این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه فایل‌های صوتی و تصویری کامپیوترت را در تلویزیون هوشمند LG نمایش بدهی. می‌توانی با استفاده از ویژگی داخلی SmartShare تلویزیون، ویدئو‌ها و موسیقی‌ها را در تلویزیون هوشمند LG پخش کنی و یا صفحه‌نمایش کامپیوتر را به‌صورت بی‌سیم و با استفاده از Miracast یا با یک کابل ارتباطی HDMI روی تلویزیون هوشمند LG نمایش بدهی.

روش 1
روش 1 از 3:

با استفاده از SmartShare

 1. 1
  با برنامه‌ی SmartShare آشنا شو. SmartShare برنامه‌ای در تلویزیون هوشمند LG است که به تو این امکان را می‌دهد تا فایل‌های صوتی و تصویری را از کامپیوتر به‌صورت مستقیم و با استفاده از شبکه‌ی خانگی روی تلویزیون LG پخش کنی. با استفاده از این ویژگی می‌توانی بدون نیاز به انتقال فایل‌ها روی فلش یا DVD، فیلم‌ها و موسیقی‌های ذخیره شده در کامپیوترت را تماشا کرده و گوش بدهی.
  • بهترین عملکرد برنامه‌ی SmartShare در حالتی است که کامپیوتر و تلویزیون هر دو از طریق کابل اترنت به شبکه‌‌‌ وصل شده باشند. استفاده از ارتباط بی‌سیم برای برنامه‌ی SmartShare می‌تواند باعث کاهش کیفت پخش صدا یا تصویر شود.
 2. 2
  تلویزیون هوشمند LG را روشن کن. برای اینکه بتوانی تلویزیون را به‌عنوان یک آیتم قابل‌اعتماد در کامپیوتر معرفی کنی، باید تلویزیون روشن باشد.
 3. 3
  کامپیوتر و تلویزیون هوشمند LG را به شبکه‌ی خانگی یکسانی متصل کن. برای دسترسی به فایل‌های صوتی و تصویری در تلویزیون هوشمند LG، باید کامپیوتر و تلویزیون را به شبکه‌ی خانگی یکسانی متصل کنی.
  • برای پخش بهتر و با کیفیت‌تر فایل‌های صوتی و تصویری باید کامپیوتر و تلویزیون، هر دو از طریق کابل اترنت به روتر متصل شوند.
 4. 4
  در کامپیوتر، منوی Start (شروع) را باز کن. برای انجام این کار روی لوگوی ویندوز که در گوشه‌ی سمت چپ و پایین صفحه‌ قرار دارد کلیک کن.
  • قبل از اینکه بتوانی از برنامه‌ی SmartShare استفاده کنی، باید حالت media streaming (انتقال و پخش فایل‌های صوتی و تصویری) را فعال کنی.[۱]
 5. 5
  عبارت media streaming options (گزینه‌‌های انتقال و پخش فایل‌های صوتی و تصویری) را تایپ کن. با انجام این کار جستجوگر ویندوز دنبال منوی Media Streaming Options (گزینه‌های انتقال و پخش فایل‌های صوتی و تصویری) که معمولاً داخل Control Panel (صفحه‌ی کنترل) هستند خواهد گشت.
 6. 6
  روی Media streaming options (گزینه‌های انتقال و پخش فایل‌های صوتی و تصویری) کلیک کن. این گزینه در قسمت بالای نتایج جستجوی منوی Srart (شروع) قرار دارد. با انجام این کار منوی Media Streaming Items (آیتم‌های انتقال و پخش فایل‌های صوتی و تصویری) باز می‌شود.
 7. 7
  روی Turn on media streaming (انتقال و پخش فایل‌های صوتی و تصویری را فعال کن) کلیک کن. این گزینه در وسط پنجره قرار دارد.
 8. 8
  مربع کنار اسم تلویزیون LG را انتخاب کن. دربین گزینه‌هایی که در اینجا قرار دارد به پایین صفحه برو تا اسم تلویزیون LG خودت را پیدا کنی و سپس مربع کنار آن را انتخاب کن.
  • اگر این مربع از قبل انتخاب شده است نیازی به کلیک‌کردن دوباره نیست.
 9. 9
  روی OK (تایید) کلیک کن. این گزینه در پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار مادامی‌که کامپیوترت به شبکه‌ی خانگی وصل باشد، می‌تواند محتوای صوتی و تصویری را به تلویزیون LG انتقال بدهد.
 10. 10
 11. 11
  گزینه‌ی SmartShare را انتخاب کن. به سمت راست یا چپ منوی نمایش داده شده برو تا آیکون SmartShare که به‌شکل چهار عدد کره‌ی رنگی (قرمز، زرد، سبز و آبی یا مشابه این‌ها) است را پیدا کنی؛ آیکون را با نشانگر انتخاب کن و دکمه‌ی OK (تایید) را فشار بده.[۲]
 12. 12
  Devices (دستگاه‌ها) را انتخاب کن. این گزینه به‌صورت زبانه‌ای در سمت چپ صفحه‌نمایش قرار دارد.
 13. 13
  کامپیوترت را انتخاب کن. باید بتوانی اسم کامپیوترت را در صفحه‌ی "Devices" (دستگاه‌ها) مشاهده کنی؛ آن را انتخاب کن.
 14. 14
  یک فایل صوتی یا تصویری را برای پخش انتخاب کن. وقتی‌که صفحه‌ی کامپیوترت را باز کردی می‌توانی فایل‌های ویدئویی، عکس و موسیقی داخل کامپیوترت را جستجو کنی. هر یک از فایل‌هایی که می‌خواهی در تلویزیون LG باز کنی را انتخاب کن.[۳]
  • کامپیوتری که می‌خواهی فایل‌های صوتی و تصویری را از آن انتقال داده و پخش ‌کنی باید روشن باشد و برای نمایش فایل‌های موردنظر در این قسمت باید وارد حساب‌کاربری خودت شده باشی.
روش 2
روش 2 از 3:

با استفاده از Miracast

 1. 1
  با برنامه‌ی Miracast آشنا شو. اگر می‌خواهی فقط محتوای صفحه‌نمایش کامپیوترت را در تلویزیون LG مشاهده کنی، برنامه‌ی Miracast این امکان را برای تو فراهم می‌کند تا بتوانی بدون استفاده از کابل، صفحه‌نمایش کامپیوترت را مستقیماً به تلویزیون LG انتقال بدهی.
  • برنامه‌ی Miracast نیز همانند SmartShare وقتی‌که کامپیوتر و تلویزیون به‌‌جای وای‌فای، از طریق کابل اترنت به روتر وصل شوند بهتر کار می‌کند.
 2. 2
 3. 3
 4. 4
  Device Connector (متصل‌کننده‌ی دستگاه) را باز کن. با استفاده از این برنامه می‌توانی کامپیوتر ویندوز را به تلویزیون هوشمند LG وصل کنی:[۴]
  • گزینه‌ی App List (لیست برنامه‌ها) را انتخاب کن.
  • آیکون Device Connector (متصل‌کننده‌ی دستگاه) را انتخاب کن.
  • دکمه‌ی OK (تایید) ریموت‌کنترل تلویزیون را فشار بده.
 5. 5
  گزینه‌ی PC (کامپیوتر شخصی) را انتخاب کن. این گزینه را می‌توانی در صفحه‌ی Device Connector (متصل‌کننده‌ی دستگاه) مشاهده کنی.
 6. 6
  گزینه‌ی Screen Share (اشتراک گذاری صفحه‌نمایش) را انتخاب کن. این گزینه تقریباً در پایین صفحه‌ قرار دارد.
 7. 7
  گزینه‌ی Miracast را انتخاب کن. این زبانه در سمت چپ صفحه قرار دارد.
 8. 8
  گزینه‌ی START (شروع) را انتخاب کن. این گزینه در سمت راست صفحه قرار دارد.
 9. 9
  گزینه‌ی PC Windows 8.1 or later (کامپیوتر ویندوز ۸/۱ یا جدیدتر) را انتخاب کن. این گزینه در سمت راست صفحه‌ قرار دارد. با انجام این کار تلویزیون LG توسط کامپیوتر شناسایی می‌شود.
  • در این قسمت ممکن است گزینه‌ی PC Windows 10 نیز موجود باشد، اگر چنین بود آن را انتخاب کن.
 10. 10
  کامپیوتر را به تلویزیون متصل کن. روی کادر "Notifications" (اعلان‌‌ها) در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه‌نمایش کلیک کن تا منوی Action Center (مرکز عملیات) نمایش داده شود و سپس مراحل زیر را دنبال کن:
  • روی Project کلیک کن.
  • روی Connect to a wireless display (به یک نمایشگر بی‌سیم متصل شو) کلیک کن.
  • روی اسم تلویزیون هوشمند LG کلیک کن.
  • اگر کدی روی صفحه‌‌نمایشگر تلویزیونت نمایش داده شد، آن را وارد کن.
  • روی Connect (اتصال) کلیک کن.
 11. 11
  تلویزیون LG را به‌عنوان خروجی صدا انتخاب کن. اگر صدای کامپیوترت به‌جای تلویزیون، همچنان از کامپیوتر پخش می‌شود مراحل زیر را انجام بده:
  • منوی Start (شروع) را باز کن.
  • عبارت sound را تایپ کن.
  • روی گزینه‌ی بلندگو شکل Sound (صدا) کلیک کن.
  • در زبانه‌ی Playback (پخش)، تلویزیون LG را انتخاب کن.
  • روی Set Default (تنظیم به‌عنوان پیش‌فرض) کلیک کن.
  • روی Apply (اعمال‌کردن) و سپس OK (تایید) کلیک کن.
 12. 12
  از ‌نمایشگر تلویزیون LG برای گسترش تصویر کامپیوترت استفاده کن. می‌توانی صفحه‌نمایش کامپیوترت را در ‌نمایشگر تلویزیون LG مشاهده کنی، به این معنی که می‌توانی محتوای آنلاین یا فیلم‌های داخل کامپیوترت را به‌صورت ریموت و از راه دور از طریق تلویزیون تماشا کنی.
روش 3
روش 3 از 3:

با استفاده از کابل HDMI

 1. 1
  مطمئن شو که کامپیوترت پورت HDMI دارد. پورت‌های HDMI شکاف‌های باریک و نسبتاً عریضی هستند که قسمت پایین آن‌ها مخروطی شکل و باریک‌تر از قسمت بالا است. بسیاری از کامپیوتر‌های مدرن حداقل یک پورت HDMI دارند.
 2. 2
  در صورت نیاز یک مبدل خریداری کن. اگر کامپیوترت پورت HDMI ندارد، باید یک مبدل output (خروجی) به پورت HDMI خریداری کنی؛ output (خروجی) درواقع خروجی ویدئویی کامپیوتر است.
  • سایر پورت‌های خروجی‌ متداول بجز HDMI شامل DisplayPort (پورت‌ نمایشگر)، USB-C و DVI یا VGA (فقط در کامپیوتر‌های قدیمی) هستند.
 3. 3
  کابلی را انتخاب کن که طول کافی داشته باشد. فاصله‌ی بین تلویزیون و کامپیوتر (اگر از لپ‌تاپ استفاده نمی‌کنی) را اندازه‌گیری کن. سپس یک کابل HDMI تهیه کن که کمی بلند‌تر از این فاصله باشد. با انجام این کار مطمئن می‌شوی که در صورت نیاز به تغییر یا جابجایی دستگاه‌، طول کابل کافی است.
  • اختلاف کمی بین کابل‌های ارزان قیمت و گران قیمت وجود دارد. از آنجایی که کابل HDMI سیگنال‌های دیجیتال که "on" یا "off" هستند را ارسال می‌کند، قیمت کابل بر کیفیت سیگنال تاثیری ندارد. تاثیر کیفیت فقط وقتی‌که کابل طولانی باشد قابل مشاهده است.
  • حداکثر طول استاندارد کابل HDMI حدود ۱۲/۲ متر است. کابل‌های طولانی‌تری نیز وجود دارند که از لحاظ فنی کار می‌کنند ولی معمولاً مطابق با استانداردهای تعریف شده نیستند.[۵]
  • در صورت نیاز به استفاده از کابل HDMI در فاصله‌های خیلی طولانی، احتمالاً برای افزایش قدرت به یک تقویت‌کننده نیاز خواهی داشت.
 4. 4
  یک سر کابل HDMI را به تلویزیون متصل کن. کابل HDMI را باید به یکی از ورودی‌های "HDMI" که در پشت (یا در طرفین) تلویزیون قرار دارد متصل کنی.
  • اگر تلویزیون LG بیش از یک پورت HDMI داشته باشد، کنار هر یک از پورت‌ها یک شماره‌ نوشته شده است. این شماره همان شماره‌ی کانالی است که بعداً باید آن را تغییر بدهی.
 5. 5
  سمت دیگر کابل HDMI را به کامپیوتر وصل کن. کابل HDMI را به پورت کامپیوترت وصل کن.
  • اگر روی خروجی ویدئویی کامپیوترت از یک مبدل استفاده می‌کنی، کابل HDMI را به پورت HDMI که در سمت بیرونی مبدل قرار دارد وصل کن.
 6. 6
 7. 7
  کانال ورودی HDMI را تغییر بده. با استفاده از کلید "Input" (ورودی)، شماره‌ی HDMI ورودی تلویزیون را به شماره‌ی پورت HDMI که کابل را به آن وصل کرده‌ای تغییر بده. باید بتوانی صفحه‌نمایش کامپیوتر را روی نمایشگر تلویزون مشاهده کنی.
 8. 8
  تلویزیون LG را به‌عنوان خروجی صدا انتخاب کن. اگر صدای کامپیوتر به‌جای تلویزیون، همچنان از کامپیوتر پخش می‌شد مراحل زیر را انجام بده:
  • منوی Start (شروع) را باز کن.
  • عبارت soundرا تایپ کن.
  • روی گزینه‌ی بلندگو شکل Sound (صدا) کلیک کن.
  • در زبانه‌ی Playback (پخش)، تلویزیون LG را انتخاب کن.
  • روی Set Default (تنظیم به‌عنوان پیش‌فرض) کلیک کن.
  • روی Apply (اعمال) و سپس OK (تایید) کلیک کن.
 9. 9
  از ‌نمایشگر تلویزیون LG برای بزرگ کردن تصویر کامپیوترت استفاده کن. باید بتوانی صفحه‌نمایش کامپیوتر را در ‌نمایشگر تلویزیون LG مشاهده کنی، به این معنی که می‌توانی محتوای آنلاین یا فیلم‌های داخل کامپیوتر را به‌صورت ریموت و از راه دور از طریق تلویزیون تماشا کنی.

نکات

 • همه‌ی تلویزیون‌های هوشمند LG (و ‌کلاً همه‌ی تلویزیون‌های هوشمند) پورت‌ HDMI دارند.
 • معمولاً قیمت کابل‌های HDMI خیلی بالا نیست، مخصوصاً اگر آن‌ها را از فروشگاه‌های آنلاین خریداری بکنی.

هشدارها

 • انتقال و پخش تصویر به‌صورت وای‌فای می‌تواند باعث ایجاد تاخیر در پخش و کاهش کیفیت آن شود.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
شماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیمشماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۵٬۸۵۲بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۵٬۸۵۲بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟