این ویکی‌هاو نحوه‌ی نمایش ستون‌های مخفی در مایکروسافت اکسل را آموزش می‌دهد. این کار را می‌توانی در هر دو نسخه‌ی ویندوز و مک اکسل انجام دهی.

مراحل

 1. 1
  فایل اکسل موردنظرت را باز کن. برای این کار یا روی فایل مورد نظر کلیک کن و یا روی آیکون اکسل دو بار کلیک کرده و نام فایل را از صفحه‌ی اصلی انتخاب کن. به این ترتیب فایل اکسل موردنظر که ستون‌های مخفی دارد باز خواهد شد.
 2. 2
  ستون‌های دو طرف ستون مخفی را انتخاب کن. کلید Shift را نگه دار و ابتدا روی حرف بالای ستون سمت چپ و بعد روی حرف بالای ستون سمت راست ستون مخفی، کلیک کن. درصورتی‌که این ستون‌ها را به‌درستی انتخاب کرده باشی، هایلایت خواهند شد.
  • مثلاً اگر ستون B مخفی باشد، باید در حالی که کلید Shift را نگه داشتی، ابتدا روی A و بعد روی C کلیک کنی.
  • اگر قصد داری ستون A را از حالت مخفی خارج کنی، با وارد کردن "A1" در "Name Box" (کادر ورود نام) که سمت چپ نوار فرمول قرار دارد، این ستون را انتخاب کن.
 3. 3
  روی زبانه‌ی Home (خانه) کلیک کن. این زبانه سمت چپ بالای پنجره‌ی اکسل و پایین روبان سبز قرار دارد. به‌ این ترتیب، نوار ابزار Home (خانه) در زیر روبان سبز نمایش داده خواهد شد.
 4. 4
  روی گزینه‌ی Format (قالب) کلیک کن. این گزینه در قسمت "Cells" (سلول‌ها) از زبانه‌ی Home (خانه) قرار دارد. این بخش را می‌توانی در انتهای سمت راست نوارابزار پیدا کنی. یک منوی کشویی باز خواهد شد. [۱]
 5. 5
  گزینه‌ی Hide & Unhide (مخفی و آشکار کردن) را انتخاب کن. این گزینه زیر عنوان "Visibility" (قابلیت رویت) در منوی کشویی Format (قالب) قرار دارد. با انتخاب آن، یک منوی پاپ‌آپ باز خواهد شد.
 6. 6
  روی گزینه‌ی Unhide Columns (آشکار کردن ستون‌های مخفی) کلیک کن. این گزینه‌ تقریباً انتهای منوی Hide & Unhide (مخفی و آشکار کردن) قرار دارد. با این کار، بلافاصله ستون مخفی بین دو ستونی که قبلاً انتخاب شده‌ بود ظاهر می‌شود.

نکات

 • اگر بعد از این اقدامات بعضی از ستون‌ها باز هم قابل‌مشاهده نبود، ممکن است عرض ستون‌ها روی "صفر" یا یک مقدار کوچک دیگر، تنظیم شده ‌باشد. برای افزایش عرض ستون، مکان‌نما را در لبه‌ی سمت راست ستون ببر و ستون را بکش تا عرض آن افزایش پیدا کند.
 • اگر قصد داری تمام ستون‌های مخفی صفحه‌ی باز اکسل را از حالت مخفی خارج کنی، روی دکمه "Select All" (انتخاب همه) که یک مستطیل خالی سمت چپ ستون "A" و بالای سطر "۱" هست کلیک کن. در ادامه، بقیه‌ی مراحل گفته‌شده در این مقاله را دنبال کن تا همه‌ی ستون‌ها از حالت مخفی خارج شوند.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

چگونه

فایل‌های EXE را باز کنیم

چگونه

گوگل کروم را دانلود و نصب کنیم

چگونه

همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم

چگونه

به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم

چگونه

پروفایل اسنپ‌چت را ببینیم

چگونه

لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم

چگونه

مین‌روب بازی کنیم

چگونه

بفهمیم چه کسی در اسنپ‌چت آنلاین است

چگونه

AdBlock را غیرفعال کنیم

چگونه

یک صفحه‌ی خالی را در Word حذف کنیم

چگونه

کش مرورگرمان را پاک کنیم

چگونه

فایل‌های Exe را در مک باز کنیم

چگونه

مشکل DNS Server Not Responding (سرور DNS پاسخ نمی‌دهد) را برطرف کنیم

چگونه

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم

در مورد ویکی‌هاو

JL
مشارکتی نوشته‌شده توسط:
نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی
این مقاله مشارکتی نوشته‌شده توسط Jack Lloyd بود. جک لوید، نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی ویکی‌هاو است. او دارای بیش از دو سال سابقه‌ی نوشتن و ویرایش مقالات مرتبط با فناوری است. جک علاقه‌مند به تکنولوژی و یک معلم زبان انگلیسی است.
از این صفحه ۲۵۹بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟