ژلیش کردن باعث می‌شود ناخن‌هایت در عین اینکه مانند کاشت اکریلیک مقاوم هستند، مثل ناخن طبیعی به نظر برسند. وقتی ناخن‌هایت را ژلیش می‌کنی، در معرض بوی شیمایی موادی که هنگام کاشت اکریلیک ایجاد می‌شود، قرار نمی‌گیری. ژل با قرار‌گرفتن در دستگاه UV خشک می‌شود. هر لایه از لاک باید به مدت دو تا سه دقیقه زیر این اشعه خشک شود. این کار یک پیوند شیمیایی ایجاد می‌کند که باعث چسبیدن لاک به ناخن می‌شود.[۱]

بخش 1
بخش 1 از 3:
آماده‌سازی ناخن‌ها

 1. 1
  ناخن‌هایت را سوهان بکش و فرم بده. برای گرفتن بهترین نتیجه از ژلیش کردن در خانه، کار را با ناخن‌های کاملاً تمیز شروع کن. ناخن‌هایت را با حوصله کوتاه کن، سوهان بکش و فرم بده. قبل از کوتاه کردن ناخن‌ها، تصمیم بگیر که می‌خواهی ناخن‌هایت چه فرم و شکلی داشته باشند. شکل اولیه مورد‌نظرت را با ناخن‌گیر درست کن و بعد با سوهان سر ناخن‌هایت را سوهان بکش. در پایان با بافر (سوهان نرم) سطح ناخن‌هایت را مرتب کن.[۲]
  • می‌توانی ناخن‌هایت را به شکل گرد، مربع، تیز، بادامی یا بیضی فرم بدهی.
  • ازآنجایی‌که ژلیش بر اساس فرم ناخن اصلی تو فرم می گیرد، باید قبل از ژلیش کردن، فرم ناخن‌هایت را مشخص کنی. ژلیش کردن مانند کاشت اکریلیک نیست که امکان فرم دادن ناخن در حین یا بعد از کاشت هم وجود داشته باشد.
 2. 2
  از کوتیکول ریمور (محلول از بین برنده‌ی پوست ناخن) استفاده کن. بعد از دادن فرم اولیه به ناخن‌ها، دور آن‌ها محلول کوتیکول ریمور (محلول از بین برنده‌ی پوست ناخن) بزن.[۳] با استفاده از یک چوب کوتیکول (خلال چوبی)، پوست‌های اضافی را از روی سطح ناخن کنار بزن. با یک پنبه‌ی آغشته به استون، چربی‌ها و هر‌چیز باقیمانده‌ی روی ناخن‌هایت پاک کن.
 3. 3
  ژل پایه را بزن. یک لایه‌ی نازک از basecoat (ژل پایه) را روی ناخن‌هایت بزن. هنگام استفاده از ژل، لایه‌ای که می‌زنی باید خیلی نازک‌تر از لاک معمولی باشد. هنگام زدن ژل پایه مراقب باش: این ژل نباید با پوست اطراف ناخن‌هایت تماس داشته باشد. بگذار ژل پایه دو برابر مدت زمان توصیه شده، خشک شود.[۴]

بخش 2
بخش 2 از 3:
لاک زدن

 1. 1
  دو لایه‌ی نازک لاک بزن. بعد از آنکه ژل پایه کاملاً خشک شد، یک لایه‌ی خیلی نازک از لاک ژل رنگ دلخواهت را بزن. صاف و یکدست نبودن لاک ناخن‌ها در این مرحله طبیعی است. لاک را به صورت یکدست روی کل سطح ناخن و خصوصاً سر ناخن‌هایت بزن. این کار از کنده شدن ژلیش از روی ناخن‌هایت جلوگیری می‌کند.
  • هر لایه را به‌مدت 2 الی 3 دقیقه داخل دستگاه UV قرار بده.[۵]
 2. 2
  ژل لایه‌ی آخر را بزن. ناخن‌هایت را کاملاً با topcoat (ژل لایه‌ی آخر) پوشش بده. سر ناخن‌هایت را مثل موقعی که لاک ژل رنگی را می‌زدی، کاملاً با topcoat (ژل لایه‌ی آخر) بپوشان. یک‌ بار دیگر انگشت‌هایت را به مدت 2 الی 3 دقیقه داخل دستگاه UV بگذار.
 3. 3
  حالت چسبناک روی ناخن‌هایت را پاک کن. در بعضی از روش‌های ژلیش، بعد از خشک شدن topcoat (ژل لایه‌ی آخر)، حالت چسبناکی روی ناخن‌ها باقی می‌ماند. اگر این حالت پیش آمد، کافیست یک پنبه‌ی آغشته به الکل را روی ناخن‌هایت بکشی.[۶] در آخر با زدن روغن کوتیکول به پوست اطراف ناخن‌هایت، ژلیش ناخن‌هایت را کامل کن.

بخش 3
بخش 3 از 3:
برداشتن ژلیش ناخن

 1. 1
  لایه‌ی رویی ناخن‌هایت را سوهان بکش. برای برداشتن ژلیش ناخن‌ها، اول باید لایه‌ی رویی ژل‌ را سوهان بکشی. این کار براقیت آن را از بین می‌برد. به‌محض اینکه لایه‌ی براق از بین رفت، می‌توانی مراحل بعد را انجام بدهی.
 2. 2
  گلوله‌های پنبه را در استون 100% آغشته کن. اگر از استون 100% استفاده نکنی، ژلیش کنده نمی‌شود. 10 عدد گلوله پنبه‌ای را کاملاً در استون آغشته کن. گلوله‌های پنبه باید به قدر کافی بزرگ باشند تا سطح ناخن‌هایت را کامل بپوشانند.
 3. 3
  دور انگشتانت فویل نازک بپیچ. یکی از گلوله‌های پنبه‌ای را بردار و آن را ‌طوری‌ روی ناخنت بگذار که کل سطح ناخنت را بپوشاند. در‌حالی‌که پنبه روی ناخنت است، فویل را دور ناخن و سر انگشتت بپیچ. این کار را برای ناخن‌های دیگرت هم انجام بده.[۷]
  • توصیه می‌شود این کار را اول روی یک دست و بعد روی دست دیگر انجام بدهی. چرا‌که با انگشت‌های فویل ‌پیچیده شده خیلی سخت است که دست دیگرت را فویل بپیچی.
 4. 4
  کمی صبر کن و بعد فویل‌ها را یکی‌یکی بردار. بگذار فویل 15 دقیقه به همین حالت روی انگشت‌هایت بماند. فویل را بسته نگه‌دار و مدام باز نکن تا ببینی چه خبر است. بعد از 15 دقیقه، آن‌ها را یکی‌یکی باز کن. ژل شروع می‌کند به کنده شدن. با استفاده از یک چوب کوتیکول (خلال چوبی)، ژل را از روی ناخن‌هایت بردار.
  • اگر هنوز نمی‌توانی قسمت‌هایی از ژل را با چوب کوتیکول (خلال چوبی) پاک کنی، آن را دوباره با یک گلوله‌ی پنبه‌ای آغشته به استون و فویل بپوشان. بگذار 15 دقیقه دیگر در این حالت بماند و دوباره امتحان کن.
 5. 5
  در انتها به ناخن‌هایت روغن کوتیکول بزن. یک‌بار دیگر، کار را با روغن کوتیکول تمام کن. اطراف ناخن‌هایت را با روغن کوتیکول ماساژ بده.[۸]
  • اگر ناخن‌هایت خشک به‌نظر می‌رسند، روی سطح آن‌ها روغن کوتیکول بزن و با یک بافر (سوهان نرم) سوهان بکش.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

طلای اصل را از طلای تقلبی تشخیص بدهیمطلای اصل را از طلای تقلبی تشخیص بدهیم
بند کفش را گره بزنیمبند کفش را گره بزنیم
قد خودمان را اندازه بگیریمقد خودمان را اندازه بگیریم
شماره مدل کفش نایکی را پیدا کنیمشماره مدل کفش نایکی را پیدا کنیم
ساعت Baby G را تنظیم کنیمساعت Baby G را تنظیم کنیم
رنگ ابرو را پاک کنیمرنگ ابرو را پاک کنیم
چسب قطره‌ای را از روی پوست پاک کنیم
کفش ها را سریع خشک کنیمکفش ها را سریع خشک کنیم
سایز کفش خود را پیدا کنیم
موم شکری درست کنیمموم شکری درست کنیم
رشد موهای بدن را کاهش بدهیمرشد موهای بدن را کاهش بدهیم
گوشمان را سوراخ کنیمگوشمان را سوراخ کنیم
تشخیص بدهیم که کفش‌های Vans ما تقلبی هستندتشخیص بدهیم که کفش‌های Vans ما تقلبی هستند
پوست ضخیم تر و سفت‌ تری داشته باشیمچگونه پوستمان را سفت کنیم

در مورد ویکی‌هاو

Mia Rubie
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
طراح ناخن
این مقاله با همکاری Mia Rubie به‌طور مشارکتی نوشته شده. میا روبی، یک طراح ناخن و صاحب استودیوی ناخن Sparkle San Francisco در شهر سان‌فران‌سیسکو در ایالت کالیفرنیا است. او در کار طراحی ناخن و مدیریت بیش از 8 سال سابقه‌ دارد و بیشتر به‌خاطر طرح‌های خلاقانه و دید هنریش در استفاده از رنگ‌ها معروف است. مشتریان او شامل Sephora، Target و Vogue هستند. کار‌های او در جاهایی مثل San Francisco Chronicle و StyleCaster به نمایش گذاشته شده‌اند. او دارای لیسانس مدیریت بازرگانی رشته‌ی کارآفرینی و فعالیت کسب‌و‌کار‌های کوچک از دانشگاه ایالتی سان‌فرانسیسکو است. کار‌های میا در صفحه‌ی اینستاگرامش به آدرس @superflynails قابل مشاهده است. این مقاله ۵٬۷۲۷بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۵٬۷۲۷بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟