این ویکی‌هاو نحوه‌ی نمایش ستون‌های مخفی در مایکروسافت اکسل را آموزش می‌دهد. این کار را می‌توانی در هر دو نسخه‌ی ویندوز و مک اکسل انجام دهی.

مراحل

 1. 1
  فایل اکسل موردنظرت را باز کن. برای این کار یا روی فایل مورد نظر کلیک کن و یا روی آیکون اکسل دو بار کلیک کرده و نام فایل را از صفحه‌ی اصلی انتخاب کن. به این ترتیب فایل اکسل موردنظر که ستون‌های مخفی دارد باز خواهد شد.
 2. 2
  ستون‌های دو طرف ستون مخفی را انتخاب کن. کلید Shift را نگه دار و ابتدا روی حرف بالای ستون سمت چپ و بعد روی حرف بالای ستون سمت راست ستون مخفی، کلیک کن. درصورتی‌که این ستون‌ها را به‌درستی انتخاب کرده باشی، هایلایت خواهند شد.
  • مثلاً اگر ستون B مخفی باشد، باید در حالی که کلید Shift را نگه داشتی، ابتدا روی A و بعد روی C کلیک کنی.
  • اگر قصد داری ستون A را از حالت مخفی خارج کنی، با وارد کردن "A1" در "Name Box" (کادر ورود نام) که سمت چپ نوار فرمول قرار دارد، این ستون را انتخاب کن.
 3. 3
  روی زبانه‌ی Home (خانه) کلیک کن. این زبانه سمت چپ بالای پنجره‌ی اکسل و پایین روبان سبز قرار دارد. به‌ این ترتیب، نوار ابزار Home (خانه) در زیر روبان سبز نمایش داده خواهد شد.
 4. 4
  روی گزینه‌ی Format (قالب) کلیک کن. این گزینه در قسمت "Cells" (سلول‌ها) از زبانه‌ی Home (خانه) قرار دارد. این بخش را می‌توانی در انتهای سمت راست نوارابزار پیدا کنی. یک منوی کشویی باز خواهد شد. [۱]
 5. 5
  گزینه‌ی Hide & Unhide (مخفی و آشکار کردن) را انتخاب کن. این گزینه زیر عنوان "Visibility" (قابلیت رویت) در منوی کشویی Format (قالب) قرار دارد. با انتخاب آن، یک منوی پاپ‌آپ باز خواهد شد.
 6. 6
  روی گزینه‌ی Unhide Columns (آشکار کردن ستون‌های مخفی) کلیک کن. این گزینه‌ تقریباً انتهای منوی Hide & Unhide (مخفی و آشکار کردن) قرار دارد. با این کار، بلافاصله ستون مخفی بین دو ستونی که قبلاً انتخاب شده‌ بود ظاهر می‌شود.

نکات

 • اگر بعد از این اقدامات بعضی از ستون‌ها باز هم قابل‌مشاهده نبود، ممکن است عرض ستون‌ها روی "صفر" یا یک مقدار کوچک دیگر، تنظیم شده ‌باشد. برای افزایش عرض ستون، مکان‌نما را در لبه‌ی سمت راست ستون ببر و ستون را بکش تا عرض آن افزایش پیدا کند.
 • اگر قصد داری تمام ستون‌های مخفی صفحه‌ی باز اکسل را از حالت مخفی خارج کنی، روی دکمه "Select All" (انتخاب همه) که یک مستطیل خالی سمت چپ ستون "A" و بالای سطر "۱" هست کلیک کن. در ادامه، بقیه‌ی مراحل گفته‌شده در این مقاله را دنبال کن تا همه‌ی ستون‌ها از حالت مخفی خارج شوند.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
AdBlock را غیرفعال کنیمAdBlock را غیرفعال کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
گوگل کروم را دانلود و نصب کنیمگوگل کروم را دانلود و نصب کنیم
مین‌روب بازی کنیممین‌روب بازی کنیم
پروفایل اسنپ‌چت را ببینیمپروفایل اسنپ‌چت را ببینیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
بفهمیم چه کسی در اسنپ‌چت آنلاین استبفهمیم چه کسی در اسنپ‌چت آنلاین است
افراد را به لیست دوستان‌مان در اسنپ‌چت اضافه کنیمافراد را به لیست دوستان‌مان در اسنپ‌چت اضافه کنیم
نرم‌افزار‌ها را در Ubuntu حذف کنیمنرم‌افزار‌ها را در Ubuntu حذف کنیم

در مورد ویکی‌هاو

JL
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی
این مقاله به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری Jack Lloyd. جک لوید، نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی ویکی‌هاو است. او دارای بیش از دو سال سابقه‌ی نوشتن و ویرایش مقالات مرتبط با فناوری است. جک علاقه‌مند به تکنولوژی و یک معلم زبان انگلیسی است.
از این صفحه ۴۱۱بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟