این ویکی‌هاو نحوه‌ی نمایش ستون‌های مخفی در مایکروسافت اکسل را آموزش می‌دهد. این کار را می‌توانی در هر دو نسخه‌ی ویندوز و مک اکسل انجام دهی.

مراحل

 1. 1
  فایل اکسل موردنظرت را باز کن. برای این کار یا روی فایل مورد نظر کلیک کن و یا روی آیکون اکسل دو بار کلیک کرده و نام فایل را از صفحه‌ی اصلی انتخاب کن. به این ترتیب فایل اکسل موردنظر که ستون‌های مخفی دارد باز خواهد شد.
 2. 2
  ستون‌های دو طرف ستون مخفی را انتخاب کن. کلید Shift را نگه دار و ابتدا روی حرف بالای ستون سمت چپ و بعد روی حرف بالای ستون سمت راست ستون مخفی، کلیک کن. درصورتی‌که این ستون‌ها را به‌درستی انتخاب کرده باشی، هایلایت خواهند شد.
  • مثلاً اگر ستون B مخفی باشد، باید در حالی که کلید Shift را نگه داشتی، ابتدا روی A و بعد روی C کلیک کنی.
  • اگر قصد داری ستون A را از حالت مخفی خارج کنی، با وارد کردن "A1" در "Name Box" (کادر ورود نام) که سمت چپ نوار فرمول قرار دارد، این ستون را انتخاب کن.
 3. 3
  روی زبانه‌ی Home (خانه) کلیک کن. این زبانه سمت چپ بالای پنجره‌ی اکسل و پایین روبان سبز قرار دارد. به‌ این ترتیب، نوار ابزار Home (خانه) در زیر روبان سبز نمایش داده خواهد شد.
 4. 4
  روی گزینه‌ی Format (قالب) کلیک کن. این گزینه در قسمت "Cells" (سلول‌ها) از زبانه‌ی Home (خانه) قرار دارد. این بخش را می‌توانی در انتهای سمت راست نوارابزار پیدا کنی. یک منوی کشویی باز خواهد شد. [۱]
 5. 5
  گزینه‌ی Hide & Unhide (مخفی و آشکار کردن) را انتخاب کن. این گزینه زیر عنوان "Visibility" (قابلیت رویت) در منوی کشویی Format (قالب) قرار دارد. با انتخاب آن، یک منوی پاپ‌آپ باز خواهد شد.
 6. 6
  روی گزینه‌ی Unhide Columns (آشکار کردن ستون‌های مخفی) کلیک کن. این گزینه‌ تقریباً انتهای منوی Hide & Unhide (مخفی و آشکار کردن) قرار دارد. با این کار، بلافاصله ستون مخفی بین دو ستونی که قبلاً انتخاب شده‌ بود ظاهر می‌شود.

نکات

 • اگر بعد از این اقدامات بعضی از ستون‌ها باز هم قابل‌مشاهده نبود، ممکن است عرض ستون‌ها روی "صفر" یا یک مقدار کوچک دیگر، تنظیم شده ‌باشد. برای افزایش عرض ستون، مکان‌نما را در لبه‌ی سمت راست ستون ببر و ستون را بکش تا عرض آن افزایش پیدا کند.
 • اگر قصد داری تمام ستون‌های مخفی صفحه‌ی باز اکسل را از حالت مخفی خارج کنی، روی دکمه "Select All" (انتخاب همه) که یک مستطیل خالی سمت چپ ستون "A" و بالای سطر "۱" هست کلیک کن. در ادامه، بقیه‌ی مراحل گفته‌شده در این مقاله را دنبال کن تا همه‌ی ستون‌ها از حالت مخفی خارج شوند.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در HTML یک فاصله ایجاد کنیم
اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیمچگونه اندازه‌ی یک فایل JPEG را تغییر بدهیم
پروفایل اسنپ‌چت را ببینیمپروفایل اسنپ‌چت را ببینیم
در Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیمدر Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
از اینستاگرام خارج شویماز اینستاگرام خارج شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱۱٬۴۷۶بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱۱٬۴۷۶بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟