این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه یک فایل PDF را به سری عکس‌های JPEG تبدیل کنی. از آنجایی که هیچ روشی برای انجام این کار داخل ویندوز وجود ندارد، می‌توانی از برنامه‌های فروشگاه ویندوز ۱۰ برای تبدیل فایل‌های PDF مورد‌نظرت استفاده کنی.

روش 1
روش 1 از 4:
در ویندوز

 1. 1
  منوی شروع را باز کن. برای انجام این کار روی لوگوی ویندوز در گوشه‌ی سمت چپ و پایین صفحه کلیک کن.
 2. 2
  عبارت store (فروشگاه) را داخل منوی شروع تایپ کن. با انجام این کار سیستم شروع به جستجوی فروشگاه ویندوز می‌کند.
 3. 3
 4. 4
  روی نوار جستجو کلیک کن. این نوار در سمت راست و بالای پنجره‌ی فروشگاه قرار دارد.
 5. 5
  عبارت pdf to jpeg را تایپ کن و Enter (ورود) را فشار بده. با انجام این کار سیستم شروع به جستجوی برنامه‌ی مبدل PDF to JPEG در فروشگاه می‌کند.
 6. 6
  روی PDF to JPEG کلیک کن. این برنامه شبیه دو پیکان مقابل هم است که روی عبارت "PDF to JPEG" قرار گرفته اند. با کلیک روی آن صفحه‌ی برنامه‌ باز خواهد شد.
 7. 7
  روی Get (دریافت) کلیک کن. دکمه‌ی مربوط به این گزینه در سمت راست آیکون برنامه قرار دارد. با کلیک روی آن برنامه‌ی مبدل PDF to JPEG شروع به دانلود‌شدن داخل کامپیوتر می‌کند.
  • این برنامه روی ویندوز‌های ۸/۱ و ۱۰ قابل‌استفاده است.
 8. 8
  وقتی از تو خواسته شد، روی Launch (اجرا) کلیک کن. بعد از اینکه دانلود برنامه تمام شد، این گزینه در سمت راست و پایین صفحه ظاهر خواهد شد. با انجام این کار، برنامه‌ی PDF to JPEG باز می‌شود.
  • اگر قبل از ناپدید‌شدن پیغام Launch (اجرا)، موفق نشدی روی آن کلیک کنی، می‌توانی عبارت pdf converter (تبدیل‌کننده PDF) را داخل منوی شروع تایپ کنی و روی آیکون برنامه در بالای منوی استارت کلیک کنی.
 9. 9
  روی Select File (انتخاب فایل) کلیک کن. دکمه‌ی دایره‌ای شکل این گزینه در سمت چپ و بالای پنجره قرار دارد. با انجام این کار یک پنجره‌ی جدید باز می‌شود.
 10. 10
  فایل PDF مورد‌نظرت را انتخاب کن. روی فایل PDF که می‌خواهی تبدیل کنی کلیک کن. در ابتدا باید روی پوشه‌ای که در نوار کناری سمت چپ پنچره است، کلیک کنی تا محل فایل PDF نمایش داده شود.
 11. 11
  روی Open (باز‌کردن) کلیک کن. این گزینه در قسمت پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار فایل PDF مورد‌نظرت داخل برنامه‌ی PDF to JPEG باز می‌شود.
 12. 12
  روی Select Folder (انتخاب پوشه) کلیک کن. این دکمه‌ی دایره‌ای شکل در قسمت بالای پنجره‌ی تبدیل PDF قرار دارد.
 13. 13
  محلی را برای ذخیره‌ی فایل انتخاب کن. برای مشخص‌کردن محل ذخیره‌ی فایل، روی یکی از پوشه‌های سمت چپ پنجره کلیک کن.
 14. 14
  روی Select Folder (انتخاب پوشه) کلیک کن. این گزینه در گوشه‌ی سمت چپ و پایین پنجره‌ی باز‌شده قرار دارد. بعد از اینکه فایل PDF را به فرمت JPEG تبدیل کردی، فایل(های) تبدیل‌شده در پوشه‌ای که انتخاب کرده‌ای نمایش داده خواهد شد.
 15. 15
  روی Convert (تبدیل‌) کلیک کن. این دکمه با دو پیکان گرد نمایش‌داده شده و در قسمت بالای پنجره‌ی تبدیل PDF to JPEG قرار دارد. با انجام این کار فایل PDF مورد‌نظرت به‌سرعت و به‌صورت صفحه به صفحه به فایل JPEG تبدیل شده و فایل‌های JPEG مستقیماً داخل پوشه‌ای که قبلاً مشخص کرده بودی، ذخیره می‌شوند.

روش 2
روش 2 از 4:
در مک

 1. 1
  پیش‌نمایش را باز کن. روی آیکون Preview (پیش‌نمایش) که شبیه تعدادی عکس صفحه‌نمایش است،‌ دو بار کلیک کن. برنامه پیش‌نمایش در نوار داک مک قرار دارد.
  • اگر برنامه‌ی پیش‌نمایش برنامه‌ی پیش‌فرض مشاهده‌ی فایل‌های PDF کامپیوتر است، می‌توانی آن را به‌سادگی و با دو بار کلیک‌ روی فایل PDF در پیش‌نمایش باز کنی. در این صورت مرحله‌ی "Click File again" (دوباره روی فایل کلیک کن) را در نظر نگیر.
 2. 2
  روی File کلیک کن. این گزینه در سمت چپ نوار منوی مک قرار دارد. با کلیک روی این گزینه، یک منوی کشویی نمایش داده می‌شود .
 3. 3
  روی …Open (باز‌کردن...) کلیک کن. این گزینه داخل منوی کشویی قرار دارد. با انجام این کار یک پنجره‌ی جدید باز خواهد شد.
 4. 4
  فایل PDF مورد‌نظرت را انتخاب کن. روی فایل PDF که می‌خواهی به فایل JPEG تبدیل کنی کلیک کن.
 5. 5
  روی Open (باز‌کردن) کلیک کن. این گزینه در سمت راست و پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار فایل PDF که انتخاب کرده‌ای در برنامه‌ی پیش‌نمایش باز می‌شود.
 6. 6
  مجدداً روی File کلیک کن. یک منوی کشویی نمایش داده می‌شود.
 7. 7
  روی …Export As (استخراج به‌عنوان...) کلیک کن. این گزینه تقریباً وسط منوی کشویی قرار دارد. با انجام این کار یک پنجره‌ باز می‌شود.
 8. 8
  روی کادر کشویی "Format" (قالب) کلیک کن. این کادر تقریباً در پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار یک منوی کشویی باز می‌شود.
 9. 9
  روی JPEG کلیک کن. این گزینه در بالای منوی کشویی قرار دارد.
 10. 10
  مقدار وضوح تصویر را تعیین کن. نوار لغزنده‌ی ":Quality" (کیفیت) را که در وسط پنجره قرار دارد، بگیر و برای بالابردن کیفیت به‌سمت راست و برای پایین آوردن کیفیت به‌سمت چپ بکش.
 11. 11
  محل ذخیره‌‌ی فایل را انتخاب کن. پوشه‌ای را که می‌خواهی تصویر مورد‌نظرت در آن ذخیره شود، انتخاب کن. بعضی از پوشه‌های موجود را می‌توانی در سمت چپ پنجره مشاهده کنی.
 12. 12
  روی Save (ذخیره) کلیک کن. این دکمه‌ی آبی رنگ در پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار فایل PDF تبدیل‌شده‌ در پوشه‌ای که انتخاب کرده‌ای، ذخیره می‌شود.

روش 3
روش 3 از 4:
با استفاده از برنامه‌ی Adobe Acrobat Pro

 1. 1
  فایل PDF را در برنامه‌ی Adobe Acrobat Pro باز کن. برای‌ انجام این کار باید برنامه‌ی Adobe Acrobat را که به‌صورت یک آیکون سفید با حرف A قرمز، که به سبک خاصی نوشته شده است را باز کنی. سپس روی File در نوار منوی بالای پنجره کلیک کن، روی ...Open (باز‌کردن) کلیک کن، سند PDF را که می‌خواهی به JPEG تبدیل کنی انتخاب کن و روی Open (باز‌کردن)‌ کلیک کن.
  • برنامه‌ی Adobe Acrobat Pro رایگان نیست. اگر آن را نخریده‌ای، بهتر است از روش‌های قبل استفاده کنی.
 2. 2
  روی File کلیک کن. این گزینه ممکن است زبانه‌ای در گوشه‌ی سمت چپ و بالای پنجره‌ی (ویندوز) یا یکی از گزینه‌های منو در سمت چپ و بالای صفحه‌نمایش (مک) باشد.
 3. 3
  گزینه‌ی …Save As (ذخیره به‌عنوان) را انتخاب کن. این گزینه در وسط منوی کشویی File قرار دارد. با انتخاب این گزینه پنجره‌‌ای نمایش داده می‌شود.
 4. 4
  گزینه‌ی Image (عکس) را انتخاب کن. این گزینه در پایین پنجره‌ی ...Save As (ذخیره به‌عنوان) قرار دارد. با انجام این کار یک پنجره‌ی جدید باز می‌شود.
 5. 5
  روی JPEG کلیک کن. این گزینه در بالای منوی نمایش‌داده‌شده قرار دارد. با انجام این کار یک پنجره‌ جدید باز می‌شود.
 6. 6
  محل ذخیره‌ی فایل را انتخاب کن. روی پوشه‌ای که می‌خواهی تصویر موردنظرت ذخیره شود، کلیک کن.
  • می‌توانی با کلیک روی Settings (تنظیمات) در سمت راست منوی باز‌شده و انتخاب کیفیت موردنظرت، کیفیت تصویر را تنظیم کنی.
 7. 7
  روی Save (ذخیره)‌ کلیک کن. این گزینه در پایین پنجره‌ قرار دارد. با انجام این کار فایل PDF تبدیل‌شده در کامپیوتر ذخیره می‌شود.

روش 4
روش 4 از 4:
در اندروید

 1. 1
  آدرس lightpdf.com را درمرورگر گوشی اندروید وارد کن.
 2. 2
  به پایین صفحه برو، گزینه‌های "Convert from PDF" (تبدیل از PDF) را پیدا کن و روی گزینه‌ی "PDF to JPG" کلیک کن تا پروسه‌ی تبدیل شروع شود.
 3. 3
  وقتی وارد صفحه‌ی موردنظر شدی، می‌توانی دکمه‌ی "Choose" (انتخاب) فایل و کادر مربوط به آن را ببینی. می‌توانی برای بارگذاری فایل روی دکمه‌ی موردنظر کلیک کنی یا فایل را بگیری و داخل کادر بکشی.
 4. 4
  اگر روی دکمه‌ی "Choose file" (انتخاب فایل) کلیک کنی، پنجره‌ای نمایش داده خواهد شد که می‌توانی از طریق آن نوع فایل یا پوشه‌ی موردنظرت را انتخاب کنی.
 5. 5
  نوع فایل یا پوشه‌ی فایل را انتخاب کن و به پوشه‌ای که فایل PDF را در آن ذخیره کرده‌ای، برو.
 6. 6
  فایل PDF موردنظرت را پیدا و انتخاب کن، بعد از انجام این کار فایل بلافاصله در وب‌سایت بارگذاری خواهد شد.
 7. 7
  بعد از اینکه بارگذاری خودکار تمام شد، برنامه عمل کرده و فایل PDF را به صورت خودکار تبدیل می‌کند.
 8. 8
  تبدیل فایل ظرف چند ثانیه انجام می‌شود. بعد از تمام‌شدن فرایند تبدیل، برای دانلود و ذخیره‌کردن فایل در گوشی، روی دکمه‌ی download (بارگیری) کلیک کن.
 9. 9
  بعد از دانلود و ذخیره‌ی فایل می‌توانی فایل JPEG تبدیل‌شده را داخل پوشه‌ی مربوطه باز کنی.

نکات

 • برنامه‌های آنلاین زیادی برای تبدیل PDF به JPEG‌ وجود دارند (مثل https://docs.zone/pdf-to-jpg) که در صورت عدم‌دسترسی به فروشگاه ویندوز ۱۰ یا پیش‌نمایش مک می‌توانی از آن‌ها استفاده کنی.

هشدارها

 • اگرچه می‌توانی برنامه‌های مبدل PDF زیادی را به‌صورت آنلاین و در فروشگاه برنامه‌ها پیدا کنی ولی بسیاری از آن‌ها همه‌ی صفحات فایل PDF را به‌صورت یکجا تبدیل نمی‌کنند.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیمدر Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
سرعت CPU را بررسی کنیمسرعت CPU را بررسی کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
کامپیوتر را به تلویزیون هوشمند LG متصل کنیمکامپیوتر را به تلویزیون هوشمند LG متصل کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
MacBook Pro را ریست کنیمMacBook Pro را ریست کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱٬۵۳۷بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱٬۵۳۷بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟