این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد، چگونه Windows Defender (ویندوز دیفندر) را در ویندوز10 به صورت موقت و یا "همیشگی" خاموش کنی. از آنجائی‌که بعد از غیر‌فعال کردن Windows Defender (ویندوز دیفندر) از قسمت تنظیمات، Windows Defender (ویندوز دیفندر) با ری‌استارت شدن رایانه دوباره فعال می‌شود، می‌توانی برای جلوگیری از فعال شدن خودکار برنامه، آن را از قسمت رجیستری ویندوز(Windows Registry Editor)، غیرفعال کنی. در این حالت، برای فعال کردن مجدد آن باید دوباره از همان قسمت، برنامه را فعال کنی. یادت باشد، غیر‌فعال کردن Windows Defender (ویندوز دیفندر)، راه را برای تهدید‌‌‌های امنیتی باز می‌کند. در‌ضمن تغییر ‌پارامترهای رجیستری ویندوز (Windows Registry) خارج از پارامترهای تعیین و تعریف شده در این مقاله، می‌تواند موجب آسیب و یا از کار افتادن رایانه‌ات شود.

روش 1
روش 1 از 2:
خاموش کردن Windows Defender (ویندوز دیفندر)

 1. 1
  روی منوی Start (استارت) کلیک کن. روی لوگوی ویندوز در گوشه‌ی سمت چپ پایین صفحه‌ی نمایش کلیک کن. با این کار، منوی استارت باز می شود.
 2. 2
  Settings (تنظیمات) را باز کن. روی آیکون چرخ‌دنده‌ای شکل Settings (تنظیمات) که در گوشه‌ی سمت چپ پایین منوی استارت قرار دارد، کلیک کن. با این کار پنجره‎ی تنظیمات ویندوز باز می‌شود.
 3. 3
 4. 4
  روی Windows Security (امنیت ویندوز)، کلیک کن. این گزینه در سمت چپ بالای پنجره‌ی باز شده، قرار گرفته است.
 5. 5
  روی Virus & threat protection (حفاظت در برابر ویروس و تهدید‌های امنیتی)، کلیک کن. این گزینه تقریباً بالای صفحه و زیر بخش "Protection areas" (محدوده‌ی حفاظت شده) قرار گرفته است. این کار موجب باز‌شدن برنامه‌ی Windows Defender (ویندوز دیفندر) می‌شود.
 6. 6
  روی Virus & threat protection settings (تنظیمات حفاظت از ویروس و تهدید‌‌های امنیتی)، کلیک کن. این گزینه را می‌توانی وسط پنجره‌ی نمایش داده شده، پیدا کنی.
 7. 7
  Windows Defender's real-time scanning (اسکن لحظه‌ای ویندوز دیفندر) را غیر‌فعال کن. روی سوئیچ آبی رنگ "On" (روشن) که زیر بخش "Real-time protection" (سیستم مراقبت لحظه‌ای) قرار دارد، کلیک کن و وقتی‌که سیستم از تو تایید خواست، روی گزینه‌ی Yes (بله) کلیک کن. با این کار ویژگی real-time scanning (اسکن لحظه‌ای) Windows Defender (ویندوز دیفندر) خاموش می‌شود.[۱]
  • همچنین می‌توانی ویژگی Windows Defender's cloud-based protection (محافظ فضای ابری ویندوز دیفندر) را با کلیک روی سوئیچ آبی رنگ "On" (روشن) که زیر بخش "Cloud-delivered protection" (محافظت از فضای ابری) قرار گرفته است، غیر فعال کنی. بعد از کلیک روی سوئیچ آبی رنگ، وقتی‌که سیستم از تو تایید خواست، روی گزینه‌ی Yes (بله) کلیک کن.
  • در نظر داشته باش که به محض ری‌استارت شدن رایانه، Windows Defender (ویندوز دیفندر) به صورت خودکار روشن می‌شود.

روش 2
روش 2 از 2:
غیر فعال کردن Windows Defender (ویندوز دیفندر)

 1. 1
  منوی start (استارت) را باز کن. روی لوگوی ویندوز که در گوشه‌ی سمت چپ پایین صفحه‌ی نمایش قراردارد، کلیک کن. با این کار، منوی استارت باز می‌شود.
 2. 2
  Regidtry Editor (ویراشگر رجیستری) را باز کن. برنامه‌ی Registory Editor (ویرایشگر رجیستری) به تو این امکان را می‌دهد تا ویژگی‌های بنیادی سیستم عامل را تغییر بدهی. برای باز کردن آن، مراحل زیر را انجاد بده.
  • regedit را تایپ کن.
  • روی آیکون آبی رنگ regedit (ویرایش رجیستری) که در بالای منوی Start (استارت) نمایش داده شده است، کلیک کن.
  • هنگامی‌که سیستم از تو تائید خواست، روی "Yes" کلیک کن.
 3. 3
  پوشه‎ی Windows Defender (ویندوز دیفندر) را باز کن. برای انجام این‌ کار کافی است، تک تک پوشه‌های مورد نیازی که در سمت چپ Registry Editor (ویرایشگر رجیستری) قرار دارند، را طبق مراحل زیر، باز کنی.
  • پوشه‌ی "HKEY_LOCAL_MACHINE" را با یک یا دو بار کلیک، باز کن. (اگر این پوشه قبلاً باز شده است، می‌توانی از این مرحله صرف نظر کنی).
  • پوشه‌ی "SOFTWARE" (نرم افزار) را باز کن.
  • صفحه را به سمت پایین بکش و پوشه‌ی "Policies" (قوانین و سیاست‌ها) را باز‌کن.
  • پوشه‌ی "Microsoft" (مایکروسافت) را باز کن.
  • روی پوشه‌ی "Windows Defender" (ویندوز دیفندر) یک بار کلیک کن.
 4. 4
  روی پوشه‌ی "Windows Defender" (ویندوز دیفندر) راست کلیک کن. با این کار یک منوی کشویی باز می‌شود.
  • اگر ماوس تو دکمه‌ی راست کلیک ندارد، می‌توانی از کلید سمت راست ماوس و یا کلیک با دو انگشت استفاده کنی.
  • اگر بجای استفاده از ماوس، از trackpad (ترک‌پد یا پد لمسی) استفاده می‌کنی، می‌توانی از روش ضربه‌زدن دو انگشت و یا فشار‌دادن گوشه‌ی سمت راست پایین صفحه‌ی trackpad (ترک‌پد)، این کار را انجام بدهی.
 5. 5
  گزینه‌ی New (جدید) را انتخاب کن. این گزینه تقریبا درقسمت بالای منوی کشویی قراردارد. انتخاب این گزینه، زیر منوی دیگری را نمایش می‌دهد.
 6. 6
  روی DWORD (32-bit) Value (ارزش DWORD-32 بیتی) کلیک کن. این گزینه در منوی باز شده‌ی جدید قرار دارد. با انتخاب و کلیک روی این گزینه، یک فایل جدید به رنگ آبی و سفید در پنجره‌ی سمت راست، در پوشه‌ی "Windows Defender" (ویندوز دیفندر)، ایجاد می‌شود.
 7. 7
  عبارت "DisableAntiSpyware" (غیر فعال کردن نرم‌افزار ضدجاسوسی) را به عنوان نام فایل، تایپ کن. هنگامی‌که فایل DWORD ایجاد شد، عبارت DisableAntiSpyware (غیر فعال کردن نرم‌افزار ضدجاسوسی) را به عنوان اسم فایل تایپ کن و بعد کلید Enter (ورود) را فشار بده.[۲]
 8. 8
  فایل DWROD با نام "DisableAntiSpyware" (غیر فعال کردن نرم‌افزار ضدجاسوسی) را، باز کن. روی فایل یک یا دو بار کلیک کن تا فایل مورد‌نظر باز شود. پنجره‌ی جدیدی نمایش داده می‌شود.
 9. 9
  مقدار عددی آیتم "Value data" (ارزش داده) را به 1 تغییر بده.
 10. 10
  روی OK (تایید) کلیک کن. این دکمه در پایین پنجره‌ی نمایش داده شده قرار دارد.
 11. 11
  رایانه را ری‌استارت کن. روی Start (استارت) کلیک کن، گزینه‌ی Power (پاور) را انتخاب کن و در پایان، روی Restart (راه‌اندازی مجدد) در پنجره‎ی باز شده، کلیک کن. پس از روشن شدن دوباره‌ی رایانه، Windows Defender (ویندوز دیفندر) غیرفعال می‌شود.
 12. 12
  Windows Defender (ویندوز دیفندر) را هر وقت که به آن نیاز داشتی، دوباره فعال کن. در‌صورتی‌که در آینده خواستی برنامه‌ی Windows Defender (ویندوز دیفندر) را دوباره فعال کنی، مراحل زیر را انجام بده:
  • به پوشه‌ی Windows Defender (ویندوز دیفندر)، در Registry Editor (ویرایشگر رجیستری) برو.
  • روی پوشه‌ی "Windows Defender" (ویندوز دیفندر)، کلیک کن.
  • DisableAntiSpyware" (غیر فعال کردن نرم‌افزار ضدجاسوسی)، را با دوبار کلیک کردن، باز کن.
  • مقدار عددی آیتم "Value data" (ارزش داده) را از عدد 1، به عدد 0 تغییر بده.
  • روی OK (تایید) کلیک کن و رایانه را ری‌استارت کن.
  • اگر در آینده نمی‌خواهی دوباره از "DisableAntiSpyware" (غیر فعال کردن نرم‌افزار ضد جاسوسی) استفاده کنی، آن ‌را حذف کن.

نکات

 • نصب برنامه‌ی آنتی‌ویروس (مانند MacAfee)، برنامه‌ی Windows Defender (ویندوز دیفندر) را غیرفعال نمی‌کند، بلکه آن ‌را به حالت بی اثر تغییر می دهد. این‌ موضوع به این دلیل است که در صورت از کار افتادن برنامه‌ی آنتی ویروس نصب شده‌‌ات، رایانه بدون حفاظت نماند.

هشدارها

 • هنگامی‌که از روش اول برای غیرفعال کردن Windows Defender (ویندوز دیفندر) استفاده می‌کنی، همه‌ی برنامه‌های امنیتی نصب شده مانند آنتی‌ویروس و firewall (دیواره آتش) را غیرفعال می‌کند. این "ویژگی" مایکروسافت است که تو را مجبور می‌کند برنامه Windows Defender (ویندوز دیفندر) را به دلایل امنیتی، فعال نگه‌داری.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
علامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیمعلامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
تمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیمتمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیم
گوگل کروم را دانلود و نصب کنیمگوگل کروم را دانلود و نصب کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
AdBlock را غیرفعال کنیمAdBlock را غیرفعال کنیم

در مورد ویکی‌هاو

JL
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی
این مقاله به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری Jack Lloyd. جک لوید، نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی ویکی‌هاو است. او دارای بیش از دو سال سابقه‌ی نوشتن و ویرایش مقالات مرتبط با فناوری است. جک علاقه‌مند به تکنولوژی و یک معلم زبان انگلیسی است.
از این صفحه ۴۷۳بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟