این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه از سرویس‌های پخش آنلاین فیلم، سایت‌های رایگان فیلم یا با استفاده از BitTorrent، در کامپیوتر یا موبایلت فیلم دانلود کنی. دانلود محتوای دارای کپی‌رایت یا همان حق تکثیر که آن را خریداری نکرده باشی، در اکثر کشور‌ها خلاف قانون محسوب می‌شود.

روش 1
روش 1 از 3:

با استفاده از سایت‌های رایگان فیلم

 1. 1
  یک سایت رایگان نمایش فیلم را در مرورگر کامپیوترت باز کن. بسیاری از این سایت‌ها محتوا‌یی از‌ قبیل فیلم‌ کوتاه، فیلم‌ کلاسیک، زبان خارجی و سایر محتواها‌ی عمومی را ارائه می‌کنند. سایت‌هایی که فیلم رایگان ارائه می‌کنند عبارتند از:
 2. 2
  یک فیلم جست‌وجو کن. می‌توانی از ویژگی جست‌وجوی سایت استفاده کنی یا به‌سادگی محتوا‌ی موجود را مرور کنی.
 3. 3
  ببین آیا فیلمی را که انتخاب کرده‌ای می‌شود دانلود کرد یا خیر. امکان دانلود همه‌ی محتوا‌ی نمایش داده شده وجود ندارد.
 4. 4
  قالب و کیفیت فیلم را انتخاب کن. در این گونه سایت‌ها، بسیاری از فیلم‌ها با قالب‌های مختلف مثل MP4 ،MP2 ،WMV یا MOV و همچنین کیفیت‌های مختلف از رزولوشن کم (مثل 360dpi) تا رزولوشن بالا (مثل 1080dpi) ارائه می‌شوند.
  • کیفیت بالاتر باعث می‌شود فضای بیشتری از کامیپوترت اشغال شود.
 5. 5
  فیلم را دانلود کن. در اغلب این سایت‌ها می‌توانی بیشتر فیلم‌ها را بلافاصله در کامپیوترت تماشا کنی.
  • اگر فیلمی قابل دانلود کردن باشد، معمولاً زیر پنجره‌ی نمایش، دکمه‌ی‌ Download دیده می‌شود.
  • اگر بخواهی فیلم را در موبایلت تماشا کنی، باید آن را به iTunes یا Google Drive یا سرویس‌های ابری دیگر اضافه کنی.
روش 2
روش 2 از 3:

با استفاده از BitTorrent

 1. 1
  برنامه‌ی BitTorrent را دانلود و نصب کن. BitTorrent یکی از روش‌های کاربردی و محبوب برای دانلود فایل‌های حجیم از اینترنت است، بنابراین روش محبوبی برای دانلود فیلم‌ نیز می‌باشد. برای این منظور، به برنامه‌ی BitTorrent (نسخه‌ی کاربری BitTorrent ) برای دانلود فایل‌ها و یک وب‌سایت با موتور جست‌وجوگر BitTorrent (که به آن torrent tracker گفته می‌شود) برای جست‌وجوی فیلم نیاز داری.
  • برنامه‌های محبوب BitTorrent شامل uTorrent، qBittorrent Transmission، Deluge و Tixati هستند.
 2. 2
  مراقب باش. در بسیاری از کشور‌ها، دانلود فیلم‌هایی که آن‌ها را قانوناً خریداری نکرده باشی، جرم و نقض حق انتشار محسوب می‌شود و ممکن است منجر‌ به جریمه‌های سنگین یا حتی زندان شود. معمولا آدرس IP کامپیوترت هنگام استفاده از BitTorrent مخفی نمی‌شود و می‌توانی توسط شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات اینترنتی شناسایی شده و جریمه شوی.
 3. 3
  فیلم موردنظرت را در موتور جست‌وجوگر BitTorrent جست‌وجو کن. سایت‌های ردیاب torrent و موتور‌های جست‌وجوگر torrent بسیاری وجود دارند که می‌توانی از آن‌ها برای پیدا کردن فایل‌های torrent استفاده کنی، اما از موتورهای جست‌وجوگر معمولی مثل گوگل هم می‌توانی برای این کار استفاده کنی. بسیاری از سایت‌های ردیاب torrent و موتور‌های جست‌وجوگر آن‌ها ممکن است حاوی تبلیغات مزاحم، تصاویر مستهجن و گاهی مواقع حتی فایل‌های حاوی ویروس یا بدافزار باشند. قبل از اینکه بخواهی چیزی را دانلود کنی، یک منبع امن و معتبر برای این کار پیدا کن.
  • وب سایت http://www.publicdomaintorrents.info فقط فیلم‌‌های قانونی را ارائه می‌کند. می‌توانی با استفاده از BitTorrent آن‌ها را دانلود کنی و منبع خوبی برای شروع است.
 4. 4
  فایل torrent مورد‌نظرت را با استفاده از برنامه‌ی BitTorrent باز کن. روی فایل torrent دو بار کلیک کن تا در برنامه‌ی torrent باز شود. اگر تنظیمات را انجام داده باشی، دانلود فایل باید به‌صورت خودکار شروع شود.
 5. 5
  فایل فیلم را باز کن. وقتی دانلود torrent به پایان رسید، برنامه‌ی torrent، فایل ویدئویی را در محلی که قبلاً مشخص کرده‌ای ذخیره می‌کند.
روش 3
روش 3 از 3:

Using On-Demand Services

 1. 1
  یکی از سرویس‌های پخش آنلاین فیلم را مطابق با نیاز‌ت انتخاب کن. برخی از سرویس‌های ارائه کننده‌ی خدمات مبتنی بر اشتراک مثل Netflix، در‌ازای دریافت مبلغی به‌صورت ماهانه، اجازه‌ ‌می‌دهند تا علاوه‌بر تماشای آنلاین، فیلم‌ها را را در کامپیوترت دانلود کرده و به‌صورت آفلاین هم تماشا کنی. در سرویس‌های دیگری مثل iTunes و Google Play، نیازی به اشتراک ماهانه نیست و می‌توانی فیلم‌ها را به‌صورت تکی خریداری کنی. همچنین بعضی دیگر از سرویس‌‌ها مثل Amazon Video هر دو گزینه را ارائه می‌کنند. بعضی از سرویس‌های محبوب پخش آنلاین فیلم عبارت‌اند از:
 2. 2
  به وب‌سایت ارائه دهنده‌‌ی سرویس مورد‌نظرت برو یا برنامه‌ی آن‌ را در گوشی هوشمند خودت باز کن. بعد از اینکه تصمیم گرفتی از کدام سرویس استفاده کنی، در مرورگر وب کامپیوترت به وب‌سایت سرویس مورد‌نظر برو یا برنامه‌ی مربوطه را در گوشی هوشمندت دانلود کن.
 3. 3
  وقتی‌که از تو خواسته شد، وارد حساب کاربری‌ات شو یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کن. در بسیاری از سرویس‌های پخش آنلاین فیلم باید یک حساب کاربری داشته باشی تا بتوانی به محتوا‌های آن‌ها دسترسی پیدا کنی.
  • بسیاری از این سرویس‌ها بعد از ثبت‌نام، یک دوره‌ استفاده‌ی رایگان را ارائه می‌کنند ولی در‌نهایت باید حق عضویت را پرداخت کنی.
  • برای تماشای محتوا در YouTube نیازی به داشتن حساب کاربری نیست، ولی اگر در سرویس YouTube Red، که همان سرویس ویژه‌ی نمایش محتوا است، ثبت‌نام کنی، می‌توانی به‌راحتی محتوا‌ها و فیلم‌ها را دانلود کنی.
  • در YouTube می‌توانی هرچه‌قدر که خواستی به‌صورت رایگان فیلم تماشا کنی ولی برای دانلود آن‌ها باید عضویت Red (قرمز) YouTube را بگیری یا از روش‌های دیگر دانلود فیلم‌های YouTube استفاده کنی.
 4. 4
  فیلم مورد‌نظرت را برای دانلود کردن جست‌وجو و انتخاب کن.
 5. 5
  ببین آیا امکان دانلود فیلمی که انتخاب کرده‌ای وجود دارد یا خیر. همه‌ی محتوا‌های قابل مشاهده قابل دانلود کردن نیستند:
  • می‌توانی از طریق Netlfix بررسی کنی که آیا امکان دانلود فیلمی وجود دارد یا خیر.
  • می‌توانی از طریق Amazon بررسی کنی که آیا امکان دانلود فیلمی وجود دارد یا خیر.
 6. 6
  کیفیت فیلم را انتخاب کن. بسیاری از فیلم‌ها با هر دو کیفیت استاندارد (SD) و کیفیت بالا (HD) موجود هستند. فیلم‌های HD معمولاً گرانتر هستند و فضای بیشتری را اشغال می‌کنند.
 7. 7
  تصمیم بگیر که آیا می‌خواهی فیلم را بخری یا اجاره کنی. ITunes اپل، Google Play ،Amazon و CinemaNow فیلم‌ها را هم برای اجاره و هم برای خرید ارائه می‌کنند.
  • هزینه‌ و شرایط اجاره بسته به منبع آن متفاوت است. هزینه‌ی اجاره‌ی فیلم را از منابع مختلف بررسی کن تا بتوانی بهترین قیمت را از بین آن‌ها انتخاب کنی.
  • فیلم‌های اجاره‌ای پس از پایان دوره‌ی اجاره یا غیر‌فعال می‌شوند یا ازکامپیوترت حذف می‌شوند.
 8. 8
  فیلم را دانلود کن. بیشتر فیلم‌های که اغلب سرویس‌دهنده‌ها ارائه می‌کنند بلافاصله بعد از دانلود در کامپیوتر قابل تماشا هستند. برای دریافت فیلم‌ روی موبایل باید برنامه‌ی سرویس‌دهنده‌ی مربوطه را از Apple App Store (فروشگاه نرم‌افزار‌های اپل)، Google Play Store (فروشگاه پلی‌استور گوگل) یا Amazon App Store (فروشگاه برنامه‌های آمازون) دانلود کنی.
  • برای تماشای فیلم‌ با تلویزیون باید دستگاه‌های دیگری مثل AppleTV، Google Chromecast، Amazon FireTV، Roku و یا smart TV (تلویزیون هوشمند) داشته باشی.

نکات

 • روش‌هایی برای ذخیره‌ی ویدوئو‌های در حال پخش در کامپیوتر یا iPad وجود دارد.

هشدارها

 • دانلود غیرقانونی فیلم‌ می‌تواند منجر به محدودیت دسترسی ‌به اینترنت از سمت شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات اینترنتی یا پیگرد‌های قانونی برای تو شود.
 • حتی اگر فرمت و قالب خاصی از یک فیلم را خریداری کرده باشی، دانلود قالب و نسخه‌‌های دزدیده شده‌ی همان فیلم کماکان می‌تواند برایت دردسر ایجاد کند.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در HTML یک فاصله ایجاد کنیم
اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیمچگونه اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیم
پروفایل اسنپ‌چت را ببینیمپروفایل اسنپ‌چت را ببینیم
در Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیمدر Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
از اینستاگرام خارج شویماز اینستاگرام خارج شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم

در مورد ویکی‌هاو

Luigi Oppido
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
تکنسین تعمیرات کامپیوتر
این مقاله با همکاری Luigi Oppido به‌طور مشارکتی نوشته شده. لوئیجی اوپیدو، صاحب و گرداننده‌ی مجموعه‌ی Pleasure Point Computersدر شهر سانتا کروز ایالت کالیفرنیا است. لوئیجی در زمینه‌های تعمیرات عمومی کامپیوتر، بازیابی اطلاعات، حذف ویروس‌ها و ارتقا سیستم‌ها بیش از 25 سال تجربه دارد. این مقاله ۳٬۶۵۳بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۳٬۶۵۳بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟