌توانیم فعالیت‌های اشخاص ثالث را کنترل کنیم. لطفاً به سیاست‌های حفظ حریم خصوصی این اشخاص ثالث مراجعه کنید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با این اشخاص ثالث تماس بگیرید.

چگونه اطلاعات شما را ذخیره و از آن‌ها محافظت می‌کنیم

ذخیره‌سازی و پردازش:
اطلاعات جمع‌آوری شده‌ی شما توسط سرویس ممکن است در ایالات متحده یا هر کشور دیگری که ویکی‌هاو یا شرکت‌های تابعه، وابسته یا ارائه دهندگان خدمات او در آنجا امکاناتی در اختیار دارند، ذخیره و پردازش شود. ویکی‌هاو ممکن است اطلاعات جمع‌آوری شده درمورد شما را، از جمله اطلاعات شخصی شما را، به نهاد‌های وابسته یا اشخاص ثالث دیگر درسراسر مرز‌ها و از کشور یا حوزه قضایی شما به سایر کشور‌ها یا حوزه‌های قضایی در سراسر جهان منتقل کند. اگر در اتحادیه اروپا یا مناطق دیگری قرار دارید که ممکن است قوانین مربوط به جمع‌آوری و استفاده از داده‌ها در آنجا با قوانین ایالات متحده متفاوت باشد، لطفاً توجه داشته باشید که ممکن است اطلاعات، از جمله اطلاعات شخصی، را به کشور و حوزه‌های قضایی که قوانین حفاظت از داده‌ی یکسانی با کشور شما ندارند، منتقل کنیم و شما، همان طور که در این سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است، با انتقال اطلاعات به ایالت متحده یا هر کشور دیگری که ویکی‌هاو یا شرکت مادر، شرکت‌های تابعه، شرکت‌های وابسته یا ارائه دهندگان خدمات، امکانات و حق استفاده و افشای اطلاعات مربوط به شما را در آن‌ها دارند، موافقت می‌کنید.

ایمن نگه‌داشتن اطلاعات شما:
ویکی‌هاو به امنیت اطلاعات شما اهمیت می‌دهد و برای حفظ یکپارچگی و امنیت کلیه اطلاعات جمع‌آوری شده از طریق سرویس، از تدابیر حفاظتی تجاری مناسب استفاده می‌کند. برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت شما اقدامات مناسب و معقولی (مانند درخواست رمز عبور منحصربه‌فرد) برای تأیید هویت شما قبل از اجازه دسترسی به حساب کاربری انجام می‌دهیم. شما همواره مسئول حفظ محرمانگی رمز عبور و اطلاعات منحصربه‌فرد حساب کاربری خود و کنترل دسترسی به ارتباطات ایمیل خود از ویکی‌هاو هستید. توجه داشته باشید که ویکی‌هاو نمی‌تواند امنیت اطلاعاتی را که به ویکی‌هاو منتقل می‌کنید، تضمین کند یا ضمانت کند که اطلاعات موجود در این سرویس قابل‌دسترسی، افشا، تغییر یا تخریب نباشد. تنظیمات حریم خصوصی شما ممکن است تحت‌تأثیر تغییرات در عملکرد سایت‌ها و سرویس‌های شخص ثالث، مانند شبکه‌های اجتماعی، که به سرویس اضافه می‌کنید، قرار گیرد. ویکی‌هاو در قبال عملکرد یا اقدامات امنیتی هیچ شخص ثالثی مسئولیت ندارد.

افشای اطلاعات:
درصورتی‌که اطلاعات تحت کنترل ما در نتیجه نقض امنیت به خطر بیفتد، ویکی‌هاو اقدامات مناسبی را برای رسیدگی به وضعیت انجام خواهد داد و در صورت لزوم به افرادی که ممکن است اطلاعات آن‌ها در معرض خطر قرار گرفته باشند، اطلاع‌رسانی نموده و اقدامات موردنیاز دیگر را مطابق با قوانین و مقرارات قابل‌اجرا انجام خواهد داد.


گزینه‌های انتخابی شما درمورد اطلاعات خود

شما اطلاعات و تنظیمات مربوط به حساب خود را کنترل می‌کنید:‌ می‌توانید در هر زمان با وارد‌شدن به حساب کاربری و تغییر تنظیمات پروفایل خود، اطلاعات حساب و تنظیمات ارتباطات ایمیل خود را به‌روزرسانی کنید. همچنین می‌توانید با ویرایش تنظیمات از دریافت ایمیل‌های تبلیغاتی ما جلوگیری کنید.

ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به‌سرعت کلیه درخواست‌های لغو اشتراک را پردازش کنیم. همان طور که در بالا ذکر شد، امکان انصراف از مکاتبات مربوط به سرویس (مانند تأیید حساب، تأییدیه‌های و یادآوری‌های خرید و صورت‌حساب، تغییرات/به‌روزرسانی‌های عملکردهای سرویس، اطلاعیه‌های فنی و امنیتی) وجود ندارد. درصورت داشتن هرگونه سؤال درمورد بررسی یا اصلاح اطلاعات حساب کاربری خود، می‌توانید مستقیماً از طریق wiki@wikihow.com با ما در تماس باشید.

انصراف از جمع‌آوری اطلاعات شما برای ردیابی / تبلیغات:
لطفاْ برای اطلاع از دستورالعمل‌های نحوه‌ی حذف و غیر‌فعال کردن کوکی‌ها و سایر ابزار‌های ردیابی/ثبت به اطلاعات فنی دستگاه تلفن همراه یا مرورگر خود مراجعه کنید. بسته به نوع دستگاه شما، ممکن است امکان حذف یا غیر‌ فعال کردن مکانیزم‌های ردیابی در دستگاه تلفن همراه شما وجود نداشته باشد. توجه داشته باشید که غیر فعال کردن کوکی‌ها و/یا سایر ابزا‌های ردیابی، از ردیابی فعالیت‌های مرورگر شما در رابطه با سرویس توسط ویکی‌هاو یا شرکای تجاری آن و استفاده از این اطلاعات در فعالیت‌های تبلیغاتی هدفمند توسط اشخاص ثالاث جلوگیری می‌کند. با این حال، انجام این کار ممکن است بسیاری از عملکردهای سرویس را غیرفعال کند. درصورت داشتن هرگونه سؤال درمورد انصراف از مجموعه‌ی کوکی‌ها و سایر ابزار‌های ردیابی/ثبت می‌توانید مستقیماً از طریق privacy@wikihow.com با ما تماس بگیرید.

اطلاعات پروفایل خصوصی شما را چه مدت نگهداری می‌کنیم:
پس از فسخ حساب کاربری شما، ویکی‌هاو ممکن است اطلاعات پروفایل خصوصی شما را به‌منظور تهیه نسخه پشتیبان، آرشیو یا ممیزی برای مدت زمان تجاری معقولی حفظ کند. برای جلوگیری از هرگونه ابهام باید بدانید که ممکن است اطلاعاتی که برای عمومی‌کردن در این سرویس انتخاب می‌کنید، قابل‌حذف نباشد.

حریم خصوصی کودکان

سرویس و محتوای آن برای کودکان زیر ۱۳ سال در نظر گرفته نشده است. ویکی‌هاو هیچ‌گونه اطلاعاتی را به‌صورت آگاهانه از افراد زیر ۱۳ سال جمع‌آوری یا درخواست نمی‌کند یا آگاهانه به این افراد اجازه ثب‌نام به‌عنوان کاربر را نمی‌دهد. درصورتی‌که متوجه شویم اطلاعات شخصی کودک زیر 13 سال را بدون تأیید رضایت والدین او جمع‌آوری کرده ایم، در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن اطلاعات را حذف خواهیم کرد. اگر فکر می‌کنید ممکن است اطلاعاتی از یا درمورد یک کودک زیر ۱۳ سال داشته باشیم، لطفاً با از طریق privacy@wikihow.com با ما تماس بگیرید.

خدمات ما و محتوای آن برای کودکان زیر ۱۶ سال که در اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، ارائه نمی‌شود. ویکی‌هاو هیچ‌گونه اطلاعاتی را از افراد زیر ۱۶ سال که در اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، به‌صورت آگاهانه جمع‌آوری یا درخواست نمی‌کند یا آگاهانه به این افراد اجازه نمی‌‌دهد به‌عنوان کاربر ثبت‌نام کنند. درصورتی‌که متوجه شویم اطلاعات شخصی یک فرد زیر ۱۶ سال مقیم اتحادیه اروپا را بدون تأیید و رضایت والدین او جمع‌آوری کرده‌ایم، آن اطلاعات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن حذف خواهیم کرد. اگر فکر می‌کنید ممکن است اطلاعاتی از یا درمورد یک فرد زیر ۱۶ سال مقیم اتحادیه اروپا داشته باشیم، لطفاً از طریق privacy@wikihow.com با ما تماس بگیرید.

پیوند به وب‌سایت‌ها و سرویس‌های دیگر

ما مسئولیتی در قبال روش‌های مورداستفاده توسط وب‌سایت‌ها یا خدماتی که از یا به سرویس ما پیوند داده شده‌اند، شامل اطلاعات یا محتواهایی که داخل آن‌ها وجود دارند، نداریم. لطفا توجه داشته باشید وقتی از طریق یک پیوند از سرویس به وب‌سایت دیگری می‌روید، سیاست حفظ حریم خصوصی ما روی وب‌سایت‌ها یا سرویس‌های شخص ثالث اعمال نمی‌شود. مرور و تعاملات شما در وب‌سایت یا سرویس شخص ثالث، از جمله مواردی که در وب‌سایت ما دارای پیوند یا آگهی هستند، تابع قوانین و سیاست‌های آن شخص ثالث می‌باشند. علاوه ‌بر این شما موافقت می‌کنید که ما هیچ‌گونه مسئولیتی نداریم و هیچ کنترلی بر هیچ شخص ثالثی که شما اجازه دسترسی به محتوای کاربری خود را به او می‌دهید، اعمال نمی‌کنیم. اگر از یک وب‌سایت یا سرویس شخص ثالث (مانند فیسبوک، گروه‌های گوگل یا یک اتاق چت IRC) استفاده می‌کنید و به چنین شخص ثالثی اجازه دسترسی به محتوای کاربری خود را می‌دهید، این کار را با مسئولیت خود انجام می‌دهید. این سیاست حفظ حریم خصوصی درمورد اطلاعاتی که ما با روش‌های دیگر (از جمله روش‌های آفلاین) یا از منابع دیگری به‌جز از طریق سرویس جمع‌آوری می‌کنیم، اعمال نمی‌شود.

حقوق حریم خصوصی اتحادیه اروپا

با در نظر گرفتن قوانین پردازش داده‌های شخصی افراد در اتحادیه اروپا (“EU”)، ما برای پردازش داده‌های شخصی شما بر مبانی قانونی زیر تکیه می‌کنیم:
الف) منافع قانونی ما در ارائه خدمات (علاوه بر موارد دیگر)، انجام تحقیقات تجاری، بهبود و حفظ خدمات، شخصی‌سازی و تنظیم محتوایی که از طریق سرویس در دسترس شما قرار می‌گیرد، حفاظت از امنیت یا یکپارچگی داده‌های ما، محافظت از کسب‌وکار یا شهرت ما، اقدامات احتیاطی در برابر مسئولیت‌های قانونی، برخورد با دارایی‌ها در صورت تغییرات تجاری (به ادامه مطلب رجوع کنید)، حفاظت و دفاع از حقوق یا اموال قانونی خود یا حل‌و‌فصل اختلافات، بررسی و رسیدگی به سؤالات یا شکایات در رابطه با استفاده‌ی شما از خدمات؛
(ب) در صورت لزوم، رضایت صریح شما. اگر اطلاعات شخصی مربوط به خود را در اختیار ما قرار دهید و رضایت خود را برای استفاده از آن اعلام کنید؛
(ج) در صورت لزوم، انجام تعهدات قرادادی ما در قبال شما تحت شرایط و ضوابط خدمات ما؛ و
(د) در صورت لزوم، رعایت تعهدات قانونی که ما مشمول آن هستیم.

کاربران مستقر در اتحادیه اروپا در رابطه با اطلاعات خود دارای حقوق قانونی زیر هستند:
(الف) حق درخواست از ما برای تأیید اینکه آیا اطلاعات شما در حال پردازش است یا خیر، هدف از انجام این پردازش‌های چیست، گیرندگان اطلاعات افشا‌شده چه کسانی هستند، قرار است این اطلاعات برای چه دوره زمانی ذخیره شود و آیا از فرایند‌های تصمیم‌گیری خودکار در رابطه با اطلاعات استفاده می‌شود یا خیر؛
(ب) حق درخواست از ما برای تصحیح اطلاعات نادرست بدون هیچ‌گونه تاخیر غیر قابل قبول؛
(ج) داشتن حق لغو رضایت در هر زمان، در خصوص مواردی که برای پردازش آن اطلاعات بر مبنای ‘رضایت’ تکیه و عمل می‌کنیم. این حق انصراف از رضایت، بر قانونی‌بودن پردازش اطلاعاتی که بر رضایت قبل از انصراف مبتنی بوده‌اند، تاثیری نمی‌گذارد؛
(د) حق درخواست پاک‌کردن اطلاعات شما. در صورت وجود شرایط خاص، می‌توانید درخواست حذف اطلاعات را در موارد زیر داشته باشید:
    (۱) درصورتی‌که اطلاعات دیگر برای هدفی که به‌منظور آن جمع‌آوری شده‌اند، ضروری نیستند؛
    (۲) در صورت پس‌گرفتن رضایت خود از پردازش اطلاعاتی که پردازش آن‌ها بر اساس رضایت شما انجام می‌شود؛ یا
    (۳) در مواردی که داده‌های شخصی شما صرفاً بر اساس ‘منافع قانونی’ ذکر‌شده در بالا توسط ما پردازش می‌شود (و سایر مبانی قانونی ذکرشده در بالا اعمال نمی‌شوند)، اگر به پردازش داده‌های شخصی خود اعتراض داشته باشید و هیچ دلیل قانونی برای پردازش این اطلاعات وجود نداشته باشد (مانند مواردی که پردازش داده‌‌ها برای انجام تعهدات قانونی یا دفاع از ادعاهای قانونی لازم است).

درصورتی‌که اطلاعات شما را در اختیار شخص ثالثی قرار بدهیم و شما درخواست حذف یا تصحیح داده‌ها را داشته باشید، تمام اقدامات موردنیاز را برای اطلاع شخص ثالث از چنین درخواستی انجام خواهیم داد؛
(ه) حق درخواست از ما برای محدودکردن پردازش داده‌های شخصی شما در شرایط خاص، مانند مواردی که صحت آن داده‌های مورد اختلاف است یا اعتراضی مطرح شده است. در چنین شرایطی، ما آن اطلاعات را فقط با رضایت صریح شما یا برای تشکیل، استفاده یا دفاع در دعاوی حقوقی یا برای حمایت از حقوق شخص حقیقی یا حقوقی دیگر یا به دلایل عام‌المنفعه مهم پردازش می‌کنیم؛
(و) در مواردی که داده‌ها بر اساس رضایت شما یا برای انجام یک تعهد قراردادی پردازش می‌شوند، تحت شرایط خاصی ممکن است این حق را داشته باشید تا داده‌های شخصی خود را در قالبی ساختاریافته، قابل‌استفاده و قابل‌خواندن توسط ماشین از ما دریافت کنید؛
(ز) شما در موارد زیر حق اعتراض به پردازش داده‌های شخصی را دارید:
    (۱) مواردی که پردازش آن داده‌ها صرفاً بر تکیه بر ‘منافع قانونی’ توسط ما صورت می‌پذیرد؛ در این صورت این امکان وجود دارد که از نظر قانونی از ما خواسته شود پردازش اطلاعات شما را متوقف کنیم، مگر اینکه دلایل قانونی قانع‌کننده‌ای برای پردازش داشته باشیم که باعث شوند حقوق و منافع قانونی شما را در این خصوص نادیده بگیریم؛ یا
    (۲) مواردی که اطلاعات برای اهداف مستقیم بازاریابی استفاده می‌شوند؛ در این صورت ما فوراْ پردازش اطلاعات شما را برای چنین مقاصدی متوقف خواهیم کرد؛
(ح) شما این حق را دارید که به مرجع نظارت حفاظت از دادها در کشور عضو اتحادیه اروپا محل اقامت خود شکایت کنید.

لطفاٌ توجه داشته باشید که حقوق قانونی فوق مشمول شرایط و استثناهای مختلفی از جمله مواردی است که از داده‌ها برای مقاصد آماری یا تحقیقاتی علمی استفاده می‌شود و استفاده از این حق مانع از دستیابی به چنین اهدافی می‌شد یا به‌طور جدی به دستیابی به آن‌ها آسیب می‌رساند.

حقوق حریم خصوصی کالیفرنیا

این بخش جزئیات بیشتری را درمورد اطلاعات شخصی که درمورد ساکنان کالیفرنیا جمع‌آوری می‌کنیم و حقوقی که تحت قانون حفظ حریم خصوصی مصرف‌کننده کالیفرنیا (“CCPA”) برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، ارائه می‌دهد. سرویس‌های ما ممکن است اطلاعاتی را جمع‌آوری کنند که شناسایی‌کننده، مرتبط، توصیف‌کننده، ارجاع‌دهنده با یک مصرف‌کننده یا دستگاه خاص بوده یا می توانند به‌صورت منطقی و به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم با یک مصرف‌کننده یا دستگاه خاص مرتبط باشند (”اطلاعات شخصی”).

اطلاعات شخصی که ویکی‌هاو جمع‌آوری می‌کند. اگر در ۱۲ ماه گذشته به سرویس ویکی‌هاو دسترسی داشته‌اید یا از آن استفاده کرده‌اید، ممکن است یک یا چند دسته از اطلاعات زیر را درمورد شما جمع‌آوری کرده باشیم:

 • شناسه‌ها (مانند نام، آدرس پستی،‌ آدرس ایمیل، آدرس IP یا سایر شناسه‌های آنلاین).
 • مشخصات محافظت‌شده طبقه‌بندی ‌شده تحت قوانین کالیفرنیا یا فدرال مانند سن، نژاد، رنگ، اصل‌ونصب، منشأ ملیت، تابعیت، وضعیت تأهل، وضعیت پزشکی، ناتوانی‌های جسمی یا ذهنی، جنسیت (از جمله جنسیت، هویت جنسی، بیان جنسیت)، گرایشات جنسی. ما این اطلاعات را درخواست نمی‌کنیم و تنها درصورتی‌که شما انتخاب کرده باشید که آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید، ممکن است آن‌ها را جمع‌آوری کرده باشیم.
 • فعالیت‌ در اینترنت یا شبکه‌های مشابه. (مانند تاریخچه مرور، تاریخچه جست‌وجو، اطلاعات درمورد تعاملات مصرف‌کننده با یک وب‌سایت، برنامه یا تبلیغات).
 • اطلاعات موقعیت جغرافیایی (مثل آدرس IP).

اگر یک حساب کاربری در ویکی‌هاو ایجاد کرده‌اید و این موارد را در صفحه پروفایل ویکی‌هاو خود قرار داده‌اید، ممکن است اطلاعات دیگری مانند اطلاعات جمعیت‌شناختی، اطلاعات بصری (مانند عکس پروفایل) و علایق شخصی خود را نیز در ویکی‌هاو قرار داده باشید. برای اطلاع از جزئیات بیشتر درمورد اطلاعات شخصی که جمع‌آوری می‌کنیم، لطفاً به بخش “نحوه‌ی جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات” در قسمت بالا مراجعه کنید.

اطلاعات شخصی که ویکی‌هاو به اشتراک می‌گذارد. ما ممکن است اطلاعات شخصی شما را با افشای آن با شخص ثالث برای اهداف تجاری به اشتراک بگذاریم. ما این افشای با هدف تجاری را فقط طبق قراردادهای کتبی که اهداف انجام این کار را مشخص می‌کنند، از گیرنده می‌خواهند اطلاعات شخصی را محرمانه نگه دارد و استفاده از اطلاعات افشا شده را با اهدافی به جز اهداف مشخص‌شده در قراداد منع می‌کنند، انجام می‌دهیم. در دوازده (۱۲) ماه گذشته، ویکی‌هاو اطلاعات شخصی را با اهداف تجاری برای دسته‌های اشخاص ثالث که در جدول زیر نشان داده شده است،‌ افشا کرده است.

ما همچنین ممکن است برخی از اطلاعات شخصی شما را (مانند موقعیت مکانی، مرورگر، کوکی‌ها و سایر داده‌های مربوط به استفاده‌ی شما از خدمات) با فروش آن‌ها به اشخاص ثالث به‌منظور ارائه تبلیغات هدفمند در سرویس ویکی‌هاو، مشروط به حفظ حقوق شما برای انصراف، به اشتراک بگذاریم. در دوازده (۱۲) ماه گذشته، ویکی‌هاو دسته‌های اطلاعات شخصی زیر را به دسته‌های اشخاص ثالث نشان‌داده‌شده در جدول زیر فروخته است. برای انصرف از فروش اطلاعات، لطفاً از لینک زیر استفاده کنید: اطلاعات شخصی من را نفروشید. ما آگاهانه هیچ‌گونه اطلاعات شخصی مربوط به کودکان زیر ۱۶ سال را بدون رضایت والدین نمی‌فروشیم.

دسته‌بندی اطلاعات شخصی دسته‌بندی گیرندگان شخص ثالث
افشا با اهداف تجاری فروش
الف: شناسه‌ها با ارائه‌دهندگان خدمات جهت داشتن امکان ارائه سرویس‌ها با شبکه‌های تبلیغاتی جهت ارائه تبلیغات هدفمند
ب: دسته‌بندی‌های ثبت اطلاعات شخصی مشتریان کالیفرنیا با ارائه‌دهندگان خدمات جهت داشتن امکان ارائه سرویس‌ها هیچ‌کس
ج: ویژگی های طبقه بندی محافظت‌شده تحت قانون کالیفرنیا یا فدرال. با ارائه‌دهندگان خدمات جهت داشتن امکان ارائه سرویس‌ها هیچ‌کس
د:اینترنت یا سایر فعالیت‌های شبکه مشابه با ارائه‌دهندگان خدمات جهت داشتن امکان ارائه سرویس‌ها با شبکه‌های تبلیغاتی جهت ارائه تبلیغات هدفمند
ه:داده‌های موقعیت جغرافیایی با ارائه‌دهندگان خدمات جهت داشتن امکان ارائه سرویس‌ها با شبکه‌های تبلیغاتی جهت ارائه تبلیغات هدفمند


حقوق شما به‌عنوان یک فرد مقیم کالیفرنیا
قانون حفظ حریم خصوصی مصرف‌کننده کالیفرنیا (CCPA) که از ابتدای ژانویه ۲۰۲۰ لازم‌الاجرا شده است، حقوق خاصی را در رابطه با اطلاعات شخصی مصرف‌کنندگان (افراد مقیم در کالیفرنیا) ارائه می‌دهد. اگر در کالیفرنیا زندگی می‌کنید، می‌توانید از حقوق زیر بهره‌مند شوید:

 • حق افشای دسته‌بندی اطلاعات شخصی شما که توسط ما جمع‌آوری شده است
 • حق افشای بخش‌های خاصی از اطلاعات شخصی شما که توسط ما جمع‌آوری شده است
 • حق حذف اطلاعات شخصی شما که توسط ما جمع‌آوری شده است (مشروط به برخی استثنائات ذکر‌شده در زیر)
 • حق دریافت اطلاعات شخصی شما در قالبی که امکان انتقال آن به اشخاص ثالث توسط شما فراهم باشد.
 • حق انصراف از “فروش” اطلاعات شخصی که در آن “فروش” تحت قوانین CCPA به معنای “فروش، اجاره، انتشار، افشا، پخش، در دسترس قراردادن، انتقال یا هر گونه ارتباط شفاهی، کتبی یا الکترونیکی یا از طریق ابزارهای دیگر اطلاعات شخصی مصرف‌کننده به کسب‌وکار‌های دیگر یا اشخاص ثالث برای کسب ملاحظات پولی یا ارزشمند دیگر است.”
 • حق شکایت برای نقض امنیتی اطلاعات شخصی.


دسترسی به اطلاعات خاص و حقوق مربوط به قابلیت انتقال داده‌ها
شما این حق را دارید که درخواست کنید اطلاعات شخصی شما را که در ۱۲ ماه گذشته از روز درخواست شما جمع‌آوری کرده‌ایم، نزد شما فاش کنیم. ما این اطلاعات را پس از دریافت و تأیید درخواست شما، برایتان فاش خواهیم کرد:

 • دسته‌بندی اطلاعات شخصی که درمورد شما جمع‌آوری کرده‌ایم.
 • دسته‌بندی منابع برای اطلاعات شخصی که درمورد شما جمع‌آوری کرده‌ایم.
 • اهداف تجاری و کسب‌وکار ما برای جمع‌آوری یا فروش این اطلاعات شخصی.
 • دسته‌‌بندی اشخاص ثالثی که اطلاعات شخصی را با آن‌ها به اشتراک گذاشته‌ایم.
 • بخش‌های خاصی از اطلاعات شخصی که درمورد شما جمع‌آوری کرده‌ایم.
 • در صورت “فروش” یا افشای اطلاعات شخصی شما برای یک هدف تجاری، حداکثر دو لیست جداگانه افشا می‌شود:
  • اگر اطلاعات شخصی شما را “فروخته باشیم”، “فروش”، دسته‌بندی اطلاعات شخصی را که هر گروه از دریافت‌کنندگان “خریداری” کرده‌اند، مشخص می‌کنیم؛ و
  • اگر اطلاعات شخصی شما را افشا کرده باشیم (افشا برای یک هدف تجاری)، دسته‌بندی اطلاعات شخصی را که هر دسته از دریافت‌کنندگان به دست آورده‌اند، مشخص خواهیم کرد.

حقوق مربوط به حذف اطلاعات
شما حق دارید درخواست کنید هر یک از اطلاعات شخصی را که از شما جمع‌آوری و حفظ کرده‌ایم، با رعایت برخی استثناها (همان طور که در زیر ذکر شده است)، حذف کنیم. مگر در موارد استثنا، اطلاعات شخصی شما پس از دریافت و تأیید درخواست، از سوابق حذف خواهند شد.

درصورتی‌که حفظ اطلاعات برای ما یا ارائه‌دهنده(های) ما ضروری باشد، ممکن است درخواست حذف موردنظر شما را رد کنیم:

 • برای تکمیل معامله‌ای که اطلاعات شخصی شما را برای آن جمع‌آوری کرده‌ایم، برای تأمین کالا یا خدمات درخواستی شما، برای انجام اقداماتی که به‌طور منطقی در چارچوب روابط تجاری ما با شما پیش‌بینی شده است یا موارد دیگری که طبق قراداد باید انجام بدهیم؛
 • برای شناسایی موارد امنیتی، محافظت در برابر فعالیت‌های مخرب، فریبنده، متقلبانه یا غیرقانونی و همچنین برای پیگرد قانونی متولیان و مسئولین چنین فعالیت‌هایی؛
 • برای برطرف‌کردن مشکلات محصول و شناسایی و برطرف‌کردن خطاهایی که عملکرد موجود را مختل می‌کنند؛
 • برای اعمال آزادی بیان، تضمین حقوق مصرف‌کنندگان دیگر تا بتوانند از حقوق آزادی بیان خود استفاده کنند یا استفاده از حقوق دیگری که توسط قانون پیش‌بینی شده است؛
 • برای پیروی از قانون حفظ حریم خصوصی ازتباطات الکترونیکی کالیفرنیا (کد مجازات § ۱۵۴۶ کالیفرنیا و مابعد)؛
 • برای مشارکت در تحقیقات علمی عمومی یا تخصصی، تاریخی یا آماری در راستای منافع عمومی که به سایر قوانین اخلاقی و حریم خصوصی مرتبط است و مواردی که حذف اطلاعات به احتمال زیاد ممکن است باعث غیرممکن‌شدن یا وارد‌آمدن آسیب جدی به دستاورد تحقیقات شود و همچنین شرایطی که قبلاً رضایت آگاهانه خود را در خصوص آن ارائه کرده‌اید؛
 • برای فراهم‌کردن استفاده‌های صرفاً داخلی که بر اساس روابط شما با ما، به‌طور منطقی با انتظارات مصرف‌کننده هم‌سو هستند؛
 • برای اجرای تعهدات قانونی؛ یا
 • برای استفاده‌های داخلی و قانونی دیگر از این اطلاعات که با زمینه‌ای که اطلاعات را در آن ارائه کرده‌اید، سازگار هستند (هر کدام یک “استثنا” و در مجموع “استثناها”) .

عدم تبعیض
ما در ارتباط با حقوق CCPA (قانون حقوق شخصی کالیفرنیا) شما هیچ تبعیضی قائل نخواهیم شد. به‌جز در مواردی که از نظر CCPA (قانون حقوق شخصی کالیفرنیا) مجاز باشد، ما کارهای زیر را انجام نخواهیم داد:

 • از ارائه کالا یا خدمات به شما امتناع نخواهیم کرد.
 • قیمت یا نرخ‌های متفاوتی را برای کالاها یا خدمات از شما دریافت نخواهیم کرد؛ این موضوع شامل اعطای تخفیف و مزایای دیگر و همچنین اعمال جریمه نیز می‌شود.
 • سطح یا کیفیت مختلفی از کالاها و خدمات را ارئه نخواهیم کرد.
 • نرخ یا قیمت متفاوتی برای کالاها یا خدمات یا سطح یا کیفیت متفاوتی برای کالاها یا خدمات پیشنهاد نخواهیم کرد.

االبته در نظر داشته باشید که ممکن است در محدوده مجاز CCPA (قانون حقوق شخصی کالیفرنیا)، مشوق‌های مالی خاصی را به شما پیشنهاد و ارائه کنیم که می‌توانند منجر به قیمت، نرخ یا سطوح خدمات متفاوتی شوند.

استفاده از حقوق دسترسی به داده‌ها، انتقال داده‌ها و حذف داده‌ها
برای استفاده از حقوق خود که در بالا توضیح داده شده است، لطفاً از طریق یکی ار روش‌های زیر درخواست خود را برای ما ارسال نمایید:

 • privacy@wikihow.com
 • ۳۳۸-۶۴۸۵(۸۸۸)

فقط شما یا نماینده قانونی شما مجاز به اقدام از جانب شما است و می‌تواند درخواستی در رابطه با اطلاعات شخصی شما ارائه دهد. شما همچنین می‌توانید از طرف فرزندان خردسال خود درخواست ارائه نمایید. درصورتی‌که نتوانیم هویت یا اختیارات شما را برای ارسال درخواست مربوطه تأیید کنیم و همچنین تأیید کنیم که اطلاعات شخصی درخواستی با شما مرتبط است، نمی‌توانیم به درخواست شما پاسخ دهیم یا اطلاعات شخصی مورد نظر را در اختیار شما قرار دهیم.
شما می‌توانید طی یک دوره ۱۲ ماهه، فقط دو بار برای دسترسی یا انتقال اطلاعات درخواست ارائه نمایید. این درخواست باید:

 • اطلاعات کافی را ارائه دهد به‌طوری‌که بتوانیم به‌صورت منطقی تأیید کنیم شما همان فرد یا نماینده‌ی مجاز فردی هستید که ما اطلاعات شخصی را درباره‌‌ی او جمع‌آوری کرده‌ایم؛ و
 • درخواست شما را با جزئیات کافی توصیف کند به‌طوری‌که این امکان را به ما بدهد تا بتوانیم درستی آن را درک و ارزیابی کرده و به آن پاسخ دهیم.

ارسال درخواست نیازی به ایجاد حساب کاربری در ویکی‌هاو ندارد. همچنین ما جهت ارائه درخواست فقط از اطلاعات شخصی ارائه‌شده در درخواست، برای تأیید هویت یا اختیارات درخواست کننده استفاده خواهیم کرد.

نماینده‌ی مجاز شما
شما حق دارید یک نماینده‌ی مجاز تعیین کنید تا تحت قوانین CCPA (قانون حریم خصوصی کالیفرنیا) از طرف شما درخواست ارائه دهد.

زمان‌بندی و نحوه‌ی پاسخگویی
ما تأیید خواهیم کرد که درخواست شما را ظرف ده (۱۰) روز دریافت کرده‌ایم و ظرف چهل و پنج (۴۵) روز پس از دریافت به آن پاسخ خواهیم داد. در صورت نیاز به زمان بیشتر، دلیل و مدت زمان تمدید را به‌صورت مکتوب به اطلاع شما خواهیم رساند. ما پاسخ کتبی خود را به‌صورت الکترونیکی یا در صورت انتخاب شما، از طریق پست ارسال می‌کنیم. هرگونه پاسخی که ارائه می‌کنیم فقط دوره زمانی ۱۲ ماهه قبل از درخواست را پوشش می‌دهد. در صورت امکان، همراه پاسخی که ارائه می‌دهیم دلایل عدم انجام درخواست مربوطه را نیز توضیح خواهیم داد. در خصوص درخواست‌های انتقال اطلاعات، قالبی را برای ارائه اطلاعات شخصی شما انتخاب می‌کنیم که به‌راحتی قابل‌استفاده باشد و این امکان را به شما بدهد تا بتوانید بدون هیچ مشکل و مانعی اطلاعات را از یک نهاد به نهاد دیگر منتقل کنید. ما برای پردازش یا پاسخ به درخواست شما هزینه‌ای دریافت نمی‌کنیم، مگر اینکه درخواست شما بیش از حد، تکراری یا آشکارا بی اساس باشد. اگر تشخیص بدهیم که درخواست شما مستلزم پرداخت هزینه است، علت این تصمیم را به شما اطلاع می‌دهیم و قبل از انجام درخواست، برآورد هزینه را به شما اعلام می‌کنیم.

استفاده از اطلاعات شخصی
ویکی‌هاو اطلاعات شخصی را برای ارئه خدمات ویکی‌هاو و اهداف تجاری و کسب‌وکاری که در بخش “چگونه اطلاعات را جمع‌آوری و استفاده می‌کنیم “ در بالا توضیح داده شده است، جمع‌آوری می‌کند. لطفاً جهت مشاهده جزئیات بیشتر درمورد نحوه‌ی اشتراک‌گذاری اطلاعات شما با اشخاص ثالث توسط ویکی‌هاو، بخش “اشتراک‌گذاری اطلاعات شما “ را مشاهده کنید. همان طور که در آنجا نیز توضیح داده شده است، ممکن است داده‌هایی را مانند داده‌های موقعیت مکانی، مرورگر، کوکی‌ها و سایر داده‌ها مرتبط با نحوه‌ی استفاده‌ی شما از سرویس ویکی‌هاو را به‌منظور ارائه تبلیغات هدفمند در سرویس ویکی‌هاو به اشتراک بگذاریم. برای انصراف از فروش این اطلاعات، لطفاً از لینک زیر استفاده کنید: لطفاً اطلاعات من را به فروش نرسانید.

به‌‌کارگیری اطلاعات

این سیاست حفظ حریم خصوصی به اطلاعات شخصی و داده‌های شخصی شما مربوط می‌شود، که به معنی اطلاعاتی درباره‌‌ی شما، به‌عنوان یک شخص، است که می‌توانید از طریق آن اطلاعات شناسایی شوید. این سیاست حفظ حریم خصوصی روی هیچ داده‌ای اعمال نمی‌شود زیرا به گونه‌ای نگهداری، پردازش، افشا یا منتشر شده است که نمی‌تواند به یک فرد زنده ارتباط داده شود (مانند داده‌های ناشناس یا داده‌های انبوهی که نمی‌توان آن‌ها را به‌طور مستقیم یا غیر‌مستقیم برای استخراج استفاده کرد). ما این حق را برای خود محفوظ نگه می‌داریم که داده‌های ناشناس و جمع‌آوری‌شده‌ای را که از پایگاه‌های داده حاوی داده‌های شما استخراج شده‌اند، تولید کنیم و از هر داده ناشناس و انبوهی که صلاح می‌دانیم، استفاده کنیم (از جمله انتشار این داده ها و به اشتراک‌گذاری آن‌ها با شخص ثالث).

نحوه‌ی تماس با ما

در صورت داشتن هر گونه سؤال درمورد سیاست حفظ حریم خصوصی یا سرویس، لطفا از طریق wiki@wikiHow.com با ما تماس بگیرید.

سؤالات عمومی و راهنمایی
پست عادی

wikiHow, Inc.
530 Lytton Avenue, 2nd Floor
Palo Alto, CA 94301


پرسش‌های مطبوعاتی
 • ایمیل media@wikiHow.com
  • با شماره‌ی ٨٨٨ ٣٣٨ ٦٤٨٥ تماس بگیرید


رابط انجمن


تغییرات در سیاست حفظ حریم خصوصی

ویکی‌هاو ممکن است هر از گاهی این سیاست حفظ حریم خصوصی را اصلاح و یا به روز رسانی کند تا به این ترتیب بتواند تغییرات به وجود آمده در کسب و کار شیوه‌های فعالیت خود را منعکس کند؛ بنابراین شما باید جهت اطلاع از تغییرات، این صفحه را به‌صورت دوره‌ای مرور کنید. در صورت ایجاد تغییرات مهم و اساسی در سیاست حفظ حریم خصوصی، مراتب را به شما اطلاع داده و تاریخ ‘آخرین اصلاح ‘ را در پایین این صفحه به روز رسانی می‌کنیم.

این سیاست حفظ حریم خصوصی، آخرین بار در ۹ نوامبر ۲۰۲۰ اصلاح شده است.