این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه در گوگل کروم با استفاده از افزونه‌ی رایگان و شخص سوم Block Site، یک یا چند وب‌سایت را از دسترس خارج و مسدود کنی. همچنین می‌توانی با استفاده از ویژگی مسدودسازی Personal Blocklist این افزونه، مانع نمایش وب‌سایت‌ها در جستجوی گوگل شوی. ویژگی Personal Blocklist فقط در نسخه‌ی کامپیوتری مرورگر کروم کار می‌کند. این ویژگی در گوگل کروم آی‌فون و آی‌پد کار نمی‌کند.

روش 1
روش 1 از 3:
با استفاده از Block Site در کامپیوتر‌

 1. 1
  وب‌سایت Block Site page را باز کن. از این صفحه‌ می‌توانی افزونه‌ی Block Site را روی کامپیوتر نصب کنی.
  • افزونه‌ی Block Site این امکان را می‌دهد تا کل یا صفحات خاصی از یک وب‌سایت را مسدود کنی. همچنین می‌توانی برای لیست مسدودی‌ها رمز عبور تعین کنی تا سایر کاربران نتوانند در لیست تو تغییری ایجاد کنند.
 2. 2
  روی Add to Chrome (اضافه کردن به کروم) کلیک کن. دکمه‌ی آبی رنگ این گزینه در سمت راست و بالای صفحه قرار دارد.
 3. 3
  وقتی‌ از تو خواسته شد، روی Add extension (اضافه‌کردن افزونه) کلیک کن. این گزینه در بالای صفحه، نمایش داده خواهد شد. با کلیک کردن روی آن، افزونه‌ی Block Site نصب می‌شود.
 4. 4
  روی آیکون Block Site کلیک کن. آیکون این افزونه به‌شکل یک سپر است و در سمت راست و بالای صفحه‌ی کروم قرار دارد. با کلیک روی این آیکون، یک منوی کشویی نمایش داده خواهد شد.
 5. 5
  روی Edit block sites list (ویرایش لیست سایت‌های مسدود شده) کلیک کن. این گزینه داخل منوی کشویی قرار دارد. با انجام این کار، صفحه‌ی Block Site باز خواهد شد.
  • همچنین می‌توانی برای باز کردن صفحه‌ی Block Site، روی آیکون چرخ‌دنده‌ای شکلی که در گوشه‌ی سمت راست و بالای منوی کشویی قرار دارد کلیک کنی.
 6. 6
  وب‌سایت را اضافه کن. روی کادر متنی "Enter a web address" (آدرس وب‌سایتی را وارد کن) که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کن و سپس آدرس وب‌سایتی را که می‌خواهی دسترسی به آن مسدود شود، تایپ کن.
  • به عنوان مثال twitter.com یا facebook.com را تایپ کن.
  • اگر می‌خواهی دسترسی به صفحه‌ خاصی را مسدود کنی، به صفحه‌ی وب مورد‌نظر برو و با کلیک روی نوار آدرس آن دربالای صفحه و فشار دادن کلید‌های Ctrl+C (در ویندوز) یا Command+C (در مک) آدرس آن را کپی کن.
 7. 7
  روی کلیک کن. این دکمه در سمت راست کادر متنی وب‌سایت قرار دارد. با انجام این کار، وب‌سایت مورد‌نظر بلافاصله به لیست وب‌سایت‌های مسدودی افزونه‌ی Block Site اضافه خواهد شد.
  • می‌توانی هر‌وقت که خواستی با کلیک روی آیکون دایره‌ای شکل قرمز رنگ در سمت راست آدرس URL وب‌سایت، آن را از این لیست حذف کنی.
 8. 8
  روی زبانه‌ی Account Protection (محافظت از حساب‌کاربری) کلیک کن. این زبانه در سمت چپ صفحه‌ی Block Site قرار دارد.
 9. 9
  ویژگی تنظیم کلمه‌ی عبور Block Site را فعال کن. گزینه‌ی "Protect your BlockSite options and the Chrome Extension page with password" (با استفاده از رمز عبور از گزینه‌های BlockSite و افزونه‌ی کروم محافظت کن) را که در بالای صفحه قرار دارد انتخاب کن. با انجام این کار، لیستی از گزینه‌های مرتبط با این ویژگی در قسمت پایین صفحه نمایش داده خواهد شد.
 10. 10
  آدرس ایمیل را وارد کن. در اولین کادر متنی پایین صفحه یک آدرس ایمیل معتبر را وارد کن.
  • آدرس ایمیلی را وارد کن که به آن دسترسی داشته باشی چرا‌که بعداً باید آن را تایید کنی.
 11. 11
  رمز عبور مورد‌نظرت را وارد کن. در کادر متنی زیر کادر ایمیل، کلمه‌ی عبوری را که می‌خواهی برای قفل کردن وب‌سایت‌های لیست شده درBlock Site استفاده کنی، وارد کن.
 12. 12
  روی Save (ذخیره) کلیک کن. این دکمه‌ی سبز رنگ در پایین صفحه قرار دارد.
 13. 13
  وقتی‌ از تو خواسته شد، روی OK (تایید) کلیک کن. با انجام این کار تنظیمات تو ذخیره شده و منتظر تائید ایمیل می‌ماند.
 14. 14
  آدرس ایمیل خودت را تایید کن. برای نهایی شدن تنظیمات Block Site، مراحل زیر را دنبال کن:
  • ایمیل خودت را باز کن.
  • روی ایمیل "Verify Blocksite" (تایید Blocksite) که از طرف Blocksite ارسال شده است کلیک کن.
  • در این ایمیل، روی گزینه‌ی Verify now (الان تایید کن) کلیک کن.
 15. 15
  به Block Site اجازه‌ی فعال بودن در حالت Incognito (ناشناس) را بده. یکی از روش‌هایی که کاربران می‌توانند محدودیت‌های Block Site را دور بزنند، استفاده از حالت Incognito (ناشناس) مرورگر است، اما می‌توانی با فعال کردن Incognito (ناشناس) در افزونه، این مشکل را برطرف کنی:

روش 2
روش 2 از 3:
با استفاده از Block Site در اندروید

 1. 1
  برنامه‌ی Block Site را دانلود کن. برنامه‌ی Google Play Store (فروشگاه برنامه‌های گوگل) را باز کن و مراحل زیر را انجام بده:
  • روی نوار جستجو بزن.
  • عبارت blocksite را تایپ کن و روی Go (رفتن) یا Enter (ورود) بزن.
  • روی گزینه‌ی INSTALL (نصب) که زیر عنوان "BlockSite - Block Distracting Apps and Sites" (BlockSite - مسدود کردن سایت‌ها و برنامه‌های منحرف کننده) قرار دارد بزن.
  • وقتی‌ از تو خواسته شد، روی ACCEPT (قبول) بزن.
 2. 2
  برنامه‌ی Block Site را باز کن. در Google Play Store (فروشگاه برنامه‌های گوگل) روی OPEN (باز کردن) یا روی آیکون برنامه‌ی Block Site که به شکل یک سپر است بزن.
 3. 3
  روی دکمه‌ی GET STARTED (دریافت) بزن. این دکمه‌ی سبز رنگ در پایین صفحه‌ قرار دارد.
  • ممکن است قبل از ادامه‌ی کار از تو خواسته شود تا روی GOT IT (فهمیدم) بزنی.
 4. 4
  افزونه‌ی Block Site را در تنظیمات اندروید فعال کن. اصولاً برنامه‌ی Block Site باید به‌صورت پیش‌فرض دسترسی‌های مورد‌نیاز خود در قسمت تنظیمات را باز کند، ولی اگر چنین نشد می توانی با دنبال کردن مراحل زیر آن را تنظیم کنی:
 5. 5
  برنامه‌ی Block Site را دوباره باز کن. اگر برنامه‌ی Block Site بسته یا مینیمایز شد، قبل از ادامه‌ی کار آن را باز کن.
  • اگر BlockSite باز باشد، می‌توانی با زدن روی دکمه‌ی دایره‌ای شکل Overview (بررسی) در قسمت پایین و سمت راست، تمام برنامه‌های باز خودت را مشاهده کنی و با کشیدن صفحه به‌سمت برنامه و زدن روی آن، برنامه را دوباره باز کنی.
 6. 6
  روی بزن. این دکمه‌ی سبز رنگ در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه‌ قرار دارد. با انجام این کار به صفحه‌ای منتقل می‌شوی که می‌توانی در آنجا وب‌سایت‌ها را مسدود کنی.
 7. 7
  آدرس وب‌سایت مورد‌نظرت را وارد کن. روی کادر متنی بالای صفحه‌ کلیک کن و آدرس یک وب‌سایت (به عنوان مثال، facebook.com) را وارد کن.
  • لازم نیست تمام آدرس را تایپ کنی، فقط نوشتن قسمت اصلی آن 'com.______ کافی است.
 8. 8
  روی (انجام شد) بزن. این گزینه در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه قرار دارد. با انجام این کار وب‌سایت مذکور به لیست سایت‌هایی که باید توسط برنامه‌ی Block Site مسدود شود اضافه شده و از نمایش وب‌سایت توسط مرورگر گوگل کروم یا هر مرورگر دیگری در موبایل اندروید تو جلوگیری می‌شود.
  • می‌توانی هر موقع که خواستی برای آزاد کردن دسترسی و مشاهده‌ی دوباره آن وب‌سایت، روی آیکون سطل آشغال که در سمت راست اسم وب‌سایت نوشته شده است بزنی.
 9. 9
  یک برنامه‌ را به‌طور کامل در دستگاه اندرویدت مسدود کن. اگر می‌خواهی دسترسی به برنامه‌ای را به‌صورت موقت مسدود کنی، می‌توانی این کار را با زدن روی علامت در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه‌ی Block Site و سپس زدن روی زبانه‌ی APPS در بالای صفحه و انتخاب برنامه‌ی موردنظر انجام بدهی.
  • همانند حالت وب‌سایت، هر موقع که خواستی می‌توانی برای غیرفعال کردن حالت مسدودی، روی آیکون سطل آشغال که در سمت راست اسم برنامه قرار دارد بزنی.

روش 3
روش 3 از 3:
با استفاده از Google Personal Blocklist در کامپیوتر

 1. 1
  مرورگر گوگل کروم را به‌روز‌‌رسانی کن. از سپتامبر ۲۰۱۸ به‌بعد افزونه‌ی Personal Blocklist در اکثر نسخه‌های جدید کروم (نسخه‌ی 69.0.3497.100) کار می‌کند، اما ممکن است در نسخه‌های قدیمی‌تر کار نکند. برای به‌روز‌‌رسانی:
 2. 2
  نحوه‌ی استفاده از Personal Blocklist را بدان. برخلاف Block Site، ویژگی Personal Blocklist مانع دسترسی کاربران به وب‌سایت‌های مسدود شده نمی‌شود ولی وب‌سایت‌های مسدود شده را از نتایج جستجوی گوگل پنهان می‌کند.
  • به عنوان مثال، اگر وب‌سایت facebook.com در لیست Personal Blocklist قرار گرفته باشد، همچنان می‌توانی وب‌سایت فیسبوک را باز کنی ولی "facebook.com" در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده نخواهد شد.
 3. 3
  صفحه‌ی Personal Blocklist (لیست مسدودی‌های شخصی) page را باز کن. از این صفحه‌ می‌توانی Personal Blocklist را نصب کنی.
 4. 4
  روی Add to Chrome (اضافه کردن به کروم) کلیک کن. این دکمه‌ی آبی رنگ در بالا و سمت راست پنجره‌ی Personal Blocklist قرار دارد.
 5. 5
  وقتی‌ از تو خواسته شد، روی Add extension (اضافه کردن افزونه) کلیک کن. این گزینه در قسمت بالای صفحه نمایش داده می‌شود. با انجام این کار، Personal Blocklist نصب خواهد شد.
 6. 6
  به وب‌سایتی که می‌خواهی آن را مسدود کنی برو. متاسفانه در حال حاضر مسدود‌ کردن آدرس‌های مجزا در نتیجه‌ی جستجو از طریق کلیک کردن روی لینک آن‌ها امکان‌پذیر نیست، اما می‌توانی این کار را با باز کردن وب‌سایت مورد‌نظر از قسمت نتایج جستجو انجام بدهی.
  • همچنین می‌توانی عبارتی را در گوگل تایپ کنی تا لیستی از نتایج نمایش داده شود، سپس آدرس مورد نظر را انتخاب کنی.
 7. 7
  روی آیکون Personal Blocklist کلیک کن. آیکون این افزونه به‌شکل عکس یک دست سفید با پس‌زمینه‌ی قرمز است و در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه قرار دارد. با انجام این کار یک منوی کشویی نمایش داده می‌شود.
 8. 8
  روی Block current host (مسدود کردن میزبان فعلی) کلیک کن. لینک این گزینه در بالای منوی کشویی قرار دارد و آدرس URL وب‌سایت در ادامه‌ی آن نوشته شده است. با کلیک روی این لینک، آدرس وب‌سایت فعلی به لیست سایت‌های Personal Blocklist اضافه می‌شود.
 9. 9
  روی دکمه‌ی "Back" (برگشت) کروم کلیک کن. این دکمه در گوشه‌ی سمت چپ و بالای پنجره‌ی کروم قرار دارد. با انجام این کار، اضافه شدن آدرس جدید به لیست افزونه را تایید می‌کنی. سایت انتخاب شده از‌این‌پس دیگر در نتایج جستجوی کروم نمایش داده نخواهد شد.
 10. 10
  Blocklist را امتحان کن . اسم وب‌سایتی را که مسدود کرده ای با استفاده از مرورگر گوگل جستجو کن (به عنوان مثال، اگر وب‌سایت فیسبوک را مسدود کرده‌ای در گوگل عبارت facebook را تایپ کن). لینک وب‌سایت در لیست نتایج جستجو برای یک لحظه نمایش داده شده و سپس ناپدید می‌شود.
 11. 11
  به Personal Blocklist اجازه‌ی فعال بودن در حالت Incognito (ناشناس) را بده. یکی از روش‌هایی که کاربران می‌توانند محدودیت‌های افزونه را دور بزنند، استفاده از حالتIncognito (ناشناس) مرورگر است، اما می‌توانی با فعال کردن Incognito (ناشناس) در افزونه، این مشکل را برطرف کنی:

نکات

 • Block Site امکان تنظیم محدوده‌ی زمانی برای سایت‌های مسدود شده را نیز می‌دهد، به‌عنوان‌مثال می‌توانی یک وب‌سایت (مثل یوتیوب) را در ساعات کاری شنبه تا پنجشنبه (یا هر زمان دیگری) مسدود کنی.

هشدارها

 • مسدود کننده‌های ‌سایت، جایگزین مناسبی برای مانیتورینگ لحظه‌ای نیستند؛ بیشتر مسدود‌کننده‌های وب‌سایت نقاط ضعف متعددی دارند و کارمندان یا کودکان ممکن است بتوانند آن‌ها را دور بزنند.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
فایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیمفایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
عکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیمعکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱٬۸۵۷بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱٬۸۵۷بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟