فایل‌های PDF گزینه‌های بسیار مناسبی برای حفظ قالب اصلی اسناد هستند اما ویرایش این فایل‌ها می‌تواند کمی اذیت کننده باشد. از‌آنجایی‌که نسخه‌ی رایگان برنامه‌ی Adobe Reader هیچ ابزاری برای ویرایش ندارد، ممکن است حتی کار ساده‌ای مثل حذف یک صفحه از فایل PDF هم امکان‌پذیر نباشد. خوشبختانه راهکار‌های زیادی وجود دارد که می‌توانی با استفاده از آن‌ها صفحات اضافه را از یک فایل PDF حذف کنی.

روش 1 از 4:
با استفاده از CutePDF (در ویندوز)

 1. 1
  برنامه‌ی CutePDF را دانلود کن. این برنامه‌ی رایگان یک پرینتر مجازی را به کامپیوترت اضافه می‌کند که می‌توانی به‌وسیله‌ی آن هر سندی که می‌خواهی را به PDF تبدیل کنی. به‌این‌ترتیب که از فایل PDF فعلی یک فایل PDF جدید بدون صفحات اضافه تهیه می‌کنی.
  • به صفحه‌ی cutepdf.com/products/cutepdf/writer.asp برو و روی هردو گزینه‌ی "Free Download" (دانلود رایگان) و "Free Converter" (مبدل رایگان) کلیک کن.
  • اگر می‌خواهی فقط یک یا دو صفحه از یک فایل را حذف کنی می‌توانی برای تسریع کار از روش‌های آنلاین موجود استفاده کنی.
 2. 2
  برای نصب برنامه‌ی CuteWriter فایل .CuteWriter.exe را اجرا کن. در حین نصب، روی Cancel (لغو) که اولین پیشنهاد است کلیلک کرده و روی لینک "Skip this and all remaining offers" (این پیشنهاد و پیشنهاد‌‌های دیگر در‌نظر نگیر) کلیک کن.
 3. 3
  برای نصب نرم‌افزار مورد‌نیاز CuteWriter، فایل .converter.exe را اجرا کن. روی دکمه‌ی Setup (نصب) کلیک کن تا برنامه به‌صورت خودکار نصب شود.
 4. 4
  فایل PDF که می‌خواهی صفحاتش حذف شوند را باز کن. می‌توانی این فایل را داخل مرورگر وب یا هر یک از برنامه‌های خواندن فایل‌های PDF کامپیوترت باز کنی.
 5. 5
  روی "File" ← "Print" کلیک کن. با انجام این کار سند واقعاً پرینت نمیشود بلکه یک فایل PDF جدید از آن تهیه می‌شود.
 6. 6
  "CutePDF Writer" را به‌عنوان پرینتر انتخاب کن.
 7. 7
  "Pages" (صفحه‌ها) یا "Range" (محدوده) را انتخاب کن و شماره‌ی صفحه‌هایی که می‌خواهی نگه داری را وارد کن. برای مثال اگر یک سند 7 صفحه‌ای داری و می‌خواهی صفحه‌ی 6 را حذف کنی، باید شماره‌ی صفحات را به‌صورت "1-5, 7" وارد کنی.
 8. 8
  روی Print کلیک کن و وقتی از تو خواسته شد فایل را ذخیره کن. فایل جدید به‌صورت پیش‌فرض در پوشه‌ی Documents (اسناد) ذخیره می‌شود. [۱]

روش 2 از 4:
با استفاده از Preview (در مک)

 1. 1
  روی فایل PDF دو بار کلیک کن تا در برنامه‌ی Preview (پیش‌نمایش) باز شود. اگر فایل در برنامه‌های دیگری مثل Adobe Reader باز شد، کلیک راست کرده و گزینه‌ی "Open With" (باز کردن با) و بعد "Preview" (پیش‌نمایش) را انتخاب کن.
 2. 2
  روی منوی "View" (مشاهده کردن) کلیک کن و "Thumbnails" (عکس‌های کوچک) را انتخاب کن. با انجام این کار تمام صفحات فایل PDF به‌صورت عکس‌های کوچک نمایش داده می‌شوند.
 3. 3
  تمام صفحه‌هایی که می‌خواهی حذف شوند را انتخاب کن. می‌توانی کلید Command را نگه داشته و صفحه‌های متعددی را انتخاب کنی یا با ماوس کلیک کرده و روی قسمت‌های مورد‌نظر بکشی.
 4. 4
  روی منوی "Edit" (ویرایش) کلیک کن و گزینه‎ی "Delete" (حذف کردن) را انتخاب کن. با انجام این کار صفحه‌هایی که انتخاب کرده بودی حذف می‌شوند.

روش 3 از 4:
با استفاده از smallpdf (آنلاین)

 1. 1
  SmallPDF را در مرورگر وب کامپیوترت باز کن.
 2. 2
  فایل PDF که می‌خواهی صفحاتش حذف شوند را بکش و داخل پنجره‌ی مرورگر بینداز. همچنین می‌توانی برای انجام این کار روی دکمه‌ی "Choose file" (انتخاب فایل) کلیک کنی.
 3. 3
  تمام‌ صفحه‌هایی که می‌خواهی نگه داری را انتخاب کن. می‌توانی برای انتخاب هم‌زمان چندین صفحه، کلید Shift را فشار داده و نگه داری. همچنین می‌توانی محدوده صفحات مورد‌نظر را داخل کادر پایین صفحه بنویسی.
 4. 4
  بعد از انتخاب صفحه‌های مورد‌نظر روی "Split PDF" (تقسیم‌بندی PDF) کلیک کن. با انجام این کار یک صفحه‌ی جدید باز می‌شود.
 5. 5
  روی "Download File Now" (حالا فایل را دانلود کن) کلیک کن. با انجام این کار فایل PDF جدید در کامپیوترت ذخیره می‌شود. همچنین می‌توانی فایل را مستقیماً در دراپ‌باکس یا حساب گوگل درایو ذخیره کنی.

روش 4 از 4:
با استفاده از Adobe Acrobat

 1. 1
  فایل PDF را در Adobe Acrobat باز کن. حذف صفحات در نسخه‌ی رایگان برنامه‌ی Adobe Reader امکان‌پذیر نیست.
 2. 2
  در قسمت چپ، روی دکمه‌ی "Page Thumbnails" (عکس‌های کوچک صفحه) کلیک کن. اگر این دکمه در قسمت چپ نبود روی "View" سپس "Show/Hide" و بعد "Navigation Panes" کلیک کن.
 3. 3
  صفحه‌هایی که می‌خواهی حذف شوند را انتخاب کن. می‌توانی برای انتخاب هم‌زمان چندین صفحه با ماوس کلیک کرده و روی صفحات مورد‌نظر بکشی و یا کلید Ctrl را نگه داشته و روی هر‌یک‌از صفحه‌ها کلیک کنی.
 4. 4
  روی دکمه‌ی "Delete" (حذف کردن) کلیک کن تا صفحه‌هایی که انتخاب کرده‌ای حذف شوند. دکمه‌ی "Delete" (حذف کردن) در قسمت بالای صفحه‌ی Thumbnails pane (صفحه‌ی عکس‌های کوچک) قرار دارد.

نکات

 • اگر می‌خواهی با استفاده از صفحات مشخص یک فایل PDF موجود یک فایل PDF جدید بسازی، می‌توانی صفحه‌های مورد‌نظرت را با کلیک روی "‌Edit‌" سپس "Copy" و بعد "File" سپس "New from Clipboard" انتخاب کنی.
 • با استفاده از SmallPDF می‌توانی فایل PDF را حداکثر به 100 صفحه تقسیم کنی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
گوگل کروم را دانلود و نصب کنیمگوگل کروم را دانلود و نصب کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
AdBlock را غیرفعال کنیمAdBlock را غیرفعال کنیم
مین‌روب بازی کنیممین‌روب بازی کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
پروفایل اسنپ‌چت را ببینیمپروفایل اسنپ‌چت را ببینیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
افراد را به لیست دوستان‌مان در اسنپ‌چت اضافه کنیمافراد را به لیست دوستان‌مان در اسنپ‌چت اضافه کنیم
بفهمیم چه کسی در اسنپ‌چت آنلاین استبفهمیم چه کسی در اسنپ‌چت آنلاین است

در مورد ویکی‌هاو

ویکی‌هاو مانند ویکی‌پدیا یک “ویکی” است. بنابراین بسیاری از مقالات ما با مشارکت افراد متعددی نوشته شده‌اند. برای خلق این مقاله، 17 نفر، بعضاً ناشناس، کار کردند تا ویرایشش کنند و به مرور زمان بهبودش دهند.
از این صفحه ۳۴۷بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟