گوگل کروم (Google Chrome) یک مرورگر کم‌حجم بوده که برای ویندوز، مک‌اواس، لینوکس، اندروید و iOS به طور رایگان قابل دانلود است. برای دانلود و نصب آن بر روی سیستم خود، این راهنما را دنبال کن.

توجه: اگر در کشور چین هستی، نمی‌توانی مرورگر را بدون VPN دانلود کنی.

روش 1
روش 1 از 2:
دانلود کروم بر روی رایانه شخصی/مک/لینوکس

 1. 1
  به Google Chrome website برو.[۱] . برای دانلود گوگل کروم می‌توانی از هر مرورگر وب دیگری استفاده کنی. اگر مرورگری روی رایانه‌ات نداری، می‌توانی از مرورگر وب از پیش نصب‌شده‌ی سیستم عامل خود (اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer) برای ویندوز و سافاری (Safari)‌ برای مک‌اواس ایکس) استفاده کنی.
 2. 2
  روی "دانلود کروم" (Download Chrome) کلیک کن. با این کار پنجره شرایط خدمات باز می‌شود.
 3. 3
  تعیین کن که آیا کروم را به عنوان مرورگر پیش‌فرض خود می‌خواهی انتخاب کنی یا خیر.اگر آن را به عنوان مرورگر پیش‌فرض تنظیم کنی، هر زمان که روی پیوندی برای یک صفحه‌ی وب در برنامه‌ی دیگری مانند ایمیل کلیک کنی، این مرورگر باز خواهد شد.
  • تو می‌توانی با تیک زدن کادر ”کمک کن تا گوگل کروم بهتر شود“...‌(“Help make Google Chrome better…”)، انتخاب کنی که مصرف داده به گوگل دوباره ارسال شود. با این کار آمار گزارش‌های خرابی، نرجیحات و کلیک‌های دکمه‌ای برایت ارسال خواهد شد. با انجام این کار، اطلاعات شخصی برایت ارسال نمی‌شوند یا وبسایت‌ها پیگیری نخواهند شد.
 4. 4
  پس از خواندن شرایط خدمات، روی ”پذیرش و نصب“ (Accept and Install) کلیک کن. کار نصب شروع می‌شود و بعد از اتمام آن، گوگل کروم آماده‌ی کار است. بسته به تنظیمات مرورگر تو، شاید لازم باشد تا اجازه دهی که برنامه اجرا شود.
 5. 5
  وارد کروم شو. پس از نصب، یک پنجره کروم باز خواهد شد که اطلاعات استفاده‌ برای اولین بار را نشان می‌دهد. برای همگام‌سازی نشان‌شده‌ها،‌ ترجیحات و مرور تاریخچه با هر مرورگر کرومی که استفاده می‌کنی،‌ می‌توانی با حساب گوگل خود وارد شوی. نحوه استفاده از گوگل کروم را برای دانستن برخی از نکات مفید در مورد مرورگر جدید خود، بخوان.
 6. 6
  نصب‌کننده آفلاین را دانلود کن (اختیاری). این برنامه، مجری مراحل مختص نصب کروم بر روی رایانه‌ای با یک اتصال اینترنتی فعال است. اگر می‌خواهی یک نصب‌کننده آفلاین را برای استفاده در رایانه و بدون یک اتصال فعال دانلود کنی، "نصب کننده آفلاین کروم" (chrome offline installer) را در موتور جستجوی مورد علاقه خود جستجو کن و اولین پیوند به سایت پشتیبانی کروم را دنبال کن. می‌توانی تا نصب‌کننده‌های آفلاین را از این صفحه دانلود کنی.
  • یک نصب‌کننده برای تک‌کاربره‌ها و یکی برای همه کاربران در رایانه وجود دارد. مطمئن شو که نصب‌کننده‌ی مناسب را دانلود کرده‌ای.
  • پس از اتمام دانلود نصب‌کننده، آن را به رایانه‌ای که می‌خواهی کروم را نصب کنی، منتقل و اجرا کن تا کروم را مانند هر برنامه دانلودشده‌ی دیگری نصب کنی.

روش 2
روش 2 از 2:
دانلود کروم روی دستگاه تلفن همراه خودتان

 1. 1
  فروشگاه دستگاه خود را باز کن. در اندروید،‌ باید پلی استور (Play Store)‌ و در iOS باید اپ استور (App Store)‌ را باز کنی. کروم روی اندروید 4.0 و بالاتر و آی‌او‌اس 5.0 و بالاتر در دسترس است.
 2. 2
  کروم (Chrome) را جستجو کن. باید توسط Google, Inc عرضه شده باشد.
 3. 3
  کروم را نصب کن. برای شروع دانلود و نصب برنامه روی دکمه نصب (Install) کلیک کن. ممکن است لازم باشد قبل از نصب آن، مجوزهای برنامه را بپذیری.
 4. 4
  برنامه را باز کن. وقتی برای اولین بار کروم را باز کنی، از تو سؤال می‌شود که آیا می‌خواهی با حساب گوگل خود وارد سیستم شوی یا نه. با این کار، تمام نشان‌شده‌ها، ترجیحات و تاریخچه‌ی وبگردی با هر نسخه‌ی دیگری از کروم که بخواهی استفاده کنی، همگام‌سازی خواهد شد.

نکات

 • بعد از نصب کروم، شاید بخواهی جلوتر بروی و صفحه‌ی خانه‌ی خود را تعیین کنی.
 • گوگل کروم برای اجرای بهینه به ۳۵۰ مگابایت فضای دیسک خالی و ۵۱۲ مگابایت رم (RAM) نیاز دارد. بررسی کن که آیا رایانه‌ات این فضای خالی را قبل از نصب کروم دارد یا خیر.[۲]

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
علامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیمعلامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیم
اسناد را به‌ صورت PDF اسکن کنیماسناد را به‌ صورت PDF اسکن کنیم
تمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیمتمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیم
علامت عدد پی را تایپ کنیمعلامت عدد پی را تایپ کنیم

در مورد ویکی‌هاو

ویکی‌هاو مانند ویکی‌پدیا یک “ویکی” است. بنابراین بسیاری از مقالات ما با مشارکت افراد متعددی نوشته شده‌اند. برای خلق این مقاله، 55 نفر، بعضاً ناشناس، کار کردند تا ویرایشش کنند و به مرور زمان بهبودش دهند. این مقاله ۱۸٬۶۸۳بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱۸٬۶۸۳بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟