این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه فایل‌های دانلود‌شده در گوشی آیفونت را پیدا کنی. اگر نمی‌توانی یک سند مهم را در گوشی آیفونت پیدا کنی، نگران نباش زیرا احتمالاً در برنامه‌ی فایل‌ها پنهان شده است. به‌صورت کلی وقتی عکسی را از صفحات وب یا برنامه‌های دیگر ذخیره می‌کنی، در برنامه‌ی عکس‌ها و آهنگ‌های دانلود‌شده از اپل در قسمت دانلود‌های برنامه‌ی موسیقی ذخیره می‌شوند.

روش 1
روش 1 از 4:

پیدا‌کردن فایل‌های دانلود‌شده

 1. 1
  برنامه‌ی Files را باز کن. این برنامه آیکونی به‌رنگ آبی و سفید دارد و در صفحه‌ی اصلی یا در بخش Productivity & Finance (بهره‌وری و مالی) برنامه‌ی App Library (کتابخانه‌ی برنامه‌ها) قرار دارد.
  • وقتی در یک فایل، روی گزینه‌ی Save to Files (ذخیره در فایل‌ها) می‌زنی، از تو خواسته می‌شود محل ذخیره‌ی فایل را انتخاب کنی. بسته به تنظیمات گوشی، انتخاب‌‌هایی مثل ذخیره در On My iPhone (آیفون من)، iCloud Drive (درایو آي‌کلاد) یا درایو‌های ابری دیگر را خواهی داشت. اگر فایلی را با این روش دانلود کنی، می‌توانی آن را در برنامه‌ی Files پیدا کنی.
  • اگر ‌‌دنبال عکسی هستی که از صفحه‌ی وب، یک برنامه یا یک پیغام ذخیره کرده‌ای، باید آن را در برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) جستجو کنی و نه در برنامه‌ی Files. علت این است که وقتی عکسی را ذخیره می‌کنی، از تو خواسته می‌شود گزینه‌ی Add to Photos (اضافه‌کردن به عکس‌ها) را انتخاب کنی. تنها حالتی که ممکن است عکس ذخیره‌شده‌ در برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) نمایش داده نشود این است که به‌جای گزینه‌ی اضافه‌کردن به عکس‌‌ها، گزینه‌ی Save to Files (ذخیره در فایل‌ها) را انتخاب کرده باشی.
 2. 2
  روی Browse (جستجو‌) در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه بزن. اگر در‌صفحه‌ای هستی که بالای آن عبارت "Browse" (جستجو) نمایش داده می‌شود، می‌توانی این مرحله را نادیده بگیری.
 3. 3
  روی On My iPhone (در آیفون من) بزن. این گزینه در بخش "Locations" (محل‌ها) و در بالای صفحه قرار دارد.
  • بسته به نحوه‌ی دانلود فایلی که دنبالش هستی، ممکن است فایل را همین جا و در پوشه‌ی اصلی On My iPhone (در آیفون من) پیدا کنی.
  • همچنین می‌توانی پوشه‌ی iCloud Drive و سرویس‌های درایو ابری دیگری را که در گوشی تنظیم کرده‌ای، در این بخش پیدا کنی. با زدن روی این پوشه‌ها می‌توانی فایل‌های دانلود‌شده را پیدا کنی.
 4. 4
  روی پوشه‌ی Downloads بزن. آیکون این برنامه به‌شکل یک پوشه‌ی آبی رنگ با یک پیکان در وسط آن است. این پوشه‌ی جایی است که می‌توانی فایل‌های دانلود‌شده‌ای مثل اسناد PDF، فایل‌های صوتی، و عکس‌هایی را که در برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) ذخیره نکرده‌ای را در آن پیدا کنی.
روش 2
روش 2 از 4:

پیدا‌کردن آهنگ‌های دانلود‌شده

 1. 1
  برنامه‌ی iPhone's Music (موسیقی آیفون) را باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک نت موسیقی قرمز و سفید رنگ است که در صفحه‌ی اصلی یا در App Library (کتابخانه‌ی برنامه‌ها)‌ قرار دارد.
 2. 2
  روی Library (کتابخانه) بزن. آیکون این برنامه در پایین صفحه قرار دارد و به‌شکل ۳ مربع روی هم قرار‌گرفته و یک نت موسیقی در وسط آن است.[۱]
 3. 3
  روی Downloaded (دانلود شده‌ها) بزن. این گزینه، یکی از دسته‌بندی‌های موجود در صفحه‌ی Library (کتابخانه) است. با انجام این کار لیست دیگری از دسته‌بندی‌ها نمایش داده می‌شود.
 4. 4
  روی یکی از دسته‌بندی‌ها بزن تا آهنگ‌های دانلود‌شده را مشاهده کنی. برای مثال اگر می‌خواهی آهنگ‌های دانلود‌شده را بر اساس دسته‌بندی خواننده‌ها مشاهده کنی، باید روی Artists (هنرمندان) بزنی.
روش 3
روش 3 از 4:

پیدا‌کردن برنامه‌های دانلود‌شده

 1. 1
  روی صفحه‌ی اصلی به‌سمت چپ بکش تا به صفحه‌ی App Library (کتابخانه‌ی برنامه‌ها) برسی. ممکن است مجبور باشی چند بار انگشتت را به‌سمت چپ بکشی تا به‌صفحه‌ی مورد‌نظر برسی. با دیدن دسته‌بندی‌های مختلفی از پوشه‌ها و یک نوار جستجو که بالای آن عبارت "App Library" (کتابخانه‌ی برنامه‌ها)‌ نوشته شده، متوجه می‌شوی که در صفحه‌ی موردنظر قرار داری.
 2. 2
  روی نوار جستجوی App Library (کتابخانه‌ی برنامه‌ها) در بالای صفحه بزن. با انجام این کار لیست کاملی از برنامه‌های نصب‌شده در آیفون نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  برای جستجوی برنامه‌ی مورد‌نظرت، اسم آن را تایپ کن. اگر اسم برنامه‌ی مورنظرت را می‌دانی، می‌توانی آن را در نوارجستجو تایپ کنی تا در لیست پیدا شود.
روش 4
روش 4 از 4:

مشاهده‌ی حافظه‌ی موجود

 1. 1
  تنظیمات آیفون را باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک چرخ‌دنده‌ی خاکستری رنگ است که در صفحه‌ی اصلی یا App Library (کتابخانه‌ی برنامه‌ها) قرار دارد.
 2. 2
  روی General (عمومی) بزن. این گزینه در سومین دسته‌بندی برنامه‌های تنظیمات قرار دارد.
 3. 3
  روی iPhone Storage (حافظه‌ی آیفون) بزن. این گزینه تقریباً در وسط صفحه قرار گرفته است.
 4. 4
  توصیه‌ها را بررسی کن (اختیاری). ممکن است توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در فضای آیفون وجود داشته باشد؛ این توصیه‌ها می‌توانند مواردی مثل فعال‌کردن iCloud Photos (ذخیره‌کردن عکس‌ها در آی‌کلاد) یا بررسی وید‌ئو‌های شخصی و از این قبیل باشند. برای دیدن توضیحات بیشتر، روی توصیه‌ها بزن و در صورت تمایل دستور‌العمل‌های روی صفحه را برای ادامه‌ی کار دنبال کن.
 5. 5
  روی هر یک از برنامه‌ها بزن تا بتوانی اطلاعات ذخیره‌سازی آن را ببینی. بیشتر برنامه‌های داخل لیست،‌ میزان فضای مصرفی خوشان را مشخص می‌کنند. روی هر یک از برنامه‌ها بزن تا ببینی چگونه از مقدار فضای اشغال‌شده استفاده می کند.
  • برای مثال، با زدن روی برنامه‌ی Instagram (البته اگر این برنامه را نصب کرده‌ای)، مقدار فضایی را که خود برنامه استفاده می‌کند و همچنین فضایی را که برای ذخیره‌سازی داده‌ها در گوشی نیاز دارد مشاهده می‌کنی.
  • با زدن روی برنامه‌ی Safari، مقدار فضایی که داده‌ها و اسناد، لیست صفحه‌های آفلاین، تاریخچه‌ی جستجو و دانلود‌ها اشغال می‌کنند نمایش داده می‌شود.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در HTML یک فاصله ایجاد کنیم
اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیمچگونه اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیم
پروفایل اسنپ‌چت را ببینیمپروفایل اسنپ‌چت را ببینیم
در Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیمدر Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
از اینستاگرام خارج شویماز اینستاگرام خارج شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱۶٬۶۱۳بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱۶٬۶۱۳بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟