این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه یک فایل عکس (مثل JPG یا PNG) را به فایل PDF‌ تبدیل کنی. می‌توانی فایل های عکس را در کامپیوترهای ویندوز و مک و همچنین در آیفون، آیپد یا اندروید به فایل PDF تبدیل کنی.

روش 1
روش 1 از 4:

در ویندوز

 1. 1
  منوی Start (شروع) را باز کن. روی لوگوی ویندوز در گوشه‌ی سمت چپ و پایین صفحه بزن. با انجام این کار، منوی Start (شروع) باز می‌شود.
  • همچنین اگر عکسی داری که می‌خواهی آن را در صفحه اصلی یا یک مکان قابل‌دسترس مشابه دیگری به PDF تبدیل کنی، روی عکس کلیک راست کن، Open with (بازکردن به‌وسیله) را انتخاب کن و روی Photos (عکس ها) کلیک کن تا عکس در برنامه Photos (عکس ها) باز شود. در صورت انتخاب این روش، می‌توانی مرحله ۵ را در نظر نگیری.
 2. 2
  عبارت photos را تایپ کن. با انجام این کار، کامپیوتر جست‌وجو را برای پیداکردن برنامه Photos (عکس ها)، یعنی همان جایی که همه‌ عکس ها در آنجا ذخیره شده‌اند، شروع می‌کند.
 3. 3
  روی Photos (عکس ها) کلیک کن. این گزینه در قسمت بالای منوی Start (شروع) قرار دارد.
 4. 4
  عکسی را برای تبدیل‌کردن انتخاب کن. روی عکسی که می‌خواهی آن را به PDF‌ تبدیل کنی، کلیک کن تا باز شود.
  • اگر می‌خواهی داخل فایل PDF بیشتر از یک عکس وجود داشته باشد، ابتدا روی Select (انتخاب‌کردن) در سمت راست و بالای پنجره عکس کلیک کن و بعد روی هریک از عکس هایی که می‌خواهی به فایل PDF اضافه کنی، کلیک کن.
  • اگر عکس موردنظرت را پیدا نمی‌کنی، روی زبانه‌ی More (بیشتر) کلیک کن و Folders (پوشه‌‌ها) را انتخاب کن. سپس می‌توانی روی Add a folder (اضافه‌کردن یک پوشه) کلیک کنی و پوشه‌ای را که عکس هایت در آن ذخیره شده‌اند، انتخاب کنی و به این ترتیب آن پوشه در برنامه Photos (عکس ها) اضافه شود.
 5. 5
  روی آیکون پرینتر کلیک کن. این آیکون در گوشه‌ی سمت راست و بالای پنجره قرار دارد. همچنین می‌توانی دکمه‌های Ctrl + P را فشار بدهی تا صفحه چاپ باز شود.
 6. 6
  گزینه‌ی Microsoft Print to PDF را به‌عنوان پرینتر انتخاب کن. برای انجام این کار، روی منوی کشویی در گوشه‌ی سمت چپ و بالای پنجره کلیک کن و گزینه PDF را انتخاب کن. اگر این گزینه از قبل انتخاب شده است، نیاز نیست هیچ تغییری در این قسمت ایجاد کنی.
 7. 7
  روی دکمه Print (چاپ) کلیک کن. این گزینه در گوشه‌ی سمت چپ و پایین پنجره قرار دارد. نگران نباش، سند موردنظرت واقعاً چاپ نمی‌شود بلکه به‌صورت مجازی در قالب یک فایل PDF "چاپ" می‌شود.
 8. 8
  اسم فایل را وارد کن. اسم فایل PDF‌ موردنظرت را در کادر متنی "File name" (اسم فایل) که تقریباً در پایین پنجره قرار دارد، تایپ کن.
 9. 9
  محل ذخیره فایل را انتخاب کن. روی یکی از پوشه‌های سمت چپ پنجره کلیک کن تا آن را به‌عنوان محل ذخیره فایل PDF‌ انتخاب کنی.
 10. 10
  روی Save (ذخیره) کلیک کن. این دکمه یکی از دو گزینه‌ای است که در گوشه‌ی سمت راست و پایین پنجره قرار دارند. با انجام این کار، عکس موردنظرت در قالب یک فایل PDF‌ جدید ذخیره می‌شود.
روش 2
روش 2 از 4:

در مک

 1. 1
  عکسی را که می‌خواهی تبدیل کنی در پیش‌نمایش مک باز کن. برای انجام این کار، روی عکس دو بار کلیک کن؛ با انجام این کار عکس به‌صورت پیش‌فرض در برنامه پیش‌نمایش باز می‌شود.
  • اگر عکس در برنامه‌ای به‌غیر‌از پیش‌نمایش باز شد، روی عکس کلیک راست کن (یا هم‌زمان با کلیک‌کردن، دکمه Control را فشار بده)، گزینه Open with (بازکردن به‌وسیله) را انتخاب کن و سپس Preview (پیش‌نمایش) را انتخاب کن.
  • اگر می‌خواهی چند عکس را در فایل PDF وارد کنی، روی منوی View (مشاهده) در قسمت بالا کلیک کن و Thumbnails (عکس های کوچک) را انتخاب کن. سپس، عکس های دیگری را که می‌خواهی اضافه کنی به‌سمت نوار کناری بکش. [۱]
  • اگر می‌خواهی ترتیب عکس ها را در فایل مرتب کنی، عکس های کوچک هر عکس را در نوار کناری به‌سمت محل دلخواهت بکش.
 2. 2
  روی منوی File (پرونده) کلیک کن. این منو در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه قرار دارد.
 3. 3
  روی Export (ذخیره‌کردن) در منو کلیک کن. این گزینه برای ذخیره‌کردن سند است. اگر از آخرین نسخه مک استفاده می‌کنی، می‌توانی روی Export as PDF (ذخیره در قالب PDF) نیز کلیک کنی و مرحله ۵ را برای ذخیره‌کردن نسخه PDF عکس در نظر نگیری. [۲]
 4. 4
  گزینه PDF را از منوی "Format" (قالب فایل) انتخاب کن. وقتی این گزینه را انتخاب می‌کنی، می‌توانی فایل را با اضافه‌کردن رمز عبور، رمزگذاری کنی یا فیلتر Quartz (مثل افکت sepia) را به سند نهایی اضافه کنی. [۳]
 5. 5
  سند را نام‌گذاری کن و روی Save (ذخیره) کلیک کن. با انجام این کار، عکس (ها) به‌صورت فایل PDF ذخیره می‌شوند.
روش 3
روش 3 از 4:

آیفون یا آیپد

 1. 1
  برنامه Photos (عکس ها) را باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک گل رنگارنگ است و در صفحه اصلی یا قسمت برنامه‌ها قرار دارد.
 2. 2
  روی عکسی که می‌خواهی تبدیل کنی، بزن. می‌توانی برای جست‌وجوی آلبوم، ابتدا روی زبانه Albums در پایین بزنی یا Library (مجموعه برنامه‌ها) را در سمت چپ و پایین انتخاب کنی و بین عکس های گوشی جست‌وجو کنی.
  • اگر می‌خواهی چند عکس را به فایل PDF اضافه کنی، روی Select (انتخاب‌کردن) در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه بزن، سپس روی هریک از عکس هایی که می‌خواهی انتخاب کنی، بزن.
 3. 3
  روی آیکون "Share" (اشتراک‌گذاری) بزن. این آیکون آبی رنگ که یک پیکان داخل آن قرار دارد، در گوشه‌ی سمت چپ و پایین صفحه قرار دارد. با انجام این کار، منوی اشتراک‌گذاری باز می‌شود.
 4. 4
  روی Print (چاپ) در منوی اشتراک‌گذاری بزن. اگر این گزینه را پیدا نمی‌کنی، انگشتت را روی منوی اشتراک‌گذاری به‌سمت بالا بکش تا گزینه‌های زیر آیکون نمایش داده شوند.
 5. 5
  روی حالت پیش‌نمایش عکس زوم کن تا عکس به‌صورت PDF باز شود. در صفحه "Printer Options" (گزینه‌های پرینتر) که باز می‌شود، پیش‌نمایش عکس موردننظرت (یا اگر چند عکس را نتخاب کرده‌ای، پیش‌نمایش اولین عکس) را می‌بینی. برای مشاهده آن در قالب PDF، دو انگشتت را روی پیش‌نمایش عکس قرار بده و آن‌ها را از یکدیگر دور کن. با انجام این کار، عکس‌(های) انتخاب‌شده به‌صورت PDF نمایش داده می‌شوند.
  • اگر گوشی ویژگی لمس سه‌بعدی دارد، می‌توانی پیش‌نمایش را فشار بدهی تا در یک پنجره جدید باز شود و بعد برای بازکردن پیش‌نمایش PDF، آن را بیشتر فشار بدهی.
 6. 6
  روی آیکون "Share" (اشتراک‌گذاری) بزن. این بار، یک مربع آبی یا یک فلش رو به بالا در گوشه‌ی سمت راست و بالا خواهی دید. در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه. با انجام این کار یک منو در پایین صفحه باز می‌شود.
 7. 7
  روی Save to Files (ذخیره در پرونده‌ها) بزن. آیکون این گزینه در ردیف پایینی منو قرار دارد. اگر آن را پیدا نمی‌کنی، ابتدا انگشتت را روی منوی اشتراک‌گذاری به سمت بالا بکش.
 8. 8
  محل ذخیره فایل را انتخاب کن. ابتدا، یک پیام در بالای صفحه خواهی دید که می‌گوید "Photo.pdf" در (محل) ذخیره خواهد شد. معنی آن این است که آيفون می‌داند که باید یک قالب PDF از عکس (‌های) انتخاب‌شده ایجاد کند. محل ذخیره فایل را در آیفون یا آیپد انتخاب کن.
  • اگر درایو آی‌کلاد فعال است، می‌توانی به‌جای آیفون یا آیپد، آن را به‌عنوان محل ذخیره فایل انتخاب کنی.
  • مهم نیست عکس را کجا ذخیره می‌کنی، در صورت تمایل می‌توانی با زدن روی آیکون پوشه (که یک علامت مثبت دارد) در گوشه‌ی سمت راست و بالا یک پوشه جدید ایجاد کنی.
 9. 9
  روی Save (ذخیره) بزن. این گزینه در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه قرار دارد. با انجام این کار، فایل PDF در محلی که انتخاب کرده‌ای، ذخیره می‌شود.
روش 4
روش 4 از 4:

در اندروید

 1. 1
  برنامه تبدیل عکس به PDF‌ را از فروشگاه برنامه‌ها دانلود کن.
  • عبارت image to pdf converter را در نوار جست‌وجو تایپ کن و Enter (ورود) را فشار بده.
  • به پایین صفحه برو و برنامه Image to PDF Converter (مبدل عکس به PDF) را که یک آیکون مشکی با یک برگه کاغذ سبز، کلمه "PDF" و یک پیکان دارد، انتخاب کن. توسعه‌دهنده این برنامه، شرکت Infosoft است.
  • روی INSTALL (نصب) بزن.
 2. 2
  برنامه مبدل عکس به PDF را باز کن. وقتی دانلود برنامه تمام شد، روی OPEN (بازکردن) در فروشگاه برنامه‌ها بزن یا آیکون "Image2PDF"، همان آیکون مشکل و سبز که قبلاً دیده‌ای، در لیست برنامه‌های اندروید بزن.
 3. 3
  روی دکمه بعلاوه بزن. این دکمه در گوشه‌ی سمت راست و پایین قرار دارد.
 4. 4
  روی Gallery بزن. با زدن روی این گزینه، برنامه گالری عکس هایت را باز می‌کند.
  • اگر اولین بار است که از برنامه استفاده می‌کنی، از تو خواسته می‌شود ابتدا اجازه دسترسی به فایل های گوشی را به برنامه بدهی.
 5. 5
  روی عکسی که می‌خواهی آن را تبدیل کنی، بزن. می‌توانی یک یا چند عکس را به فایل PDF‌ موردنظرت اضافه کنی. باید بتوانی یک کادر انتخاب را که در وسط هر عکس ظاهر می‌شود، ببینی.
 6. 6
  روی Done (انجام شد) بزن. این گزینه در گوشه‌ی سمت راست و بالا قرار دارد. با انجام این کار، یک سند PDF حاوی عکس(هایی) که انتخاب کرده‌ای، آماده می‌شود.
 7. 7
  روی آیکون PDF بزن. آيکون برنامه به‌شکل یک کاغذ سفید یا یک طراحی قرمز (لوگوی Adobbe) در داخل آن است و در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه قرار دارد.
 8. 8
  جزئیات فایل PDF را وارد کن. اسم فایل PDF را در کادر بالایی تایپ کن. سپس، می‌توانی چند تغییر اختیاری مثل قفل‌کردن فایل با رمزعبور یا فشرده‌سازی آن به اندازه کوچک‌تر انجام بدهی.
 9. 9
  برای ذخیره‌کردن فایل، روی OK (تایید) بزن. این گزینه در گوشه‌ی سمت راست و پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار، فایل PDF در پوشه‌ای به‌ اسم DLMImageToPdf در محل ذخیره‌سازی پیش‌فرض گوشی تو ذخیره می‌شود. به‌محض ایجادشدن فایل، به‌سرعت به این محل هدایت خواهی شد.

نکات

 • تبدیل فایل‌های به PDF‌ یک روش مفید برای نگهداری عکس های مرتبط به هم است (برای مثال، صفحات پشت‌‌و‌روی گواهینامه رانندگی، صفحات گذرنامه یا کارت ملی).

هشدارها

 • فایل های PDF‌ معمولاً فضای کمتری نسبت به قالب‌های مشابه خود اشغال می‌کنند، بنابراین باید انتظار این را که کیفیت عکس ها کمی افت کند داشته باشی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
مین‌روب بازی کنیممین‌روب بازی کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند.
از این صفحه ۹۷۲بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟