این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه فایل‌های اجرایی ویندوز (EXE) را در کامپیوتر مک اجرا کنی. برای انجام این کار می‌توانی نرم‌افزار رایگان WINE را نصب کنی و یا با استفاده از ویژگی Mac's Boot Camp، ویندوز ۸ یا ۱۰ را در کامپیوتر مک خودت نصب کنی.

روش 1
روش 1 از 2:

با استفاده از WINE

 1. 1
  به وب‌سایت WineBottler برو. برای باز کردن این وب‌سایت به آدرس http://winebottler.kronenberg.org/ برو. برنامه‌ی WINE یک برنامه‌ی پیشرفته است ولی WineBottler یک رابط کاربر‌پسند به برنامه‌ی WINE اضافه می‌کند.
  • بعضی از برنامه‌ها در WINE عمل نمی‌کنند. اگر فایل EXE مورد‌نظرت در WINE اجرا نشد باید به‌جای Wine از Boot Camp استفاده کنی.
 2. 2
  روی دکمه‌ی "WineBottler 1.8-rc4 Development" کلیک کن. روی این دکمه یک پیکان سبز رنگ قرار دارد و می‌توانی آن را در وسط صفحه پیدا کنی.
  • اگر نسخه‌ی سیستم‌عامل کامپیوتر مک تو از OS X Capitan پایین‌تر است باید روی گزینه‌ی WineBottler 1.6.1 Stable کلیک کنی.
 3. 3
  وقتی از تو خواسته شد، روی Download کلیک کن. با انجام این کار به یک صفحه‌ی تبلیغاتی هدایت می‌شوی.
 4. 4
  روی SKIP AD (تبلیغات را رد کن) کلیک کن. این گزینه پس از پنج ثانیه در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه‌ ظاهر خواهد شود.
  • وقتی منتظر نمایش گزینه‌ی SKIP AD (تبلیغات را رد کن) هستی، روی هیچ‌چیز دیگری در این صفحه کلیک نکن.
  • اگر از ad blocker (مسدود کننده‌ی تبلیغات) استفاده می‌کنی باید آن را برای این صفحه‌ی خاص غیرفعال کنی.
 5. 5
  منتظر بمان تا WineBottler دانلود شود. اگر دانلود WineBottler بعد از پنج ثانیه شروع نشد، می‌توانی با کلیک روی لینک "WineBottlerCombo_1.8-rc4.dmg"، آن را دانلود کنی.
 6. 6
  برنامه‌ی WineBottler را نصب کن. برای انجام این کار، روی فایل نصب برنامه‌ی WineBottler دوبار کلیک کن و سپس آیکون هر دو برنامه‌ی "Wine" و "WineBottler" را بکش و داخل پوشه‌ی آبی رنگ "Applications" (برنامه‌ها) بیانداز.
 7. 7
  روی فایل EXE مورد‌نظرت با دوانگشت کلیک کن. با انجام این کار یک منوی کشویی باز خواهد شد.
 8. 8
  گزینه‌ی Open With (باز کردن به‌وسیله‌ی) را انتخاب کن. این گزینه تقریباً در بالای منوی کشویی قرار دارد.
 9. 9
  روی Wine کلیک کن. باید بتوانی این برنامه را داخل پنجره‌ی نمایش داده شده و در سمت چپ یا راست منوی کشویی مشاهده کنی. با انجام این کار یک پیغام هشدار ظاهر خواهد شد.
 10. 10
  مطمئن شو که گزینه‌ی "Run directly in" (اجرای مستقیم در) انتخاب شده باشد. اگر چنین نبود روی دایره‌ای که در سمت چپ "Run directly in [address]" (مستقیماً در [آدرس] اجرا کن) قرار دارد کلیک کن.
 11. 11
  روی Go (برو) کلیک کن. این دکمه‌ی آبی رنگ در گوشه‌ی سمت راست و پایین پنجره‌ی هشدار قرار دارد. اگر فایل EXE مورد‌نظرت توسط برنامه‌ی WINE پشتیبانی شود، بارگیری آن شروع خواهد شد.
  • اگر فایل EXE توسط WINE اجرا نشد، به مرحله‌ی بعدی برو.
روش 2
روش 2 از 2:

با استفاده از Boot Camp

 1. 1
  مطمئن شو که فایل نصب ویندوز را در اختیار داری. برنامه‌ی MacOS' Boot Camp نسخه‌های 8، 8.1 و 10 ویندوز را پشتیبانی می‌کند.[۱]
  • می‌توانی فایل ISO هر یک از نسخه‌های ویندوز را از وب‌سایت مایکروسافت دانلود کنی.
 2. 2
  پوشه‌ی Utilities (ابزار‌های) کامپیوتر مک را باز کن. می‌توانی روی آیکون ذره‌بین شکلی که در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه‌ی مک قرار دارد کلیک کنی، عبارت "Utilities" (ابزار‌ها) را در آنجا تایپ و در نتایج جستجو، روی پوشه‌ی Utilities (ابزار‌ها) کلیک کنی.
 3. 3
  روی آیکون Boot Camp Assistant کلیک کن. این آیکون به‌شکل یک هارد درایو خاکستری رنگ است.
 4. 4
  دستورالعمل‌های نمایش داده شده‌ی روی صفحه‌نمایش را دنبال کن. این مراحل شامل انتخاب فایل نصب ویندوز، انتخاب درایوی که می‌خواهی ویندوز را در آن نصب کنی و ریستارت کردن کامپیوتر مک است.
  • اگر ویندوز را از یک درایو USB نصب می‌کنی، از تو خواسته خواهد ‌شد تا در حین اجرای این روند، آن را در درایو مربوطه قرار بدهی.
 5. 5
  منتظر بمان تا کامپیوتر مک ریستارت شود. بعد از اتمام و انجام تنظیمات برنامه‌ی Boot Camp، از تو خواسته خواهد شد تا کامپیوتر مک خودت را ریستارت کنی. بعد از ریستارت شدن کامپیوتر مک، صفحه‌ی نصب ویندوز را خواهی دید.[۲]
 6. 6
  در‌صورت نیاز پارتیشن "BOOTCAMP" را انتخاب کن. اگر ویندوز را از روی یک فلش USB نصب می‌کنی باید قبل از ادامه‌ی نصب این گزینه را انتخاب کنی.
  • اگر ویندوز را از روی فایل ISO نصب می‌کنی، برنامه‌ی Boot Camp خودش درایو تو را پارتیشن‌بندی خواهد کرد.
 7. 7
  برای نصب ویندوز، دستور‌العمل‌های روی صفحه‌ را دنبال کن. روند انجام این کار بسته به نسخه‌های مختلف ویندوز، متفاوت خواهد بود ولی همانطور که در پایان نصب برنامه‌ی Boot Camp Assistant، کامپیوتر مک خودت را ریستات کردی، در انتهای روند این نصب نیز باید آن را ریستارت کنی.
 8. 8
  هنگام ریستارت شدن کامپیوتر مک، کلید Option (گزینه‌ها) را فشار بده و نگه دار. با انجام این کار، پنجره‌ی Startup Manager (مدیریت راه‌اندازی) بارگیری می‌شود.
 9. 9
  وقتی پنجره‌ی Startup Manager (مدیریت راه‌اندازی) ظاهر شد، کلید Option (گزینه‌ها) را رها کن. این پنجره تمام درایو‌های مختلفی را که از طریق آن‌ها می‌توانی مک را راه‌اندازی کنی، نمایش می‌دهد.
 10. 10
  روی آیکون "Boot Camp" کلیک کن و کلید Return (بازگشت) را فشار بده. با انجام این کار کامپیوتر مک تو با سیستم‌عامل ویندوز بالا خواهد آمد.
 11. 11
  فایل EXE مورد‌نظرت را پیدا کن و روی آن دوبار کلیک کن. تا زمانی‌که از ویندوز استفاده می‌کنی، می‌توانی با دوبار کلیک کردن روی فایل‌های EXE، آن‌ها را بلافاصله اجرا کنی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در HTML یک فاصله ایجاد کنیم
اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیمچگونه اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیم
پروفایل اسنپ‌چت را ببینیمپروفایل اسنپ‌چت را ببینیم
در Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیمدر Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
از اینستاگرام خارج شویماز اینستاگرام خارج شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۶٬۸۷۶بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۶٬۸۷۶بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟