بعضی از اوقات این ضرب المثل که زیبایی باید در چشم بیننده باشد درست نیست قبول دارین؟ با مد همراه بودن ممکن است یک مسئله فقط مربوط افراد خاص و یک چیز خیلی تغییرپذیرمحسوب بشه. ولی قدم برداشتن در راه درست مد برای داشتن اعتماد به نفس ویه کمد لباس های مد کار سختی نیست.

روش 1
روش 1 از 2:

مقدمات اولیه

 1. 1
  کمد‌ خودتون رو مرتب کنین. تمام لباس هاتون رو بیرون بیارین و تصمیم بگیرین کدومش رو میخواین و کدومش رو نه . لباس هایی رو که اندازتون نیست یا یک ساله نپوشیدین و یا اینکه دیگه استایلتون نیست رو می تونین بفروشین یا اهدا کنین.
  • اگر برای یک ساله که یک لباس رو نپوشیدین، دلتون براش تنگ نمیشه. اگر به این فکر کنین که « یک روز ممکن این به کارم بیاد» باعث میشه که فکر کنین هیچ چیزی برای پوشیدن ندارین. این طرز فکر رو از سرتون بیرون کنین یک نفر دیگه ممکنه عاشق اون چیزی باشه که شما نمی خواین .
  • اگر یک عالم لباس هایی دارین که دیگه اندازتون نیست، به امید اینکه یک روز دوباره می پوشینشون همشون رو نگه ندارین. فقط چند‌تا رو که مورد علاقتونه نگه دارین و بقیه رو یه جوری رد کنین.
  نکته از طرف متخصص
  Veronica Tharmalingam

  Veronica Tharmalingam

  طراح مد حرفه‎ای
  ورونیکا تارمالینگام یک طراح مد حرفه‌ای است که کسب‌و‌کار مشاوره‌ی مد خود با نام SOS Fashion را در شهر لوس‌آنجلس در کالیفرنیا و پاریس اداره می‌کند. او در زمینه‌ی ساخت کمد‌های شیک و مدرن برای مردان و زنان، بیشتر از 10 سال تجربه دارد. ورونیکا همچنین یک مدل حرفه‌ای است و با برند‌های بین‌المللی مثل Harrods، LVMH و L'Oreal همکاری می‌کند.
  Veronica Tharmalingam
  Veronica Tharmalingam
  طراح مد حرفه‎ای

  Organization can help you create your stylish looks. Professional stylist, Veronica Tharmalingam, tells us: "If you have your jeans, pants, and leggings all in one place, then you have your casual t-shirts, and your dressy tops all stored in an organized way, it makes it so much easier to pull stuff out to put a look together. Otherwise, you end up staring with panic into your closet or dresser and saying “I have nothing to wear!”

 2. 2
  شکل بدنتون رو بشناسین و مناسب با اون لباس بپوشین. اگر بدنتون برای یه مدل لباس مناسب نباشه اون لباس بهتون نمیاد حتی اگر بهترین مد موجود رو بپوشین این به این معنی نیست که شما خیلی لاغرین یا چاق یا بلند یا کوتاه، شما فقط اندام مناسب برای اون برش رو ندارین.
  • اگر بدنتون به لباس نمی‌‌‌خوره ردش کنین بره، احتمال زیاد اون لباس رو نمی پوشین.
  • وقتی برای لباس خریدن میرین شکل بدنتون رو در ذهن داشته باشین. برای بیشتر خانوم ها ایده آل اینه که کمرباریک و پاهای کشیده داشته باشن. وقتی به فروشگاه میرین از فروشنده بپرسین تا با نظر حرفه ای در مورد لباس بهتون کمک کنن این وظیفه اونهاست که به شما کمک کنن که زیبا به نظر برسین.
 3. 3
  خوب تو آیینه نگاه کنین و سعی کنین تا جایی که ممکنه بدون پیش قضاوتی به اعضای بدنتون که دوستشون دارین یا ازشون بدتون میاد توجه کنین. چه چیزی حالتون رو بهم میزنه ؟ روی کدوم قسمت بدنتون میخواین تاکید کنین و رنگ مورد علاقتون چیه؟
  • یه زمانی رو برای نگاه کردن به کاتالوگ ها و سایت های مربوط به لباس بزارین و مطمئن باشین که یک عالم لباس هست که به شما میاد و فقط زمان لازمه که پیداشون کنین.
  • نگاه کنین که دیگران چه لباس هایی می پوشن، لازم نیست که همه لباساتون مد باشه تا خوشتیپ باشین. شما میتونین ببینین که اون طرف چی می پوشه و با یه مقدار تغییر مد خودتون رو انتخاب کنین.
  • در نهایت لباس هایی که شما دوست دارین و حس خوبی باهاشون دارین با اعتماد بیشتری از طرف شما پوشیده میشه، این مسئله بیشتر به این مربوط میشه که شما چطور میخواین خودتون رو نشون بدین تا اینکه مد جامعه چی هست گر‌چه این دو موضوع در ارتباط مستقیم با هم هستن.
 4. 4
  محیطی که در اون زندگی میکنین، جاهایی که میرین و محل کارتون عامل های بسیار مهمی در مد لباسی هستن که می پوشین. اگر یه لباس با دامن گشاد و پف دار برای ادارتون بپوشین یا برعکس لباس اداری برای پارتیه دبیرستان بپوشین مطمئنا مد خوبی نیست. به این فکر کنین که چه لباسی برای کاری که میخواین بکنین مناسبه.
  • مد در مناطق مختلف متفاوته، چیزی که در مراکز مد میلان مشهور، ممکنه که اصلا در خیابون های شیکاگو معروف نباشه هر مد که میخوایین بپوشین به منشا اون لباس توجه کنین اما اون چیزی که دوست دارین و بهتون میاد خیلی مهمه بدون توجه به اینکه از کجا اومده.
روش 2
روش 2 از 2:

به عمل رسوندن

 1. 1
  شروع کنین به خرید کردن، بهترین گزینه لباس هایی هستن که کلاسشون رو در طی فصل ها از دست ندن و جنسشون خوب باشه، مد خیلی سریع تغییر میکنه! پس کمدتون رو با لباس هایی که ساله دیگه همین موقعه مناسب نیستن پرنکنین چون پشیمون میشین از خریدنشون. هر زنی چند تا لباس تو کمدش داره که پایه ثابت پوشیدنن شما هم باید برای خودتون اون لباسا رو پیدا کنین.
  • درمورد لباسایی که خوشتیپتون میکنه، تعداد زیادی از انواع لباس های مورد علاقتون رو پیدا کنین. یک لباس سفید کلاسیک دکمه دار، یک شلوار لی که قشنگ روی بدن میشینه، چکمه، دامن اندامی و سوئیت شرت چیزایی خوبی برای شروع هستن. شما میتونین با این لباس ها خیلی تیپ های مختلفی بزنین.
 2. 2
  بیشتر خرید کنین، حالا که اصول اولیه رو متوجه شدین وقتش رسیده که یکم تفریح داشته باشین! چند تا کفش خوب و لوازم تزئینی با حال بگیرین و موهاتون رو اصلاح کنین! کاپشن بنفش مشکی خیلی زایع است ولی یه کیف دستی با همون استایل خیلی خوبه.
  • قسمت سخت ماجرا جزییاته، لوازم تزئینی و حالت مو قسمتی که سوسول بودنت رو خیلی خوب نشون میده، بنابراین یه مدل موی سلبریتی از یه مجله انتخاب کن و به سالن آرایشگاه نشون بده، همین طور میتونی ناخوناتو تو سالن بدی درست کنن.
  • یه چیزی هست که میگه « لوازم تزئینی رو بپوش ولی قبل بیرون رفتن یکیشون رو در بیار» و این واقعا هم درست بنظر میاد، لوازم تزئینی خیلی خوبن ولی گردن بند، دستبند، گوشواره، حلقه، ساعت، عینک آفتابی و کلاه دیگه خیلی زیاده، چند تا لوازم تزئینی رو با هر تیپی بپوشین ولی زیاد روی نکنین.
 3. 3
  از یک نفر دیگه بخواین که برای خرید همراهتون بیاد. خیلی خوبه که همیشه نظر یک نفر به غیر خودتون رو داشته باشین مخصوصا اگر دوستتون باشه چون باعث میشه زمان هم سریع بگذره. یک نفر رو با خودتون بیارین که بتونه در موردتون نظر منتقدانه با دلیل بیاره چرا که تصویری که ما از خودمون می بینیم اون چیزی نیست که ما واقعا به نظر میرسیم.
  • نظر دیگران حرف آخر ندونید، استایل کسی که نظر میده استایل اونه نه شما. اما اگه خیلی در مورد یک چیزی خوب میگه و شما خودتون این چیزی که میگه رو نمی بینین یه چند لحظه نگاه کنین ببنین اگر میتونین اون چیزی که اون میگه رو ببینین، ممکنه ذهنتون به یک استایل جدید باز بشه.

نکات

 • اعتماد به نفس خیلی مهمه اگر اعتماد به نفس نداشته باشی هیچکس تحسینت نمیکنه باید به خودت باور داشته باشی تا دیگران باورت کنن.
 • خودت باش اگر چیزی رو دوست داری ولی یک کس دیگه ای دوستش نداره نگران نباش اونا حق ندارن بگن که تو چه چیزی رو باید دوست داشته باشی و چه چیزی رو نه. اما دوست صادقت رو بشناس چون که بین چیزی که اصلا بهت نمیاد و چیزی فقط تو استایل تفاوت داره فرقه.
 • مغازه هایی که لوازم تزئینی دست دوم یا با تخفیف دارن و یا فروشگاه های بزرگ رو امتحان کنین چرا که گاهی لوازم خیلی خوب با قیمت پایینی رو دارن.
 • مجله ها رو نگاه کن و ببین که استایل کسی ازش خوشت میاد چیه چرا که این افراد همیشه میخوان خوب به نظر برسن چون همیشه مورد توجه هستن!
 • یادتون باشه همیشه میتونین چیزای قدیمی رو نو کنین مخصوصا اگر تو خیاطی حرفه ای هستین می تونین ازش استفاده کنین هرگز از منحصربه فرد بودن نترس. مد درست کردن همیشه مد.
 • در زمستان رنگ های سیاه بپوش و در تابستون لباس های روشن و با مد بپوش.
 • اگر یک لباسی داری که طرح داره حداقل یه وسیله تزئینی که رنگ زمینه یکسانی داره بپوش.
 • لباس هایی که طرح های خیلی شلوغی دارن یا چیزی نیست که دوست داری رو نپوش حتی اگر یکی بهت میگه بپوشی.

هشدارها

 • هیچ وقت چیزی رو که فک میکنی زیبات نمیکنه نپوش. اگر احساس ناراحتی بکنی همه میتونن ببینش با مد بودن یعنی با اعتماد نفس بودن.
 • سعی نکنین آرایشتون رو با چیزی که میپوشین هماهنگ کنین ممکن فکر کنین نظر خوبیه اما نیست. برای مثال لباس صورتی با آرایش صورتی. به جای این میتونین آرایشی رو انتخاب کنین که رنگ چشماتون رو برجسته میکنه.
 • اگر بدنتون رو بیرون بندازین لباس ها قشنگ تر نمیشن. مشکلی نداره اگر یک قسمت های از بدنتون رو بیرون بندازین ولی لازم نیست که خیلی زیاده روی کنین تا جذاب به نظر برسین. بعضی چیزا بهتردر خیالتون بمونه.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

بند کفش را گره بزنیمبند کفش را گره بزنیم
قد خودمان را اندازه بگیریمقد خودمان را اندازه بگیریم
طلای اصل را از طلای تقلبی تشخیص بدهیمطلای اصل را از طلای تقلبی تشخیص بدهیم
شماره مدل کفش نایکی را پیدا کنیمشماره مدل کفش نایکی را پیدا کنیم
کفش ها را سریع خشک کنیمکفش ها را سریع خشک کنیم
رنگ ابرو را پاک کنیمرنگ ابرو را پاک کنیم
ساعت Baby G را تنظیم کنیمساعت Baby G را تنظیم کنیم
موم شکری درست کنیمموم شکری درست کنیم
چسب قطره‌ای را از روی پوست پاک کنیم
سایز کفش خود را پیدا کنیم
رشد موهای بدن را کاهش بدهیمرشد موهای بدن را کاهش بدهیم
گوشمان را سوراخ کنیمگوشمان را سوراخ کنیم
با وازلین مژه‌های‌مان را بلندتر کنیمبا وازلین مژه‌های‌مان را بلندتر کنیم
تشخیص بدهیم که کفش‌های Vans ما تقلبی هستندتشخیص بدهیم که کفش‌های Vans ما تقلبی هستند

در مورد ویکی‌هاو

Candace Hanna
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
Candace Hanna
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. این مقاله ۱٬۱۴۷بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱٬۱۴۷بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟