این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه عکس‌های آیفونت را به یک کامپیوتر مک یا ویندوز انتقال بدهی. این کار را می‌توانی با استفاده از برنامه‌ی داخلی عکس‌های کامپیوتر انجام بدهی و یا اینکه عکس‌ها را با iCloud Photos (عکس های iCloud) از آیفون در iCloud بارگذاری و سپس از آنجا در کامپیوترت دانلود کنی.

روش 1
روش 1 از 3:

با استفاده از برنامه‌ی عکس‌ها در ویندوز

 1. 1
  آیفون را به کامپیوتر ویندوزی خود وصل کن. یک طرف کابل شارژر آیفون را به پورت شارژ آیفون و طرف USB آن را به پورت USB کامپیوترت متصل کن.
  • اگر اولین بار است که آیفونت را به کامپیوترت وصل می‌کنی، باید در آیفون روی Trust (اعتماد) بزنی و رمز‌ عبور یا شناسه‌ی لمسی خودت را وارد کنی.
 2. 2
  برنامه‌ی iTunes را باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک نت موسیقی رنگارنگ با پس‌زمینه‌ی سفید است. برای اینکه کامپیوتر ویندوز بتواند آیفون را تشخیص بدهد باید برنامه‌ی iTunes را باز کنی و اجازه بدهی تا موبایلت به آن متصل شود.
  • اگر برنامه‌ی iTunes در کامپیوترت نصب نشده است، قبل از ادامه‌ی کارآن را نصب کن.
  • اگر برنامه‌ی iTunes نیاز به به‌روزرسانی داشت، روی Download iTunes بزن. بعد از اتمام دانلود باید کامیپوتر را دوباره ری‌استارت کنی.
 3. 3
  منتظر بمان تا آیکون "Device" (دستگاه) ظاهر شود. این آیکون که به‌شکل یک موبایل آیفون است در سمت چپ و بالای صفحه‌ی کتابخانه‌ی iTunes ظاهر خواهد شد. بعد از نمایش این آیکون می‌توانی ادامه‌ی مراحل را انجام بدهی.
  • ممکن است چند ثانیه طول بکشد تا آیفونت به برنامه‌ی iTunes وصل شود.
  • اگر زبانه‌ی Library (کتابخانه) که در تقریباً بالای صفحه قرار دارد، پررنگ و هایلایت شده نیست روی آن کلیک کن تا به‌‌حالت Library (کتابخانه) تغییر پیدا کند.
 4. 4
  قفل آیفونت را باز کن. وقتی آیکون "Device" (دستگاه) ظاهر شد، رمز عبور (یا شناسه‌ی لمسی یا شناسه‌ی چهره) خودت را وارد کن و دکمه‌ی Home (خانه) را فشار بده تا آیفون از حالت قفل شده خارج شود.
  • در‌صورت نیاز، قبل از ادامه‌ی کار در پاسخ به پیغام "?Trust this computer" (آیا به این کامپیوتر اطمینان می‌کنی؟)، روی Trust (اعتماد) بزن.
 5. 5
 6. 6
  روی Photos (عکس‌ها) کلیک کن. آیکون این برنامه که به‌شکل یک کوه است داخل منوی Start (شروع) قرار دارد.
  • اگر نتوانستی برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) را داخل منو پیدا کنی، عبارت photos را تایپ کن و روی Photos (عکس‌ها) در قسمت بالای پنجره‌ی Start (شروع) کلیک کن.
 7. 7
  روی Import (وارد کردن) کلیک کن. این زبانه در گوشه‌ی سمت راست و بالای پنجره‌ی Photos (عکس‌ها) قرار دارد. با انجام این کار یک منوی کشویی نمایش داده خواهد شد.
 8. 8
  روی From a USB device (از یک دستگاه USB) کلیک کن. این گزینه داخل منوی کشویی قرار دارد. با کلیک روی این گزینه، کامپیوتر برای وارد کردن عکس‌ها و ویدئو‌ها شروع به جستجو در آیفون می‌کند.
  • اگر بیش از یک دستگاه USB به کامپیوترت متصل است، قبل از ادامه‌ی کار روی اسم آیفونت کلیک کن.
  • اگر برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) اعلام کرد که نمی‌تواند هیچ دستگاه USB را پیدا کند، برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) را یک بار ببند و باز کن و دوباره تلاش کن. شاید لازم باشد چند بار این کار را انجام بدهی تا اسم آیفونت نمایش داده شود.
 9. 9
  عکس‌هایی که می‌خواهی به کامپیوتر منتقل کنی را انتخاب کن. تمام عکس‌های داخل آیفونت به‌صورت پیش‌فرض انتخاب شده هستند اما می‌توانی با کلیک روی علامت تیک گوشه‌ی سمت راست و بالای عکس‌هایی که نمی‌خواهی منتقل کنی، آن‌ها را از حالت انتخاب شده خارج کنی.
  • می‌توانی با کلیک روی لینک Unselect all (خارج کردن همه از حالت انتخاب شده) در بالای پنجره‌ی "Select items to import" (انتخاب آیتم‌ها برای وارد کردن)، همه عکس‌ها و ویدئو‌ها را از حالت انتخاب شده خارج کرده و سپس روی هر یک از عکس‌هایی که می‌خواهی منتقل کنی کلیک کنی.
  • اگر می‌خواهی عکس‌هایی که انتخاب کرده‌ای بعد از انتقال به کامپیوتر از آیفونت حذف شوند، روی لینک Import settings (تنظیمات انتقال) در پایین پنجره کلیک کن، گزینه‌ی "Delete items from my device after I import them" ( آیتم‌ها را بعد از وارد کردن کردن به کامپیوتر حذف کن) را انتخاب و سپس روی Done (اتمام) کلیک کن.
 10. 10
  روی Import selected (وارد کردن انتخاب شده‌ها) کلیک کن. این دکمه در پایین پنجره قرار دارد. انجام این کار باعث شروع انتقال عکس‌ها به کامپیوتر می‌شود. پس از پایان یافتن انتقال عکس‌ها، پیغامی در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه‌نمایش کامپیوتر نمایش داده خواهد شد که با مشاهده‌ی آن می‌توانی آیفونت را از کامپیوتر جدا کنی.
روش 2
روش 2 از 3:

با استفاده از برنامه‌ی عکس‌ها در مک

 1. 1
  آیفون را به مک خود وصل کن. یک طرف کابل شارژر آیفونت را به پورت شارژ آیفون و طرف USB آن را به پورت USB کامپیوترت متصل کن.
 2. 2
  قفل آیفونت را باز کن. وقتی آیکون "Device" (دستگاه) ظاهر شد، رمز عبور (یا شناسه‌ی لمسی یا شناسه‌ی چهره) خودت را وارد کن و دکمه‌ی Home (خانه) را فشار بده تا آیفون از حالت قفل شده خارج شود.
  • در‌صورت نیاز، قبل از ادامه‌ی کار در پاسخ به پیغام "?Trust this computer" (آیا به این کامپیوتر اطمینان می‌کنی؟)، روی Trust (اعتماد) بزن.
 3. 3
  برنامه‌ی عکس‌ها را باز کن. در نوار داک مک روی آیکون برنامه‌ی Pհotos (عکس‌ها) که به‌شکل یک فرفره‌ی رنگارنگ است کلیک کن.
  • ممکن است برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) بعد از متصل شدن آیفون به مک به‌صورت خودکار باز شود.
  • آیکون آیفونت باید در گوشه‌ی سمت چپ و بالای پنجره‌ی این برنامه نمایش داده شود.
 4. 4
  آیفونت را انتخاب کن. در سمت چپ این پنجره روی اسم آیفونت کلیک کن تا آن را به‌عنوان محلی که عکس‌ها باید از آنجا منتقل شوند انتخاب کنی.
 5. 5
  عکس‌هایی که می‌خواهی منتقل کنی را انتخاب کن. برای انجام این کار در پنجره‌ی نمایش داده شده روی عکس‌های مورد‌نظرت کلیک کن.
  • اگر می‌خواهی همه‌ی عکس‌هایی که در کامپیوترت نیستند را به کامپیوتر منتقل کنی، این مرحله را درنظر نگیر.
 6. 6
  روی Import Selected (وارد کردن انتخاب شده‌ها) کلیک کن. این گزینه در گوشه‌ی سمت راست و بالای پنجره قرار دارد. تعداد عکس‌هایی که برای انتقال انتخاب کرده‌ای روی این دکمه نمایش داده می‌شود (به عنوان مثال، Import 5 Selected ( انتقال 5 عکس انتخاب شده)).
  • اگر می‌خواهی تمام عکس‌های آیفونت که در مک تو نیستند را منتقل کنی، روی Import All New Items (وارد کردن تمام آیتم‌های جدید) کلیک کن.
 7. 7
  روی Imports (وارد کردن) کلیک کن. این گزینه در سمت چپ پنجره قرار دارد. عکس‌هایی که تازه منتقل کرده‌ای در این صفحه لیست خواهند شد.
روش 3
روش 3 از 3:

با استفاده از کتابخانه‌ی عکس iCloud

 1. 1
  از داشتن فضای کافی برای ذخیره اطمینان پیدا کن. با این روش می‌توانی همه‌ی عکس‌هایت را در iCloud بارگذاری کرده و با دسترسی به اینترنت آن‌ها را در هر کامپیوتری که می‌خواهی دانلود کنی؛ اما در‌نظر داشته باش که فضای ذخیره‌سازی iCloud باید از حجم عکس‌هایی که می‌خواهی ذخیره کنی بیشتر باشد. استفاده از سرویس iCloud با 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان شروع می‌شود ولی ممکن است لازم باشد که قبل از ذخیره‌سازی عکس‌ها فضای ذخیره‌سازیت را ارتقا بدهی.
 2. 2
 3. 3
  روی Apple ID (شناسه‌ی اپل) خودت بزن. این شناسه در قسمت بالای منوی تنظیمات قرار دارد و شامل اسم و عکس تو، در‌صورتی‌که عکست را هم اضافه کرده باشی، است.
  • اگر وارد حساب کاربری خودت نشده‌ای، روی Sign in to iPhone (وارد آیفون خودت شو) بزن، شناسه‌ی کاربری اپل و کلمه‌ی عبورت را وارد کن و روی Sign In ( وارد شدن) بزن.
 4. 4
  روی iCloud بزن. این گزینه تقریباً در وسط صفحه و در بخش دوم منوی تنظیمات قرار دارد.
 5. 5
  روی Photos (عکس‌ها) بزن. این گزینه تقریباً در بالای صفحه و در بخش "APPS USING ICLOUD" (برنامه‌هایی که از سرویس ICLOUD استفاده می‌کنند) قرار دارد.
 6. 6
  روی کلید سفید رنگ "iCloud Photo Library" (کتابخانه‌ی عکس iCloud) بزن . با انجام این کار این کلید به رنگ سبز تغییر خواهد کرد . در این مرحله، تا زمانی که به وای-فای متصل باشی، عکس‌ها و ویدئو‌های Camera Roll (دوربین) در حساب کاربری iCloud بارگذاری خواهد شد.
  • اگر عکس‌هایت زیاد باشند، روند بارگذاری طولانی خواهد بود، پس صبر و حوصله داشته باش.
  • اگر می‌خواهی فضای ذخیره سازی آیفونت کمتر اشغال شود، می‌توانی روی Optimize iPhone Storage (بهینه‌سازی فضای ذخیره‌سازی آیفون) بزنی تا نسخه‌های کوچکتری از عکس‌ها در گوشی ذخیره شود.
 7. 7
 8. 8
  iCloud را در کامپیوتر باز کن. در مرورگر وب کامپیوتر به آدرس https://www.icloud.com/ برو.
 9. 9
  وارد حساب کاربری iCloud شو. آدرس ایمیل Apple ID (شناسه‌ی کاربری اپل) و کلمه‌ی عبور خودت را وارد کن و روی کلیک کن.
  • اگر قبلاً وارد حساب‌کاربری iCloud شده‌ای، این مرحله را در نظر نگیر.
 10. 10
 11. 11
  روی زبانه‌ی Photos (عکس‌ها) بزن. این گزینه در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه قرار دارد.
 12. 12
  عکس‌هایی که می‌خواهی دانلود کنی را انتخاب کن. در‎‌حالی‌که کلید Ctrl (در ویندوز) یا Command (در مک) را فشار داده‌ای روی هر‌یک از عکس‌هایی که می‌خواهی دانلود کنی کلیک کن.
 13. 13
  روی دکمه‌ی "دانلود" کلیک کن. این دکمه به‌شکل یک ابر با یک فلش رو به پایین داخل آن است و در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه قرار دارد. با انجام این کار عکس‌ها در کامپیوترت دانلود خواهند شد ؛ قبل از دانلود عکس‌ها از تو خواسته می‌شود تا محل ذخیره را انتخاب کنی.

هشدارها

 • در‌صورت استفاده از ویندوز اگر آیفونت را به iTunes متصل نکرده باشی نمی‌توانی عکس‌ها را به کامپیوترت منتقل کنی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در HTML یک فاصله ایجاد کنیم
اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیمچگونه اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیم
پروفایل اسنپ‌چت را ببینیمپروفایل اسنپ‌چت را ببینیم
در Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیمدر Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
از اینستاگرام خارج شویماز اینستاگرام خارج شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱٬۴۵۱بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱٬۴۵۱بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟