این ویکی‌هاو به تو آموزش می‌دهد که چطور یک ویدئوی یوتیوب را از مرورگر وب کروم بر روی رایانه خود دانلود کنی. بهترین گزینه برای دانلود ویدئوهای کیفیت بالا (HD) بدون محدودیت و تبلیغات، استفاده از ابزاری به نام "4K Video Downloader" (ابزار دانلودگر ویدئوهای با کیفیت بسیار عالی) روی رایانه است، با این حال، باز هم می‌توانی از ابزار آنلاین برخی وبسایت‌ها برای دانلود ویدئو در مرورگر کروم استفاده کنی. به یاد داشته باش که بسیاری از وبسایت‌های دانلود ویدئوی یوتیوب دارای حامیان تبلیغاتی هستند و نمی‌توانند ویدئوهای دارای حق نشر را دانلود کنند. همچنین بیشتر وبسایت‌های دانلود یوتیوب نمی‌توانند ویدئوهایی با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل (1080p) را دانلود کنند. از آن جایی که دانلود ویدئوهای یوتیوب خلاف ضوابط و قوانین گوگل است، افزونه‌های گوگل که برای این کار عرضه می‌شوند معمولا کار نمی‌کنند.

روش 1
روش 1 از 3:
استفاده از حروف "vd" در یک مرورگر بدون نصب نرم افزار

 1. 1
 2. 2
  به صفحه‌ی ویدئویی که می‌خواهی دانلود کنی برو. ویدئو باید شروع به نمایش کند.
 3. 3
  به آدرس ویدئو برو. روی آدرس ویدئو در نوار بالای مرورگر کلیک کن و سپس حروف "vd" را پیش از واژه‌ی "youtube" به آدرس ویدئو اضافه کن و Enter را بزن. منتظر بارگذاری صفحه بمان. با این کار باید مستقیما به صفحه‌ی وبسایت دانلود ویدئوهای یوتیوب (VDY) هدایت شوی و ویدئوی مورد نظر را ببینی.
 4. 4
  کیفیت دلخواه ویدئو را انتخاب کن. در این مثال ما بهترین کیفیت موجود، یعنی ۷۲۰ پیکسل ( گزینه HD 720 video) را انتخاب می‌کنیم، دکمه‌ی Download را کلیک کن. این دکمه به رنگ سبز و در کنار گزینه‌ی کیفیت ویدئو است.
 5. 5
  دانلود ویدئو روی رایانه شروع خواهد شد.

روش 2
روش 2 از 3:
نصب افزونه‌ی دانلود ویدئوی یوتیوب

 1. 1
  مرورگر گوگل کروم را باز کن. بر روی آیکن کروم که دایره‌ای با رنگ‌های قرمز، زرد، سبز و آبی است یک یا دو بار کلیک کن.
 2. 2
  وبسایت افزونه‌ی دانلود ویدئوی یوتیوب (YouTube Video Downloader) را باز کن. برای این کار به آدرس http://addoncrop.com/youtube_video_downloader در مرورگر برو.
 3. 3
  دکمه‌ی Download for Chrome (دانلود برای مرورگر کروم) را کلیک کن. این دکمه در سمت چپ صفحه است. یک پوشه‌ی فشرده با فرمت زیپ (ZIP) مربوط به وبسایت دانلود ویدئوی یوتیوب بر روی رایانه‌ات دانلود خواهد شد.
  • بسته به تنظیمات مرورگر، ممکن است نیاز باشد، پیش از دانلود، محل ذخیره‌ی پوشه را تعیین کنی.
 4. 4
  پوشه‌ی دانلود شده را از حالت فشرده خارج کن. مطابق با سیستم عامل خود این مراحل را دنبال کن:
  • سیستم عامل ویندوز — روی پوشه‌ی فشرده با فرمت زیپ (ZIP) دوبارکلیک کن تا پوشه باز شود. روی " Extract " (خارج کردن فایل از حالت فشرده) در بالای پنجره کلیک کن. روی " Extract all " (خارج کرده همه‌ی محتواهای پوشه از حالت فشرده) در نوارابزاری که ظاهر می‌شود کلیک کن و سپس هنگامی که اجرا شد روی " Extract " (تایید خارج کردن از حالت فشرده) کلیک کن.
  • سیستم عامل مک — روی پوشه‌ی فشرده با فرمت زیپ (ZIP) دوبار کلیک کن تا اجرا شود و عملیات خارج‌سازی از حالت فشرده (Extract) آغاز شود.
 5. 5
  روی علامت کلیک کن. این علامت در گوشه‌ی بالا، سمت راست پنجره‌ی کروم است. یک منوی کشویی ظاهر می‌شود.
 6. 6
  گزینه‌ی More tools (ابزار بیشتر) را انتخاب کن. این گزینه در منوی کشویی است. با انتخاب این گزینه یک منوی جدید باز می‌شود.
 7. 7
  روی گزینه‌ی Extensions (افزونه‌ها) کلیک کن. این گزینه را در منوی باز شده خواهی دید. با انجام این کار صفحه‌ی افزونه را باز خواهد شد.
 8. 8
  روی دکمه‌ی خاکستری رنگ "Developer mode" (تنظیمات مربوط به توسعه‌دهندگان) کلیک کن. این دکمه در گوشه‌ی بالا، سمت راست صفحه‌ی افزونه است. انجام این کار رنگ دکمه را به آبی تغییر می‌دهد. به این معنی که حالا می‌توانی افزونه را از پوشه‌ها نصب کنی.
 9. 9
  روی دکمه‌ی Load unpacked (بارگذاری فایل) کلیک کن. این دکمه در گوشه‌ی پایین، سمت چپ پنجره قرار گرفته است. با انجام این کار پنجره‌ی انتخاب فایل باز می‌شود.
 10. 10
  پوشه‌ای که از حالت فشرده خارج کردی با نام "YouTube Downloader" را باز کن. اگر باز نشد، پوشه‌ای که همنام پوشه‌ی فشرده‌ای است که پیش‌تر دانلود کردی را با دوبار کلیک باز کن.
 11. 11
  روی پوشه‌ای با نام "YouTube Video Downloader - 15.0.6" یک بار کلیک کن. این پوشه داخل پوشه‌ای است که از حالت فشرده خارج کردی. با یک بار کلیک کردن روی آن، پوشه را انتخاب کن.
 12. 12
  روی گزینه‌ی OK کلیک کن. با این کار، پوشه در گوگل کروم بارگذاری و افزونه نصب می‌شود.
 13. 13
  یوتیوب را باز کن. به نشانی https://www.youtube.com در گوگل کروم برو. این کار صفحه‌ی اصلی یوتیوب را باز می‌کند.
 14. 14
  یک ویدئو را برای دانلود انتخاب کن. برای جستجوی یک ویدئو نام آن را در نوار جستجو وارد کن و دکمه‌ی Enter را کلیک کن. سپس بر روی ویدئویی که می‌خواهی دانلود کنی کلیک کن.
 15. 15
  ویدئوی انتخاب شده را دانلود کن. برای این کار روی فلش رو به پایین زیر ویدئو کلیک کن. این کار دانلود باکیفیت‌ترین نسخه فعال ویدئو (غیر از نسخه ۱۰۸۰ پیکسل) را بر روی رایانه آغاز خواهد کرد.
  • همچنین می‌توانی بر روی در سمت راست وبدئو کلیک کنی و کیفیت دیگری را انتخاب کنی. با این کار،ویدئو پیش از دانلود در یک وبسایت تبدیل‌گر طرف سومی اجرا خواهد شد. اگر مایلی با پذیرش ریسکش این کار را انجام بده.
  • بسته به تنظیمات مرورگر، پیش ار دانلود ویدئو، ممکن است مجبور شوی ابتدا محل ذخیره را انتخاب کنی یا دانلود را تایید کنی.

روش 3
روش 3 از 3:
استفاده از وبسایت "Convert2MP3"

 1. 1
  برنامه گوگل کروم را باز کن. بر روی آیکون کروم، که دایره‌ای به رنگ‌های قرمز، زرد، سبز و آبی است یک یا دو بار کلیک کن.
 2. 2
  یوتیوب را باز کن. به نشانی https://www.youtube.com در گوگل کروم برو. این کار صفحه‌ی اصلی یوتیوب را باز می‌کند.
 3. 3
  یک ویدئو را برای دانلود انتخاب کن. برای جستجوی یک ویدئو نام آن را در نوار جستجو وارد کن و دکمه‌ی Enter را کلیک کن. بعد بر روی ویدئویی که می‌خواهی دانلود کنی کلیک کن.
 4. 4
  آدرس ویدئو را کپی کن. روی آدرس ویدئو در نوار آدرس در بالای پنجره‌ی کروم کلیک کن، سپس کلیدهای ترکیبی Ctrl+C (در سیستم عامل ویندوز) یا Command+C (در سیستم عامل مک) را فشار بده تا آن را کپی کنی.
 5. 5
  وبسایت "Convert2MP3's" را باز کن. به صفحه‌ی http://convert2mp3.net/en/index.php در گوگل کروم برو. علی‌رغم نامش "Convert2MP3" (مبدل به فرمت mp3) این وبسایت ویدئوهای برون حق نشر را دانلود می‌کند.
  • وبسایت "Convert2MP3" می‌تواند ویدئوهایی با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل را نیز دانلود کند.
 6. 6
  بر روی کادر "Insert video link" (لینک ویدئو را وارد کن) کلیک کن. این کادر نزدیک بالای صفحه‌ی وبسایت "Convert2MP3" است.
 7. 7
  آدرس ویدئویی که کپی کرده‌ای را پِیست کن. دکمه‌های ترکیبی Ctrl+V (در سیستم عامل ویندوز) یا Command+V (در سیستم عامل مک) برای این کار هستند. باید بتوانی آدرس کپی شده را در کادر ببینی.
 8. 8
  روی گزینه‌ی mp3 کلیک کن. این گزینه در طرف راست آدرس ویدئو است. یک منوی کشویی ظاهر می‌شود.
 9. 9
  روی گزینه‌ی mp4 کلیک کن. این گزینه در منوی کشویی است.
 10. 10
  کیفیت دلخواهت را انتخاب کن. اگر می‌خواهی کیفیت ویدئو را افزایش بدهی، بر روی منوی کشویی "MP4 quality" (ویدئو با کیفیت و فرمت mp4) کلیک کن. سپس در منوی باز شده، بر روی بالاترین کیفیت موجود، مثلا ۱۰۸۰ پیکسل یا همان "1080p"، کلیک کن.
  • اگر بالاترین کیفیت موجود ۷۲۰ پیکسل یا همان کیفیت "720p" است، نمی‌توانی کیفیت بالاتر از آن را انتخاب کنی.
 11. 11
  بر روی گزینه‌ی convert (تبدیل) کلیک کن. این دکمه‌ی نارنجی در طرف راست کادر "Insert video link" (لینک ویدئو را وارد کن) است. انجام این کار باعث می‌شود که "Convert2MP3" جستجوی ویدئو را آغاز کند.
  • اگر چنین پیغامی ظاهر شد "We are sorry. Converting music videos from YouTube is not possible in your territory / region" (ترجمه: متاسفیم. تبدیل کردن موزیک ویدئوها از یوتیوب برای منطقه جغرافیایی شما ممکن نیست.)، به این معنی است که حق نشر صوت ویدئوی منتخب تو (نه لزوما موزیک) محفوظ است و دانلود آن برای وبسایت "Convert2MP3" مقدور نیست.
 12. 12
  بر روی گزینه‌ی Download کلیک کن. این گزینه سبز رنگ و در وسط صفحه است. دانلود ویدئوی مورد نظر آغاز خواهد شد.
  • بسته به تنظیمات مرورگر، ممکن است پیش از دانلود نیاز باشد محل ذخیره‌سازی پوشه را تعیین کنی.

نکات

 • بیش‌تر وبسایت‌های دانلود ویدئوهای یوتیوب دارای تبلیغات هستند، بهتر است پیش از باز کردن آن‌ها یک افزونه‌ی مسدودکننده‌ی تبلیغات را در کروم نصب کنی.

هشدارها

 • دانلود ویدئوهای یوتیوب برخلاف ضوابط گوگل است و تو حق توزیع محتوای آنها را نداری چون خلاف قوانین حق نشر است. پس مسئولیت دانلود آنها را باید بپذیری.

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
wikiHow Staff Writer
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱٬۲۰۶بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱٬۲۰۶بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟