این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه زیرنویس‌ ویدئو‌های یوتیوب را دانلود کنی. تعدادی برنامه‌ی آنلاین رایگان وجود دارد که می‌توانی با استفاده از آن‌ها زیرنویس‌ها را در قالب فایل‌های متنی (txt.) یا فایل‌های ساب‌ریپ (srt.) دانلود کنی. همچنین می‌توانی رونوشت ویدئو را مستقیماً از یوتیوب کپی و الصاق کنی.

روش 1
روش 1 از 2:

کپی‌کردن رونوشت ویدئو از یوتیوب

 1. 1
  یک فایل ویدئویی دارای زیرنویس را پیدا کن. با استفاده از یک مرورگر وب به آدرس https://www.youtube.com برو و از نوار جست‌و‌جوی بالای صفحه یا گزینه‌های دیگر برای پیدا‌کردن ویدئو‌هایی که زیرنویس دارند، استفاده کن. برای اینکه ببینی آیا ویدئویی زیرنویس دارد یا خیر، ویدئو را پخش کن و روی آیکونی که به‌شکل یک جعبه‌ی سفید یا یک علامت "CC" است و در گوشه‌ی سمت راست و پایین دکمه‌ی پخش قرار دارد، کلیک کن. اگر ویدئو زیرنویس داشته باشد، آن را روی صفحه خواهی دید.
  • بیشتر ویدئو‌های یوتیوب دارای رونوشت خودکار هستند. با این حال ممکن است بعضی وقت‌ها متن رونوشت‌شده ۱۰۰٪ دقیق نباشد.
 2. 2
  روی در زیر ویدئو کلیک کن. آیکون این گزینه به‌شکل سه عدد نقطه است و زیر دکمه‌ی پخش ویدئو و در سمت راست قرار دارد. با انجام این کار یک منو نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  روی Open Transcript (باز‌کردن رونوشت) کلیک کن. این دکمه دومین گزینه در منویی است که با کلیک روی آیکون ویدئو باز شده است. با انجام این کار رونوشت ویدئو داخل پنجره‌ای در سمت راست ویدئو باز می‌شود.
 4. 4
  روی و سپس در صورت تمایل Toggle Timestamps (حذف برچسب‌های زمان‌بندی پخش) کلیک کن. اگر نمی‌خواهی زمان پخش کنار متن رونوشت نمایش داده شود، می‌توانی روی آیکون سه نقطه در قسمت بالا و سمت راست پنجره‌ی رونوشت کلیک کنی و برای غیر‌فعال‌کردن برچسب‌های زمان‌بندی پخش، روی Toggle Timestamps (حذف‌ برچسب‌های زمان‌‌بندی پخش) کلیک کنی.
 5. 5
  یک سند متنی جدید باز کن. برای باز‌کردن سند متنی جدید و خالی می‌توانی به انتخاب خودت از هر‌یک از ویرایشگر‌های متنی موجود استفاده کنی. می‌توانی از Notepad یا TextEdit یا Word یا Pages یا هر ویرایشگر متنی دیگری استفاده کنی.
 6. 6
  کل متن رونوشت‌شده را انتخاب و کپی کن. آسان‌ترین راه برای انتخاب متن این است که از پایین متن شروع کنی و به بالا بروی. نوار کشویی واقع در سمت راست کادر رونوشت را به‌سمت پایین بکش. حالا روی نقطه‌ای که رونوشت به پایان می‌رسد کلیک کن و به بالا برو تا متن رونوشت به‌صورت کامل انتخاب شود.
 7. 7
  رونوشت را کپی و الصاق کن. روی متن انتخاب‌شده در رونوشت یوتیوب کلیک راست کن و روی Copy (رونوشت) کلیک کن. سپس داخل سند متنی خالی کلیک راست کن و روی Paste (الصاق) کلیک کن.
 8. 8
  رونوشت را ذخیره کن. برای ذخیره‌کردن رونوشت، روی File (پرونده) کلیک کن و بعد روی Save as (ذخیره به‌عنوان) یا (Save ذخیره در مک) کلیک کن. برای فایل یک اسم در کنار "Filename" (اسم فایل) وارد کن و روی Save (ذخیره) کلیک کن.
روش 2
روش 2 از 2:

با استفاده از برنامه‌ی دانلود‌ زیرنویس

 1. 1
  یک فایل ویدئویی دارای زیرنویس را پیدا کن. با استفاده از یک مرورگر وب به آدرس https://www.youtube.com برو و از نوار جست‌و‌جوی بالای صفحه یا گزینه‌های دیگر برای پیدا‌کردن ویدئو‌هایی که زیرنویس دارند، استفاده کن. برای اینکه ببینی آیا ویدئویی زیرنویس دارد یا خیر، ویدئو را پخش کن و روی آیکونی که به‌شکل یک جعبه‌ی سفید یا یک علامت "CC" است و در گوشه‌ی سمت راست و پایین دکمه‌ی پخش قرار دارد، کلیک کن. اگر ویدئو زیرنویس داشته باشد، آن را روی صفحه خواهی دید.
 2. 2
  آدرس URL‌ ویدئو را کپی کن. برای کپی‌کردن آدرس URL ویدئو، روی Share (اشتراک‌گذاری) در زیر ویدئو کلیک کن و سپس روی Copy (رونوشت) که در کنار کادر ویدئو قرار دارد، کلیک کن. همچنین می‌توانی آدرس URL را از نوار آدرس بالای صفحه انتخاب کنی، روی آن کلیک راست کنی و روی Copy (رونوشت) کلیک کنی.
 3. 3
  داخل مرورگر به آدرس https://savesubs.com/ برو. این آدرس، URL برنامه‌ی تحت وبی است که می‌توانی از آن برای دانلود‌کردن رونوشت‌های ویدئو از ویدئو‌های یوتیوب استفاده کنی.
 4. 4
  آدرس URL ویدئویی را که می‌خواهی از آن زیرنویس استخراج کنی، الصاق کن. برای الصاق‌کردن URL‌ ویدئو، روی کادری که داخل آن عبارت "Enter any URL to extract subtitles" (URL‌ مورد‌نظر را برای استخراج زیرنویس وارد کن) کلیک راست کن و سپس روی Paste (الصاق) کلیک کن.
 5. 5
  روی Extract & Download (استخراج و دانلود) کلیک کن. دکمه‌ی بنفش رنگ این گزینه در کنار کادر متنی قرار دارد. با انجام این کار فایل زیرنویس از ویدئو استخراج می‌شود.
 6. 6
  به پایین صفحه برو و روی SRT یا TXT کلیک کن. اگر می‌خواهی فایل زیرنویس ساب‌ریپ (srt.) را دانلود کنی، روی SRT کلیک کن. با انجام این کارفایل مورد‌نظر در پوشه‌ی دانلود‌های کامپیوتر ذخیره خواهد شد. اگر می‌خواهی زیرنویس‌ها در قالب متن ساده باشند، روی txt. کلیک کن. هر دو قالب را می‌توان با ویرایشگر‌های متنی مثل Notepad یا TextEdit یا Word مشاهده و ویرایش کرد.
  • فایل‌های زیرنویس ساب‌ریپ (srt.)، فایل‌هایی هستند توسط پخش‌کننده‌ها و ویرایشگر‌های ویدئویی برای نمایش و قرار‌دادن زیرنویس در ویدئو‌ها استفاده می‌شوند. این فایل‌ها حاوی متن و زمان‌بندی پخش هستند که نقطه شروع و پایان هر زیرنویس را مشخص می‌کند. می‌توانی این زیرنویس‌ها را با استفاده از Notepad یا ویرایشگر‌های تخصصی زیرنویس مثل Aegisub مشاهده یا ویرایش کنی.

نکات

 • اگر ویدئویی که دانلود کرده‌ای زیرنویس ندارد، می‌توانی خودت برای آن زیرنویس تهیه کنی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
شماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیمشماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۵٬۶۷۲بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۵٬۶۷۲بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟