این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه فایل‌ها را از حساب‌کاربری Google Drive به مک یا کامپیوتر شخصی‌ات دانلود کنی. می‌توانی فایل‌ها را مستقیماً از وب‌سایت Google Drive دانلود کنی، فایل‌های Google Drive را با استفاده از سرویس Backup and Sync (پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی) گوگل روی کامپیوترت همگام‌سازی کنی یا همه‌ی اطلاعات Google Drive را در قالب یک Google Archive (آرشیو فایل‌های گوگل) دانلود کنی. اگر مقدار فضای ذخیره‌سازی‌ات بیشتر از ۵ گیگابایت است، پیشنهاد می‌شود با استفاده از برنامه‌ی رایگان Google Backup and Sync (پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی گوگل) حساب‌کاربری گوگل و کامپیوترت را با یکدیکر همگام‌سازی کنی.

روش 1 از 3:
با استفاده از Google Drive

 1. 1
  Google Drive را باز کن. با استفاده از مرورگر وب کامپیوترت به آدرس https://drive.google.com/ برو. اگر وارد حساب‌کاربری گوگل خودت شده باشی، با انجام این کار صفحه‌ی Google Drive باز خواهد شد.
  • اگر وارد حساب‌کاربری گوگل خودت نشده‌ای، وقتی از تو خواسته شد، روی Go to Google Drive کلیک کن و آدرس ایمیل و کلمه‌عبورت را وارد کن.
 2. 2
  در پنچره‌ی Drive خودت روی فایل‌ها یا پوشه‌های مورد‌نظرت کلیک کن. با انجام این کار این فایل‌ها و پوشه‌ها انتخاب می‌شوند.
 3. 3
  همه‌ی آیتم‌ها را در Google Drive انتخاب کن. کلید‌های Ctrl+A را در ویندوز یا Command+A را در مک فشار بده. با انجام این کار همه‌ی آیتم‌های صفحه‌ی اصلی Drive به رنگ آبی درمی‌آید.
 4. 4
  روی کلیک کن. این آیکون در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه قرار دارد. با انجام این کار یک منوی کشویی نمایش داده می‌شود.
 5. 5
  روی Download کلیک کن. این گزینه داخل منوی کشویی قرار دارد. با انجام این کار فایل‌های موجود در Google Drive در کامپیوترت دانلود می‌شوند.
  • Google Drive فایل‌ها را در یک پوشه‌ی ZIP فشرده‌ می‌کند.
 6. 6
  منتظر بمان تا دانلود فایل‌های Google Drive به پایان برسد. وقتی‌که دانلود فایل‌ها به پایان رسید، می‌توانی به پوشه‌ی Downloads بروی و برای مشاهده‌‌ی فایل‌ها، آن‌ها را از حالت فشرده خارج کنی.

روش 2 از 3:
با استفاده از برنامه‌ی Backup and Sync (پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی)

 1. 1
  صفحه‌ی وب Backup and Sync (پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی) را باز کن. با استفاده از مرورگر وب کامپیوترت به آدرس https://www.google.com/drive/download/ برو. برنامه‌ی Backup and Sync (پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی) این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانی فایل‌هایت را بین حساب Google Drive و کامپیوترت همگام‌سازی کرده وهمچنین همه‌ی فایل‌های موجود در Google Drive را روی کامپیوترت دانلود کنی.
  • مزیت اصلی استفاده از این روش این است که هر تغییری که روی فایلی در Google Drive انجام بدهی، آن تغییر به‌صورت خودکار به‌وسیله‌ی برنامه‌ی Backup and Sync (پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی) روی کامپیوترت اعمال می‌شود.
 2. 2
  روی Download کلیک کن. این دکمه‌ی آبی رنگ در سمت چپ صفحه و زیر سرفصل "Personal" (شخصی) قرار دارد.
 3. 3
  وقتی از تو خواسته شد، روی Agree and download (موافقم و دانلود کن) کلیک کن. با انجام این کار، فایل نصب برنامه‌ی Backup and Sync (پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی) روی کامپیوترت دانلود می‌شود.
 4. 4
  برنامه‌ی Backup and Sync (پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی) را نصب کن. وقتی دانلود فایل نصب برنامه به پایان رسید، بسته به نوع سیستم‌عاملی که استفاده می‌کنی باید یکی از مراحل زیر را انجام بدهی:
  • Install on Windows (نصب برنامه در ویندوز) روی فایل نصب دو بار کلیک کن و وقتی‌که از تو خواسته شد روی Yes (بلی) کلیک کن و بعد از اتمام نصب برنامه روی Close (بستن) کلیک کن.
  • Install on Mac (نصب برنامه در مک) روی فایل نصب برنامه دوبار کلیک کن و وقتی‌که از تو خواسته شد نصب برنامه را تائید کن، سپس روی آیکون برنامه‌ی Backup and Sync (پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی) کلیک کن و آن را بکش تا داخل پوشه‌ی "Applications" (برنامه‌ها) بیفتد؛ سپس منتظر بمان تا نصب برنامه تمام شود.
 5. 5
  منتظر بمان تا صفحه‌ی ورود به Backup and Sync (پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی) باز شود. بعد از اینکه نصب برنامه‌ی Backup and Sync (پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی) روی کامپیوترت به پایان رسید، صفحه‌ای برای ورود به حساب‌کاربری گوگل تو باز خواهد شد.
  • شاید لازم باشد قبل از هر اقدامی روی GET STARTED (شروع کن) کلیک کنی.
 6. 6
  وارد حساب‌کاربری گوگل خودت شو. آدرس ایمیل و کلمه‌ی عبور حساب‌کاربری گوگل متصل به Google Drive را، که می‌خواهی محتویات آن را دانلود کنی، وارد کن.
 7. 7
  در صورت نیاز، پوشه‌های کامپیوتر را برای همگام‌سازی انتخاب کن. کادر کنار پوشه‌هایی را که می‌خواهی در Google Drive بارگذاری کنی، علامت بزن.
  • اگر نمی‌خواهی هیچ فایلی را بارگذاری کنی، علامت تیک همه‌ی گزینه‌های این صفحه را از حالت انتخاب خارج کن.
 8. 8
  روی NEXT (بعدی) کلیک کن. این گزینه در گوشه‌ی سمت راست و پایین پنجره قرار دارد.
 9. 9
  وقتی از تو خواسته شد روی GOT IT (متوجه شدم) کلیک کن. با کلیک روی این گزینه، صفحه‌ی دانلود باز می‌شود و می‌توانی در آن فایل‌هایی که می‌خواهی در کامپیوترت دانلود کنی را انتخاب کنی.
 10. 10
  کادر "Sync everything in My Drive" (همه‌ی موارد موجود در درایو من را همگام‌سازی کن) را انتخاب کن. این کادر در قسمت بالای پنجره قرار دارد. با انتخاب این کادر تمام موارد موجود در Google Drive در کامپیوترت دانلود خواهد شد.
 11. 11
  روی START (شروع) کلیک کن. این دکمه‌ی آبی رنگ در گوشه‌ی سمت راست و پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار، دانلود محتوا‌ی Google Drive در کامپیوترت شروع می‌‌شود.
  • بسته به حجم فایل‌هایی که در Google Drive برای دانلود انتخاب کرده‌ای ممکن است فرایند دانلود کمی طول بکشد. پس صبور باش.
  • وقتی‌که دانلود فایل‌ها به پایان رسید، می‌توانی آن‌ها را در پوشه‌ی "Google Drive" کامپیوترت مشاهده کنی. برای دسترسی به این فایل‌ها کافیست روی آیکون Backup and Sync (پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی) کلیک کنی و سپس در منویی که در سمت راست و بالای برنامه قرار دارد، روی آیکون پوشه‌ای شکل کلیک کنی.

روش 3 از 3:
دانلود آرشیو از گوگل

 1. 1
  صفحه‌ی حساب‌کاربری گوگل خودت را باز کن. در مروگر وب کامپیوترت به آدرس https://myaccount.google.com/ برو. اگر قبلاً وارد حساب‌کاربری خودت شده باشی، با انجام این کار به صفحه‌ی تنظیمات حساب‌کاربری‌ات هدایت می‌شوی.
  • اگر وارد حساب‌کاربری گوگل خودت نشده‌ای، روی دکمه‌ی آبی رنگ Sign in (وارد شو) در گوشه‌ی سمت راست و بالای این صفحه کلیک کن و قبل از هر چیز، آدرس ایمیل و کلمه‌ی عبور خودت را وارد کن.
 2. 2
  روی Control your content (محتوای خودت را کنترل کن) کلیک کن. این گزینه در پایین سرفصل "Personal info and privacy" (اطلاعات شخصی و حریم خصوصی) قرار دارد.
  • ممکن است لازم باشد برای مشاهده این گزینه به پایین صفحه بروی.
 3. 3
  روی CREATE ARCHIVE (ایجاد آرشیو) کلیک کن. این گزینه درست زیر سرفصل "Download your data" (اطلاعات خود را دانلود کن) و در سمت راست صفحه قرار دارد.
 4. 4
  روی SELECT NONE (انتخاب هیچکدام) کلیک کن. این دکمه‌ی خاکستری رنگ در سمت راست صفحه قرار دارد.
 5. 5
  به پایین صفحه برو و روی کلید خاکستری رنگ"Drive"
  تصویر با عنوان 1$
  کلیک کن.
  این کلید تقریباً در وسط صفحه و پایین‌تر از سر‌فصل "Drive" قرار دارد و با کلیک روی آن رنگ کلید از خاکستری به آبی تغییر می‌کند؛ تغییر رنگ کلید به این معنی است که فایل‌های Google Drive دانلود خواهند شد.
  • همچنین می‌توانی برای آرشیو هر‌یک از محصولات گوگل، روی کلید خاکستری رنگ کنار آن کلیک کنی.
 6. 6
  به پایین صفحه برو و روی NEXT (بعدی) کلیک کن. این یک کلید آبی رنگ در پایین صفحه قرار دارد.
 7. 7
  سایز آرشیو را انتخاب کن. روی منوی کشویی "Archive Size" (سایز آرشیو) کلیک کن و سایزی که با اندازه‌ی دانلود Google Drive تو مطابقت دارد (یا از آن بیشتر است) را انتخاب کن .
  • اگر Google Drive تو بزرگ‌تر از سایز انتخاب شده باشد، چندین فایل Zip دانلود خواهد شد.
 8. 8
  روی CREATE ARCHIVE (ایجاد آرشیو) کلیک کن. این گزینه در پایین صفحه قرار دارد. Google Drive شروع به جمع‌آوری همه‌ی محتویات Drive تو کرده و سپس بر اساس آن‌ها یک پوشه‌ی Zip ایجاد می‌کند.
 9. 9
  منتظر بمان تا آرشیو فایل‌ها انجام شود. ممکن است کمی طول بکشد تا Google Drive اطلاعات مورد‌نظرش را جمع‌آوری کند، بنابراین تا موقع ظاهر شدن پیغام DOWNLOAD در این صفحه منتظر بمان.
  • گوگل همچنین لینک این دانلود را به آدرس ایمیل تو ارسال می‌کند، بنابراین اگر صفحه بسته شد می‌توانی ایمیل موردنظر را باز کنی و روی Download archive (دانلود آرشیو) کلیک کنی.
 10. 10
  روی DOWNLOAD کلیک کن. این دکمه‌ی آبی رنگ در وسط صفحه و در سمت راست اسم فایل آرشیو قرار دارد.
 11. 11
  کلمه‌ی عبور گوگل را وارد کن. وقتی از تو خواسته شد، کلمه‌ی عبوری که از آن برای ورود به حساب‌کاربری گوگل استفاده می‌کنی را وارد کن. با انجام این کار به فایل آرشیو اجازه داده می‌شود تا در کامیپوترت دانلود شود.
 12. 12
  منتظر بمان تا دانلود از Google Drive به پایان برسد. بعد از اینکه دانلود فایل‌ها به پایان رسید، می‌توانی برای مشاهده‌ی آن‌ها، فایل‌ها را استخراج کنی.

نکات

 • می‌توانی برای سرعت بخشیدن به روند دانلود فایل‌ها از Goggle Drive، کامپیوترت را با استفاده از کابل اترنت به روتر وصل کنی.

هشدارها

 • حساب‌ کاربری رایگان Google Drive فقط تا ۱۵ گیگابایت می‌تواند فضای ذخیره‌سازی داشته باشد، بنابراین ممکن است دانلود تو ساعت‌ها طول بکشد.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

چگونه

گوگل کروم را دانلود و نصب کنیم

چگونه

همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم

چگونه

به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم

چگونه

AdBlock را غیرفعال کنیم

چگونه

پروفایل اسنپ‌چت را ببینیم

چگونه

فایل‌های Exe را در مک باز کنیم

چگونه

فایل‌های EXE را باز کنیم

چگونه

یک صفحه‌ی خالی را در Word حذف کنیم

چگونه

مشکل DNS Server Not Responding (سرور DNS پاسخ نمی‌دهد) را برطرف کنیم

چگونه

نرم‌افزار‌ها را در Ubuntu حذف کنیم

چگونه

افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند

چگونه

رزروهای پرواز را استعلام و پیگیری کنیم

چگونه

بفهمیم چه کسی در اسنپ‌چت آنلاین است

چگونه

مین‌روب بازی کنیم

در مورد ویکی‌هاو

Jack Lloyd
مشارکتی نوشته‌شده توسط
نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی
این مقاله مشارکتی نوشته‌شده توسط Jack Lloyd بود. جک لوید، نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی ویکی‌هاو است. او دارای بیش از دو سال سابقه‌ی نوشتن و ویرایش مقالات مرتبط با فناوری است. جک علاقه‌مند به تکنولوژی و یک معلم زبان انگلیسی است.
از این صفحه ۱۰۷بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟