این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه یک عکس JPG را به PNG تبدیل کنی. کیفیت عکس‌های JPG با هر بار ذخیره کردن، کمی پائین‌تر می‌آید، در حالی که فایل PNG یک فرمت "بدون تغییر کیفیت تصویر" است. این به‌این‌معنی است که کیفیت فایل با ذخیره‌سازی‌های مداوم، تغییر نمی‌کند. برای تبدیل فایل JPG به PNG، می‌توانی از یک سرویس آنلاین تبدیل فایل و یا از امکانات داخلی ویندوز یا رایانه‌ی مک خود استفاده کنی.

روش 1
روش 1 از 3:

استفاده از سرویس‌های آنلاین تبدیل فایل

 1. 1
  تبدیل کننده‎ی JPG به PNG را باز کن. با استفاده از یک مرورگر وب، به آدرس https://jpg2png.com/ برو. این سرویس به تو این امکان را می‌دهد که هم‌زمان تا 20 فایل JPG را به PNG تبدیل کنی.
  • تبدیل کننده‌ی JPG به PNG، به تو اجازه‌ی تبدیل فایل‌های تا حجم حداکثر 50 مگابایت را می‌دهد.
 2. 2
  روی UPLOAD FILES (بارگذاری فایل) کلیک کن. این گزینه در قسمت وسط صفحه قرار دارد. با کلیک روی این گزینه، یک File Explorer (مرورگر فایل) در سیستم عامل ویندوز یا Finder (جستجوگر) در سیستم عامل مک باز می‌شود.
 3. 3
  عکس مورد‌نظرت را انتخاب کن. به پوشه‌ی عکسی که می‌خواهی آن را تبدیل کنی برو و با کلیک روی عکس مورد‌نظرت، آن را انتخاب کن.
  • اگر می‌خواهی هم‌ز‌مان بیش از یک عکس را انتخاب کنی، کلید Ctrl (در ویندوز) یا کلید Command (در مک) را فشار بده و عکس‌هایی که می‌خواهی بارگذاری کنی را انتخاب کن.
 4. 4
  روی Open (باز کردن) کلیک کن. این گزینه در گوشه‌ی سمت راست پایین پنجره قرار دارد. فایل‌های مورد‌نظرت در وب‌سایت تبدیل فایل، بارگذاری خواهند شد.
 5. 5
  منتظر بمان تا عملیات تبدیل فایل‌ها تمام شود. هنگامی‌که عبارت "DOWNLOAD" ("دانلود") را زیر همه‌ی فایل‌های بارگذاری شده دیدی، می‌توانی ادامه بدهی.
 6. 6
  روی DOWNLOAD ALL (دانلود همه) کلیک کن. این دکمه‌ی خاکستری رنگ در پایین صفحه قرار دارد. این کار باعث دانلود فایل‌های PNG تو داخل یک پوشه‌ی ZIP (فشرده) روی رایانه‌‌ات می‌شود.
  • تبدیل کننده به تو اجازه می‌دهد حداکثر 20 عکس را برای تبدیل بارگذاری کنی. اگر این تعداد حداکثری را بارگذاری کرده باشی، چند دقیقه طول می‌کشد تا این دکمه ظاهر شود.
 7. 7
  عکس‌هایت را استخراج کن. از آنجایی‌که فایل‌های PNG در یک فولدر ZIP (فشرده) دانلود می‌شوند، برای مشاهده‌ی آن‌ها با کیفیت بالا، باید ابتدا آن‌ عکس‌ها را از پوشه‌ی ZIP (فشرده) استخراج کنی و در یک پوشه‌ی معمولی قرار بدهی.
  • ویندوز —روی پوشه‌ی ZIP (فشرده) دانلود شده دوبار کلیک کن، بعد روی گزینه‌ی "Extract" ("استخراج") در بالای پنجره‌ی ظاهر شده کلیک کن؛ وقتی‌که از تو تائید خواست، روی "Extract all" ("استخراج همه") کلیک کن.
  • مک —روی پوشه‌ی ZIP (فشرده) دوبار کلیک کن و منتظر بمان تا همه‌ی فایل‌هایت استخراج شوند.
روش 2
روش 2 از 3:

در ویندوز

 1. 1
  عکسی که می‌خواهی تبدیل کنی را باز کن. برای این‌کار روی فایل JPG دوبار کلیک کن. اگر برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) برنامه‌ی پیش‌فرض نمایش عکس رایانه‌ات است، با این کار، فایل مورد‌نظر داخل برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) باز می‌شود.
  • اگر برنامه‌ی پیش فرض نمایش عکس رایانه‌ات، برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) ویندوز 10 نیست، باید روی عکس مورد‌نظرت کلیک راست کنی، گزینه‌ی Open with (باز کردن به‌وسیله‌ی) را انتخاب و بعد با کلیک روی Photos (عکس‌ها) برنامه‌ی موردنظر را باز کنی.
 2. 2
  روی Edit & Create (ویرایش و ساخت) کلیک کن. این گزینه در گوشه‌ی سمت راست بالای پنجره‌ی برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) قرار دارد. با کلیک روی آن، یک منوی کشویی نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  روی Edit with Paint 3D (ویرایش با برنامه‌ی نقاشی 3D) کلیک کن. این گزینه یکی از گزینه‌های منوی کشویی باز شده است. با این کار، فایل JPG در برنامه‌ی Paint 3D (نقاشی 3D) باز می‌شود.
 4. 4
  روی Menu (منو) کلیک کن. این منو در گوشه‌ی سمت چپ بالای پنجره قرار دارد. با این کار، یک منو باز می‌شود.
 5. 5
  روی Image (تصویر) کلیک کن. این گزینه در گوشه‌ی سمت راست پایین صفحه قرار دارد. با کلیک برروی آن، پنجره‌ی Save As (ذخیره با عنوان) باز می‌شود.
 6. 6
  "PNG" را به عنوان نوع فایل انتخاب کن. روی منوی کشویی "Save as type" ("ذخیره با عنوان") که در پایین پنجره قرار دارد، کلیک کن و سپس روی آیتم 2D - PNG (*.png) کلیک کن.
  • همچنین می‌توانی قبل از ادامه‌ی کار، در قسمت "File name" "(نام فایل)"، نامی برای فایلت انتخاب کنی و یا محل ذخیره‌ی فایلت را از قسمت سمت چپ پنجره تغییر دهی.
 7. 7
  روی Save (ذخیره) کلیک کن. این آیتم در گوشه‌ی سمت راست پایین صفحه قرار دارد. با انجام این کار یک نسخه از فایل JPG تو به‌صورت PNG ذخیره می‌شود.
روش 3
روش 3 از 3:

در مک

 1. 1
  عکس مورد‌نظرت را داخل برنامه‌ی Preview (پیش‌نمایش) باز کن. اگر برنامه‌ی Preview (پیش‌نمایش) ، برنامه‌ی‌ پیش‌فرض نمایش عکس مک تو است، با دوبار کلیک، آن را باز کن؛ در غیر این صورت، مراحل زیر را انجام بده:
  • روی عکسی که می‌خواهی آن را تبدیل کنی، یک بار کلیک کن.
  • روی File (فایل) در قسمت بالای صفحه‌ی نمایش کلیک کن.
  • از منوی کشویی گزینه‌یOpen With (باز کردن توسط) را انتخاب کن.
  • در منوی کشویی Open With (باز کردن توسط) باز شده، روی Preview (پیش نمایش) کلیک کن.
 2. 2
  روی File (فایل) کلیک کن. این آیتم در بالای صفحه‌ی نمایش قرار دارد. با کلیک برروی آن، یک منوی کشویی نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  روی Export… (خروجی گرفتن...) کلیک کن. این گزینه در منوی کشویی باز شده قرار دارد. با انجام این کار، پنجره‌ی Save As (ذخیره به عنوان) باز می‌شود.
 4. 4
  روی منوی کشویی "Format" ("فرمت") کلیک کن. می‌توانی آن را در پایین پنجره پیدا کنی. با انجام این کار یک منوی کشویی نمایش داده می‌شود.
 5. 5
  روی PNG کلیک کن. این گزینه در منوی کشویی قرار دارد.
  • همچنین می‌توانی قبل از ادامه‌ی کار، در قسمت "Name" (نام)، نامی برای فایلت انتخاب کنی و یا محل ذخیره فایلت را از سمت چپ پنجره تغییر بدهی.
 6. 6
  روی Save (ذخیره) کلیک کن. این گزینه در قسمت پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار، یک نسخه از فایل JPG مورد‌نظرت به صورت فایل PNG ذخیره می‌شود.

نکات

 • ماندگاری کیفیت فایل‌های PNG نسبت به فایل‌های JPG بیشتر است و به همین خاطر مقدار فضایی که اشغال می‌کنند نیز نسبت به فایل‌های JPG، بیشتر است.

هشدارها

 • متاسفانه، برنامه‌ی مبدل داخلی فایل‌ها در ویندوز و مک نمی‌تواند همزمان بیش از یک فایل را از JPG به PNG تبدیل کند.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
مین‌روب بازی کنیممین‌روب بازی کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۲٬۷۷۳بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۲٬۷۷۳بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟