این ویک‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه عکس پروفایل یوتیوب خودت را تغییر بدهی. حساب کاربری یوتیوب تو به حساب کاربر‌ی گوگل‌ تو متصل است. بنابراین می توانی عکس پروفایل یوتیوب‌ خود را از طریق ویرایش حساب کاربری گوگل، تغییر بدهی. همچنین می‌توانی از داخل وب‌سایت یوتیوب، به حساب کاربری گوگل خود دسترسی پیدا کنی.

روش 1
روش 1 از 2:

با استفاده از رایانه

 1. 1
  صفحه‌ی https://www.youtube.com/ را با استفاده از یک مرورگر‌ وب، باز کن. این کار را می‌توانی با استفاده از یکی از مرورگر‌های وب، روی رایانه‌ی شخصی یا لپ تاپ انجام بدهی.
  • اگر وارد حساب کاربری یوتیوب خود نشده‌ای، روی گزینه‌ی Sign In (ورود) در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه کلیک کن و با استفاده از نام کاربری و کلمه‌ی عبور حساب کاربری یوتیوب یا گوگل خود، وارد شو.
 2. 2
  روی عکس پروفایل خود کلیک کن. عکس پروفایل تو، تصویر دایره‌ای شکلی در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه‌ی یوتیوب است. با این کار یک منوی کشویی برای حساب کاربری‌ تو باز می‌شود.
  • اگر تا حالا برای حساب کاربری گوگل خود عکس پروفایل انتخاب نکرده‌‌ای، عکس پروفایلت به صورت یک دایره‌ی رنگی با حرف اول اسمت در وسط آن، نشان داده می‌شود.
 3. 3
  روی Settings (تنظیمات) یا کلیک کن. گزینه‌ی تنظیمات در قسمت وسط به پایین منوی کشویی‌ و کنار آیکون چرخ‌دنده‌ای شکل یا به صورت یک دکمه‎ی چرخ‌دنده‌ای شکل زیر حساب کاربری‌ تو، قرار دارد. بسته به این‌ که از طریق چه صفحه‌ای وارد منوی پروفایل خود شده‌ای، گزینه‌ی تنظیمات در یکی از دو حالت بالا، قرار گرفته است.
 4. 4
  روی Edit on Google (ویرایش صفحه‌ی گوگل) کلیک کن. این گزینه داخل منوی تنظیمات، کنار حساب کاربری‌ و عکس پروفایلت، قرار دارد. با این کار وارد قسمت "About Me" (درباره‌ی من) حساب کاربری گوگل خود، می‌شوی.
 5. 5
  در قسمت عکس پروفایل، روی (دوربین) کلیک کن. عکس پروفایل تو، تصویر دایره‌ای شکلی در وسط بنر بالای صفحه است که دارای آیکونی با شکل دوربین در قسمت وسط، می‌باشد. با این کار منوی "Pick a photo" (انتخاب عکس)، باز می‌شود.
 6. 6
  روی یکی از عکس‌ها یا قسمت Upload photo (آپلود عکس)، کلیک کن. اگر از قبل در قسمت عکس‌های گوگل یا گوگل درایو عکس‌هایی را آپلود کرده‌ای، می‌توانی از بین همان عکس‌ها، عکس پروفایلت را انتخاب کنی. ولی اگر می‌خواهی عکس پروفایل جدیدی را آپلود کنی، روی Upload photo (آپلود عکس) کلیک کن.
 7. 7
  ابتدا روی یکی از عکس‌ها و بعد روی Open (باز کردن) کلیک کن. اگر روی گزینه‌ی "Upload photo" (آپلود عکس) کلیک کنی، یک file browser (مرورگر فایل) باز می‌شود. از این file browser (مرورگر فایل) برای پیدا کردن عکس موردنظر خود در رایانه‌ات، استفاده کن. ابتدا روی عکس کلیک کن تا عکس انتخاب شود و بعد روی گزینه‌ی Open (باز کردن) در گوشه‌ی سمت راست پایین file browser (مرورگر فایل) کلیک کن. با این کار، عکس مورد‌نظرت آپلود شده و نمایش داده می‌شود.
 8. 8
  روی Done (انجام شده) کلیک کن. این گزینه در گوشه‌ی سمت راست بالای پنجره‌ی باز‌شده‌ی "Pick a photo" (انتخاب عکس) قرار دارد. با این کار، عکسی که انتخاب کرده‌ای، به عکس پروفایلت در همه‌ی محصولات گوگل از جمله یوتیوب، می‌شود.
روش 2
روش 2 از 2:

با استفاده از موبایل

 1. 1
  یوتیوب را باز کن. اپلیکیشن یوتیوب، آیکونی شبیه صفحه‌ی تلویزیون به شکل یک مربع قرمز با یک مثلث سفید وسط آن است. روی این آیکون در Homescreen (صفحه‌ی اصلی) موبایلت بزن تا برنامه‌ی یوتیوب باز شود.
 2. 2
  روی عکس پروفایل خود بزن. عکس پروفایلت، عکسی دایره‌ای شکل در گوشه‌ی سمت راست بالای اپلیکیشن یوتیوب است. با این کار Account menu (منوی حساب کاربری) باز می‌شود.
 3. 3
  دوباره روی عکس پروفایلت بزن. آیکون پروفایلت، آیکونی دایره‌ای شکلی است که در قسمت بالا‌ی Account menu (منوی حساب کاربری) که در سمت چپ صفحه قراردارد، نمایش داده شده است.
 4. 4
  روی (تنظیمات) بزن. این آیکون چرخ‌دنده‌ای شکل در قسمت سمت راست حساب کاربری تو که زیر بنر بالای صفحه است، قرار دارد.
 5. 5
 6. 6
  روی Take a photo (گرفتن عکس) یا Choose from your photos (انتخاب از بین عکس‌ها) بزن. می‌توانی با دوربین یک عکس جدید بگیری و یا اینکه از داخل گالری یا عکس‌هایی که قبلاً با دوربین گرفته‌ای، عکسی را آپلود کنی. مراحل زیر را برای گرفتن یا انتخاب عکس از میان عکس‌های موجود، انجام بده.
  • گرفتن عکس
   • روی گرفتن عکس بزن.
   • از دوربین موبایلت برای گرفتن عکس استفاده کن. ممکن است نیاز باشد تا با انتخاب گزینه‌ی Allow (اجازه دادن) به یوتیوب اجازه‌ی دسترسی به دوربینت را بدهی.
   • روی Ok (تائید) یا Use Photo (استفاده از عکس) بزن.
   • عکس را بگیر و بکش تا وسط کادر قرار بگیرد.
   • روی Save (ذخیره کردن) یا Use Photo (استفاده از عکس) بزن.
  • انتخاب عکس
   • روی Choose from your photos (انتخاب از بین عکس‌ها) بزن.
   • با زدن روی یک عکس، آن عکس را انتخاب کن.
   • عکس را بگیر و بکش تا وسط کادر قرار بگیرد.
   • روی Save (ذخیره کردن) یا Use Photo (استفاده از عکس) بزن.

نکات

 • حداقل سایز مورد قبول برای عکس پروفایل یوتیوب عکسی با ابعاد 250 پیکسل x 250 پیکسل است.[۱]

هشدارها

 • عکس مستطیل شکل بزرگتر، عکس "Cover Art" (کاور آرت یا پس زمینه‌ی) صفحه‌ی یوتیوب است. می‌توانی این عکس را با کلیک کردن روی آن، عوض کنی؛ ولی این عکس کنار کامنت‌هایی که می‌گذاری یا در قسمت حق امتیاز ویدئو‌هایی که آپلود می‌کنی، نشان داده نخواهد شد.
 • وقتی‌که یک کانال جدید در یوتیوب راه‌اندازی می‌کنی، در واقع موافقت خودت را با Google's policies (سیاست‌های گوگل)اعلام می‌کنی. برای مثال، تو با این قانون که اطلاعات ورود به حساب کاربری‌ خود را با کسی به اشتراک نگذاری و از محدودیت‌های وضع شده در ارتباط با راه‌اندازی مسابقات یا تغییر نام کانالت پیروی کنی، موافقت می‌کنی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
شماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیمشماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۳٬۲۹۹بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۳٬۲۹۹بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟