آیا هر بار که می‌خواهی از نماد ° استفاده کنی آن را جستجو می‌کنی و بعد داخل سند مورد‌نظرت کپی و الصاق می‌کنی؟ استفاده از این روش سخت و زمان‌بر است. خوشبختانه می‌توانی با استفاده از روش‌های میان‌بر آسان، علامت ° را بدون نیاز به کپی و الصاق‌ در سیستم‌های ویندوز، مک، آیفون یا اندروید تایپ کنی.

روش 1
روش 1 از 4:

در ویندوز

 1. 1
  منوی Start (شروع) را باز کن. روی لوگوی ویندوز که در گوشه‌ی سمت چپ و پایین صفحه‌ قرار دارد کلیک کن.
 2. 2
  عبارت character map (نقشه‌‌ی کاراکتر‌) را تایپ کن. با انجام این کار کامپیوتر شروع به جستجوی برنامه‌ی Character Map (نقشه‌‌ی کاراکتر‌) می‌کند.
 3. 3
  روی Character Map (نقشه‌ی کاراکتر) کلیک کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک مثلث است و در بالای پنجره‌ی Start (شروع) قرار دارد. با انجام این کار برنامه‌ی Character Map (نقشه‌ی کاراکتر) باز می‌شود.
 4. 4
  روی کادر "Advanced view" (نمایش پیشرفته) کلیک کن. این کادر را می‌توانی در پایین پنجره‌ی Character Map (نقشه‌ی کاراکتر) پیدا کنی.
  • اگر کادر "Advanced view" (نمایش پیشرفته) از قبل انتخاب شده است، این مرحله را درنظر نگیر.
 5. 5
  دنبال علامت درجه بگرد. در کادر متنی "Search for" (جستجو برای) که در پایین پنجره قرار دارد، عبارت degree sign (علامت درجه) را تایپ کن و روی Search (جستجو) کلیک کن. با انجام این کار علامت‌های روی صفحه‌ی Character Map (نقشه‌ی کاراکتر) پاک می شوند و فقط علامت درجه باقی می‌ماند.
  • وقتی‌ برنامه‌ی Character Map (نقشه‌ی کاراکتر) را برای اولین بار باز می‌کنی،‌ می‌توانی علامت درجه را در ردیف ششم آن پیدا کنی.
 6. 6
  روی علامت درجه دو بار کلیک کن. این علامت در گوشه‌ی سمت چپ و بالای پنجره‌ی Character Map (نقشه‌ی کاراکتر)‌ قرار دارد.
 7. 7
  روی Copy کلیک کن. این گزینه در سمت راست کادر متنی "Characters to copy" (کاراکتر‌هایی برای کپی)‌ قرار دارد.
 8. 8
  به‌ محلی که می‌خواهی علامت درجه را در آنجا وارد کنی، برو. این محل ممکن است یک سند، متنی در یک شبکه‌ی اجتماعی یا یک ایمیل باشد.
 9. 9
  علامت درجه را الصاق کن. روی قسمتی از متن که می‌خواهی علامت درجه را وارد کنی، کلیک کن و کلید‌های Ctrl+V را فشار بده تا علامت کپی‌شده در محل موردنظر الصاق شود.
 10. 10
  از کلید‌های میان‌بر استفاده کن. اگر در سمت راست صفحه‌کلید کامپیوتر، صفحه‌کلید عددی وجود دارد،‌ می‌توانی از کلید‌های میان‌بر برای درج علامت درجه استفاده کنی:
  • کلید Alt را در سمت راست صفحه‌کلید فشار بده و نگه دار.
  • اعداد 0176 یا 248 را تایپ کن.
  • کلید Alt را رها کن.
  • اگر این روش عمل نکرد، کلید Num ("Number Lock" - قفل صفحه‌کلید عددی) را فشار بده تا صفحه‌کلید عددی فعال شود و دوباره سعی کن.
روش 2
روش 2 از 4:

در مک

 1. 1
  به‌ محلی که می‌خواهی علامت درجه را وارد کنی برو. برنامه، سند یا وب‌سایتی را که می‌خواهی علامت درجه آنجا نوشته شود، باز کن و روی کادر متنی یا محلی که می‌خواهی آن را درج کنی، کلیک کن.
 2. 2
  از کلید ‌‌میان‌بر استفاده کن. هر‌وقت خواستی می‌توانی با فشاردادن کلید‌های Alt+0 یا کلیدهای 8 + Shift و Option،‌علامت درجه را تایپ کنی.
 3. 3
  اگر کلید‌های میان‌بر کار نکردند، روی Edit (ویرایش) کلیک کن. این گزینه در نوار منوی بالای صفحه‌نمایش قرار دارد. با انجام این کار یک منوی کشویی باز می‌شود.
 4. 4
  روی Emoji & Symbols (ایموجی و علامت‌ها) کلیک کن. این گزینه در پایین منوی کشویی Edit (ویرایش) قرار دارد. با انجام این کار پنجره‌ی Character Viewer (نمایشگر کاراکتر) باز می‌شود.
 5. 5
  روی زبانه‌ی Punctuation (نشانه‌گذاری) کلیک کن. این زبانه در سمت چپ پنجره‌ی Character Viewer (نمایشگر کاراکتر‌ها) قرار دارد.
  • شاید لازم باشد ابتدا روی آیکون "Expand" (باز‌کردن) که شبیه به یک جعبه است و در گوشه‌ی سمت راست و بالای پنجره قرار دارد کلیک کنی.
 6. 6
  علامت درجه را پیدا کن. این علامت در ردیف سوم علامت‌ها و درست سمت راست علامت ^ قرار دارد.
  • اگر علامت درجه‌ی انتخاب‌شده کوچک است، می‌توانی علامت بزرگ‌تر را که در همین ردیف و سمت راست آن قرار دارد انتخاب کنی.
 7. 7
  روی علامت درجه دو بار کلیک کن. با انجام این کار علامت درجه در محلی که نشانگر قرار دارد درج خواهد شد.
روش 3
روش 3 از 4:

در آیفون یا آی‌پد

 1. 1
  یکی از برنامه‌هایی را که از صفحه‌کلید استفاده می‌کنند باز کن. می‌توانی علامت درجه را با استفاده از صفحه‌کلید آیفون یا آی‌پد اضافه کنی ولی ابتدا باید نمایه صحیح را باز کنی.
 2. 2
  نشانگر را در جایی‌ که می‌خواهی علامت درجه را تایپ‌ کنی قرار بده. روی یک کادر متنی (مثل کادر متنی برنامه‌ی آی‌مسیج) که می‌خواهی علامت درجه را وارد کنی، بزن. با انجام این کار صفحه‌کلید نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  روی دکمه‌ی 123 بزن. این دکمه در گوشه‌ی سمت چپ و پایین صفحه‌کلید قرار دارد؛ با انجام این کار صفحه‌کلید تغییر کرده و اعداد و تعدادی علامت را نمایش می‌دهد.
 4. 4
  دکمه‌ی "0" را فشار بده و نگه‌دار. دکمه‌ی0 در قسمت بالای صفحه‌کلید قرار دارد. بعد از چند ثانیه، یک منو در بالای دکمه‌ی 0 نمایش داده می‌شود.
  • اگر از آیفون 6S یا مدل جدید‌تر استفاده می‌کنی، باید کلید 0 را به‌آرامی فشار بدهی زیرا در غیر این صورت به‌جای نمایش منوی موردنظر، ویژگی 3D Touch (لمس سه‌بعدی) فعال می‌شود.
 5. 5
  علامت درجه را انتخاب کن. انگشتت را به‌سمت علامت درجه بکش و مطمئن شو علامت موردنظرت انتخاب شده است؛ سپس انگشتت را رها کن. با انجام این کار علامت درجه در متنی که می‌نویسی درج می‌شود.
روش 4
روش 4 از 4:

در اندروید

 1. 1
  یکی از برنامه‌هایی را که از صفحه‌کلید استفاده می‌کنند باز کن. علامت درجه در قسمت Symbols (علامت‌های) صفحه‌کلید اندروید قرار دارد.
 2. 2
  نشانگر را در جایی‌ که می‌خواهی علامت درجه را وارد کنی، قرار بده. روی یک کادر متنی (مثل کادر متنی برنامه‌ی آی‌مسیج) که می‌خواهی علامت درجه را وارد کنی، بزن. با انجام این کار صفحه‌کلید نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  روی کلید ?123 یا ?1☺ بزن. این کلید در گوشه‌ی سمت چپ و پایین صفحه‌کلید قرار دارد. با انجام این کار نمای صفحه‌کلید تغییر می‌کند و اعداد و علامت‌ها را نمایش می‌دهد.
 4. 4
  روی دکمه‌ی علامت‌های ثانویه بزن. صفحه‌کلید بیشتر اندروید‌ها دارای دو صفحه‌ی علامت است. بنابراین برای انتخاب علامت‌های ریاضی باید به صفحه‌ی دوم بروی.
  • در بعضی از اندروید‌ها برای رفتن به صفحه‌ی دوم باید روی کلید > بزنی.
 5. 5
  روی دکمه‌ی علامت درجه بزن. با انجام این کار علامت درجه در کادر متنی مورد‌نظرت درج می‌شود.
 6. 6
  علامت درجه را کپی کن. اگر نمی‌توانی علامت درجه را در صفحه‌کلید اندروید پیدا کنی، مراحل زیر را دنبال کن:
  • روی آیکون ° بزن و انگشتت را نگه دار.
  • وقتی‌ از تو خواسته شد، روی Copy بزن.
  • روی یک کادر متنی بزن.
  • وقتی‌از تو خواسته شد روی Paste (الصاق) بزن.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۵٬۵۰۲بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۵٬۵۰۲بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟