گوگل کروم (Google Chrome) یک مرورگر کم‌حجم است که برای ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و آیفون به طور رایگان قابل دانلود است. برای دانلود و نصب آن روی سیستمت، این راهنما را دنبال کن.

توجه: اگر در چین هستی، نمی‌توانی مرورگر را بدون VPN دانلود کنی.

روش 1
روش 1 از 2:

دانلود کروم روی کامپیوتر ویندوزی/مک/لینوکس

 1. 1
  به سایت گوگل کروم برو.[۱] . برای دانلود گوگل کروم می‌توانی از هر مرورگر وب دیگری استفاده کنی. اگر مرورگری روی کامپیوترت نداری، می‌توانی از مرورگر وب از پیش نصب‌شده‌ی سیستم عامل خود (اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer) برای ویندوز و سافاری (Safari)‌ برای مک‌اواس ایکس) استفاده کنی.
 2. 2
  روی "دانلود کروم" (Download Chrome) کلیک کن. با این کار پنجره شرایط خدمات باز می‌شود.
 3. 3
  تعیین کن که آیا کروم را به عنوان مرورگر پیش‌فرض خود می‌خواهی انتخاب کنی یا خیر.اگر آن را به عنوان مرورگر پیش‌فرض تنظیم کنی، هر زمان که روی پیوندی برای یک صفحه‌ی وب در برنامه‌ی دیگری مانند ایمیل کلیک کنی، این مرورگر باز خواهد شد.
  • تو می‌توانی با تیک زدن کادر ”کمک کن تا گوگل کروم بهتر شود“...‌(“Help make Google Chrome better…”)، انتخاب کنی که مصرف داده به گوگل دوباره ارسال شود. با این کار آمار گزارش‌های خرابی، نرجیحات و کلیک‌های دکمه‌ای برایت ارسال خواهد شد. با انجام این کار، اطلاعات شخصی برایت ارسال نمی‌شوند یا وبسایت‌ها پیگیری نخواهند شد.
 4. 4
  پس از خواندن شرایط خدمات، روی ”پذیرش و نصب“ (Accept and Install) کلیک کن. کار نصب شروع می‌شود و بعد از اتمام آن، گوگل کروم آماده‌ی کار است. بسته به تنظیمات مرورگر تو، شاید لازم باشد تا اجازه دهی که برنامه اجرا شود.
 5. 5
  وارد کروم شو. پس از نصب، یک پنجره کروم باز خواهد شد که اطلاعات استفاده‌ برای اولین بار را نشان می‌دهد. برای همگام‌سازی نشان‌شده‌ها،‌ ترجیحات و مرور تاریخچه با هر مرورگر کرومی که استفاده می‌کنی،‌ می‌توانی با حساب گوگل خود وارد شوی. نحوه استفاده از گوگل کروم را برای دانستن برخی از نکات مفید در مورد مرورگر جدید خود، بخوان.
 6. 6
  نصب‌کننده آفلاین را دانلود کن (اختیاری). این برنامه، مجری مراحل مختص نصب کروم بر روی رایانه‌ای با یک اتصال اینترنتی فعال است. اگر می‌خواهی یک نصب‌کننده آفلاین را برای استفاده در رایانه و بدون یک اتصال فعال دانلود کنی، "نصب کننده آفلاین کروم" (chrome offline installer) را در موتور جستجوی مورد علاقه خود جستجو کن و اولین پیوند به سایت پشتیبانی کروم را دنبال کن. می‌توانی تا نصب‌کننده‌های آفلاین را از این صفحه دانلود کنی.
  • یک نصب‌کننده برای تک‌کاربره‌ها و یکی برای همه کاربران در رایانه وجود دارد. مطمئن شو که نصب‌کننده‌ی مناسب را دانلود کرده‌ای.
  • پس از اتمام دانلود نصب‌کننده، آن را به رایانه‌ای که می‌خواهی کروم را نصب کنی، منتقل و اجرا کن تا کروم را مانند هر برنامه دانلودشده‌ی دیگری نصب کنی.
روش 2
روش 2 از 2:

دانلود کروم روی گوشی

 1. 1
  فروشگاه برنامه‌های گوشی‌ات را باز کن. در اندروید،‌ باید پلی استور (Play Store)‌ و در آیفون باید اپ استور (App Store)‌ را باز کنی. کروم روی اندروید 4.0 و بالاتر و آی‌او‌اس 5.0 و بالاتر در دسترس است.
 2. 2
  کروم (Chrome) را جستجو کن. باید توسط Google, Inc عرضه شده باشد.
 3. 3
  کروم را نصب کن. برای شروع دانلود و نصب برنامه روی دکمه نصب (Install) کلیک کن. ممکن است لازم باشد قبل از نصب آن، مجوزهای برنامه را بپذیری.
 4. 4
  برنامه را باز کن. وقتی برای اولین بار کروم را باز کنی، از تو سؤال می‌شود که آیا می‌خواهی با حساب گوگلت وارد سیستم شوی یا نه. با این کار، تمام نشان‌شده‌ها، ترجیحات و تاریخچه‌ی وبگردی با هر نسخه‌ی دیگری از کروم که بخواهی استفاده کنی، همگام‌سازی خواهد شد.

نکات

 • بعد از نصب کروم، شاید بخواهی جلوتر بروی و صفحه‌ی خانه‌ات را تعیین کنی.
 • گوگل کروم برای اجرای بهینه به ۳۵۰ مگابایت فضای دیسک خالی و ۵۱۲ مگابایت رم (RAM) نیاز دارد. بررسی کن که آیا کامپیوترت این فضای خالی را قبل از نصب کروم دارد یا خیر.[۲]

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در HTML یک فاصله ایجاد کنیم
اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیمچگونه اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیم
پروفایل اسنپ‌چت را ببینیمپروفایل اسنپ‌چت را ببینیم
در Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیمدر Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
از اینستاگرام خارج شویماز اینستاگرام خارج شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۲۳٬۴۹۲بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۲۳٬۴۹۲بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟