تولید‌کننده‌های کفش در نایکی کفش‌های ورزشی فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کنند که تولید محدود آن‌ها باعث می‌شود به کفش‌های ارزشمندی تبدیل شوند. برای مثال می‌توان به کفش نایکی مدل "Mags" اشاره کرد که در حراجی سال ۲۰۱۷ به‌ قیمت ۵۲۰۰۰ دلار فروخته شد. [۱] اگر می‌خواهی قیمت کفش نایکی را آنلاین بررسی کنی یا یک جفت کفش جدید بخری، می‌توانی شماره‌ مدل کفش را روی برچسب داخلی آن پیدا کنی یا به‌صورت آنلاین جست‌وجو کنی.

روش 1
روش 1 از 3:

پیداکردن شماره‌ مدل کفش

 1. 1
  برچسب داخل کفش را بررسی کن. کفش‌های نایکی اصل برچسب دوخته‌شده‌ای دارند که سایز کفش، بارکد و شماره‌ مدل کفش روی آن نوشته شده است. این برچسب‌ها به‌راحتی توسط بارکد‌ی که روی آن‌ها درج شده، قابل‌شناسایی هستند. قسمت‌های زیر را داخل کفش بررسی کن:[۲]
  • زبانه‌ی کفش
  • پاشنه‌ی کفش
  • کف کفش
 2. 2
  شماره‌ مدل را روی برچسب کفش پیدا کن. شماره‌ مدل کفش معمولاً روی برچسب کفش، زیر سایز و بالای بارکد قرار گرفته است. این شماره یک عدد شش‌رقمی است که بعد از آن یک عدد سه‌رقمی دیگر نوشته شده است.(برای مثال، AQ3366—601).
 3. 3
  اگر برچسب پاک شده است، شماره‌ مدل را روی جعبه‌ی کفش جست‌وجو کن. اگر جعبه‌ی کفش را نگه داشته‌‌ای، می‌توانی شماره‌ مدل کفش را روی جعبه پیدا کنی. برچسبی را که روی آن سایز کفش و بارکد نوشته شده است پیدا کن.
روش 2
روش 2 از 3:

پیداکردن شماره‌ مدل در بانک اطلاعات کفش‌های ورزشی

 1. 1
  بانک‌های اطلاعات کفش‌های ورزشی را بررسی کن. از آنجایی‌که بعضی از کفش‌های نایکی جزو کفش‌های کلکسیونی حساب می‌شوند، می‌توانی مدل کفش‌هایت را در بانک‌های اطلاعات کفش‌های ورزشی مثل https://solecollector.com/sd/sole-search-sneaker-database جست‌وجو کنی. این بانک‌های اطلاعاتی شماره‌ مدل کفش را همراه “اسم” و عکس کفش نشان می‌دهند.
 2. 2
  “سِری” کفش را پیدا کن. نایکی تا ‌به امروز ۲۵ سری کفش (شامل “Air Force One” و “Nike Running”) تولید کرده است. “سری” کفش معمولاً در قسمت بیرونی کفش درج می‌شود و گاهی اوقات اسم یک ورزشکار مشهور را نیز شامل می‌شود (برای مثال “Nike LeBron" ).[۳]
 3. 3
  “سری” کفش را در بانک اطلاعات جست‌وجو کن. معمولاً با تایپ‌کردن سری کفش در بانک اطلاعات، مجموعه‌ای از کفش‌های تولید‌شده‌ی آن سری همراه عکس هریک از کفش‌ها،‌ "نام" کفش و شماره‌ مدل آن نمایش داده می‌شود. این عکس‌ها را برای مطابقت با کفش مورد‌نظرت بررسی کن.
روش 3
روش 3 از 3:

پیدا‌کردن شماره‌ مدل در فروشگاه آنلاین

 1. 1
  کفش‌هایی مشابه کفش خودت را در فروشگاه‌های آنلاین "دست‌دوم‌فروشی" جست‌وجو کن. منظور از "فروشگاه دست‌دوم‌فروشی"، سایت‌هایی مثل دیوار یا شیپور است که مردم می‌توانند کالا‌های خودشان را از طریق آن‌ها بفروشند. اگر شخصی کفش‌هایی مثل کفش‌های تو را برای فروش گذاشته باشد، بعد از جست‌وجوی کفش‌ها بر اساس موارد زیر احتمالاً شماره‌ مدل کفش نیز همراه عکس‌هایی از کفش نمایش داده می‌شود:‌
  • براساس "اسم" کفش - کفش‌های نایکی اسامی غیر‌رسمی مثل “Sweet Leather Classic” و “Dunk” دارند.
  • سالی که کفش‌ها خریده شده‌اند.
  • رنگ کفش‌ها.
 2. 2
  اگر فروشنده شماره‌ی کفش را مشخص نکرده است،‌ از او بخواه تا آن را در اختیارت قرار بدهد. بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین این امکان را فراهم می‌کنند تا بتوانی برای پرسیدن سوال با فروشندگان محصولات تماس بگیری. اگر کفشی پیدا کردی که عکس آن شبیه به کفش مورد‌نظرت است ولی شماره‌ مدل مشخص نشده است، می‌توانی برای استعلام و دریافت اطلاعات دقیق‌تر با فروشنده تماس بگیری. احتمالاً او می‌تواند اطلاعات بیشتری در اختیارت قرار بدهد.
 3. 3
  شماره‌ مدل را جست‌وجو کن. وقتی شماره‌ مدل کفش را پیدا کردی، می‌توانی آن را به‌صورت آنلاین جست‌وجو کنی. اگر شماره‌ مدل را درست پیدا کرده باشی،‌ نتایج جست‌وجو باید کفش‌هایی شبیه به کفش تو را نمایش بدهند؛ در این صورت متوجه می‌شوی شماره‌ مدلی که پیدا کرده‌ای درست است.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

ژل آلوئه‌ورا درست کنیم
طلای اصل را از طلای تقلبی تشخیص بدهیمطلای اصل را از طلای تقلبی تشخیص بدهیم
بند کفش را گره بزنیمبند کفش را گره بزنیم
رنگ ابرو را پاک کنیمرنگ ابرو را پاک کنیم
قد خودمان را اندازه بگیریمقد خودمان را اندازه بگیریم
ساعت Baby G را تنظیم کنیمساعت Baby G را تنظیم کنیم
چسب قطره‌ای را از روی پوست پاک کنیم
کفش ها را سریع خشک کنیمکفش ها را سریع خشک کنیم
موم شکری درست کنیمموم شکری درست کنیم
رشد موهای بدن را کاهش بدهیمرشد موهای بدن را کاهش بدهیم
تشخیص بدهیم که کفش‌های Vans ما تقلبی هستندتشخیص بدهیم که کفش‌های Vans ما تقلبی هستند
کفش‌های Nike تقلبی را تشخیص بدهیمکفش‌های Nike تقلبی را تشخیص بدهیم
پوست ضخیم تر و سفت‌ تری داشته باشیمچگونه پوستمان را سفت کنیم
سایز کفش خود را پیدا کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۹٬۶۴۹بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۹٬۶۴۹بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟