این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه بازی Minesweeper (مین‌روب) را در ویندوز بازی کنی. باوجود‌اینکه بازی Minesweeper (مین‌روب) دیگر به صورت پیش‌فرض در ویندوز ارائه نمی‌شود، ولی می‌توانی نسخه‌ی جدیدتری از آن را در Windows 10 Store (فروشگاه ویندوز 10) به صورت رایگان دانلود و نصب کنی.

بخش 1
بخش 1 از 3:

یادگیری بازی Minesweeper (مین‌روب)

 1. 1
  با اصول بازی Minesweepr (مین‌روب) آشنا شو. بازی Minesweeper (مین‌روب) با شبکه‌ای از مربع‌های ساده و بدون علامت شروع می‌شود. با کلیک روی یکی از این مربع‌ها، بعضی از آن‌ها خالی می‌شوند، بعضی به همان صورت باقی می‌مانند و روی بعضی دیگر یک عدد نمایش داده می‌شود. در واقع این وظیفه تو است که به کمک آن عدد‌ها حدس بزنی که کدام‌یک از مربع‌های باقیمانده دارای مین و کدام‌یک برای کلیک کردن امن هستند.
  • Minesweeper (مین‌روب) شبیه پازل سودوکو است که میزان موفقیت در آن بستگی زیادی به حذف جواب‌های احتمالی دارد به‌طوری که در نهایت یک پاسخ باقی بماند.
 2. 2
  از دکمه‌های چپ و راست ماوس استفاده کن. ماوس تنها ابزاری است که برای بازی Minesweeper (مین‌روب) لازم داری. از دکمه‌ی سمت چپ برای کلیک روی مربع‌هایی که زیر آن‌ها مین نیست استفاده می‌شود، در‌حالی‌که دکمه‌ی سمت راست ماوس برای گذاشتن علامت پرچم روی مربع‌هایی است که زیر آن‌ها مین قرار دارد.
  • در حالت سخت بازی، باید مربع‌هایی که فکر می‌کنی زیر آن‌ها مین قرار دارد را تا اطمینان پیدا کردن از‌اینکه واقعاً زیر آن‌ها مین است، علامت گذاری کنی.
 3. 3
  نگران اولین کلیک نباش. هرگز زیر اولین مربعی که کلیک ‌می‌کنی مین وجود ندارد.[۱] با کلیک روی اولین مربع، تعدادی از مربع‌ها خالی می‌شوند و روی تعدادی از آن‌ها یک عدد نمایش داده می‌شود.
 4. 4
  با معنی اعداد آشنا شو. عدد نوشته شده‌ی روی یک مربع به تعداد مین‌های اطراف آن مربع اشاره می‌کند. به عنوان مثال، اگر دو مربع در کنار هم قرار دارند و روی یکی از آن‌ها عدد "1" نوشته شده است، این به این معنی است که زیر مربع کناری مین قرار دارد.
بخش 2
بخش 2 از 3:

دانلود Minesweeper (مین‌یاب)

 1. 1
 2. 2
  داخل منوی Start (شروع) عبارت store (فروشگاه) را تایپ کن. با انجام این کار رایانه برای پیدا کردن برنامه‌ی Store (فروشگاه) شروع به جستجو می‌کند.
 3. 3
  برنامه‌ی Microsoft Store (فروشگاه مایکروسافت) را باز کن. روی Microsoft Store (فروشگاه مایکروسافت) که در نتیجه‌ی جستجو، بالای پنجره‌ی Start (شروع) نمایش داده شده است، کلیک کن.
 4. 4
  روی نوار"Search" (جستجو) کلیک کن. این نوار در گوشه‌ی سمت راست و بالای پنجره‌ی Microsoft Store (فروشگاه مایکروسافت) قرار دارد.
 5. 5
  Minesweeper (مین‌یاب) را جستجو کن. عبارت microsoft minesweeper را داخل نوار "Search" (جستجو) بنویس و منتظر بمان تا یک منوی کشویی زیر نوار جستجو نمایش داده شود.[۲]
 6. 6
  روی Microsoft Minesweeper (مین‌یاب) کلیک کن. این برنامه باید زیر نوار جستجویی که داخل منوی کشویی است، قرار گرفته باشد.
 7. 7
  روی Get (دریافت) کلیک کن. این دکمه‌ی آبی رنگ زیر عنوان "Microsoft Minesweeper" (مین‌یاب) قرار دارد. با انجام این کار بازی Minesweeper (مین‌یاب) در رایانه‌ی تو نصب می‌شود.
بخش 3
بخش 3 از 3:

بازی کردن Minesweeper (مین‌یاب)

 1. 1
  Minesweeper (مین‌یاب) را باز کن. بعد از اینکه برنامه نصب شد، روی Launch (راه‌اندازی) کلیک کن یا منوی Start (شروع) را باز کن، عبارت minesweeper را تایپ کن و روی آیکون سبز رنگ برنامه‌ی Microsoft Minesweeper (مین‌یاب مایکروسافت) کلیک کن.
 2. 2
  درجه‌ی سختی بازی را انتخاب کن. در گوشه‌ی سمت چپ و بالای پنجره، اولین بازی خود را با انتخاب یکی از درجه‌‌های سختی مشخص شده در زیر شروع کن: [۳]
  • Easy 9x9 (آسان 9 × 9) - یک شبکه‌ی مربعی نه در نه که شامل 10 مین است.
  • Medium 16x16 (متوسط 16 × 16) - یک شبکه‌ی مربعی شانزده در شانزده که شامل 40 مین است.
  • Expert 30x16 (پیشرفته 30 × 16) - یک شبکه‌ی مربعی سی در شانزده که شامل 99 مین است.
  • Custom (سفارشی) - می‌توانی پارامتر‌های بازی مثل اندازه‌ی شبکه‌ی مربعی، تعداد مین‌ها و سایر موارد را به خواست خودت درست کنی.
 3. 3
  اگر خواستی می‌توانی به قسمت آموزش بروی. اگر اولین باری است که بازی Microsoft Minesweeper (مین‌یاب مایکروسافت) را انجام می‌دهی، سیستم به تو پیغام می‌دهد که ابتدا آموزش بازی را برای یادگیری و تمرین قواعد بازی، انجام بدهی.
  • اگر نمی‌خواهی بازی را از بخش آموزش شروع کنی، روی Skip (رد شدن) در قسمت بالای پنجره کلیک کن.
 4. 4
  روی یکی از مربع‌ها کلیک کن. با انجام این کار، بازی Minesweeper (مین‌یاب) شروع می‌شود.
 5. 5
  اعداد را بررسی کن. هر کدام از اعداد نمایش داده شده روی مربع‌ها، بیانگر تعداد مین‌های قرار گرفته در نزدیکی آن مربع‌ها می‌باشد.
 6. 6
  روی هر مربعی که فکر می‌کنی ممکن است دارای مین باشد، کلیک راست کن. با انجام این کار، یک پرچم روی آن قرار می‌گیرد. بهتر است این کار را با مربعی‌هایی که مطمئن هستی دارای مین هستند شروع کنی (به عنوان مثال، یک مربع تک در کنار یک مربع که عدد "1" روی آن نوشته شده باشد)؛ این کار بعداً به روند حذف مربع‌ها کمک می‌کند.
  • تعداد پرچم‌هایی که درصفحه بازی قرار می‌دهی نباید از تعداد مین‌های بازی بیشتر باشد.
 7. 7
  روی مربعی که از وضعیت آن مطمئن نیستی، دوبار کلیک راست کن. با انجام این کار، یک علامت سئوال روی مربع نمایش داده می‌شود و بیانگر این است که می‌خواهی قبل از بررسی این مربع، مربع‌های دیگر را کنترل کنی.
  • این کار برای حالتی که هنوز بیشتر از دو یا سه تا از مین‌ها را پیدا نکرده‌ای، استراتژی امنی است.
 8. 8
  روی هر مربعی که مین ندارد کلیک کن. با انجام این کار، مربع‌هایی که علامت سئوال دارند پاک می‌شوند.
 9. 9
  صحفه‌ی بازی را تمیز کن. برای برنده شدن در بازی Minesweeper (مین‌یاب) باید روی هر مربعی که زیر آن مین قرار ندارد، کلیک کنی. وقتی‌که روی همه‌ی مربع‌هایی که مین ندارد کلیک کری، بازی به پایان می‌رسد.
  • اگر تصادفاً روی مربعی که زیر آن مین قرار دارد کلیک کنی، بازی به پایان می‌رسد و می‌بازی. می‌توانی دوباره همان بازی یا یک بازی جدید را شروع کنی.

نکات

 • هرچقدر بیشتر بازی Minesweeper (مین‌یاب) را بازی کنی، بهتر می‌توانی الگوهای‌ مشخص کننده جای مین‌ها را یاد بگیری.
 • اگر الگوی "121" را در یک خط صاف دیدی، آنوقت باید روی مربع‌هایی که عدد 1 دارند پرچم بگذاری و روی مربعی که عدد 2 دارد کلیک کنی.[۴]

هشدارها

 • در سیستم‌عامل ویندوز 7 و ویستا ، باید به جای دانلود کردن بازی Minesweeper (مین‌یاب) ، آن را از داخل منوی Start اجرا کنی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
شماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیمشماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم

در مورد ویکی‌هاو

ویکی‌هاو مانند ویکی‌پدیا یک “ویکی” است. بنابراین بسیاری از مقالات ما با مشارکت افراد متعددی نوشته شده‌اند. برای خلق این مقاله، نویسندگانِ داوطلب کار کردند تا ویرایشش کنند و به مرور زمان بهبودش دهند. این مقاله ۱۵٬۶۳۸بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱۵٬۶۳۸بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟