اگر از یک بازی یا برنامه‌‌ قدیمی یک فایل image دانلود کرده باشی، ممکن است این سوال برایت پیش بیاید که چگونه آن را در کامپیوتر باز کنی. قالب BIN یک نوع فایل ذخیره‌سازی نسبتاً قدیمی‌ و حاوی تمام اطلاعات CD یا DVD است که فایل از آن نسخه‌برداری شده. فایل BIN را نمی‌توانی مستقیماً باز کنی. برای استفاده باید یا آن را روی یک CD یا DVD کپی کنی و یا در یک درایو مجازی اجرا کنی. همچنین می‌توانی فایل BIN را به یک فایل ISO تبدیل و با استفاده از برنامه‌های مختلف آن را روی CD یا DVD نسخه‌برداری یا نصب کنی.

روش 1
روش 1 از 3:

نسخه‌برداری فایل BIN

 1. 1
  فایل‌های مورد‌نظرت را پیدا کن. اگر می‌خواهی فایل BIN را روی یک CD یا DVD نسخه‌برداری کنی، به فایل CUE هم نیاز خواهی داشت. اگر فایل BIN را داری ولی نمی‌توانی فایل CUE را پیدا کنی، می‌توانی یک فایل CUE ایجاد کنی.
 2. 2
  (اگر فایل CUE را پیدای نمی‌کنی) یک فایل CUE ایجاد کن. برای ایجاد فایل CUE، برنامه‌ی Notepad را باز کن و خطوط زیر را در آن وارد کن:

  FILE "filename.bin" BINARY
  TRACK 01 MODE1/2352
  INDEX 01 00:00:00

  • عبارت filename.bin را به اسم فایل BIN مورد‌نظرت که می‌خواهی از آن نسخه‌برداری کنی تغییر بده. علامت‌های نقل‌قول را حفظ کن.
  • این فایل را در پوشه‌ای که فایل BIN در آن قرار دارد ذخیره کن. اسم فایل CUE باید دقیقاً مثل فایل BIN باشد و فقط پسوند آن باید .CUE باشد. روی File کلیک کن و Save As (ذخیره به‌عنوان) را انتخاب کن. روی منوی کشویی "Save as type" (ذخیره با نوع) کلیک کن و گزینه‌ی "All Files" (همه‌ی فایل‌ها) را انتخاب کن. پسوند .CUE را به انتهای اسم فایلت اضافه کن.
 3. 3
  برنامه‌ی نسخه‌برداری مورد ‌استفاده‌ را باز کن. ازآنجایی که BIN یک نوع فایل قدیمی است، فقط برنامه‌های قدیمی می‌توانند آن را به‌صورت کامل پشتیبانی کنند، مخصوصاً اگر فایل‌های BIN مورد‌نظرت multitrack (شامل چندین فایل) باشند. برنامه‌های محبوب انجام این کار CDRWIN ،Alcohol 120% و Nero هستند.
 4. 4
  فایل image موردنظر را بارگیری کن. بسته به برنامه‌ای که از آن استفاده می‌کنی ممکن است از تو خواسته شود تا ابتدا فایل CUE یا فایل BIN را بارگیری کنی. بعد از بارگیری فایل image باید بتوانی اطلاعات مربوط به مقدار فضای را که این فایل در دیسک اشغال خواهد کرد، ببینی.
 5. 5
  نسخه‌برداری را شروع کن. وقتی مطمئن شدی که فایل image به‌درستی بارگیری شده است، پس از قراردادن دیسک خام، نسخه‌برداری را شروع کن. مدت زمان انجام این کار به اندازه‌ی فایل، سرعت نسخه‌برداری و کارایی کامپیوترت بستگی دارد.
 6. 6
  دیسک را بررسی کن. وقتی عملیات نسخه‌برداری تمام شد، با قرار دادن دیسک داخل دستگاهی که می‌خواهی دیسک را در آن استفاده کنی آن را بررسی کن. مطمئن شو که همه چیز به‌درستی بارگیری شده و همه‌ی فایل‌ها در جای مناسب خودشان قرار دارند.[۱]
روش 2
روش 2 از 3:

نصب Image

 1. 1
  نرم‌افزار درایو مجازی را نصب کن. درایو مجازی در واقع دیسک درایو‌های نوری فیزیکی را در کامپیوتر شبیه‌سازی می‌کند و به تو اجازه می‌دهد تا فایل‌های image را "نصب" کنی. در واقع با انجام این کار کامپیوتر تصور می‌کند که یک دیسک داخل دیسک‌ درایو قرار گرفته است و فایل image را مثل حالتی که در حال بارگیری از یک دیسک است، بارگیری می‌کند.
  • چند برنامه‌ی درایو مجازی برای انجام این کار در ‌دسترس است. برنامه‌ی WinCDEmu یکی از برنامه‌های رایگان و محبوب برای انجام این کار است. هنگام نصب آن باید مراقب باشی چرا‌که در طول نصب برنامه، بار‌ها از تو خواسته می‌شود تا برنامه‌ها، نوار ابزار مرورگر و افزونه‌هایی که احتمالاً مورد‌نیازت نیستند را نیز نصب کنی.
  • نصب (mount) یک image تنها زمانی قابل انجام است که آن image برای استفاده در کامپیوتر طراحی شده باشد. به‌عنوان مثال اگر image یک بازی قدیمی کنسول را در کامپیوتر نصب کنی، چیزی بارگیری و نمایش داده نخواهد شد چرا‌که آن دیسک فقط داخل کنسول بازی قابل اجرا است.
  • ویندوز ۸ و سیستم‌عامل مک OS X، نرم‌افزار دیسک مجازی را دارند ولی برای‌اینکه فایل BIN در آن‌ها قابل استفاده باشد، باید ابتدا آن را به یک فایل ISO تبدیل کنی.
 2. 2
  فایل image را فراخوانی کن. برنامه‌هایی مانند WinCDEmu یک آیکون داخل System Tray (ناحیه‌ی سمت راست نوار وظیفه) کامپیوترت ایجاد می‌کنند. روی این آیکون راست کلیک کن، به یکی از درایورهای مجازی برو و سپس Mount Image (نصب Image) را انتخاب کن.
  • داخل دیسک ‌سخت کامپیوترت، فایل CUE را پیدا کن. یادت باشد که فایل‌های BIN و CUE باید هر دو داخل یک پوشه قرار داشته باشند. وقتی فایل CUE را پیدا کردی آن را بارگیری کن تا فایل image نصب (mount) شود.
 3. 3
  دیسک را باز کن. بعد از نصب image، کامپیوتر طوری رفتار می‌کند که انگار یک دیسک داخل ‌درایو قرار گرفته است. در این حالت احتمالاً برنامه‌ی Autoplay (اجرای خودکار) باز خواهد شد و یا از تو پرسیده می‌شود که می‌خواهی چه کاری با دیسک انجام بدهی. پیغامی که در اینجا نمایش داده می‌شود به تنظیمات سیستم و همچنین محتوای درون دیسک بستگی دارد.
  • از فایل image همان‌طوری استفاده کن که از یک CD یا DVD در کامپیوترت استفاده می‌کنی.[۲]
روش 3
روش 3 از 3:

تبدیل فایل BIN به قالب ISO

 1. 1
  یک برنامه‌ی مبدل دانلود کن. برای تبدیل فایل BIN به یک فایل ISO به یک برنامه‌ی مبدل نیاز است. بعد از اینکه فایل را به یک فایل ISO تبدیل کردی، می‌توانی آن را با استفاده از برنامه‌های مختلفی نصب (mount) و یا روی یک CD یا DVD دیگر نسخه‌برداری کنی.
  • برنامه‌ی MagicISO، یکی از برنامه‌های رایگان و محبوب برای انجام این کار است.
 2. 2
  برنامه‌ی مبدل را باز کن. برنامه‌ی MagicISO را اجرا کن و روی منوی Tools (ابزار) کلیک کن. گزینه‌ی "BIN to ISO" را انتخاب کن.
 3. 3
  فایل BIN مورد‌نظرت را جستجو.
 4. 4
  برای فایل جدید ISO یک اسم انتخاب کن.
 5. 5
  فایل را تبدیل کن. روی Convert (تبدیل) کلیک کن تا فایل BIN به ISO تبدیل شود. این کار ممکن است چند دقیقه‌ای طول بکشد.
 6. 6
  فایل ISO را نصب (Mount) کن. بعد از اینکه فایل تبدیل شد، می‌توانی آن را با استفاده از درایو مجازی نصب کنی. اگر از ویندوز ۸ یا OS X استفاده می‌کنی، می‌توانی این کار را با راست کلیک روی فایل و انتخاب "Mount" (نصب کردن) انجام بدهی.
 7. 7
  فایل ISO را نسخه‌برداری کن. می‌توانی فایل ISO را با استفاده از برنامه‌های مختلفی روی دیسک نسخه‌برداری کنی.
 8. 8
  فایل ISO را مرور کن. با استفاده برنامه‌هایی مثل MagicISO، می‌توانی محتوای داخل فایل ISO را مرور کنی و این امکان را هم داری تا فایل‌های‌ بخصوصی را از داخل آن کپی کنی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
مین‌روب بازی کنیممین‌روب بازی کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم

در مورد ویکی‌هاو

ویکی‌هاو مانند ویکی‌پدیا یک “ویکی” است. بنابراین بسیاری از مقالات ما با مشارکت افراد متعددی نوشته شده‌اند. برای خلق این مقاله، 28 نفر، بعضاً ناشناس، کار کردند تا ویرایشش کنند و به مرور زمان بهبودش دهند. این مقاله ۴٬۵۰۵بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۴٬۵۰۵بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟