بیش از 27 میلیون نفر به ما گفته‌اند که ویکی‌هاو کمک‌شان کرده است.


هدف ما در ویکی هاو ارائه‌ی مقالاتی معتبر است که نظر خوانندگان را جلب و نیا‌زهای اطلاعاتی و عاطفی آنها را برآورده کند. حالا ما به بهترین شکل آماده‌ایم تا برترین تجربه‌ی "چگونه انجام دهم" اینترنت را به خوانندگان‌مان ارائه کنیم.

به مدت ۱۵ سال ما به شیوه‌ی آموزش گام‌به‌گام خود متعهد بوده‌ایم، اما در عین حال، همواره برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن، برای بهبود روش‌های تولید محتوای خود تلاش می‌کنیم. ما به میلیون‌ها نفر کمک کرده‌ایم تا مشکلات‌شان را حل کنند، مهارت‌های جدید بیاموزند و در لحظات عادی و سخت زندگی، احساس حمایت کنند.

همکاری با متخصصین
برای بسیاری از مباحث، به ویژه آنهایی که حاوی توصیه‌های پزشکی، مالی یا حقوقی بوده‌اند، ما از متخصصین مربوطه خواسته‌ایم که مقالات‌مان را بررسی کنند تا از درستی، جامعیت و به روز بودن اطلاعات ارائه شده اطمینان حاصل کنیم. ما با 
بیشتر از ۴۵۰ متخصص
  همکاری داریم تا کیفیت مقالات‌مان را به شیوه‌های مختلف بالا ببریم. متخصصین بیش از 30,000 مقاله را بررسی کرده، به بیش از 18,000 سؤال کاربران پاسخ داده و بیش از 4,000 نکته در ویکی‌هاو مطرح کرده‌اند.
کارشناسانی که مقالات ویکی‌هاو را بررسی می‌کنند چه کسانی هستند؟
با تعدادی از بیش از۵۵۰ نویسنده‌ی متخصصی که با بازبینی مقالات، پاسخ به سؤالات کاربران و ارائه‌ی نکات تخصصی، دانش خود را در ویکی‌هاو به اشتراک می‌گذارند آشنا شو.
پاسخ به نیازهای خوانندگان

ما به نویسندگان و ویراستاران‌مان آموزش می‌دهیم که تحقیق کنند و مقالاتی را تهیه و ارائه کنند که به‌طور مستقیم نیاز خوانندگان را برآورده کند و به آنها کمک کند تا به اهداف‌شان برسند. مردم مرتب درمورد مطالب تخصصی‌تر و جزئی‌تری جست‌وجو می‌کنند؛ بنابراین ما برای پاسخ دادن به این پرسش‌ها، مقالات آموزشی بیشتری ایجاد کرده‌ایم. با گذشت زمان، عناوین این مقالات جزئی‌تر شده‌اند و این تنوع مخاطبان ما را هم بیشتر کرده.

ما در تمامی عناوین‌مان، به موارد زیر می‌پردازیم:

 • برای حل چه مشکلی تلاش می‌کنند یا در چه شرایطی قرار دارند؟
 • مهم‌ترین اطلاعاتی که خواننده‌ نیاز دارد، چیست؟
 • وضعیت عاطفی خواننده چگونه است؟
 • نیاز اطلاعاتی یا عاطفی خواننده تا چه حد فوری است؟
 • چگونه می‌توانیم بر احوال خواننده تأثیر مثبت بگذاریم؟
 • چگونه می‌توانیم به‌طور مؤثر کمک‌شان کنیم به اهداف‌شان برسند؟
اصول تولید محتوای قابل‌اطمینان
 • اعتبار:
  نویسندگان و ویراستاران ما درمورد هر موضوع به‌دقت تحقیق می‌کنند و به منابعی معتبر و متنوع استناد می‌کنند. مدیران پروژه که آموز‌ش‌های ضمن کار گسترده‌ای را دریافت کرده‌اند، هر مقاله را قبل از انتشار بررسی می‌کنند. همچنین ویکی‌هاو با متخصصان برجسته‌ی رشته‌های مختلف همکاری دارد تا توصیه‌های تخصصی به مقالات اضافه کند و به سؤالات خواننده‌ها پاسخ دهد. ما بازخورد خوانندگان را در مورد هر مقاله دنبال می‌کنیم و بر اساس آن اطلاعات، مقالات را به‌روز می‌کنیم.

 • جامعیت:
   راهنماهای ما دقیق و جامع است تا خوانندگان بتوانند با اطمینان مشکلات‌شان را حل کنند و کارشان را انجام دهند. ویکی‌هاو در بسیاری از مباحث راه‌حل‌های مختلفی را ارائه می‌دهد، تا خوانندگان بتوانند به بهترین نحو کارشان را انجام دهند یا مشکل‌شان را حل کنند. وقتی خواننده می‌خواهد نحوه‌ی انجام یک فرایند طولانی یا پیچیده را بیاموزد، نویسندگان ما آن را به بخش‌های منطقی تقسیم می‌کنند، به‌نحوی که خواننده بتواند اطمینان حاصل کند که تمام جزئیات مورد نیاز خود را دریافت کرده است.

 • آموزندگی:
  ما مفاهیم اساسی را برای خوانندگان توضیح می‌دهیم تا درک عمیق‌تری از موضوع مقاله به دست آورند. ما تصاویر سفارشی و فیلم‌های گام‌به‌گام تولید می‌کنیم، مقالات‌مان را با اسناد و متن‌های نمونه، آزمون‌های کوتاه و... تکمیل می‌کنیم تا خوانندگان ویکی‌هاو بتوانند به‌جای سردرگمی به اطمینان برسند.

 • همدلانه بودن:
  ما به نویسندگان‌مان آموزش می‌دهیم تا وضعیت عاطفی خواننده را در نظر بگیرند و از طریق لحنی مناسب و ایجاد حس همدلی به خواننده آرامش دهند.

 • گام‌به‌گام بودن:
  ما به کمک به یادگیری افراد، خیلی اهمیت می‌دهیم. ساختار گام‌به‌گام ما را می‌توان به‌راحتی دنبال کرد و این به خوانندگان کمک می‌کند تا اطلاعات دقیقی را که نیاز دارند، به دست آورند.
تولید و بهبود محتوا
 • مقالات جدید ویکی‌هاو توسط انجمن علاقه‌مندان به مقالات "چگونه انجام دهیم" و "خودمان انجام دهیم" و همچنین توسط تیم نویسندگان‌مان ایجاد می‌شوند.

 • تیم خانگی تولید محتوای ما با استفاده از بازخورد خوانندگان و اعضای انجمن‌ و سامانه‌ی اختصاصی سنجش میزان رضایت خوانندگان، تشخیص می‌دهد که کدام مقالات می‌توانند با تحقیق بیشتر و ویرایش بهبود یابند. مقاله‌های ارسالی سپس توسط مدیران پروژه‌ی محتوا بررسی می‌شود تا اطمینان حاصل شود که برای تهیه‌ی مقالات به اندازه‌ی کافی تحقیق شده است و دستورالعمل‌های حفظ کیفیت رعایت شده است.

 • تیم خانگی بصری ما برای افزایش آموزندگی، مقالات را با تصاویر، فیلم‌ها و اسکرین‌شات‌های متعدد بهبود می‌بخشند.

 • تیم خانگی متخصصین ما با صدها متخصص همکاری می‌کند تا اطمینان حاصل کند محتوای ما صحیح است و آخرین پژوهش‌ها آن را تأیید می‌کند. متخصصین ویکی‌هاو با همکاری نزدیک با تیم محتوا، مقالات را می‌نویسند، ویرایش و بررسی می‌کنند، به سؤالات خوانندگان پاسخ می‌دهند و حتی نکات و توصیه‌های شخصی به آنها اضافه می‌کنند.

 • مقالات بر اساس داده‌های کیفی و کمی بررسی و به‌روز می‌شوند.
نظرات خوانندگان
"مقاله‌ی شما دقیقاً همان چیزی بود که نیاز داشتم. تصاویر، توضیحات اولیه و تمرینات کوتاه به فرد می‌گوید که با یادگیری صداهای باس شروع کند. پسر نابینای من دلش می‌خواست نواختن آکاردئون را یاد بگیرد و اطلاعات شما به من کمک کرد تا او را با مقدمات آشنا کنم. متشکرم."
- نظر لیندا لوراش درمورد مقاله‌ی چگونه آکاردئون بنوازیم
"ویکی‌هاو واقعاً نکات زیادی را به تازه‌کارها یاد می‌دهد. این مقاله به من کمک کرد تا اطلاعاتی درمورد این‌که چطور فیلم‌ساز بشوم، کسب کنم. من در ویکی‌هاو چیزهای زیادی یاد گرفتم. ممنون بابت این نکات فوق‌العاده."
- نظر ا. ر. کِنِت سورلو درمورد مقاله‌ی چگونه کارگردان شویم
"حتماً قبل از این‌که باز روشنش کنی، مطمئن شو که کاملاً خاموش شده است' مشکل من راه حل کرد. متشکرم از این‌که نگذاشتید زمانم هدر برود و خرج روی دستم بیفتد."
- نظر لیم دو درمورد مقاله‌ی چگونه مدارشکن را عوض کنیم