این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه با استفاده از برنامه iTunes، آهنگ زنگ موبایل آیفونت را بسازی و آن را نصب کنی. وقتی‌که آهنگ را به آیفون اضافه کردی، می‌توانی آن را به‌عنوان آهنگ زنگ مخاطبی خاص و یا آهنگ پیش‌فرض زنگ موبایلت تنظیم کنی.

بخش 1
بخش 1 از 3:
ساختن آهنگ زنگ

 1. 1
  برنامه‌ی iTunes را باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک نت موسیقی (♫) رنگارنگ روی یک پس‌زمینه‌ی سفید است.
 2. 2
  مطمئن شو که آهنگ مورد‌نظرت در iTunes موجود است. برای برش آهنگی که می‌خواهی آن را به‌عنوان آهنگ زنگ موبایل تنظیم کنی، به برنامه‌ی iTunes نیاز خواهی داشت. اگر برنامه‌ی پیش‌فرض پخش موسیقی کامپیوترت iTunes است، می‌توانی با دو بار کلیک روی فایل آهنگ، آن را به برنامه‌ی iTunes اضافه کنی.
  • اگر برنامه‌یiTunes، برنامه‌ی پیش‌‌‌فرض پخش موسیقی کامپیوترت نیست، می‌توانی روی زبانه‌ی File کلیک کنی، از منوی کشویی نمایش داده شده روی Add File to Library... (اضافه کردن فایل به کتابخانه...) کلیک کنی و روی آن فایل موسیقی که می‌خواهی از آن استفاده کنی دوبار کلیک کنی.
 3. 3
  قسمتی از آهنگ که می‌خواهی از آن استفاده کنی را پیدا کن. در iTunes دو بار روی آهنگ کلیک کن تا اجرا شود. به آن قسمت از آهنگ که می‌خواهی به‌عنوان آهنگ زنگ موبایلت استفاده کنی گوش کن و زمان شروع آن را یادداشت کن. سپس مدت حداکثر 40 ثانیه از ادامه آن آهنگ را به‌عنوان زمان اتمام آهنگ درنظر بگیر.
  • هنگام پخش آهنگ در برنامه‌ی iTunes می‌توانی مدت‌زمان سپری شده از آهنگ را در قسمت بالای پنجره‌ی iTunes مشاهده کنی.
  • طول آهنگ زنگ موبایل نمی‌تواند بیشتر از 40 ثانیه باشد.
 4. 4
  منوی اطلاعات آهنگ را باز کن. روی آهنگ کلیک کن تا انتخاب شود، سپس روی Edit (ویرایش) در ویندوز یا File در مک کلیک کن و از منوی کشویی نمایش داده شده، روی Song Info (اطلاعات آهنگ) در ویندوز یا Get Info (دریافت اطلاعات) در مک کلیک کن. با انجام این کار یک پنجره باز خواهد شد.
  • همچنین می‌توانی روی آهنگ کلیک راست کرده و از منوی کشویی نمایش داده شده روی Song Info (اطلاعات آهنگ) در ویندوز یا Get Info (دریافت اطلاعات) در مک کلیک کنی.
 5. 5
  روی زبانه‌ی Options (گزینه‌ها) کلیک کن. این زبانه در قسمت بالای پنجره‌ی منوی اطلاعات قرار دارد.
 6. 6
  هر دوگزینه‌ی "start" (شروع) و "stop" (پایان) را انتخاب کن. هر دوی این‌ها در قسمت بالای پنجره و درست زیر بخش "media kind"(نوع رسانه) قرار دارند. با انجام این کار یک علامت تیک در هر دو کادر ظاهر می‌شود که اجازه‌ی تغییر زمان شروع و پایان آهنگ را به تو میدهد.
 7. 7
  زمان شروع و پایان را وارد کن. در کادر متنی "start" (شروع)، زمان شروع آهنگ را از آن نقطه که دوست داری آهنگ شروع شود وارد کن و سپس همین کار را در کادر متنی "stop" (پایان) برای نقطه‌ای که می‌خواهی آهنگ به پایان برسد انجام بده.
 8. 8
  روی OK (تایید) کلیک کن. این دکمه در قسمت پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار تغییرات ذخیره شده و از منوی اطلاعات خارج می‌شوی.
 9. 9
  نسخه‌ی AAC آهنگ را ایجاد کن. با کلیک روی آهنگ مطمئن شو که آن را انتخاب کرده‌ای، سپس روی File کلیک کن، از منوی کشویی گزینه‌ی Convert (تبدیل) را انتخاب کن و در منوی نمایش داده شده روی Create AAC Version (ایجاد نسخه‌ی ACC) کلیک کن. با انجام این کار نسخه‌ی جدیدی از آهنگ مورد‌نظر با مدت زمانی معادل با زنگ موبایلت زیر آهنگ اصلی در برنامه‌ی iTunes اضافه خواهد شد.
  • به عنوان مثال، اگر آهنگ زنگ انتخاب شده 36 ثانیه است، کنار فایل جدید به‌جای مدت زمان کل آهنگ، مدت زمان "0:36" نوشته می‌شود.
  • اگر گزینه‌ی Create AAC Version (ایجاد نسخه‌ی ACC) را پیدا نمی‌کنی، برای فعال کردن آن روی Edit (ویرایش) در ویندوز یا زبانه‌ی iTunes در کامپیوتر مک کلیک کن، روی ...Preferences(تنظیمات) کلیک کن، در منوی کشویی روی Import Settings (وارد کردن تنظیمات) کلیک کن و سپس از منوی کشویی نمایش داده شده روی گزینه‌ی AAC Encoder (رمز‌گذاری AAC) کلیک کن.
 10. 10
  محل ذخیره‌ی فایل ACC را باز کن. نسخه‌ی ACC آهنگ را انتخاب کن، روی File کلیک کن و از منوی کشویی نمایش داده شده روی Show in Windows Explorer (نمایش در مرورگر ویندوز) در ویندوز یا روی Show in Finder (نمایش در فایندر) در مک کلیک کن. با انجام این کار محل ذخیره‌ی فایل باز می‌شود.
 11. 11
  فایل ACC را به فایل M4R تغییر بده. بسته به نوع سیستم‌عامل یا کامپیوتری که استفاده می‌کنی، روش انجام این کار متفاوت است:
  • ویندوز - روی زبانه‌ی View (دیدن) کلیک کن ← کادر "File name extensions" (پسوند نام فایل) را انتخاب کن ← روی نسخه‌ی "m4a." آهنگ کلیک کن تا انتخاب شود ← روی زبانه‌ی Home (خانه) کلیک کن ← روی Rename (تغییر نام) کلیک کن ←عبارت m4a را در انتهای نام فایل آهنگ به m4r تغییر بده و کلید Enter (ورود) را فشار بده ← وقتی از تو خواسته شد روی OK (تایید) کلیک کن.
  • مک - نسخه‌ی AAC آهنگ (نسخه‌ی "m4a" آهنگ) را انتخاب کن ← روی منوی File کلیک کن ← از منوی کشویی نمایش‌داده شده روی Get Info (دریافت اطلاعات) کلیک کن ← در بخش "Name & Extension" (نام و پسوند) عبارت m4a را به m4r تغییر بده و سپس کلید Return (بازگشت) را فشار بده ← وقتی از تو خواسته شد روی Use m4r کلیک کن.

بخش 2
بخش 2 از 3:
قراردادن آهنگ زنگ موبایل در آیفون

 1. 1
  آیفونت را به کامپیوتر وصل کن. سمت USB کابل شارژ آیفون را به پورت USB کامپیوتر و سمت دیگر آن را به پورت شارژ گوشی آیفونت متصل کن.
 2. 2
  روی آیکون آیفون کلیک کن. این آیکون که به‌شکل یک موبایل آیفون است در گوشه‌ی سمت چپ و بالای پنجره‌ی iTunes قرار دارد. با انجام این کار صفحه‌ی آیفون به همراه لیستی از محتوای داخل آن در ستون سمت چپ پنجره‌ی iTunes باز خواهد شد.
 3. 3
  روی Tones (صدا‌ها) کلیک کن. این گزینه در ستون سمت چپ پنجره‌ی iTunes و زیر بخش "On My Device" (در دستگاه من) قرار دارد. با انجام این کار صفحه‌ی زنگ‌ها باز می‌شود.
 4. 4
  آهنگ زنگ موبایل را به صفحه‌ی Tones (زنگ‌ها) اضافه کن. روی نسخه‌ی m4r. آهنگ کلیک کن و آن را داخل پنجره‌ی iTunes بکش و رها کن. باید بتوانی آهنگ اضافه شده را در این صفحه ببینی.[۱]
 5. 5
  روی Sync (هماهنگ‌سازی) کلیک کن. این دکمه‌ی سفید رنگ در پایین صفحه و درسمت راست پنجره‌ی iTunes قرار دارد.
 6. 6
  منتظر بمان تا فرآیند هماهنگ‌سازی زنگ موبایل تمام شود. این کار فقط چند ثانیه زمان می‌برد. بعد از ناپدید شدن نوار پیشرفت کار در بالای پنجره‌ی iTunes (در صورت تمایل) می‌توانی آیفون را از کامپیوتر جدا کنی و ادامه‌ی تنظیمات زنگ موبایل را انجام بدهی.

بخش 3
بخش 3 از 3:
تنظیم آهنگ زنگ

 1. 1
 2. 2
  به پایین صفحه برو و روی Sounds & Haptics (صدا‌ها) بزن. این گزینه در همان دسته‌بندی تنظیماتی قرار دارد که گزینه‌ی General (عمومی) در آن قرار گرفته است.
  • در آیفون 6S و مدل‌های قدیمی‌تر فقط کافی است روی Sounds (صداها) بزنی.
 3. 3
  روی Ringtone (زنگ موبایل) بزن. این گزینه در وسط صفحه و زیر بخش "SOUNDS AND VIBRATION PATTERNS" (صدا‌ها و الگو‌های لرزش) قرار دارد.
 4. 4
  روی اسم آهنگ مورد‌نظرت بزن. در قسمت "RINGTONES" (آهنگ‌های زنگ) روی آهنگی که می‌خواهی آن را به‌عنوان آهنگ پیش‌فرض زنگ موبایلت انتخاب کنی بزن. باید بتوانی علامت آبی رنگی که در سمت چپ آن ظاهر شده است را ببینی؛ این علامت نشان می‌دهد که موبایلت از این آهنگ به‌عنوان آهنگ پیش‌فرض زنگ تمام تماس‌های دریافتی استفاده خواهد کرد.
 5. 5
  آهنگ جدیدت را برای مخاطب خاصی تنظیم کن. اگر دوست داری تا آهنگ جدید را برای مخاطب خاصی تنظیم کنی، مراحل زیر را انجام بده:
  • برنامه‌ی لیست مخاطبین را باز کن.
  • روی اسم مخاطب مورد‌نظرت کلیک کن.
  • روی Ringtone (آهنگ زنگ) بزن.
  • آهنگ زنگ موردنظرت را انتخاب کن.
  • روی Done (انجام شده) بزن.

نکات

 • اگر می‌خواهی صدای زنگ جدید موبایلت را بشنوی، مطمئن شو که موبایلت روی حالت صدای زنگ باشد.

هشدارها

 • تا زمانی که موبایلت را به کامپیوتر وصل نکنی، صفحه‌ی "Tones" (صداها) نمایش داده نخواهد شد.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
عکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیمعکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
فایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیمفایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند.
از این صفحه ۹۷۲بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟