فیسبوک می‌تواند راهی عالی برای ارتباط برقرار کردن با افراد باشد، اما شاید با داشتن فیسبوک بعضی مواقع احساس کنی بیش از حد در انظار عمومی هستی. اگر می‌خواهی پروفایل فیسبوکت کمتر قابل مشاهده باشد، چند گزینه‌ی حریم خصوصی وجود دارد که می‌توانی از آن‌ها برای کنترل اطلاعات استفاده کنی. با تغییر تنظیمات فیسبوک، می‌توانی به اشخاص اجازه ندهی تا چیزهایی را که پست می‌کنی بخوانند. همچنین می‌توانی تمام اطلاعات پروفایلت را پنهان کنی. اگر می‌خواهی پروفایل خود را به طور کامل پنهان کنی، می‌توانی به طور موقت حسابت را غیرفعال کنی. تمام اطلاعات تو تا زمانی که حسابت دوباره فعال شود، ذخیره می‌شود. اما تا فعال‌سازی مجدد،‌ این اطلاعات از همه‌ی کاربران فیسبوک پنهان می‌ماند.

روش 1
روش 1 از 4:

غیرفعال کردن حساب (روی دسکتاپ)

 1. 1
  اگر می‌خواهی برای مدتی صفحه‌ی خود را مخفی کنی، آن را غیرفعال کن. اگر برای مدتی قصد استفاده از فیسبوک را نداری، صفحه‌ی فیسبوکت را غیرفعال کن. غیرفعال‌سازی دائمی نیست و هر وقت دوباره به حسابت وارد شوی، صفحه‌‌ بازیابی می‌شود. اما تا وقتی صفحه‌ غیرفعال است، پروفایلت کاملاً پنهان خواهد بود.
  • وقتی صفحه‌ات غیرفعال است نمی‌توانی محتوای فیسبوک اشخاص دیگر را که روی گزینه‌ی "عمومی" (Public) تنظیم نشده مشاهده کنی.
 2. 2
  روی منوی کشویی در سمت راست، بالای صفحه کلیک کن و "تنظیمات" (Settings) را انتخاب کن. با این کار صفحه‌ی تنظیمات باز خواهد شد.
 3. 3
  روی گزینه‌ی "امنیت" (Security) کلیک کن. با این کار گزینه‌های امنیتی حساب تو باز می‌شود.
 4. 4
  روی "ویرایش" (Edit) در کنار "غیرفعال‌سازی حساب شما" (Deactivate Your Account)‌ کلیک کن. با این کار این بخش باز می‌شود.
 5. 5
  بر روی پیوند "غیرفعال‌سازی حساب شما" (Deactivate your account) کلیک کن و دستورالعمل‌ها را دنبال کن. با این کار حسابت مخفی می‌شود و از فیسبوک خارج می‌شوی. تا زمانی که دوباره وارد سیستم نشوی، حسابت مخفی خواهد ماند. اسم تو از بیشتر چیزهایی که به اشتراک گذاشته‌ای، بجز برخی از پیام‌ها، حذف می‌شود. هیچ یک از اطلاعاتت را از دست نخواهی داد.[۱]
 6. 6
  برای بازیابی حساب، دوباره به سیستم وارد شو. اگر دیگر نمی‌خواهی حسابت مخفی باشد، می‌توانی با وارد کردن شناسه و رمز همیشگی‌ات وارد حساب شوی. با این کار تمام اطلاعاتت بازیابی شده و دوباره قابل مشاهده می‌شوند.
روش 2
روش 2 از 4:

غیرفعال کردن حساب (در موبایل)

 1. 1
  برنامه‌ی فیسبوک موبایل را باز کن. می‌توانی حساب خود را از طریق تلفن همراه غیرفعال کنی. پروفایل تو پنهان خواهد شد و حسابت تا وقتی دوباره وارد شوی، غیرفعال می‌ماند.
 2. 2
  روی منوی (☰) بزن. این دکمه را در گوشه‌ی بالایی سمت راست (اندروید) یا در گوشه‌ی پایین سمت راست (iOS) پیدا خواهی کرد.
 3. 3
  "تنظیمات حساب" (Account Settings) را انتخاب کن. با این کار منوی تنظیمات حسابت باز می‌شود.
 4. 4
  روی گزینه‌ی "امنیت" (Security)‌ بزن. با این کار تنظیمات امنیت حسابت مشاهده خواهد شد.
 5. 5
  به انتهای منو برو و روی "غیرفعال‌سازی" (Deactivate) بزن. با این کار، پروسه‌ی غیرفعال‌سازی آغاز خواهد شد.
 6. 6
  رمز عبور خود را وارد کن. قبل از ادامه از تو خواسته می‌شود تا رمزعبورت را وارد کنی.
 7. 7
  برای تأیید، دکمه‌ی "غیرفعال کردن" (Deactivate) را بزن. به پایین صفحه برو تا دکمه‌ی "غیرفعال کردن" (Deactivate) را در انتها پیدا کنی. می‌توانی علت غیرفعال کردن حساب را به فیسبوک اطلاع دهی، اما این کار اختیاری است.
 8. 8
  اگر خواستی حسابت را بازیابی کنی، دوباره به سیستم وارد شو. هر وقت بخواهی می‌توانی با وارد کردن ایمیل و رمز عبور، حسابت را بازیابی کنی.
روش 3
روش 3 از 4:

تغییر تنظیمات حریم خصوصی (روی دسکتاپ)

 1. 1
  وارد فیسبوک شو. برای تغییر تنظیمات حریم خصوصی، باید وارد فیسبوک بشوی.
 2. 2
  بر روی نماد فلش در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه‌ی فیسبوک کلیک کن. این فلش شبیه ▼ است.
 3. 3
  "تنظیمات" (Settings) را انتخاب کن. با این کار تنظیمات فیسبوک باز می‌شود.
 4. 4
  بر روی گزینه‌ی "حریم خصوصی" (Privacy) در منوی سمت چپ کلیک کن. با این کار، تنظیمات حریم خصوصی حسابت نشان داده می‌شود.
 5. 5
  پست‌ها و برچسب‌های خود را مخفی کن. می‌توانی پست‌هایت را طوری مخفی کنی که هیچ کس حتی خودت آن‌ها را نبیند یا اینکه فقط به دوستان ‌صمیمی‌ات اجازه دهی تا آن‌ها را ببینند.
  • روی گزینه‌ی "ویرایش" (Edit) در کنار "چه کسی بتواند پست‌های آینده تو را ببیند؟" (Who can see your future posts) کلیک کن. با این‌ کار می‌توانی بینندگان پست خود را تغییر دهی.
  • گزینه‌ی "فقط من" (Only Me) را انتخاب کن تا همه‌ی پست‌هایت خصوصی باشند. با این کار جز خودت هیچکس نمی‌تواند پست‌هایی را که گذاشته‌ای ببیند. می‌توانی گروه‌های مختلف مثل دوستان صمیمی یا هر لیست دلخواهی را انتخاب کنی، اما توجه داشته باش هرکس که پست‌هایت را می‌بیند، می‌تواند آن‌ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارد.
  • روی پیوند "محدودسازی پست‌های گذشته" (Limit Past Posts) کلیک کن. این ابزار به طور خودکار بیننده‌ی پست‌های قدیمی‌ات را به فقط دوستان تغییر می‌دهد. با این کار می‌توانی بینندگان پست‌‌های قدیمی‌ات را محدود کنی. اگر می‌خواهی بیننده را به "فقط من" (Only Me) تغییر دهی، باید پست‌ها را تک تک پیدا کنی و مخاطب را به طور دستی تغییر دهی.
 6. 6
  افرادی را که روی تایم‌لاین تو پست می‌گذارند مسدود کن. می‌توانی امکان پست گذاشتن روی تایم‌لاینت را خاموش کنی تا دیگر هیچکس نتواند چیزی روی آن پست کند. با این کار می‌توانی از تایم‌لاینت فقط برای خودت استفاده کنی یا کاملاً آن را خصوصی و خاموش کنی.
  • در منوی سمت چپ روی گزینه‌ی "تایم‌لاین و برچسب‌گذاری" (Timeline and tagging) کلیک کن. با این کار تنظیمات تایم‌لاین باز خواهد شد.
  • بر روی "ویرایش" (Edit) کنار "چه کسی می‌تواند روی تایم‌لاین تو پست بگذارد؟" (Who can post to your timeline) کلیک کن. با این کار می‌توانی افرادی را که می‌توانند بر روی تایم‌لاین شخصی تو پست بگذارند، تغییر دهی.
  • گزینه‌ی "فقط من" (Only Me) را انتخاب کن تا تایم‌لاینت کاملاً خصوصی شود. به این ترتیب دیگر کسی نمی‌تواند روی تایم‌لاین تو پست بگذارد. این کار به همراه مراحل قبلی برای پنهان کردن پست‌ها، تایم‌لاین تو را کاملاً خصوصی خواهد کرد.
  • بر روی "ویرایش" (Edit) در کنار "چه کسی می‌تواند پست‌های دیگران را روی تایم‌لاین شما ببیند؟" (Who can see what others post on your timeline) کلیک کن. با این کار می‌توانی افرادی که محتوای پست دیگران را روی تایم‌لاین تو می‌توانند ببینند، تغییر دهی.
  • گزینه‌ی "فقط من" (Only Me)‌ را انتخاب کن. با این کار دیگر هیچکس نمی‌تواند محتوای پست‌های ارسالی روی تایم‌لاین تو را ببیند.
 7. 7
  پروفایل خود را از جستجو مخفی کن. هر یک از اطلاعات پروفایل تو مانند شغل، سن، موقعیت مکانی و موارد دیگر، دارای امکان کنترل حریم خصوصی جداگانه است. اگر نمی‌خواهی هیچیک از این اطلاعات برای دیگران ظاهر شود، باید مطمئن شوی که همه‌ی این موارد روی "فقط من" (Only Me) تنظیم شده است:[۲]
  • در گوشه‌ی سمت چپ و بالا روی دکمه‌ی فیسبوک کلیک کن.
  • "ویرایش پروفایل" (Edit Profile) را در بالای منو، سمت چپ انتخاب کن.
  • روی دکمه‌ی "ویرایش" (Edit) در کنار هر کدام از اطلاعات پروفایلت کلیک کن.
  • روی منوی کشویی "مخاطب" (Audience) کلیک کن و "فقط من" (Only Me) را انتخاب کن تا آن بخش از اطلاعات پروفایل را مخفی کنی. روی "ذخیره‌ی تغییرات" (Save Changes) کلیک کن، سپس به اطلاعات بعدی برو.
روش 4
روش 4 از 4:

تغییر تنظیمات حریم خصوصی (در موبایل)

 1. 1
  برنامه‌ی فیسبوک را باز کن. می‌توانی تمام تنظیمات حریم خصوصی خود را مستقیماً در برنامه‌ی فیسبوک تلفن همراه تغییر داده و تنظیم کنی.
 2. 2
  روی منوی (☰) بزن. این دکمه را در گوشه‌ی بالا سمت راست (اندروید) یا در گوشه‌ی پایین سمت راست (iOS) پیدا خواهی کرد.
 3. 3
  "تنظیمات حساب" (Account Settings) را انتخاب کن. با این کار منوی تنظیمات حسابت باز می‌شود.
  • در آیفون باید "Settings" (تنظیمات) و سپس "Account Settings" (تنظیمات حساب) را انتخاب کنی.
 4. 4
  روی "حریم خصوصی" (Privacy) بزن. با این کار تنظیمات حریم خصوصی باز می‌شود.
 5. 5
  پست‌ها و برچسب‌های خود را مخفی کن. می‌توانی پست‌های تایم‌لاینت را از افراد دیگر مخفی کنی و تایم‌لاینت را کاملاً به یک وبلاگ شخصی تبدیل کنی.
  • روی "چه کسی می‌تواند پست‌های آینده شما را ببیند؟" (Who can see your future posts) بزن.
  • گزینه‌ی "فقط من" (Only Me) را انتخاب کن تا پست‌های آینده از هرکس جز خودت پنهان شود.
  • به منوی حفظ حریم خصوصی برگرد و گزینه‌ی "مخاطب را برای پست‌هایی که با دوستانِ دوستانت یا عموم به اشتراک گذاشته‌ای،‌ محدود کن؟" (Limit the audience for posts you've shared with friends of friends or Public) را انتخاب کن. روی "محدود کردن پست‌های قدیمی" (Limit Old Posts) بزن و سپس تأیید کن تا تمام پست‌های گذشته خود را مخفی کنی.
 6. 6
  افرادی را که روی تایم‌لاین تو پست می‌گذارند مسدود کن. می‌توانی تایم‌لاینت را مسدود کنی، تا هیچکس دیگر نتواند چیزی روی آن پست کند یا پست دیگران را ببیند.
  • به منوی "تنظیمات حساب" (Account Settings) برگرد و "تایم‌لاین و برچسب‌گذاری" (Timeline and tagging) را انتخاب کن.
  • روی گزینه‌ی "چه کسی می‌تواند روی تایم‌لاین تو پست بگذارد؟" (Who can post on your timeline) بزن و سپس "فقط من" (Only Me) را انتخاب کن.
  • گزینه‌ی "چه کسی می‌تواند آنچه را دیگران روی تایم‌لاین شما پست می‌کنند،‌ ببیند؟" (Who can see what others post on your timeline) را انتخاب کن و سپس "فقط من" (Only Me) را انتخاب کن.
 7. 7
  محتوای پروفایلت را مخفی کن. هر یک از اطلاعات پروفایل تو تنظیمات حریم خصوصی جداگانه‌ای دارد. تو باید تنظیمات تک تک اطلاعات را به "فقط من" (Only Me) تغییر دهی تا آن‌ها را از همه پنهان کنی.
  • به صفحه‌ی اصلی فیسبوک برگرد و صفحه‌ی پروفایل خود را باز کن.
  • روی "افزودن اطلاعات در مورد شما" (Add Details About You) بزن.
  • روی دکمه‌ی مداد (ویرایش) کنار تک تک اطلاعات، بزن.
  • روی گزینه‌ی مخاطب در انتهای هر یک از اطلاعات بزن و "فقط من" (Only Me) را انتخاب کن.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در HTML یک فاصله ایجاد کنیم
اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیمچگونه اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیم
پروفایل اسنپ‌چت را ببینیمپروفایل اسنپ‌چت را ببینیم
در Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیمدر Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
از اینستاگرام خارج شویماز اینستاگرام خارج شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۶٬۳۴۳بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۶٬۳۴۳بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟