کارشناسان ویکی‌هاو

مأموریت ما در ویکی‌هاو این است که به خوانندگان‌مان مفیدترین دستورالعمل‌ها را در هر جایی و در هر موضوعی ارائه دهیم. ما برای تحقق این هدف، با برجسته‌ترین متخصصین هر صنعت کار می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که محتوای‌مان صحیح، به‌روز و منطبق بر جدیدترین پژوهش‌هاست. متخصصین ویکی‌هاو در همکاری نزدیک با تیم ویراستاری، مقالات را می‌نویسند، ویرایش و بررسی می‌کنند، به سؤالات خوانندگان پاسخ می‌دهند و حتی توصیه‌های شخصی‌شان را اضافه می‌کنند. ثبت درخواست عضویت در تیم متخصصین ویکی‌هاو.

بورد بررسی پزشکی

Luba Lee, FNP-BC, MS

Luba Lee, FNP-BC, MS

کارشناس ارشد پرستاری دانشگاه Tennessee Knoxville

لوبا لی یک مربی و پرستار متخصص دارای برد تخصصی و بیش از یک دهه سابقه‌ی کار بیمارستانی در شهر تنسی است. لوبا گواهینامه‌های دوره‌ی حمایت‌های حیاتی پیشرفته کودکان (PALS)، طب اورژانس، دوره‌ی احیای قلبی ریوی پیشرفته‌ (ACLS)، تیم‌سازی و پرستاری مراقبت‌های ویژه را دریافت کرده است. او مدرک کارشناسی‌ارشد پرستاری (MSN) خود را در سال 2006 از دانشگاه تنسی دریافت کرده است.

Anthony Stark, EMR

Anthony Stark, EMR

پاسخ‌گوی فوریت‌های پزشکی

آنتونی استارک یک پاسخ‌گوی فوریت‌های پزشکی (EMR) دارای مجوز فعالیت در بریتیش کلمبیا در کانادا است. او قبلاً در خدمات آمبولانس British Columbia مشغول‌به‌کار بوده است و در حال حاضر درشرکت خدمات سلامتی Mountain View کار می‌کند. آنتونی دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق، الکترونیک و ارتباطات از انستیتوی فناوری Georgia است.

Laura Marusinec, MD

Laura Marusinec, MD

پزشک متخصص کودکان دارای برد تخصصی

دکتر ماروساینیک یک پزشک متخصص کودکان دارای برد تخصصی در بیمارستان کودکان ویسکانسین است؛ او همچنین عضو شورای تمرین مهارت‌های بالینی نیز است. او مدرک دکترای خود را در سال 1995 از دانشکده‌ی پزشکی کالج پزشکی ویسکانسین دریافت کرده است و دوره‌ی رزیدنسی را هم درسال 1998 در همان کالج به پایان رسانده است. او عضو انجام نویسندگان پزشکی آمریکا و انجمن مراقبت فوری کودکان است.

Sarah Gehrke, RN, MS

Sarah Gehrke, RN, MS

پرستار ثبت‌شده

سارا گهرکه یک پرستار با مدرک رسمی و همچنین یک متخصص ماساژ ‌درمانی دارای مجوز فعالیت در تگزاس است. سارا دارای بیش از 10 سال سابقه‌ی آموزش و تمرین در زمینه‌ی حجامت و تزریق وریدی با پشتیبانی جسمی، روحی و روانی است. او مدرک ماساژ‌ درمانی خود را در سال 2008 از انیستیتوی ماساژ‌ درمانی Amarillo و مدرک کارشناسی‌ارشد پرستاری را در سال 2013 از دانشگاه فونیکس دریافت کرده است.

Paul Friedman, MD

Paul Friedman, MD

متخصص پوست دارای برد تخصصی، انجمن متخصصین پوست آمریکا

دکتر پل فریدمن یک متخصص پوست دارای برد تخصصی و متخصص جراحی پوست و لیزر و زیبایی پوست است. دکتر فریدمن مدیر مرکز جراحی لیزر و پوست هیوستون تگزاس و همچنین در مرکز جراحی لیزر و پوست نیویورک بیماران را ویزیت و معالجه می‌کند. دکتر فریدمن استادیار بالینی بخش پوست دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه تگزاس و همچنین استادیار بالینی پوست در کالج پزشکی Weill Cornell بیمارستان Houston Methodist است. دکتر فریدمن دوره‌ی رزیدنسی پوست را در مدرسه‌ی پزشکی دانشگاه نیویورک به پایان رسانده و در آنجا به‌عنوان رزیدنت ارشد خدمت کرده است و توانسته است به‌خاطر تحقیقاتش در زمینه‌ی جراحی پوست، دو بار جایزه‌ی Husik را کسب کند. دکتر فریدمن دوره‌ی فلوشیپ خود را در مرکز جراحی لیزر پوست گذرانده است و برنده‌ی جایزه‌ی مسابقه‌ی نویسندگی Young Investigator از انجمن جراحان پوست آمریکا شده است. به‌عنوان یک پزشک برجسته در زمینه‌ی بیماری‌های پوستی، دکتر فریدمن مشغول ساخت سیستم‌های جدید لیزر و روش‌های درمانی است.

Dale Prokupek, MD

Dale Prokupek, MD

پزشک متخصص داخلی و گوارش

دیل پروکوپک، دارای دکترای پزشکی، یک پزشک متخصص داخلی و گوارش است که در مطب خصوصی خود در شهر لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیا فعالیت می‌کند. دکتر پروکوپک همچنین استاد مسئول آموزش در مرکز پزشکی Cedars-Sinai و دانشیار کلینیک پزشکی در دانشکده‌ی Geffen دانشگاه پزشکی لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیا (UCLA) است. دکتر پروکوپک بیش از 25 سال سابقه پزشکی دارد و در تشخیص و درمان بیماری‌های کبد، معده و روده‌ی بزرگ مثل هپاتیت مزمن C، سرطان روده‌ی بزرگ، هموروئید، زگیل مقعدی و درمان بیماری‌های گوارشی مربوط به نقض مزمن سیستم ایمنی تخصص دارد. او مدرک کارشناسی جانورشناسی خود را از دانشگاه Wisconsin – Madison و دکترای پزشکی را از دانشگاه پزشکی Wisconsin دریافت کرده است. او یک دوره‌ی رزیدنسی پزشکی داخلی را در مرکز درمانی Cedars-Sinai و یک دوره‌ی فلوشیپ گوارشی را در دانشکده‌ی پزشکی UCLA Geffen گذرانده است.

Jurdy Dugdale, RN

Jurdy Dugdale, RN

هیئت بررسی پزشکی

جودی داگلاس یک پرستار دارای پروانه‌ی رسمی در فلوریدا است. او مدرک پرستاری خود را در سال 1989 از هیئت‌مدیره‌ی پرستاری فلوریدا دریافت کرده است.

Paul Ursell, MD

Paul Ursell, MD

چشم‌پزشک

دکتر پل یورسل یک چشم‌پزشک و جراح آب‌مروارید در انگلستان است. او در طول فعالیت حرفه‌ای خودش بیشتر از 7,000 جراحی آب‌مروارید چشم انجام داده است و همچنین بیش از 20 مقاله در زمینه‌ی جراحی آب مروارید منتشر کرده است. دکتر یورسل، دکترای پزشکی خود را از بیمارستان St Mary's در لندن دریافت کرده است و در سال 1995 به عضویت هیئت علمی کالج سلطنتی چشم‌پزشکان در آمده است. دگتر یورسل از معدود جراحان دریافت کننده‌ی مدرک دکترای جراحی مدرن آب‌مروارید است. او به‌مدت 9 سال در شورای UKISCRS (انجمن جراحان آب‌مروارید و عیوب انکساری چشم انگلستان و ایرلند) خدمت کرده است.

Victor Catania, MD

Victor Catania, MD

پزشک خانواده‌ی دارای برد تخصصی

دکتر کاتانیا یک پزشک خانواده‌ی دارای برد تخصصی در پنسیلوانیا است. او دکترای عمومی پزشکی خود را در سال 2012 از دانشگاه علوم پزشکی آمریکا دریافت کرده است و دوره‌ی کارورزی خود در رشته‌ی پزشکی خانواده را در بیمارستان Robert Packer گذرانده است. او عضو انجمن پزشکی خانواده‌ی آمریکا (ABFM) است.

Mohiba Tareen, MD

Mohiba Tareen, MD

متخصص پوست دارای برد تخصصی و عضو آکادمی پوست آمریکا (FAAD)

موهیبا تارین یک متخصص پوست دارای برد تخصصی و بنیان‌گذارTareen Dermatology در شهر‌های رزویل، مپل‌وود و فریبلت در ایالت مینه‌سوتا است. دکتر تارین تحصیلات پزشکی خود را در دانشگاه میشیگان واقع در آن آربر، جایی‌که به انجمن معتبر سرافرازان Alpha Omega Alpha معرفی شد ، به اتمام رسانده است. وقتی‌که به‌عنوان رزیدنت پوست در دانشگاه کلمبیا در نیویورک‌سیتی مشغول فعالیت بود، برنده‌ی جایزه‌ی Conrad Stritzler از انجمن پوست نیویورک شد که در مجله‌ی پزشکی New England نیز به چاپ رسید. دکتر تارین سپس مراحل فلوشیپ خود در زمینه‌ی تخصصی جراحی پوست، لیزر و زیبایی پوست را به‌پایان رساند.

Tu Anh Vu, DMD

Tu Anh Vu, DMD

مشاور حرفه‌ای دارای پروانه‌ی رسمی

دکتر تو آن وو یک دندانپزشک دارای برد تخصصی است و مطب خصوصی خود به‌نام Tu's Dental را در شهر بوکلین نیویورک اداره می‌کند. دکتر وو به بزرگسالان و کودکان در هر سنی کمک می‌کند که بر ترس خود از دندانپزشکی غلبه کنند. دکتر وو تحقیقاتی برای یافتن درمان سرطان سارکوم کاپوسی انجام داده و نتایج تحقیقاتش را در نشست Hinman در ممفیس ارائه کرده است. او مدرک کارشناسی خود را از کالج Bryn Mawr و دکترای دندانپزشکی را از دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه پنسیلوانیا دریافت کرده است.

Mark Ziats, MD, PhD

Mark Ziats, MD, PhD

پزشک داخلی

دکتر زیات یک پزشک داخلی، محقق و کارآفرین در زمینه‌ی بیوتکنولوژی است. او مدرک دکترای ژنتیک را در سال 2014 از دانشگاه کمبریج دریافت کرد و مدتی بعد و در سال 2015 دوره‌ی دکترای پزشکی خود را در کالج پزشکی Baylor به اتمام رساند.

Chris M. Matsko, MD

Chris M. Matsko, MD

پزشک خانواده

دکتر کریس ام. ماتسکو یک پزشک خانواده‌ی بازنشسته در شهر بیتسبرگ ایالت پنسیلوانیا است. دکتر ماتسکو با بیش از 25 سال سابقه‌ی تحقیقاتی، جایزه‌ی تعالی مدیریت دانشگاه Cornellشهر پیتسبرگ را دریافت کرده است. او دارای مدرک کارشناسی علوم تغذیه از دانشگاه Cornel و دکترای دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه Temple در سال 2007 است. دکتر ماتسکو در سال 2016 گواهینامه‌ی نگارش مقاله خود را از انجمن نویسندگان پزشکی آمریکا (AMWA) و در سال 2017 گواهینامه‌ی نگارش و ویرایش مطالب پزشکی خود را از دانشگاه Chicago دریافت کرده است.

Cristian Macau, DDS

Cristian Macau, DDS

دندان‌پزشک عمومی

دکتر ماکائو یک جراح دندان، متخصص جراحی لثه و متخصص زیبایی و ترمیم دندان در کلینیک دندانپزشکی Favero در لندن است. او در سال 2015 مدرک دکترای دندان‌پزشکی خود را از دانشگاه پزشکی Carol Davila دریافت کرده است.

Lacy Windham, MD

Lacy Windham, MD

جراح و متخصص زنان و زایمان دارای برد تخصصی

دکتر ویندهام یک جراح و متخصص زنان و زایمان دارای برد تخصصی در ایالت تنسی است. او در دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه علوم سلامت و پزشکی تنسی تحصیل کرده است و دوره‌ی رزیدنسی خود را در سال 2010 در دانشکده‌ی پزشکی ویرجینیای شرقی به اتمام رسانده است؛ او در آنجا به‌عنوان برجسته‌ترین رزیدنت بخش جنین و مادر، برجسته‌ترین رزیدنت سرطان و همچنین به‌طور کلی برجسته‌ترین رزیدنت شناخته شده است.

Robert Borer, DC

Robert Borer, DC

دکتر طب کایروپراکتیک (اصلاح ستون فقرات با ماساژ)

دکتر بورر یک متخصص کایروپراکتیک (اصلاح ستون فقرات با ماساژ) در میشیگان است و یک مرکز درمانی خانوادگی کایروپراکتیک را همراه همسرش دکتر شری بورر اداره می‌کند. او مدرک دکترای طب کایروپراکتیک خود را در سال 1399 از کالج Palmer در ایالت آیوا دریافت کرده است. درمان‌های او برنده‌ی جایزه‌ی منتخب بیماران در سال 2015 در شهر سالین ایالت میشیگان شده است.

Shari Forschen, NP, MA

Shari Forschen, NP, MA

کارشناس ارشد پرستاری، دانشگاه داکوتای شمالی

شاری فورشچن یک پرستار با مدرک رسمی است که در Sanford Health در داکوتای شمالی مشغول‌به‌کار است. او کارشناسی‌ارشد پرستاری خانواده را از دانشگاه داکوتای شمالی دریافت کرده است و از سال 2003 به شغل پرستاری مشغول است.

Alex Dimitriu, MD

Alex Dimitriu, MD

پزشک اختلالات خواب و روان‌پزشک متخصص

آلکس دیمیترو، دارای دکترای پزشکی و صاحب کلینیک روان‌پزشکی و اختلالات خواب Menlo Park در منطقه‌ی خلیج سان‌فرانسیسکو است و در روان‌پزشکی، اختلالات خواب و درمان تحول‌گرا تخصص دارد. آلکس دکترای پزشکی خود را در سال 2005 از دانشگاه Stony Brook دریافت کرده است و در سال 2010 فارغ‌التحصیل دوره‌ی رزیدنسی دانشکده‌ی پزشکی اختلالات خواب دانشگاه استندفورد شد. آلکس از نظر تخصص، دارای دو برد تخصصی در رشته‌های روان‌پزشکی و پزشکی اختلالات خواب است.

Jennifer Butt, MD

Jennifer Butt, MD

جراح و متخصص زنان و زایمان دارای برد تخصصی

دکتر جنیفر بات یک جراح و متخصص زنان و زایمان دارای برد تخصصی است که کلینیک خصوص خودش، Upper Eastr Side OB/GYN را در شهر نیویورک اداره می‌کند. او مدرک کارشناسی رشته‌ی مطالعات زیست‌شناسی خودش را از دانشگاه RUtgers و کارشناسی‌ارشد خود را از دانشکده‌ی پزشکی Rutgers – Robert Wood Johnson دریافت کرده است. او سپس دوره‌ی رزیدنتی تخصص و جراحی زنان و زایمان را در دانشگاه Robert Wood Johnson به پایان رسانده است. دکتر بات دارای برد تخصصی از انجمن پزشکی جراحی زنان و زایمان آمریکا بوده و عضو‌ هیئت‌علمی کالج جراحی زنان و زایمان و عضو انجمن پزشکی آمریکا است.

Mark Co, DPM

Mark Co, DPM

متخصص بیماری‌های پا

دکتر مارک کو یک پزشک متخصص پا است که مطب خصوصی خود را در شهر سان‌فرانسیسکوی کالیفرنیا اداره می‌کند. دکتر کو متخصص درمان انحراف و قوز شست، ناخن‌ فرورفته در گوشت انگشت پا، قارچ‌های ناخنی، زگیل، خار پاشنه و مشکلات دیگری که باعث درد پا می‌شوند است. او همچنین ارتوز‌های سفارشی برای درمان و جلوگیری از مشکلات پا و قوزک را ارائه می‌کند. او کارشناسی‌ارشد مدیریت کسب‌و‌کار خود را در دانشگاه نیویورک و کارشناسی‌ارشد رشته‌ی مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر خود را در دانشگاه جان‌هاپکینز به اتمام رسانده است. دکتر کو همچنین دکترای پزشکی پا‌ را در دانشکده‌ی ‌پا‌پزشکی کالیفرنیا تکمیل و دوره‌ی رزیدنسی و کارآموزی خود را در مرکز پزشکی Kaiser Permanente در سانتاکلارا کالیفرنیا به پایان رسانده است. دکتر کو موفق به دریافت جایزه‌ی "3 پزشک برتر" در سال‌های 2018، 2019 و 2020 شده است. او همچنین عضو انجمن پزشکی پای آمریکا (CPMA) است.

Alina Lane, DDS

Alina Lane, DDS

دندانپزشک دارای برد تخصصی

دکتر آلینا لین یک دندانپزشک است و مطب دندانپزشکی عمومی All Smiles Dentistry که در شهر نیویورک واقع شده است را اداره می‌کند. دکتر لین بعد از اتمام دکترای جراحی دندانپزشکی در دانشگاه مریلند، یک سال دوره‌ی آموزشی و کارورزی ایمپلنت دندان را با تمرکز روی ترمیم پیشرفته‌ی ایمپلنت دندان در دانشگاه مریلند گذرانده است. او تحصیلات پیشرفته‌ی خود را با شرکت در یک دوره‌ی رزیدنسی تمرین عمومی در مرکز پزشکی Woodhull وابسته به دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه نیویورک تکمیل کرده است. او در سال 2013-2012 رزیدنسی مرکز پزشکی Woodhull را دریافت کرد.

Janice Litza, MD

Janice Litza, MD

پزشک خانواده‌ی دارای برد تخصصی

دکتر لیتزا یک پزشک خانواده‌ی داری برد تخصصی در ایالت ویسکانسین است. او بعد از دریافت مدرک پزشکی خود از دانشکده‌ی پزشکی و سلامت عمومی دانشگاه مادیسون در ویسکانسین در سال 1998، به‌عنوان یک پزشک متخصص در حال فعالیت است و همچنین به‌مدت 13 سال به‌عنوان استاد بالینی تدریس کرده است.

تحصیلات

Grace Imson, MA

Grace Imson, MA

معلم ریاضی، City College of San Francisco

گریس ایمسون یک معلم ریاضی با بیش از 40 سال سابقه‌ی تدریس است. گریس در حال حاضر از استادان ریاضی City College سان‌فرانسیسکو است و قبل از آن هم در دپارتمان ریاضی دانشگاه Saint Louis فعالیت کرده است. او ریاضایت را در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه تدریس کرده است. گریس دارای مدرک کارشناسی‌ارشد آموزش با گرایش نظارت و اجرا از دانشگاه Saint Louis است.

Emily Listmann, MA

Emily Listmann, MA

کارشناسی‌ارشد، آموزش، دانشگاه استندفورد

امیلی لیستمان یک مدرس خصوصی در شهر سان‌کارلوس ایالت کالیفرنیا است. او به‌عنوان معلم مطالعات اجتماعی، هماهنگ کننده‌ی برنامه‌ی درسی و مدرس آزمون ورودی دانشگاه (SAT) کار کرده است. او مدرک کارشناسی‌ارشد آموزش خود را در سال 2014 از دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلی استنفورد دریافت کرده است.

Christopher Taylor, PhD

Christopher Taylor, PhD

استادیار کمکی زبان انگلیسی

کریستوفر تیلور، استادیار کمکی زبان انگلیسی در Austin Community College در تگزاس است. او مدرک دکترای ادبیات زبان انگلیسی و مطالعات قرون وسطایی خود را در سال 2014 از دانشگاه تگزاس در شهر آستین دریافت کرده است.

Jake Adams

Jake Adams

استاد دانشگاه و متخصص آمادگی آزمون

جیک آدامز یک استاد دانشگاه و صاحب PCH Tutors در مالیبوی کالیفورنیا است. شرکت او خدماتی از قبیل تامین مربی و مدرس و ارائه‌ی منابع آموزشی برای مقاطع مختلف، از مهد‌کودک تا کالج، آزمون‌های ورودی دانشگاه SAT و ACT و مشاوره‌ی پذیرش در کالج را ارائه ‌می‌کند. جیک با بیش از 11 سال سابقه‌ی حرفه‌ای در آموزش، مدیر اجرایی Simplifi EDU، یک سرویس آموزش آنلاین با هدف دسترسی مشتریان به شبکه‌ای از بهترین مربیان مستقر در کالیفرنیا، نیز است. او مدرک کارشناسی تجارت و بازاریابی بین‌الملل خود را از دانشگاه Pepperdine دریافت کرده است.

Megan Morgan, PhD

Megan Morgan, PhD

دکترای انگلیسی، دانشگاه جورجیا

مگان مورگان یک مشاور تحصیلات تکمیلی فاغ‌التحصیل از دانشکده‌ی روابط‌عمومی و بین‌المللی از دانشگاه جورجیا است. او مدرک دکترای زبان انگلیسی خود را در سال 2015 از دانشگاه جورجیا دریافت کرده است.

Alexander Peterman, MA

Alexander Peterman, MA

کارشناسی‌ارشد، آموزش، دانشگاه فلوریدا

الکساندر پترمن یک مربی خصوصی در ایالت فلوریدا است. او مدرک کارشناسی‌ارشد خود در رشته‌ی آموزش را در سال 2007 از دانشگاه فلوریدا دریافت کرده است.

Sean Alexander, MS

Sean Alexander, MS

استاد دانشگاه

شیان آلکساندر یک استاد دانشگاه است که در زمینه‌ی تدریس فیزیک و ریاضیات تخصص دارد. شیان مالک آموزشگاه Alexander Tutering است. در این آموزشگاه دوره‌های تدریس خصوصی با تمرکز بر فیزیک و ریاضی ارائه می‌شود. او با بیش از 15 سال سابقه به‌عنوان مدرس و استاد فیزیک و ریاضیات در دانشگاه‌های استنفورد، دانشگاه ایالتی سان‌فرانسیسکو و آکادمی استانبریج تدریس کرده است. او مدرک کارشناسی فیزیک خود را از دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا و مدرک کارشناسی‌ارشد فیزیک نظری را از دانشگاه ایالتی سان‌فرانسیسکو دریافت کرده است.

دام‌پزشک

Pippa Elliott, MRCVS

Pippa Elliott, MRCVS

دامپزشک

دکتر الیوت، دارای لیسانس علوم دامپزشکی و عضو کالج سلطنتی جراحان دامپزشکی است. او دامپزشکی با بیش از 30 سال سابقه در زمینه‌ی جراحی دامپزشکی و دامپزشکی حیوانات خانگی است. دکتر الیوت در سال 1987 با مدرک دامپزشکی و جراحی دامپزشکی از دانشگاه Glasgow فارغ‌التحصیل شده است و به‌مدت 20 سال در یک کلینیک حیوانات در زادگاهش فعالیت کرده است.

Melissa Nelson, DVM, PhD

Melissa Nelson, DVM, PhD

دامپزشک

دکتر نلسون یک دامپزشک متخصص درمان حیوانات خانگی و حیوانات بزرگ‌جثه در مینه‌سوتا است؛ او بیش از 18 سال است که در مینه‌سوتا به‌عنوان دامپزشک در یک کلینیک روستایی فعالیت می‌کند. او دکترای دامپزشکی خود را در سال 1998 از دانشگاه مینه‌سوتا دریافت کرده است.

سازمان‌های غیرانتفاعی

World Health Organization

World Health Organization

آژانس جهانی بهداشت عمومی

سازمان بهداشت جهانی (WHO) یکی از آژانس‌های تخصصی سازمان ملل متحد و متولی بهداشت عمومی در سطح بین‌المللی است. سازمان بهداشت جهانی در سال 1984 تاسیس شده است و فعالیت‌های آن شامل کنترل خطرات بهداشت عمومی، ارتقا سلامت و رفاه و همچنین ایجاد هماهنگی‌ جهت همکاری‌های بین‌المللی بهداشت عمومی و پاسخ اضطراری می‌باشد. در ‌حال‌ حاضر WHO رهبری و هماهنگی تلاش جهانی برای حمایت از کشور‌ها جهت جلوگیری، شناسایی و پاسخ به پاندمی COVID-19 را بر‌ عهده دارد.

Water.org

Water.org

سازمان کمک‌های بشردوستانه

water.org یک سازمان بین‌المللی غیر‌انتفاعی است که از طریق تامین آب آشامیدنی و سیستم فاضلاب سالم، زندگی میلیون‌ها انسان در سرتاسر جهان را متحول کرده است. این سازمان که توسط گری وایت و مت دیمون بنیان‌گذاری شده است، در ارائه‌ی راه‌حل‌های بازار‌محور برای حل مشکلات جهانی آب پیشگام است و موانع را با‌هدف دادن امید به زنان، سلامتی به کودکان و آینده‌ای درخشان به خانواده‌ها از بین می‌برد.

United Nations Foundation

United Nations Foundation

سازمان بین‌المللی بشر‌دوستانه

بنیاد سازمان ملل متحد گرد‌هم آورنده‌ی ایده‌ها، مردم و منابعی است که سازمان ملل متحد برای برای پیشبرد اهداف جهانی و مقابله با مشکلات فوری به آن‌ها نیاز دارد. مشخصه‌ی بنیاد سازمان ملل متحد، همکاری برای تغییر و تحول پایدار وهمچنین نوآوری برای رفع بزرگ‌ترین چالش‌های بشریت است. بنیاد سازمان ملل متحدد روی موضوعاتی با پتانسیل تحول‌گرا از‌جمله آب‌و‌هوا، انرژی و محیط زیست، دختران و زنان، بهداشت جهانی و همچنین داده‌ها و فن‌آوری تمرکز دارد.

سلامت روانی

Tasha Rube, LMSW

Tasha Rube, LMSW

مددکار اجتماعی ارشد دارای مجوز

تاشا روبی یک مددکار اجتماعی و دارای پروانه‌ی رسمی مستقر در شهر کانزاس در ایالت کانزاس است. تاشا وابسته به مرکز پزشکی سربازان بازنشسته‌ی Dwight D. Eisenhower در شهر لیون‌ورث کانزاس است. او مدرک کارشناسی‌ارشد مددکاری اجتماعی خود را در سال 2014 از دانشگاه میسوری دریافت کرده است.

Klare Heston, LCSW

Klare Heston, LCSW

مددکار اجتماعی بالینی

کلیر هیستون یک مددکار اجتماعی بالینی مستقل دارای مجوز فعالیت در اوهایو است. او کارشناسی‌ارشد مددکاری اجتماعی خود را در سال 1983 از دانشگاه Commonwealth ویرجینیا دریافت کرده است.

Adam Dorsay, PsyD

Adam Dorsay, PsyD

روان‎شناس دارای پروانه‌ی رسمی و گوینده TEDx

دکتر آدام دارسی یک روان‌شناس دارای پروانه‌ی رسمی در یک مطب خصوصی در شهر سن خوزه‌ی ایالت کالیفرنیا، از موسسان پروژه‌ی عمل متقابل (Project Reciprocity)، پروژه‌ای بین‌المللی در فیسبوک، و مشاور تیم امنیتی Digital Ocean است. تخصص او در زمینه‌ی مشاوره و کمک به افراد موفق در اموری مثل مدیریت روابط، کاهش استرس، اضطراب و رسیدن به خوشبختی در زندگی است. دکتر دارسی در سال 2016 یک سخنرانی TEDx پر‌بازدید درباره‌ی مردان و احساسات انجام داد. دکتر دارسی دارای مدرک فوق‌لیسانس در رشته‌ی مشاوره از دانشگاه Santa Clara بوده و دکترای روانشانسی بالینی خود را در سال 2008 دریافت کرده است.

Kamal Ravikant

Kamal Ravikant

نویسنده، کتاب خودت را طوری دوست داشته باش که انگار زندگی‌ات به آن وابسته است

کمال راویکانت نویسنده‌ی کتاب Love Yourself Like Your Life Depends On It است. او با راهبان در هیمالیا مدیتیشن کرده است، به‌عنوان سرباز پیاده‌نظام ارتش ایالات متحده خدمت کرده است و بنیان‌گذار چندین شرکت و همچنین بنیان‌گذار یک شرکت سرمایه‌گذاری کارآفرینی در سیلیکون‌ولی بوده است. اما تحول‌ آور‌ترین کاری که او انجام داده است این است که خودش را دوست داشته باشد.

Paul Chernyak, LPC

Paul Chernyak, LPC

مشاور حرفه‌ای دارای مجوز

پل چرنیک یک مشاور حرفه‌ای دارای مجوز فعالیت در شیکاگو است. او در سال 2011 از مدرسه‌ی عالی روانشناسی آمریکا فارغ‌التحصیل شده است.

Trudi Griffin, LPC, MS

Trudi Griffin, LPC, MS

مشاور حرفه‌ای دارای مجوز

ترودی گریفن یک مشاور حرفه‌ای دارای پروانه‌ی رسمی با تخصص در زمینه‌ی سلامت روان و اعتیاد در ویسکانزین است. او برای افرادی که با اعتیاد مبازه می‌کنند، از نظر سلامت روانی دچار مشکل هستند و یا دچار آسیب سلامت اجتماعی شده‌اند، راه‌حل‌های درمانی ارائه می‌کند. او کارشناسی‌ارشد مشاوره‌ی سلامت بالینی خود را در سال 2011 از دانشگاه Marquette دریافت کرده است.

Liana Georgoulis, PsyD

Liana Georgoulis, PsyD

روانشناس دارای مجوز فعالیت

دکتر لیانا جورجولیس یک متخصص رواشناسی بالینی دارای مجوز فعالیت با بیش از 10 سال سابقه است که اکنون مدیر کلینیک Coast Psychological Service در شهر لس‌آنجلس کالیفرنیا است. او مدرک دکترای روانشناسی خود را در سال 2009 از دانشگاه Pepperdine دریافت کرده است. درمان‌های او بیشتر شامل شناخت رفتار‌درمانی و سایر درمان‌های مبتنی بر شواهد برای نوجوانان، بزرگسالان و زوج‌ها است.

Tiffany Douglass, MA

Tiffany Douglass, MA

بنیان‌گذار، مرکز بازیابی سلامت

تیفانی داگلاس بنیان‌گذار مرکز بازیابی سلامت، یک برنامه‌ی JCAHO (کمیسیون مشترک اعتباربخشی سازمان‌های مراقبت سلامت) معتبر درمانی برای معتادان به موادمخدر و الکل مستقر در شهر سن‌خوزه‌‌ی کالیفرنیا، است. او داراری بیش از ده سال سابقه در زمینه‌ی درمان سوء‌مصرف مواد است و به‌خاطر تلاش‌هایش در درمان اعتیاد توانسته است در سال 2019 به‌عنوان سفیر جهانی حسن‌‌نیت انتخاب شود. تیفانی مدرک کارشناسی رشته‌ی روانشناسی خود را در سال 2004 از دانشگاه Emory دریافت کرد و سپس با دریافت مدرک کارشناسی‌ارشد روانشناسی با گرایش رفتار سازمانی و برنامه‌ی ارزیابی در سال 2006 از دانشگاه Claremont فارغ‌التحصیل شد.

Masha Kouzmenko

Masha Kouzmenko

مربی مدیتیشن

ماشا کوزمنکو مربی مدیتیشن و یکی از بنیان‌گذاران شرکتSilicon Valley Wellness در منطقه‌ی خلیج سان‌فرانسیسکو است؛ این مجموعه خدمات آموزشی کل‌گرا از قبیل مدیتیشن ذهن و یوگا را ارائه می‌کند. او دارای بیش از 5 سال سابقه‌ی آموزش یوگا و مدیتیشن است و در مدیتیشن هدایت شده تخصص دارد. ماشا دارای مدرک کارشناسی اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است.

Julia Lyubchenko, MS, MA

Julia Lyubchenko, MS, MA

مشاور بزرگ‌سالان و هیبنوتزیم درمانی

جولیا لیبچنکو مشاور بزرگ‌سالان و یک درمانگر هیبنوتزیم در شهر لوس‌آنجلس ایالت کالیفرنیا است. جولیا بیش از 8 سال تجربه‌ی مشاوره‌ی درمانی با تخصص حل مشکلات عاطفی و رفتاری را دارد و همچنین روشی به‌نام Therapy Under Hypnosis (درمان تحت‌تاثیر هیپنوتیزم) را اجرا می‌کند. او دارای گواهی‌نامه‌ی هیپنوتزیم بالینی از مدرسه‌ی Bosurgi Method و مجوز فعالیت در زمینه‌ی درمان هیپنوتیزمی و روان‌درمانی تحلیلی است. او مدرک دکترای رشته‌ی مشاوره‌ی روانشناسی و درمان ازدواج و خانواده‌ی خود را از دانشگاه بین‌المللی Alliant و همچنین کارشناسی‌ارشد رشته‌ی رشد و روانشناسی کودک را از دانشگاه ایالتی مسکو دریافت کرده است.

راهنمایی درمورد مسائل شغلی و زندگی

Shannon O'Brien, MA, EdM

Shannon O'Brien, MA, EdM

مربی امور شغلی و زندگی

شانون اوبرایان، موسس و مشاور ارشد Whole U. است (یک موسسه‌ی مشاوره‌ی شغلی و زندگی در شهر بوستون ایالت ماساچوست). موسسه‌ی Whole U. از طریق مشاوره و برگزاری کارگاه‌ها و آموزش مجازی، قدرت و انگیزه‌ی زندگی کردن و داشتن یک زندگی متعادل و هدفمند را به افراد می‌دهد. شانون در رتبه‌بندی داوران Yelp به‌عنوان مربی شماره‌ی 1 امور شغلی و مربی شماره‌ی 1 زندگی در بوستون شناخته شده است و در سایت‌های Boston.com، Boldfacers و UR Business Network نیز درباره‌ی او نوشته شده است. او مدرک کارشناسی‌ارشد رشته‌ی فناوری، نوآوری و آموزش خود را از دانشگاه هاروارد دریافت کرده است.

John Keegan

John Keegan

مربی برقراری روابط و آشنایی

جان کیگان یک مربی برقراری روابط و آشنایی و سخنران انگیزشی در شهر نیویورک است. او مجموعه‌ی Awakened Lifestyle را اداره می‌کند، جایی‌که از تجربیات و مهارت‌هایش برای برقراری روابط، جذابیت و پویایی اجتماعی به دیگران کمک می‌کند تا بتوانند شریک زندگیشان را پیدا کنند. او در سطح بین‌الملل، از لس‌آنجلس تا لندن و از ریودوژانیرو تا پراگ، کارگاه‌های دوست‌یابی برگزار می‌کند. فعالیت‌ها و کارهای او مورد‌توجه نشریات New York Times ،Humans of New York و Men's Health قرار گرفته است.

Alyson Garrido, PCC

Alyson Garrido, PCC

مربی امور شغلی

آلیسون گاریدو یک مربی حرفه‌ای و دارای مجوز فعالیت عضو فدراسیون بین‌المللی مربیان و همچنین سخنران و تسهیل‌کننده‌ی کار‌ها می‌باشد. با داشتن رویکردی مبتنی بر نقاط قوت، او به مشتریانش در اموری مثل جستجو کار و ارتقای شغل کمک می‌کند. آلیسون خدماتی مثل راهنمایی مسیر شغلی، آماده‌سازی برای مصاحبه، مذاکره برای حقوق، بررسی عملکرد و همچنین راهبرد‌های ارتباطی و رهبری را ارائه می‌دهد. او از سهام‌د‌اران Systemic Coach Academy در نیوزلند است.

Deb DiSandro

Deb DiSandro

مالک، Speak Up On Purpose

دب دیساندرو مالک Speak Up On Purpose است که یک سازمان تخصصی در زمینه‌ی آموزش و بهبود سخنرانی عمومی می‌باشد. دب به‌عنوان یک سخنران ملی بیش از 30 سال سابقه دارد و در کنفرانس نویسندگی Erma Bombeck و انجمن ملی ستون‌نویسان روزنامه‌نگار حضور داشته است. او به‌عنوان عضو افتخاری انجمن سخنرانان ملی سال 2007 شناخته شده است و این افتخار در نشریات Writer's Digest و Daily Herald و Women's Day و Better Homes & Gardens چاپ شده است.

Adrian Klaphaak, CPCC

Adrian Klaphaak, CPCC

مربی امور شغلی

آدریان کاپلاک، مربی امور شغلی و همچنین موسس شرکت A Path That Fits است. این موسسه یک کسب‌و‌کار مبتنی بر آگاهی ذهن و یک شرکت مربی‌گری زندگی در منطقه‌ی خلیج سان‌فرانسیسکو است. آدریان همچنین یک مربی حرفه‌ای کو‌اکتیو معتبر (CPCC) است. او طی آموزش‌های خود در Coaches Training Institute ،Hakomi Somatic Psychology و Internal Family Systems Therapy (IFS)، به هزاران نفر در راه ساختن حرفه‌های موفق و داشتن زندگی هدفمند کمک کرده است.

Amy Chan

Amy Chan

مربی روابط

امی چان بنیان‌گذار Renew Breakup Bootcamp است. این مرکز، محلی برای پذیرش اتمام یک رابطه و یادگیری روش‌های بهبود علمی و روحی بعد از آن است. تیم او متشکل از روان‌شناسان و مربیانیی هستند که توانسته‌اند در ظرف فقط 2 سال به صد‌ها نفر کمک کنند؛ bootcamp مورد‌توجه شبکه‌ی CNN و همچنین نشریات Vogue، نیویورک تایمز و Fortune قرار گرفته است. کتاب او در ژانویه‌ی 2020 توسط انتشارات HarperCollins منتشر خواهد شد.

Cher Gopman

Cher Gopman

مربی برقراری روابط و آشنایی

شر گوپمن، بنیان‌گذار شرکت با مسئولیت محدود NYC Wingwoman است. 'NYC Wingwoman' یک شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات مربی‌گری روابط در شهر نیویورک است و خدماتی مثل همسر‌یابی، وینگمن، مربی‌گری 1 به 1 و اردو‌های آخر هفتگی را ارائه می‌کند. شر یک مربی زندگی دارای مجوز فعالیت و پرستار روان‌پزشکی اسبق است؛ فعالیت او مورد‌توجه مجلات و شبکه‌هایی مثل Inside Edition، Fox، ABC، VH1 و New York Post قرار گرفته است.

Christina Jay, NLP

Christina Jay, NLP

کارشناس همسر‌یابی و مربی زندگی دارای مجوز فعالیت

کریستینا جی یک کارشناس همسر‌یابی و مربی زندگی دارای مجوز فعالیت است که در شهر تورنتو در کانادا فعالیت می‌کند. کریستینا بنیان‌گذار Preferred Match (preferredmatch.ca) است که یک مجوعه‌ی خدمات دهنده‌ی همسر‌یابی در زمینه‌ی پیدا کردن زوج و همسر برای افراد موفق و نخبه است. او بیش از 10 سال سابقه‌ی مربی‌گری دارد، گواهینامه‌ی NLP (برنامه‌ریزی عصبی زبانی) خود را از مرکز آموزش NLP کانادا دریافت کرده است و دارای مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه Brock است.

کار و امور مالی

Lucy Yeh

Lucy Yeh

مربی امور شغلی و زندگی

لوسی یه یک متخصص منابع انسانی، مسئول استخدام و متخصص مربیگری زندگی (CLC) با بیش از 20 سال تجربه است. با داشتن پیشینه‌ی آموزشی در مربیگری زندگی و کاهش استرس مبتنی بر آگاهی ذهنی (MBSR) در InsightLA ، لوسی برای افرادی با تخصص‌های مختلف در ‌راستای بهبود کیفیت شغلی، روابط شخصی و حرفه‌ای، برند‌سازی شخصی و تعادل زندگی مربی‌گری کرده است.