واتساپ یک سرویس پیام ‌رسان محبوب و رایگان است که توسط میلیون‌ها نفر در سراسر جهان استفاده می‌شود. برای استفاده از واتساپ، کاربران باید از شماره موبایلشان برای دریافت کد فعال‌سازی حساب استفاده کنند. اگرچه هیچ روش رسمی برای دورزدن کد تأیید وجود ندارد، اما می‌توانی به‌راحتی از یک شماره تلفن رایگان و جایگزین برای تکمیل فرایند فعال‌ سازی استفاده کنی. این روش مخصوصاً درصورتی‌که گوشی نداری یا نمی‌خواهی از شماره موبایلت برای فعال‌ سازی واتساپ استفاده کنی، مفید است. این مقاله‌ی ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه واتساپ را بدون شماره موبایل در دستگاه‌های iOS یا اندروید فعال کنی و همچنین چگونه آن را بدون داشتن گوشی در کامپیوترهای ویندوز فعال کنی.

روش 1
روش 1 از 4:

ایجاد یک شماره تلفن جدید

 1. 1
  برنامه‌ی Google Voice را در گوشی یا تبلت نصب کن.
 2. 2
  برنامه یا وب‌سایت Google Voice را باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک گوشی سفید روی یک حباب گفت‌وگوی سبز است. این آیکون در صفحه‌ی اصلی یا منوی برنامه‌ها قرار دارد.
 3. 3
  برای ادامه،‌ وارد حساب کابری گوگل خودت شو.
  • در صورت استفاده از کامپیوتر،‌ شاید لازم باشد قبل از ورود به حساب کاربری،‌ گزینه‌ی For Personal Use (برای استفاده‌ی شخصی) یا For Work (برای استفاده کاری) را انتخاب کنی.
  • اگر حساب کاربری گوگل نداری،‌ می‌توانی با زدن روی Add account (اضافه‌کردن حساب کاربری) در پایین صفحه و Create account (ایجاد حساب کاربری) در صفحه‌ی بعد، یک حساب کاربری ایجاد کنی. همچنین باید یک آدرس Gmail برای حساب کاربری گوگل بسازی.
 4. 4
  روی Search (جست‌وجو) در گوشه‌ی پایین و سمت راست صفحه بزن. با انجام این کار سیستم شروع به جست‌وجوی منطقه‌ای در نزدیکی تو با شماره‌های موجود می‌کند.
  • در صورت استفاده از کامپیوتر،‌ باید Continue (ادامه) را برای شروع به جست‌وجو بزنی.
  • در صورت استفاده از کامپیوتر،‌ با توجه به اینکه از شبیه‌ساز اندروید استفاده می کنی، شاید لازم باشد یکی از گزینه‌های iOS یا Android یا Desktop (کامپیوتر شخصی) را نیز انتخاب کنی.
 5. 5
  نزدیک‌ترین شهر به موقعیت مکانی خودت را انتخاب کن. با انجام این کار لیستی از شماره‌تلفن‌های موجود در آن منطقه نمایش داده می‌شود. همنین می‌توانی به‌جای انجام این کار، اسم یک شهر را در نوار جست‌وجو انتخاب کنی.
 6. 6
  روی Select (انتخاب) در کنار شماره‌تلفن موردنظرت بزن یا کلیک کن.
 7. 7
  گزینه‌ی Accept number (پذیرفتن شماره) را در پایین صفحه‌ی بعد انتخاب کن. همچنین اگر می‌خواهی شماره‌ی دیگری را انتخاب کنی، می‌توانی روی پیکان برگشت در بالا بزنی.
 8. 8
  برای وصل‌کردن دستگاه موردنظرت به Google Voice، روی Next (بعدی) بزن.
  • اگر از کامپیوتر استفاده می‌کنی، به‌جای گزینه‌ بالا، باید Verify (تأیید) را انتخاب کنی.
 9. 9
  برای واردکردن شماره‌تلفن، روی کادر مربوط به آن بزن یا کلیک کن. این گزینه ممکن است زیر قسمت "Enter your phone number" (شماره‌تلفن خودت را وارد کن) و در بالای صفحه یا منوی باز‌شده قرار داشته باشد.
  • اگر شماره موبایل نداری، می‌توانی از یک شماره‌ تلفن ثابت یا شماره‌ی یکی از دوستانت (در صورت موافقت او) نیز استفاده کنی. این شماره فقط به‌صورت موقت و برای تکمیل این مرحله موردنیاز است.
 10. 10
  گزینه‌ی Send code (ارسال کد) را برای دریافت کد تأیید انتخاب کن. در صورت استفاده از شماره‌ی ثابت، به‌جای این گزینه، روی Verify by phone (تأیید با تلفن) بزن.
 11. 11
  کد تأییدی را که دریافت کرده‌ای، وارد کن. اگر هیچ پیغام کوتاه یا تماس تلفنی را دریافت نکردی، روی Resend code (ارسال دوباره‌ی کد) بزن.
 12. 12
  روی پیکان کشویی بزن و یکی از گزینه‌ها را انتخاب کن. اگر نمی‌خواهی از شماره‌ای که وارد کرده‌ای به‌صورت طولانی‌مدت استفاده کنی، گزینه‌ی "No" (خیر) را انتخاب کن.
  • اگر می‌خواهی از این شماره برای برنامه‌ی تلفن اصلی خودت استفاده کنیِ،‌ گزینه‌ی Yes(all calls) (بله،‌ همه‌ی تماس‌ها) را انتخاب کن.
  • اگر می‌خواهی از این شماره فقط برای تماس‌های بین‌المللی استفاده کنی، گزینه‌ی Yes(international calls only) (بله، فقط تماس‌های بین‌المللی) را انتخاب کن. هزینه‌ی هر دقیقه تماس بین‌المللی از طریق Google Voice حدود ۲۸۰ تومان است (این سرویس در بعضی از کشورها قابل‌استفاده نیست).
  • اگر می‌خواهی قبل از برقراری تماس تلفنی، شماره‌ی موردنظر خودت را انتخاب کنی، روی Select number before each call (انتخاب شماره قبل از هر تماس) را انتخاب کن.
  • اگر نمی‌خواهی از شماره‌تلفن Google Voice برای برقرای تماس‌های تلفنی اصلی استفاده کنی، گزینه‌ی No (خیر) را انتخاب کن.
 13. 13
  برای تکمیل فرایند، روی Next (بعدی) و سپس روی Finish (اتمام) بزن یا کلیک کن. حالا یک شماره‌تلفن رایگان داری که می‌توانی از آن برای فعال‌سازی واتساپ استفاده کنی. [۱]
  • در صورت استفاده از کامپیوتر، موقع انجام این فرایند، گزینه‌ای برای اضافه‌کردن خط‌های تلفن بیشتر روی شماره‌ی Google Voice خواهی داشت.
روش 2
روش 2 از 4:

فعال‌ کردن واتساپ در iOS یا اندروید

 1. 1
  برنامه‌ی واتساپ را در گوشی یا تبلت نصب کن.
 2. 2
  واتساپ را باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک گوشی سفید روی یک پس‌زمینه‌ی سبز روشن است و می‌توانی آن را در صفحه‌اصلی یا لیست برنامه‌ها پیدا کنی.
 3. 3
  روی Agree and Continue (تأیید و ادامه) در پایین صفحه بزن.
 4. 4
  شماره‌ی جدید را در کادر وارد کن و روی Next (بعدی) بزن. با انجام این کار، واتساپ یک پیغام به این شماره می‌فرستد.
 5. 5
  برای تأیید شماره، روی OK (تأیید) در پنجره‌ی باز‌شده بزن.
 6. 6
  پیغام متنی را در برنامه‌ی Google Voice باز کن. اگر پیغامی دریافت نکردی، می‌توانی برای دریافت پیغام تأیید، روی Resend SMS (پیام کوتاه را دوباره بفرست) یا Call me (با من تماس بگیر) بزنی.
 7. 7
  کد تأیید را در واتساپ وارد کن. به‌محض واردکردن کد، شماره به‌صورت خودکار تأیید می‌شود.
 8. 8
  روی Not Now (الان نه) یا Continue (ادامه بده) در پنجره‌ی بازشده بزن. اگر می‌خواهی از واتساپ روی Google Drive نسخه‌ی پشتیبان بگیری، "Continue" (ادامه) را انتخاب کن.
 9. 9
  برای تکمیل تنظیمات، اسم خودت را در صفحه‌ی بعدی وارد کن. حالا واتساپ با یک شماره‌ی جایگزین فعال شد.
روش 3
روش 3 از 4:

فعال‌کردن واتساپ در کامپیوتر ویندوز

 1. 1
  مرورگر کامپیوتر را باز کن.
 2. 2
  به وب‌سایت BlueStacks برو.
  • این لینک را در مرورگر وب وارد کن: https://www.bluestacks.com/download.html.
  • BlueStacks یکی از محبوب‌ترین شبیه‌سازهای رایگان اندروید است، ولی اگر خواستی از شبیه‌سازهای دیگر نیز استفاده کنی،‌ فرایند انجام کار مشابه است. لازم نیست حتماً از BlueStacks استفاده کنی ولی به یک شبیه‌ساز اندروید برای ادامه‌ی کار نیاز داری.
 3. 3
  گزینه‌ی Download را در بالا و وسط صفحه انتخاب کن. سپس باید محل ذخیره‌ی فایل دانلود را مشخص کنی.
 4. 4
  دانلود فایل BlueStacks را باز کن و روی کامپیوتر خودت نصب کن. این فرایند تعیین می‌کند که BlueStacks و سایر ویژگی‌هایی که می‌خواهی در طول فرایند نصب تنظیم کنی، کجا نصب شوند.
 5. 5
  BlueStacks را باز کن. آیکون این برنامه‌ به‌شکل مربع‌های سبز، قرمز و آبی است که روی‌‌هم چیده شده‌اند. می‌توانی آیکون برنامه را روی دسکتاپ یا با کلیک‌کردن روی منوی شروع و جست‌وجوی BlueStacks در نوار جست‌وجو پیدا کنی.
  • وقتی برای بار اول BlueStacks را باز می‌کنی، باید وارد حساب کاربری گوگل خودت شوی.
 6. 6
  برنامه‌ی فروشگاه برنامه‌های گوگل را باز کن. این برنامه باید در صفحه‌ی اصلی قرار داشته باشد. همچنین می‌توانی عبارت Google Play Store (فروشگاه برنامه‌های گوگل) را در نوار جست‌وجو در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه تایپ کنی.
 7. 7
  whatsapp را داخل نوار جست‌وجوی بالا جست‌وجو کن. آیکون رسمی این برنامه به‌شکل یک گوشی سفید روی یک پس‌زمینه‌ی سبز رنگ است.
 8. 8
  روی Install (نصب) و بعد از نصب روی Open (بازکردن) بزن. با انجام این کار واتساپ در BlueStacks با می‌شود.
  • همچنین می‌توانی بعد از نصب، با کلیک‌کردن روی آیکون واتساپ، آن را باز کنی. آیکون برنامه به‌شکل یک گوشی سفید روی پس‌زمینه‌ی سبز رنگ است.
 9. 9
  روی Agree and Continue (موافقت و ادامه) در پایین صفحه کلیک کن.
 10. 10
  شماره‌تلفن جدید را در کادر وارد کن و روی Next (بعدی) بزن. واتساپ یک پیغام متنی به شماره‌ای که وارد کرده‌ای،‌ ارسال می‌کند.
 11. 11
  برای تأیید شماره، روی OK (تأیید) داخل پنجره‌ی باز‌شده کلیک کن.
 12. 12
  متن تأیید را داخل وب‌سایت Google Voice باز کن. اگر پیغام را دریافت نکردی، می‌توانی برای دریافت کد تأیید، روی Resend SMS (پیغام را دوباره ارسال کن) یا Call me (به من زنگ بزن) کلیک کنی.
 13. 13
  کد تأیید را داخل واتساپ تایپ کن. بعد از واردکردن کد، واتساپ به‌صورت خودکار شماره را تأیید می‌کند.
 14. 14
  روی Not Now (الان نه) یا Continue (ادامه) داخل پنجره‌ی بازشده کلیک کن. اگر می‌خواهی از واتساپ روی Google Drive نسخه‌ی پشتیبان بگیری، "Continue" (ادامه) را انتخاب کن.
 15. 15
  برای تکمیل تنظیمات، اسم خودت را در صفحه‌ی بعدی وارد کن. حالا واتساپ با یک شماره‌ی جایگزین و بدون نیاز به گوشی موبایل فعال می‌شود.
  • BlueStacks به‌صورت خودکار در پس‌زمینه اجرا می‌شود بنابراین می‌توانی هنگام استفاده از کامپیوتر با دوستان و خانواده‌ات در تماس باشی.
روش 4
روش 4 از 4:

فعال‌کردن نسخه‌ی وب واتساپ در کامپیوتر

 1. 1
  مرورگر وب را در کامپیوتر باز کن. این مراحل در کامپیوتر شخصی و مک مشابه هستند.
 2. 2
  به آدرس https://web.whatsapp.com برو. باید بتوانی مراحل راه‌اندازی واتساپ نسخه‌ی وب و کد QR را در گوشه‌ی بالا ببینی.
 3. 3
  واتساپ را در گوشی اندروید یا iOS خودت باز کن. آیکون برنامه به‌شکل یک گوشی سفید روی پس‌زمینه‌ی سبز روشن است. می‌توانی آن را در صفحه‌ی اصلی یا لیست برنامه‌ها پیدا کنی.
  • برای تکمیل این فرایند به یک حساب کاربری واتساپ نیاز خواهی داشت. در صورت نیاز مراحل بالا را دنبال کن.
 4. 4
  روی آیکون منو در گوشه‌ی بالا و سمت راست صفحه بزن.
 5. 5
  روی آیکون WhatsApp Web در منوی کشویی بزن.
 6. 6
  برای ادامه، روی OK GOT IT (متوجه شدم) در صفحه‌ی بعد بزن.
  • شاید لازم باشد اجازه‌ی دسترسی به دوربین را به واتساپ بدهی. برای ادامه، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کن.
 7. 7
  دوربین گوشی را مقابل صفحه‌ی کامپیوتر نگه دار. وقتی کد QR در مرکز کادر قرار بگیرد، برنامه کد را تشخصی می‌دهد و وارد واتساپ می‌شود.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
شماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیمشماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم
اینستاگرام را به روز رسانی کنیماینستاگرام را به روز رسانی کنیم

در مورد ویکی‌هاو

Stan Kats
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
Stan Kats
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. این مقاله ۱۳٬۶۹۲بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱۳٬۶۹۲بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟