درباره‌ی ویکی‌هاو

ویکی‌هاو نتیجه‌ی همکاری هزاران نفر از سراسر جهان با یک هدف مشترک است: آموزش چگونگی انجام کارها به تمامی مردم دنیا.

آنچه در ویکی‌هاو می‌خوانی توسط افرادی نوشته شده که مایلند به دیگران کمک کنند.

چرا بهتر است ویکی‌هاو را به‌عنوان نخستین مرجع انتخاب کنی؟

 • چرا بهتر است ویکی‌هاو را به‌عنوان نخستین مرجع خود انتخاب کنی؟ چون ما از دل و جان تلاش می‌کنیم تا مفیدترین راهنماهای اینترنتی "چگونه انجام دهم" را به تو ارائه کنیم. اغلب ناشران مقاله‌ای را که فقط توسط یک نویسنده تهیه شده چاپ می‌کنند و آن را خوب می‌نامند. درحالی‌که هر مقاله‌ی ویکی‌هاو به‌طور متوسط توسط ۲۳ ویراستار اصلاح و توسط ۱۶ نفر بازبینی شده است.

  مقالاتی را که با تیک سبز مشخص شده‌اند ببین. این مقالات به‌طور مضاعف بررسی شده‌اند. وقتی تیک سبز متخصص را روی یک مقاله‌ی پزشکی می‌بینی، مطمئن می‌شوی که یک دکتر واقعی آن را مرور کرده است. به‌طور مشابه دام‌پزشک‌ها مقالات مربوط به حیوانات خانگی ما را بررسی می‌کنند و وکلا مقالات حقوقی را بررسی می‌کنند. لیستی از بررسی‌کنندگان مقالات پزشکی، حقوقی، مالی و سایر مقالات ویکی‌هاو را می‌توانی اینجا ببینی.

  ما به این حد هم بسنده نمی‌کنیم و دائماً در حالا بهتر کردن مقالاتی هستیم که در ویکی‌هاو می‌بینی. ما بازخورد خوانندگان را برای هر مقاله رصد می‌کنیم. اگر مقاله‌ای صحیح، اما درکش مشکل باشد، بازنویسی‌اش می‌کنیم. اگر تصاویرمان مفاهیم پیچیده را ساده نکنند، دوباره طراحی‌شان می‌کنیم. در واقع هر یک از مقالات ویکی‌هاو به‌طورمتوسط هر سال ۹ بار اصلاح می‌شود. حتی وقتی مقاله‌ای از سوی خوانندگان تقدیرباران می‌شود، راه‌هایی برای بهتر کردنش پیدا می‌کنیم. ما هرگز بهبود مقالات را متوقف نمی‌کنیم.

  همان طور که می‌بینی، ویکی‌هاو کار یک نفر نیست. حاصل تلاش جمعی عده‌ی بسیار زیادی است. هزاران داوطلب، بزرگ‌ترین تیم تصویرگران وب، صدها عکاس و بیش از صد کارشناس معتبر به‌طور مداوم در حال کار و بازنویسی مقالات هستند تا آنها را به مفیدترین و قابل‌اطمینان‌ترین راهنماهای "چگونه انجام دهم" اینترنت تبدیل کنند.

کارشناسانی که مقالات ویکی‌هاو را بررسی می‌کنند چه کسانی هستند؟

با تعدادی از بیش از ۱۶۰۰ نویسنده‌ی متخصصی که با بازبینی مقالات، پاسخ به سؤالات کاربران و ارائه‌ی نکات تخصصی، دانش خود را در ویکی‌هاو به اشتراک می‌گذارند آشنا شو.

چه کسانی با ویکی‌هاو همکاری می‌کنند؟


ما چقدر در مورد کارمان مصمم هستیم؟

وقتی سعی می‌کنید به دیگران کمک کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

 • ویکی‌هاو یکی از معتبرترین سایت‌های "چگونه انجام دهم" در جهان است. مؤسسه‌ی Comscore ویکی‌هاو را جزو ۱۵۰ ناشر پربازدید جهان رتبه‌بندی کرده است.
 • ویکی‌هاو برنده‌ی جوایز متعددی است. ما تاکنون چندین جایزه دریافت کرده‌ایم از جمله جایزه‌ی Webby برای انجمن، جایزه‌ی تولید دسته‌جمعی در مسابقات نوآوری آزاد از سوی نشریات گاردین و نستا. ما همچنین در نشریات و رسانه‌های متعددی مورد تقدیر قرار گرفته‌ایم از جمله: نیویورک تایمز، BBC، CNN، PBS ،NPR ،ABC ،CBS، Fox، Forbes، The Times of India، CBC، گاردین، USA Today، The New Zealand Herald و غیره.
 • در فرهنگ عامه اغلب به ویکی‌هاو اشاره می‌شود. از جمله در فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی مانند: نظریه‌ی بیگ‌بنگ، خانواده‌ی مدرن، جایگاه والدین (Parenthood) و دزد هویت (فیلم). افراد مشهوری از جمله مایلی سایرس، جنیفر گارنر (در برنامه‌ی امشب با اجرای جیمی فلن) و کریسی تایگن درمورد اینکه ویکی‌هاو چگونه به آنها کمک کرده، صحبت کرده‌اند.
 • ویکی‌هاو زندگی‌ها را تغییر می‌دهد. تاکنون حداقل چهار نوزاد در شرایط اضطراری با استفاده از یک مقاله‌ی ویکی‌هاو متولد شده‌اند. آیا ویکی‌هاو تأثیری در زندگی‌ات داشته است؟ به ما بگو!

ویکی‌هاو در سال 2019 توسط فوربز به‌عنوان یکی از مؤسسات کوچک با تأثیرات فوق‌العاده بزرگ شناخته شد.

ویکی‌هاو چگونه به وجود آمد؟

ارزش‌های دیگر ویکی‌هاو چه چیزهایی هستند؟

*ما با آغوش باز مایل به همکاری هستیم. ما همه را تشویق می‌کنیم تا در مقالات ما مشارکت داشته باشد. ما برای مقالات‌مان از یک مجوز مشترکات خلاقانه استفاده می‌کنیم تا افراد را ترغیب کنیم که آنها را به اشتراک بگذارند. مقالات ما با یک نرم‌افزار متن باز منتشر می‌شود و ما آن را تحت مجوز GPL به‌صورت رایگان به اشتراک می گذاریم.

 • ما تلاش می‌کنیم تا اطمینان پیدا کنیم که تأثیرمان بر جهان تماماً مثبت است. به همین خاطر، برای کاهش تأثیرات مخرب زیست‌محیطی ما شرکتی سبز بامیزان تولید کربن صفر هستیم.
 • ما می‌خواهیم علاوه بر آنلاین، به‌صورت آفلاین هم به افراد کمک کنیم. به همین خاطر و برای پیشبرد مأموریت آموزش‌مان، از چندین سازمان غیرانتفاعی حمایت می‌کنیم.

تماس با ما

سؤالات عمومی و راهنمایی
پست عادی

wikiHow, Inc.
530 Lytton Avenue, 2nd Floor
Palo Alto, CA 94301


پرسش‌های مطبوعاتی
 • ایمیل media@wikiHow.com
  • با شماره‌ی ٨٨٨ ٣٣٨ ٦٤٨٥ تماس بگیرید


رابط انجمن