در این ویکی‌هاو یاد می‌گیری که چطور ساعت Baby G را تنظیم کنی. هر دو نوع ساعت‌های دیجیتالی و دیجیتالی-عقربه‌ای Baby G با یک روش مشابه تنظیم می‌شوند، اما سایر ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن‌ها بسته به مدلشان ممکن است مختلف باشند.

مراحل

 1. 1
  با دکمه‌های ساعت آشنا شو. چهار دکمه‌ی اصلی روی ساعت هست که ممکن است عنوانشان از چیزی که در اینجا گفته شده متفاوت باشد، اما وقتی ساعت را به حالت تنظیم ببری عملکرد مشابهی دارند:
  • دکمه‌ی تنظیم (Adjust) – دکمه‌ی بالا سمت چپ، برای بردن ساعت به حالت تنظیم استفاده می‌شود.
  • دکمه‌ی برگشت (Reverse) – دکمه‌ی بالا سمت راست، برای عقب‌بردن ارقام استفاده می‌شود (مثلاً: منطقه‌ی زمانی، ساعت و غیره).
  • دکمه‌ی جلوبر (Forward) – دکمه‌ی پایین سمت راست، برای جلوبردن ارقام استفاده می‌شود (مثلاً: منطقه‌ی زمانی، ساعت و غیره).
  • دکمه‌ی تعویض حالت (Mode) – دکمه‌ی پایین سمت چپ، برای پیمایش بین گزینه‌های ساعت استفاده می‌شود.
 2. 2
  دکمه‌ی تنظیم را برای سه ثانیه فشار بده و نگه‌دار. این دکمه در گوشه‌ی بالا سمت راست ساعت قرار دارد. بعد از سه ثانیه، یکی از بخش‌های صفحه‌ی ساعت شروع به چشمک‌زدن می‌کند.
 3. 3
  دکمه‌ی Mode را پشت‌سرهم فشار بده تا رقم ثانیه شروع به چشمک‌زدن بکند. دکمه‌ی Mode در پایین سمت چپ صفحه‌ی ساعت قرار دارد. وقتی که رقم نشان‌دهنده‌ی ثانیه شروع به چشمک‌زدن کرد می‌توانی ادامه بدهی.
 4. 4
  ثانیه را براساس زمان فعلی تنظیم کن. دکمه‌ی برگشت یا جلوبر را در بالا و پایین طرف راست ساعت فشار بده تا ثانیه با زمان فعلی تنظیم شود (مثلاً ۳۰ ثانیه).
 5. 5
  مقدار "دقیقه" را انتخاب کن. دکمه‌ی "Mode" را دوباره فشار بده تا رقمی که نشانگر دقیقه است انتخاب شود.
 6. 6
  مقدار "دقیقه" را به یک دقیقه قبل از زمان فعلی تغییر بده. می‌توانی این کار را با فشاردادن دکمه‌ی عقب/جلو انجام بدهی.
  • تنظیم رقم دقیقه در یک دقیقه جلوتر از زمان فعلی موجب می‌شود وقتی که ثانیه به رقم ۶۰ رسید، دقیقه هم به‌طور خودکار به زمان درست تغییر کند.
 7. 7
  مقدار "ساعت" را انتخاب کن. دکمه‌ی "Mode" را فشار بده تا ساعت فعلی انتخاب شود.
 8. 8
  مقدار "ساعت" را به ساعت فعلی تغییر بده. دکمه‌ی "عقب/جلو" را فشار بده تا به ساعت فعلی برسی (مثلاً ساعت ۶).
  • اگر از حالت ۱۲ساعته استفاده می‌کنی، دقت کن حالت "AM" (قبل‌ازظهر) و "PM" (بعدازظهر) درست انتخاب شده‌باشد. اگر این‌طور نیست، باید ۱۲ بار دکمه را فشار دهی تا به زمان درست برسی.
 9. 9
  همه‌ی گزینه‌ها‌ی چشمک‌زن را تنظیم کن. می‌توانی با فشردن دکمه‌ی تعویض حالت (Mode) بین گزینه‌هایی که ساعت تعیین می‌کند جابجا شوی و با دکمه‌ها‌ی عقب/جلو آن‌ها را تنظیم کنی:
  • منطقه‌ی زمانی (Time Zone) - این گزینه معمولاً در بالای صفحه‌ی ساعت ظاهر می‌شود. دقت کن که منطقه‌ی زمانی روی ساعت فعلی تأثیر می‌گذارد.
  • ساعت تابستانی (DST) - این گزینه را می‌توانی در ساعت‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند فعال یا غیرفعال کنی. با این کار زمان مطابق با "ساعت تابستانی" به‌طور خودکار تنظیم می‌شود.
  • ۱۲ ساعت یا ۲۴ ساعت - با تعویض این گزینه‌ها می‌توانی بین حالت ۱۲ساعته (مثلاً "AM" برای قبل‌ازظهر و "PM" برای بعدازظهر) و حالت ۲۴ساعته (مثلاً 06:00 برای ۶ صبح و 18:00 برای ۶ عصر) انتخاب کنی.
  • نور - در ساعت‌های Baby G که دارای قابلیت روشنایی صفحه‌ هستند، می‌توانی تعداد ثانیه‌هایی که می‌خواهی صفحه روشن بماند را تعیین کنی.
  • تاریخ - در ساعت‌هایی که از تاریخ پشتیبانی می‌کنند، می‌توانی ماه و روز را هم تعیین کنی.
 10. 10
  دکمه‌ی تنظیم (Adjust) را فشار بده. با این کار ساعت Baby G بر روی زمانی که انتخاب کردی تنظیم می‌شود.
  • در بعضی از مدل‌های ساعت به ویژه ساعت‌های دیجیتالی-عقربه‌ای، قبل از زمانی که قرار است تنظیم شود باید دکمه‌ی تنظیم را برای چند ثانیه نگه داری.
  • عقربه‌های مدل دیجیتالی-عقربه‌ای به‌طور خودکار با زمان دیجیتال تنظیم می‌شود.

نکات

 • روش تنظیم بسیاری از ساعت‌های Baby G شرکت کاسیو (Casio) کم و بیش شبیه هم هستند، بنابراین این دستورالعمل‌ها برای همه‌ی مدل‌ها باید قابل‌اجرا باشند.
 • بسته به مدل ساعت، ساعت‌های کاسیو ممکن است راهنماهای آنلاین هم داشته باشند. برای پیداکردن راهنمای مناسب برای ساعتی که داری، از ۴ رقمی که در پشت ساعت درج شده است استفاده کن یا مدل آن را در اینترنت جست‌وجو کن.

هشدارها

 • بعضی از ساعت‌های دیجیتالی-عقربه‌ای Baby G عقربه‌هایی دارند که ممکن است خودبه‌خود از کار بیفتند و هم‌زمان با ساعت دیجیتال کار نکنند. اگر این اتفاق افتاد، باید ساعت را به یک ساعت‌ساز نشان بدهی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

طلای اصل را از طلای تقلبی تشخیص بدهیمطلای اصل را از طلای تقلبی تشخیص بدهیم
شماره مدل کفش نایکی را پیدا کنیمشماره مدل کفش نایکی را پیدا کنیم
قد خودمان را اندازه بگیریمقد خودمان را اندازه بگیریم
بند کفش را گره بزنیمبند کفش را گره بزنیم
رنگ ابرو را پاک کنیمرنگ ابرو را پاک کنیم
کفش ها را سریع خشک کنیمکفش ها را سریع خشک کنیم
رشد موهای بدن را کاهش بدهیمرشد موهای بدن را کاهش بدهیم
گوشمان را سوراخ کنیمگوشمان را سوراخ کنیم
کفش‌های Nike تقلبی را تشخیص بدهیمکفش‌های Nike تقلبی را تشخیص بدهیم
سایز کفش خود را پیدا کنیم
موم شکری درست کنیمموم شکری درست کنیم
چسب قطره‌ای را از روی پوست پاک کنیم
پوست ضخیم تر و سفت‌ تری داشته باشیمچگونه پوستمان را سفت کنیم
تشخیص بدهیم که کفش‌های Vans ما تقلبی هستندتشخیص بدهیم که کفش‌های Vans ما تقلبی هستند

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱۶٬۶۱۳بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱۶٬۶۱۳بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟