در این مقاله یاد می‌گیری که چگونه با استفاده از نام کاربری، آدرس ایمیل، پیامک یا حساب کاربری فیسبوک خود، کلمه‌ی عبور اینستاگرامی را که فراموش کرده‌ای بازیابی کنی.

روش 1
روش 1 از 4:
با استفاده از نام کاربری

 1. 1
  اینستاگرام را باز کن. آیکون این برنامه یک دوربین رنگی با طیف‌هایی از رنگ‌های بنفش-قرمز-نارنجی با یک دایره‌ی سفید در وسط آن است.
  • اگر از دستگاه اندروید استفاده می‌کنی برای دریافت ایمیل بازیابی کلمه‌ی عبور نمی‌توانی از نام کاربری اینستاگرام استفاده کنی.
 2. 2
  روی Get help signing in (دریافت کمک برای ثبت‌نام) بزن. این گزینه زیر دکمه‌ی آبی رنگ Login (ورود) قرار دارد.
  • ممکن است لازم باشد ابتدا روی Sign in (ثبت نام) در قسمت پایین صفحه‌ی نمایش بزنی.
 3. 3
  نام کاربری خودت را وارد کن. اگر یادت نمی‌آید که از چه آدرس ایمیلی برای ساخت حساب کاربری اینستاگرام استفاده کرده‌ای، وارد کردن نام کاربری می‌تواند به تو کمک کند تا آن ‌را به یاد بیاوری.
 4. 4
  روی Send Login Link (ارسال لینک ورود) بزن. با این کار پنجره‌ای حاوی یک پیغام تایید و حرف اول آدرس ایمیل ثبت شده در اینستاگرامت نمایش داده می‌شود.
  • به عنوان مثال این پیام نمایش داده خواهد شد:"We sent an email to m*******b@gmail.com with a link to get back into your account" (ایمیلی حاوی لینک بازیابی حساب کاربری شما، به آدرس ایمیل m*******b@gmail.com ارسال شد).
 5. 5
  روی OK (تایید) بزن. این دکمه در قسمت پایین پنجره‌‌ی باز شده قرار دارد.
 6. 6
  ایمیلت را باز کن. اگر به حساب ایمیلی که نامه‌ی بازیابی کلمه‌ی عبور برای آن ارسال شده است دسترسی نداری باید بازیابی کلمه‌ی عبور را با استفاده از شماره‌ی تلفن همراه خود انجام بدهی.
 7. 7
  ایمیلی را که اینستاگرام ارسال کرده باز کن. در قسمت موضوع، عبارت "Help with your account" (کمک برای بازیابی حساب کاربری شما) نوشته شده است و در پایین دکمه‌ی Log Me In (من‌ را وارد سیستم کن) می‌توانی لینک "reset your instagram password here" (اینجا کلمه‌ی عبور اینستاگرامت را تجدید کن) را ببینی.
  • اگر ایمیل ارسال شده را پیدا نکردی، در پوشه‌ی "Spam" (هرزنامه‌) (یا در پوشه‌های "Social" (اجتماعی) یا قسمت "Updates" (بروزرسانی شده‌ها) در جی‌میل) دنبال آن بگرد.
 8. 8
  روی لینک بازیابی کلمه‌‌ی عبور بزن. با این کار وارد صفحه‌ای می‌شوی که در آن می‌توانی کلمه‌ی عبور جدید خود را وارد کنی.
 9. 9
  کلمه‌ی عبور جدید خود را دو بار تایپ کن. کلمه‌ عبور جدید خود را باید دو بار داخل کادر تعیین شده در این صفحه وارد کنی.
 10. 10
  روی Reset Password (تجدبد کلمه‌ی عبور) بزن. این گزینه در قسمت پایین صفحه قرار دارد. اگر هر دو کلمه‌ی عبور نوشته شده در هر دو کادر با هم یکسان باشند به صفحه‌ی اصلی اینستاگرام خود در مرورگر وب موبایلت هدایت می‌شوی.
  • حالا می‌توانی با کلمه‌ی عبور جدید خودت اینستاگرام را باز کنی.

روش 2
روش 2 از 4:
با استفاده از آدرس ایمیل

 1. 1
  اینستاگرام را باز کن. آیکون این برنامه یک دوربین رنگی با طیف‌هایی از رنگ‌های بنفش-قرمز-نارنجی با یک دایره‌ی سفید در وسط آن است.
  • اگر آدرس ایمیلت را می‌دانی، می‌توانی مستقیماً از طریق وب‌سایت اینستاگرام، کلمه‌ی عبور خود را بازیابی کنی: به صفحه‌ی ورود اینستاگرام برو، روی عبارت آبی رنگ "Log in" (ورود) که در قسمت پایین صفحه قرار دارد کلیک کن و در کادر مربوط به کلمه‎‌ی عبور، روی عبارت ?Forgot (فراموش کرده‌ای؟) کلیک کرده و برای دریافت لینک بازیابی کلمه‌ی عبور، آدرس ایمیلت را وارد کن.
 2. 2
  روی Get help signing in (دریافت کمک برای ورود) بزن. این گزینه زیر دکمه‌ی آبی رنگ Login (ورود) قرار دارد.
  • ممکن است لازم باشد ابتدا روی Sign in (ثبت‌نام) در قسمت پایین صفحه‌ی نمایش بزنی.
 3. 3
  آدرس ایمیل خودت را وارد کن. این آدرس ایمیل باید همان آدرسی باشد که قبلاً آن‌ را در اینستاگرام معرفی کرده‌ای.
  • در اندروید، باید ابتدا روی Use username or email (استفاده از نام کاربری یا ایمیل) بزنی.
  • اگر آدرس ایمیل اینستاگرامت را به خاطر می‌آوری ولی نمی‌توانی وارد شوی باید با استفاده از شماره‌‌ی تلفن همراه خود این کار را انجام بدهی.
 4. 4
  روی Send Login Link (ارسال لینک ثبت‌نام) بزن. با انجام این‌ کار، بنری در بالای صفحه‌ی نمایش به تو پیغام می‌دهد که ایمیل تایید برای تو ارسال شده است.
  • برای اندروید به‌جای این‌ کار، روی در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه‌ی نمایش بزن.
 5. 5
  روی OK (تایید) بزن. این گزینه در قسمت پایین پنجره‌ی نمایش داده شده قرار دارد.
 6. 6
  ایمیلت را باز کن. اگر به حساب ایمیلی که معرفی کرده‌ای دسترسی نداری باید با استفاده از شماره‌‌ی تلفن همراه خودت این کار را انجام بدهی.
 7. 7
  ایمیلی که اینستاگرام ارسال کرده است را باز کن. در قسمت موضوع، عبارت "Help with your account" (کمک در ارتباط با حساب کاربری شما) نوشته شده است و در پایین دکمه‌ی Log Me In (من‌را وارد سیستم کن) می‌توانی لینک "reset your instagram password here" (اینجا کلمه‌ی عبور اینستاگرامت را بازیابی کن) را ببینی.
  • اگر ایمیل ارسال شده را پیدا نکردی، در پوشه‌ی "Spam" (هرزنامه‌) دنبال آن بگرد (یا در پوشه‌های "Social" (اجتماعی) یا قسمت "Updates" (بروزرسانی شده‌ها) در جی‌میل).
 8. 8
  روی لینک بازیابی کلمه‌‌ی عبور بزن. با انجام این کار وارد صفحه‌ای می‌شوی که می‌توانی در آن کلمه‌ی عبور جدید خودت را وارد کنی.
 9. 9
  کلمه‌ی عبور جدید خود را دو بار تایپ کن. کلمه‌ عبور جدید خود را باید دو بار داخل دو کادر تعیین شده در این صفحه وارد کنی.
 10. 10
  روی Reset Password (بازیابی کلمه‌ی عبور) بزن. این گزینه در قسمت پایین صفحه قرار دارد. اگر هر دو کلمه‌ی عبور نوشته شده در هر دو کادر با هم یکسان باشند، به صفحه‌ی اصلی اینستاگرام خود در مرورگر وب موبایلت هدایت می‌شوی.
  • حالا می‌توانی با کلمه‌ی عبور جدید خودت اینستاگرام را باز کنی.

روش 3
روش 3 از 4:
با استفاده از شماره‌ی تلفن همراه

 1. 1
  اینستاگرام را باز کن. آیکون این برنامه یک دوربین رنگی با طیف‌هایی از رنگ‌های بنفش-قرمز-نارنجی با یک دایره‌ی سفید در وسط آن است.
 2. 2
  روی Get help signing in (دریافت کمک برای ورود) بزن. این گزینه زیر دکمه‌ی آبی رنگ Login (ورود) قرار دارد.
  • ممکن است لازم باشد ابتدا روی Sign in (ثبت‌نام) در قسمت پایین صفحه‌ی نمایش بزنی.
 3. 3
  روی Phone (تلفن) بزن. این گزینه در وسط و سمت راست صفحه قرار دارد.
  • در اندروید روی Send an SMS (ارسال پیامک) بزن.
 4. 4
  روی Send Login Link (ارسال لینک ثبت‌نام) بزن. با انجام این کار پیامکی حاوی یک لینک به شماره‌ تلفن همراه تو ارسال می‌شود.
  • اگر از دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنی روی در گوشه‌ی سمت راست، بالای صفحه‌ نمایش کلیک کن.
 5. 5
  برنامه‌ی پیام‌رسان موبایت را باز کن. باید پیغامی از یک شماره‌ تلفن پنج رقمی (مثل 123-45) دریافت کنی.
 6. 6
  روی پیغام ارسال شده توسط اینستاگرام بزن. در متن پیام، لینکی به همراه عبارت "Tap to get back into your Instagram account" ( روی لینک زیر بزن تا مجددا به حساب کاربری اینستاگرامت وارد شوی ) نوشته شده است.
 7. 7
  روی لینکی که اینستاگرام ارسال کرده است بزن. ممکن است لازم باشد دو بار این کار را انجام بدهی.
 8. 8
  روی Open (باز کردن) بزن. این گزینه را می‌توانی در زیر پنجره‌ی گفتگوی "Open this page in Instagram" (این صفحه را در اینستاگرام باز کن؟) مشاهده کنی. با انجام این کار حساب کاربری اینستاگرامت باز می‌شود.
  • اگر از دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنی با زدن روی این لینک به صفحه‌ی بازیابی کلمه‌ی عبور هدایت می‌شوی. قبل از انتقال به حساب کاربری اینستاگرام خود باید داخل مرورگر گوشی موبایلت کلمه‌ی عبور جدید خود را دو بار نوشته و روی Reset password (تجدید کلمه‌ی عبور) بزنی. بعد از آن می‌توانی اینستاگرام را باز کرده و با کلمه‌ی عبور جدید خود وارد شوی.
  • اگر می‌خواهی کلمه‌ی عبور اینستاگرامت را با استفاده از گوشی آیفون بازیابی کنی ولی به حساب کاربری ایمیل قدیمی خود دسترسی نداری باید داخل پروفایل خود، روی Edit Profile (ویرایش پروفایل) بزنی و داخل کادر ایمیل یک حساب ایمیل جدید وارد کنی. بعد از انجام این کار می‌توانی روی Done (اتمام) که در گوشه‌ی سمت راست صفحه قرار دارد زده، سپس روی تنظیمات و در نهایت روی Reset Password (بازیابی کلمه‌ عبور) بزنی. یک نامه‌ی جدید حاوی لینک بازیابی کلمه‌ی عبور را دریافت خواهی کرد.

روش 4
روش 4 از 4:
با استفاده از حساب کاربری فیسبوک

 1. 1
  اینستاگرام را باز کن. آیکون این برنامه یک دوربین رنگی با طیف‌هایی از رنگ‌های بنفش-قرمز-نارنجی با یک دایره‌ی سفید در وسط آن است.
 2. 2
  روی Get help signing in (دریافت کمک برای ورود) بزن. این گزینه زیر دکمه‌ی آبی رنگ Login (ورود) قرار دارد.
  • ممکن است لازم باشد ابتدا روی Sign in (ثبت‌نام) در قسمت پایین صفحه‌ی نمایش بزنی.
 3. 3
  روی Log In With Facebook (ورود با استفاده از فیسبوک) بزن.
  • این روش تنها در صورتیکه قبلاً حساب کاربری فیسبوک خود را به حساب اینستاگرامت وصل کرده باشی قابل استفاده است.
 4. 4
  روی OK (تایید) بزن. این دکمه در زیر نوشته‌ای که اعلام می‌کند تو مجاز به استفاده از پروفایل اینستاگرامت هستی نمایش داده می‌شود. بعد از چند لحظه برنامه‌ی اینستاگرام باز می‌شود و می‌توانی از آن استفاده کنی.
  • روی دستگاه‌های اندروید، به‌جای زدن روی OK (تایید)، روی گزینه‌ی Continue as [Your Name] (با [نامت] ادامه بده) بزن

نکات

*اگر موبایلت را گم کرده باشی می‌توانی از مرورگر وب برای بازیابی کلمه‌ی عبور استفاده کنی. بازیابی کلمه‌ی عبور با استفاده از مرورگر وب باعث تغییر کلمه‌ی عبور برنامه‌ی اینستاگرام روی هر دستگاه دیگری که این برنامه در آن باز است می‌شود.

هشدارها

 • اگر به حساب ایمیل یا شماره موبایل خود برای ورود به اینستاگرام دسترسی نداری باید از طریق صفحه‌ی "Contact Us" (تماس با ما) جهت دسترسی و بازیابی مجدد به حساب کاربری‌ات استفاده کنی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
واتساپ را بدون کد تأیید فعال کنیمواتساپ را بدون کد تأیید فعال کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
فایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیمفایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۹٬۵۰۵بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۹٬۵۰۵بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟