متاسفانه هیچ راهی برای بازیابی پیام یا مکالمه‌ی حذف‌شده‌ی فیسبوک وجود ندارد چرا‌که به محض انتخاب گزینه‌ی حذف یک پیام، آن پیام از سمت تو حذف می‌شود. از‌آنجایی‌که گزینه‌ای برای بازیابی اطلاعات از طریق فیسبوک وجود ندارد، این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه یک کپی از پیام‌های فیسبوک را در جای دیگری پیدا کنی و همچنین چگونه جلوی از دست رفتن اطلاعات را بگیری.

روش 1
روش 1 از 3:

جا‌های دیگر را جستجو کن

 1. 1
  تفاوت بین پیام‌ها و مکالمات را در‌نظر داشته باش. "پیام‌ها" (messages) خطوط خاصی از متن (یا عکس‌، ویدئو‌، لینک‌ و غیره) در داخل مکالمات بین تو و حداقل یک شخص دیگر است در‌حالی‌که "مکالمات" (conversations) کل پیام‌های رد و بدل‌شده بین تو و مخاطب ‌یا مخاطبینت را شامل می‌شود.
  • اگر پیام‌های خاصی از یک مکالمه را حذف کرده‌ای، ممکن است پیدا‌کردن آن زمان‌بر باشد. پیداکردن مکالمات حذف‌شده آسان‌تر است.
 2. 2
  پیام‌رسان فیسبوک را باز کن. در مرورگر وب کامپیوترت به آدرس https://www.facebook.com/messages برو. اگر وارد فیسبوک شده باشی، با انجام این کار، آخرین پیام‌های فیسبوک تو در پیام‌رسان باز خواهد شد.
  • اگر وارد فیسبوک نشده باشی، از تو خواسته می‌شود تا قبل از انجام هر کاری، آدرس ایمیل و رمز عبور خودت را وارد کنی.
 3. 3
  مطمئن شو که مکالمه را واقعاً حذف کرده‌ای. قبل از اینکه دست‌به‌کار پیدا‌کردن پیام‌های گم‌شده‌ (یا غصه‌خوردن بابت آنها) بشوی، بین پیام‌های پیام‌رسان فیسبوک جستجو کن و دنبال مکالمه‌ای که فکر می‌کنی آن را حذف کرده‌ای بگرد. ممکن است مکالمه‌ی مورد‌نظرت حذف نشده و فقط زیر تعداد زیادی از پیام‌های جدید‌تر قرار گرفته باشد.
 4. 4
  از گیرندگان پیام بخواه تا یک کپی از پیام را برایت بفرستند. اگر مکالمه‌ای ( یا پیام‌های بخصوصی) را از سمت خودت حذف کرده‌ای، همواره می‌توانی از شخص (یا اشخاص) طرف مقابل درخواست کنی تا از مکالمه یا پیام مورد‌نظر عکس گرفته و برایت بفرستند. تا زمانی که آن‌ها مکالمه یا پیام‌های مورد‌نظر را حذف نکرده باشند، می‌توانی از این روش استفاده کنی.
 5. 5
  مکالمات آرشیوشده را بررسی کن. همیشه این شانس وجود دارد که مکالمه‌ی مورد‌نظر را به‌جای حذف، بایگانی کرده باشی. برای بررسی مکالمات بایگانی‌شده، مراحل زیر را انجام بده:
  • روی آیکون چرخ‌دنده‌ای در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه کلیک کن.
  • روی گزینه‌ی Archived Threads (موضوعات بایگانی‌شده) در منوی کشویی کلیک کن.
  • مکالمات بایگانی‌شده را بررسی و بازبینی کن.
  • نمی‌توانی پیام‌ها را به‌صورت انفرادی بایگانی کنی.
 6. 6
  بررسی کن آیا مکالمات به ایمیلت ارسال شده است یا خیر. اگر تمام اعلان‌های ایمیل حساب کاربریت را فعال کرده باشی، باید یک کپی از پیام‌ها به صندوق ورودی ایمیلت ارسال شده باشد. می‌توانی این موضوع را از طریق مراحل زیر بررسی کنی:
 7. 7
  پوشه‌ی "Trash" (زباله‌) ایمیلت را بررسی کن. اگر مکالمات داخل ایمیلت پشتیبان‌گیری "شده" است ولی نمی‌توانی آن‌ها را پیدا کنی، روی پوشه‌ی "Trash" (زباله) کلیک کرده و آنجا جستجو کن.
  • اغلب سرویس‌دهندگان ایمیل، ایمیل‌ها را بعد از گذشت مدت مشخصی (برای مثال ۳۰ روز) حذف می‌کنند، بنابراین ممکن است پیام‌هایت در ایمیل نیز حذف شده باشند.
روش 2
روش 2 از 3:

تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان پیام‌ها در ایمیل

 1. 1
  فیسبوک را باز کن. در مرورگر وب کامپیوترت به آدرس https://www.facebook.com/ برو. اگر وارد فیسبوک شده باشی، با انجام این کار صفحه‌ی خبر‌های فیسبوک باز خواهد شد.
  • اگر وارد فیسبوک نشده‌ای، آدرس ایمیل و رمز عبور فیسبوک خودت را وارد کن و سپس روی Log In (وارد شدن) کلیک کن.
 2. 2
  روی آیکون "منو" کلیک کن. این آیکون در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه‌ی فیسبوک قرار دارد. با کلیک‌کردن روی آن، یک منوی کشویی نمایش داده می‌شود.
  • برای بعضی از کاربران، این آیکون به‌شکل یک چرخ‌دنده نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  روی Settings (تنظیمات) کلیک کن. این گزینه داخل منوی کشویی قرار دارد. با انجام این کار صفحه‌ی تنظیمات باز می‌شود.
 4. 4
  روی Notifications (اعلان‌ها) کلیک کن. این زبانه در سمت چپ صفحه قرار دارد.
 5. 5
  روی Email کلیک کن. این گزینه تقریباً در بالای صفحه قرار دارد. با کلیک روی این کادر، بخش "Email" باز می‌شود.
 6. 6
  پشتیبان‌گیری پیام را فعال کن. در قسمت "WHAT YOU'LL RECEIVE" (چیز‌هایی که دریافت خواهید کرد)، کادر سمت چپ عبارت the "All notifications, except the ones you unsubscribe from" (همه‌‌ی اعلان‌ها به‌جز مواردی که انصراف داده‌اید) را انتخاب کن. با انجام این کار مطمئن می‌شوی که یک نسخه از تمام پیام‌هایی که دریافت می‌کنی داخل صندوق پیام‌های دریافتی ایمیلت ذخیره می‌شود؛ البته با فعال‌کردن این گزینه، اعلان ایمیل برای تمام فعالیت‌هایی که در فیسبوک انجام می‌دهی فعال خواهد شد.
  • می‌توانی دریافت اعلان‌هایی که مربوط به پیام‌‌ها نیستند را از طریق باز‌کردن ایمیل اعلان مربوطه و کلیک روی Unsubscribe (لغو اشتراک) در پایین صفحه لغو کنی.
روش 3
روش 3 از 3:

دانلود پیام‌ها در کامپیوتر

 1. 1
  فیسبوک را باز کن. در مرورگر وب کامپیوترت به آدرس https://www.facebook.com/ برو. اگر وارد فیسبوک شده باشی، با انجام این کار، وارد صفحه‌ی خبر‌های فیسبوک می‌شوی.
  • اگر وارد فیسبوک نشده‌ای، آدرس ایمیل و رمز عبور فیسبوک خودت را وارد کن و سپس روی Log In (وارد شدن) کلیک کن.
 2. 2
  روی آیکون "منو" کلیک کن. این آیکون در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه‌ی فیسبوک قرار دارد. با کلیک‌کردن روی آن، یک منوی کشویی نمایش داده می‌شود.
  • برای بعضی از کاربران، این آیکون به‌شکل یک چرخ‌دنده نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  روی Settings (تنظیمات) کلیک کن. این گزینه داخل منوی کشویی قرار دارد.
 4. 4
  روی زبانه‌ی General (عمومی) کلیک کن. این زبانه در سمت چپ صفحه قرار دارد.
 5. 5
  روی Download your information (اطلاعاتت را دانلود کن) کلیک کن. این لینک در گزینه‌های پایین صفحه‌ی تنظیمات قرار دارد.
 6. 6
  روی Deselect All (لغو انتخاب همه) کلیک کن. این لینک در سمت راست و پایین صفحه قرار دارد. با انجام این کار تمام کادر‌های این صفحه از حالت انتخاب‌شده خارج می‌شوند.
 7. 7
  به پایین صفحه برو و کادر "Messages" (پیام‌ها) را انتخاب کن. این گزینه در وسط صفحه قرار دارد. فقط تیک کنار کادر "Messages" (پیام‌ها) را بزن تا سایر اطلاعات غیر‌ضروری که به آن‌ها نیاز نداری دانلود نشوند.
 8. 8
  به بالای صفحه برو و Create File (ایجاد فایل) را انتخاب کن. دکمه‌ی آبی رنگ این گزینه در سمت راست صفحه قرار دارد. با انجام این کار فیسبوک شروع به ساخت فایل پشتیبان می‌کند.
 9. 9
  صندوق ورودی ایمیلت را باز کن. این صندوق ورودی باید صندوق ورودی ایمیلی باشد که از آن برای وارد شدن به فیسبوک استفاده می‌کنی.
 10. 10
  منتظر ایمیل فیسبوک باش. معمولاً فیسبوک دانلود را ظرف ۱۰ دقیقه انجام می‌دهد ولی این امر کاملاً به تعداد مکالمات موجود در صندوق پیام‌رسانت بستگی دارد.
 11. 11
  ایمیل دانلود را باز کن. بعد از اینکه ایمیل را دریافت کردی، روی ایمیل "Your Facebook download is ready" (دانلود فیسبوک تو آماده است) کلیک کن تا باز شود.
  • اگر از پوشه‌های Gmail استفاده می‌کنی، این ایمیل در پوشه‌ی Social (اجتماعی) قرار خواهد گرفت.
  • اگر ظرف ۱۰ دقیقه ایمیلی از طرف فیسبوک دریافت نکردی، حتماً پوشه‌های Spam (هرزنامه) یا Junk (بیخود) را هم بررسی کن.
 12. 12
  روی لینک Download Your Information (اطلاعات را دانلود کن) کلیک کن. این لینک در متن ایمیل قرار دارد. با انجام این کار به صفحه‌ی دانلود در فیسبوک هدایت می‌شوی.
 13. 13
  روی Download کلیک کن. این دکمه تقریباً در وسط صفحه و سمت راست فایل دانلود تو قرار دارد.
 14. 14
  رمز عبورت را وارد کن. وقتی از تو خواسته شد، رمز عبوری که از آن برای وارد شدن به فیسبوک استفاده می‌کردی را وارد کن.
 15. 15
  روی Submit (ارسال‌کردن) کلیک کن. این دکمه‌ی آبی رنگ در قسمت پایین پنجره‌ی کشویی قرار دارد. با کلیک روی این دکمه، یک پوشه‌ی ZIP (فشرده) شروع به دانلود شدن داخل کامپیوترت می‌کند.
  • زمان دانلود بسته به اندازه‌ی فایل آرشیو پیام‌هایت متغییر خواهد بود.
 16. 16
  پوشه‌ی ZIP دانلود‌شده را از حالت فشرده خارج کن. روی پوشه‌ی ZIP دو بار کلیک کن تا باز شود، سپس روی Extract (استخراج) در بالای پنجره کلیک کن، روی Extract all ( استخراج همه) در نوار ابزار کلیک کن و وقتی از تو خواسته شد، روی Extract (استخراج) کلیک کن. بعد از اینکه استخراج پوشه به پایان رسید، نسخه‌ی معمولی (غیر‌فشرده‌ی) پوشه باز خواهد شد.
  • در مک، روی پوشه‌ی ZIP دوبار کلیک کن تا از حالت فشرده خارج شده و باز شود.
 17. 17
  مکالمات فیسبوک را مرور کن. روی پوشه‌ی messages (پیام‌ها) دو بار کلیک کن، پوشه‌‌ی منسوب به اسم مخاطب فیسبوکی که مکالمه‌ی مورد‌نظرت با او انجام شده است را باز کن و روی فایل HTML مکالمه‌ها دو بار کلیک کن. با انجام این کار، فایل مورد‌نظر در مرورگر وب کامپیوترت باز می‌شود و می‌توانی پیام‌ها را بررسی کنی.

نکات

 • بهتر است خودت را به تهیه‌ی دوره‌ای نسخه‌ی پشتیبان از اطلاعات (شامل پیام‌ها) فیسبوک عادت بدهی (برای مثال ماهی یک ‌بار).

هشدارها

 • بازیابی پیام‌های فیسبوک بدون داشتن حکم قضایی غیر‌ممکن است و حتی در صورت داشتن حکم نیز پیام‌ها فقط برای مدت ۹۰ روز در سرور‌های فیسبوک نگهداری می‌شوند.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
مین‌روب بازی کنیممین‌روب بازی کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۵٬۲۲۶بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۵٬۲۲۶بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟