اگر ابروهایت را رنگ کرده‌ای و فکر می‌کنی خیلی تیره شده‌اند، احتمالاً از خودت می‌پرسی حالا باید چه کار کنی. نگران نباش، رنگ ابرو بعد از حدود یک هفته به‌ دلیل چربی‌های طبیعی پوست و پاکسازی صورت، روشن‌تر می‌شود. با این حال، اگر بعد از یک هفته هنوز از رنگ ابروهایت ناراضی هستی،‌ راه‌های مختلفی برای پاک کردن رنگ وجود دارد. سعی کن ابروهایت را با یک شامپو شفاف‌کننده یا مخلوطی از جوش شیرن و شامپو بشویی. برای روشن شدن ابرو می‌توانی از تونر صورت یا آب‌لیمو نیز استفاده کنی.

روش 1
روش 1 از 2:

روشن کردن ابروها

 1. 1
  ابروهایت را با شامپوی شفاف‌کننده بشوی. شامپو شفاف‌کننده برای پاک کردن باقی‌مانده رنگ از روی موها طراحی شده است بنابراین می‌توانی از آن برای پاک کردن رنگ ابروهایت استفاده کنی؛ البته مراقب باش شامپو داخل چشم‌هایت نرود! با یک برس ابرو یا مسواک تمیز، شامپو شفاف‌کننده را روی ابروهایت بمال. بعد از ۶۰ ثانیه، شامپو را پاک کن و صورتت را طبق روال همیشگی بشوی تا باقی‌مانده شامپو پاک شود.
 2. 2
  خمیری با مقدارهای مساوی از جوش شیرین و شامپو درست کن و روی ابروهایت بمال. یک قسمت جوش شیرین و یک قسمت شامپوی معمولی را در یک کاسه کوچک مخلوط کن. مخلوط را آنقدر هم بزن تا یک خمیر غلیط به دست بیاید. با استفاده از یک برس پایه (برس فونداسیون) خمیر را روی ابروهایت بمال. بعد از چند دقیقه، خمیر را با دقت بشوی و مراقب باش داخل چشم‌هایت نرود. در صورت لزوم می‌توانی این کار را تکرار کنی.
 3. 3
  روی ابروهایت آب‌لیمو بمال. صبح، یک پد پنبه‌ای را به مقداری آب‌لیمو آغشته کن و ابروهایت را با آن پاک کن. مراقب باش آب‌لیمو داخل چشم‌هایت نرود! بگذار آب‌لیمو تا موقع شب که می‌خواهی صورتت را بشویی، روی ابروهایت بماند. سعی کن زمانی که آب‌لیمو روی ابروهایت است، مدتی را بیرون از خانه بگذرانی، زیرا نو خورشید باعث زیادشدن اثر روشن‌کنندگی آب‌لیمو می‌شود.
 4. 4
  ابروهایت را با تونر صورت پاک کن. یک تونر صورت، مثل تونر فندق افسونگر، از داروخانه یا فروشگاه لوازم آرایشی بخر. مقدار کمی از تونر را روی یک پد پنبه‌ای بریز و ابروهایت را به‌آرامی پاک کن تا رنگ آن‌ها روشن شود. می‌توانی این کار را هر چند بار که لازم است تکرار کنی ولی در نظر داشته باش که اگر تونر حاوی الکل باشد، ممکن است باعث خشک‌شدن پوستت شود. [۱]
 5. 5
  برای روشن‌تر کردن ابروهایت، از ژل ابرو استفاده کن. یک ژل ابروی رنگی را که حداقل یک درجه از رنگ ابروهایت روشن‌تر است، انتخاب کن. با استفاده از برس ابرو، ژل را به‌آرامی روی ابروهایت بمال. تمام ابروها را با برس شانه کن تا رنگ آن‌ها یکدست شود. بگذار ژل خشک شود،‌ سپس اگر می‌خواهی ابروهایت روشن‌تر شوند، این کار را تکرار کن.
 6. 6
  به‌عنوان آخرین راه‌حل، از سفیدکننده صورت استفاده کن. بهتر است یک متخصص این کار را برایت انجام بدهد. به یک آرایشگاه یا سالن زیبایی برو و از آرایشگر درخواست کن برای روشن شدن رنگ ابروهایت، سفیدکننده صورت حاوی پراکسید هیدروژن روی ابروهایت بمالد. احتمالاً آرایشگر چند قطره از سفیدکننده را رو پد پنبه‌ای می‌ریزد، سپس ابروهایت را به‌آرامی با پد پاک می‌کند تا رنگ آن‌ها پاک شود.
  • مراقب باش سفیدکننده با چشم‌هایت تماس پیدا نکند.
روش 2
روش 2 از 2:

پاک کردن رنگ از روی پوست

 1. 1
  صورت خودت را با پاک کننده آرایش تمیز کن. بعضی وقت‌ها ممکن است ابروها به این دلیل خیلی تیره به نظر برسند که رنگ به‌جای ابروها، توسط پوست جذب شده باشد. از یک آرایش پاک کن بر پایه سیلیکون یا روغن برای پاک کردن رنگ از روی پوست استفاده کن. یک تکه پنبه را به آرایش پاک کن آغشته کن، سپس ابروهایت را به‌آرامی با آن پاک کن. احتمالاً باید بتوانی انتقال رنگ را از پوست به پد پنبه‌ای ببینی.
  • مراقب باش آرایش پاک کن داخل چشم‌هایت نرود.
 2. 2
  پاک کننده رنگ ابرو را برای تمیز کردن پوست دستت امتحان کن. بعضی از کیت‌های رنگ ابرو همراه پاک کننده رنگ فروخته می‌شوند تا در صورت رنگی‌شدن دست‌هایت از آن استفاده کنی. دستورالعمل‌های استفاده را بادقت بخوان زیرا این محصول معمولاً برای استفاده روی ابروها یا پوست صورت ساخته نشده است. یک پد پنبه‌ای را با محلول پاک کننده رنگ خیس کن، سپس از آن برای تمیز کردن قسمتی که رنگی شده است، استفاده کن. بعد از پاک شدن رنگ، پوست را با صابون و آب گرم بشوی تا باقی‌مانده رنگ کاملاً پاک شود.
 3. 3
  لکه رنگ روی پوستت را با خمیردندان پاک کن. اگر رنگ ابرو پوستت را لکه کرده است، ممکن است بتوانی آن را با خمیردندان پاک کنی. مقدار کمی خمیردندان غیرژله‌ای را با یک مسواک تمیز روی پوستت بمال تا رنگ روی آن از بین برود. در صورت نیاز این کار را تکرار کن. سپس خمیردندان را پاک کن و پوستت را با آب گرم و صابون بشوی.
 4. 4
  می‌توانی از لایه‌بردار هم برای پاک کردن رنگ از روی پوست صورت یا بدنت استفاده کنی. لایه‌بردارهایی مثل صابون گدازه یا اسکراب صورت یا بدن، به پاک شدن رنگ از روی پوست کمک می‌کنند. پوستت را خیس کن، سپس مقدار کمی صابون گدازه یا لایه‌بردار روی محل موردنظر بزن. پوستت را کاملاً تمیز کن و با آب بشوی و این کار را تا زمانی که رنگ کاملاً از بین برود، تکرار کن. اگر از این روش برای صورت خودت استفاده می‌کنی، حتماً از لایه‌بردار مناسب برای پوست صورت استفاده کن و مراقب باش صابون یا لایه‌بردار داخل چشمت نرود.
 5. 5
  برای پاک کردن رنگ از روی دستت، از لاک‌پاک‌کن استفاده کن. اگر رنگ روی دوست‌ها، بازوها یا قسمت دیگری به جز صورتت است، می‌توانی با پاک کننده لاک ناخن از آن خلاص شوی. یک تکه پنبه را به پاک کننده لاک ناخن یا الکل ایزوپروپیل آغشته کن. پنبه را به‌آرامی روی پوستت بمال. شاید لازم باشد این کار را چند بار تکرار کنی تا رنگ کاملاً پاک شود. بعد از استفاده از لاک‌پاک‌کن یا الکل، پوستت را با آب گرم و صابون بشوی.
 6. 6
  می‌توانی از اسپری روان کننده ماشین WD-40 برای پاک کردن رنگ از روی پوستت (به جز پوست صورت) ‌استفاده کنی. WD-40 را روی پوست صورت استفاده نکن؛ فقط می‌توانی از این محصول روی پوست دست‌، بازوها و غیره استفاده کنی. مقدار کمی از WD-40 را روی یک گلوله پنبه اسپری کن. پنبه را روی قسمتی که لکه شده است بمال تا رنگ پاک شود. بعد از استفاده از WD-40 پوستت را کاملاً بشوی تا باقی‌مانده اسپری پاک شود و پوستت تحریک نشود.

هشدارها

 • مراقب باش هیچ‌کدام از این مواد داخل چشمت نروند! اگر چنین شد، فوراً چشم‌هایت را با آب بشوی. در صورت احساس ناراحتی و تداوم سوزش یا تاری دید، به پزشک مراجعه کن.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

بند کفش را گره بزنیمبند کفش را گره بزنیم
قد خودمان را اندازه بگیریمقد خودمان را اندازه بگیریم
طلای اصل را از طلای تقلبی تشخیص بدهیمطلای اصل را از طلای تقلبی تشخیص بدهیم
شماره مدل کفش نایکی را پیدا کنیمشماره مدل کفش نایکی را پیدا کنیم
کفش ها را سریع خشک کنیمکفش ها را سریع خشک کنیم
ساعت Baby G را تنظیم کنیمساعت Baby G را تنظیم کنیم
موم شکری درست کنیمموم شکری درست کنیم
چسب قطره‌ای را از روی پوست پاک کنیم
سایز کفش خود را پیدا کنیم
رشد موهای بدن را کاهش بدهیمرشد موهای بدن را کاهش بدهیم
گوشمان را سوراخ کنیمگوشمان را سوراخ کنیم
با وازلین مژه‌های‌مان را بلندتر کنیمبا وازلین مژه‌های‌مان را بلندتر کنیم
تشخیص بدهیم که کفش‌های Vans ما تقلبی هستندتشخیص بدهیم که کفش‌های Vans ما تقلبی هستند
تناژ پوست خود را تشخیص بدهیمتناژ پوست خود را تشخیص بدهیم

در مورد ویکی‌هاو

Melissa Jannes
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
Melissa Jannes
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. این مقاله ۵٬۸۶۲بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۵٬۸۶۲بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟