چه بلیت هواپیمای خود را به صورت آنلاین یا تلفنی و چه از طریق نمایندگی مسافرتی رزرو کنی، فکر خوبی است که قبل از رفتن به فرودگاه، رزروهای پرواز خود را بررسی و استعلام کنی. استعلام رزرو در وب‌سایت هواپیمایی معمولاً به تو این امکان را می‌دهد تا صندلی خودت را ببینی یا عوض کنی، وعده غذایی بخری و درخواست اقامت ویژه داشته باشی. در این ویکی هاو یاد می‌گیری که چگونه رزروهای پرواز را با استفاده از وب‌سایت‌های خطوط هوایی بزرگ و مختلف، مشاهده کنی یا تغییر بدهی. اگر خط هوایی خود را در لیست زیر نمی بینی، نگران نباش، زیرا حتماً گزینه‌های مشابهی را در اکثر وب‌سایت‌های خطوط هوایی شرکت‌ها پیدا خواهی کرد.

روش 1
روش 1 از 5:

خطوط هوایی دلتا

 1. 1
  به https://www.delta.com/mytrips برو. می‌توانی با رایانه، تلفن یا تبلت به این وب‌سایت دسترسی پیدا کنی. حتی اگر در ابتدا پرواز خود را از طریق یک شرکت مسافرتی رزرو کرده‌ باشی (مانند Expedia یا Orbitz)، می‌توانی اطلاعات پرواز خود را در این وبسایت هواپیمایی پیدا کنی.
  • اگر شماره پرواز خود را می‌دانی و می‌خواهی زمان تقریبی رسیدن یا عزیمت آن را بررسی کنی، روی لینک Flight Status در بالای صفحه کلیک کن، جزئیات پرواز خود را وارد کن و سپس بر روی فلش قرمز و سفید کلیک کن.
  • اگر کمتر از ۲۴ ساعت به زمان پرواز باقی مانده و میخواهی پرواز خود را بررسی کنی، روی CHECK-IN در نوار منوی بالای صفحه کلیک کن، یک گزینه را از منوی "Find Your Trip By" انتخاب کن،‌ اطلاعات درخواستی را وارد کن و سپس به منظور تأیید روی فلش قرمز و سفید کلیک کن.
 2. 2
  گزینه‌ای را برای استعلام پرواز خود انتخاب کن. می‌توانی پرواز خود را با شماره تأییدیه، شماره کارت اعتباری/نقدی یا شماره بلیت جستجو کنی.
  • اگر یک تأییدیه‌ی الکترونیکی خرید پرواز را از طریق ایمیل دریافت کردی، در آن پیام شماره تأییدیه و شماره بلیت را پیدا خواهی کرد. شماره بلیت یک کد عددی ۱۳ رقمی است، در حالی که شماره تأییدیه یک کد ۶ رقمی است که شامل حروف و یا اعداد است.
 3. 3
  نام مسافر و سایر اطلاعات درخواست شده را وارد کن. دقیقاً همان نامی را وارد کن که در زمان رزرو ثبت کردی.
 4. 4
  روی دکمه‌ی FIND MY TRIP کلیک کن. با زدن این دکمه، اطلاعاتی در مورد رزرو شامل شماره پرواز، زمان برخاستن/نشستن، شماره صندلی و بهبود امکانات نمایش داده خواهد شد.[۱]
  • اگر قبلاً وارد سایت نشده باشی، از تو خواسته می‌شود تا یک حساب American Airlines بسازی. اگر حسابی نداری، از تو درخواست می‌شود که یک حساب کاربری ایجاد کنی.
 5. 5
  دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کن تا رزرو خود را تغییر دهی (اختیاری). بسته به اینکه چه زمانی و چگونه بلیت خود را خریداری کرده‌ای، شاید بتوانی تا شماره صندلی، وعده غذایی و زمان‌بندی خودت را تغییر بدهی.
روش 2
روش 2 از 5:

American Airlines

 1. 1
  مکان‌یاب رکورد کد ۶ رقمی را پیدا کن. اگر بلیت خود را از طریق هر وب‌سایت به‌صورت آنلاین سفارش داده‌ای، این کد را در پیام تأییدیه/رسید ایمیل می‌توانی پیدا کنی. اگر یک بلیت فیزیکی یا کارت پرواز داری، این کد را می‌توانی جلوی آن ببینی.
  • بسته به جایی که بلیت را خریداری کرده‌ای، کد را شاید تحت عنوان "Record locator" یا "Confirmation code" پیدا کنی.
  • حتی اگر در ابتدا پرواز خود را از طریق یک شرکت مسافرتی رزرو کرده‌ باشی (مانند Expedia یا Orbitz)، می‌توانی اطلاعات پرواز خود را در این وبسایت هواپیمایی پیدا کنی.
 2. 2
  به https://www.aa.com برو. می‌توانی با رایانه، تلفن یا تبلت به این وب‌سایت دسترسی پیدا کنی.
 3. 3
  روی زبانه‌ی Your trips / Check in کلیک کن. این زبانه بین زبانه‌های "Book flights" و "Flight status" است.
  • اگر شماره پرواز خود را می‌دانی و میخواهی زمان تقریبی برخاستن یا نشستن آن را بررسی کنی، به جای آن روی زبانه‌ی Flight status کلیک کن، جزئیات پرواز را وارد کن و سپس بر روی Find flight کلیک کن.
 4. 4
  نام مسافر و کد ۶ رقمی را وارد کن. اطلاعات هر مسافر باید جداگانه استعلام شود. دقیقاً همان نامی را وارد کن که در زمان رزرو ثبت کردی.
 5. 5
  روی دکمه‌ی آبی Find your trip کلیک کن. با زدن این دکمه، اطلاعاتی در مورد رزرو شامل شماره پرواز، زمان برخاستن/نشستن، شماره صندلی و بهبود امکانات نمایش داده خواهد شد.
  • اگر قبلاً وارد سایت نشده باشی، از تو خواسته می‌شود تا یک حساب American Airlines بسازی. اگر حسابی نداری، از تو درخواست می‌شود که یک حساب کاربری ایجاد کنی.
 6. 6
  روی Change trip کلیک کن تا رزرو را تغییر بدهی. بسته به اینکه چه زمانی و چگونه بلیت خود را خریداری کرده‌ای، شاید بتوانی تا شماره صندلی، وعده غذایی و زمان‌بندی خودت را تغییر بدهی.
  • اگر نیاز به تغییر چیزی داری و گزینه Change trip را نمی‌بینی، برای دریافت راهنمایی با رزرواسیون هواپیمایی آمریكایی تماس بگیر. نماینده‌ها ۲۴ ساعته در هفت روز هفته در دسترس هستند.می‌توانی شماره تلفن آن‌ها برای منطقه‌ی خود را با کلیک روی این لینک پیدا کنی.[۲]
 7. 7
  دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کن تا رزرو خود را تغییر دهی (اختیاری). شرکت هواپیمایی آمریکایی به تو این امکان را می‌دهد تا پرواز خود را ۲۴ ساعت قبل از پرواز بررسی و استعلام کنی.[۳] استعلام آنلاین به تو این امکان را می‌دهد تا دیگر وقتت برای بررسی‌های کنار راهرو، پشت میز و کیوسک خودیاوری در فرودگاه تلف نشود.
روش 3
روش 3 از 5:

United Airlines

 1. 1
  در یک مرورگر وب به https://www.united.com برو. می‌توانی با رایانه، تلفن یا تبلت به این وب‌سایت دسترسی پیدا کنی. حتی اگر در ابتدا پرواز خود را از طریق یک شرکت مسافرتی رزرو کرده‌ باشی (مانند Expedia یا Orbitz)، می‌توانی اطلاعات پرواز خود را در این وبسایت هواپیمایی پیدا کنی.
  • اگر فقط می‌خواهی زمان تخمینی برخاستن یا نشستن پرواز را بررسی کنی، روی زبانه آبی Flight status کلیک کن، جزئیات را وارد کن و سپس روی Search کلیک کن.
  • اگر کمتر از ۲۴ ساعت به زمان پرواز باقی مانده و می‌خواهی پرواز خود را استعلام کنی، روی زبانه‌ی آبی Check-in کلیک کن، شماره تأییدیه‌ (این شماره در ایمیل خرید پرواز است) و نام خانوادگی خودت را وارد کن و سپس روی Search کلیک کن. برای استعلام، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کن. اگر شماره تأییدیه نداری، میتوانی از شماره بلیت ۱۶ رقمی خود استفاده کنی.[۴]
 2. 2
  روی زبانه‌ی My trips کلیک کن.
 3. 3
  شماره تأییدیه ۶ رقمی خود را وارد کن. اگر بلیت خود را از طریق هر وب‌سایت به‌صورت آنلاین سفارش داده‌ای، این کد را در پیام تأییدیه/دریافت ایمیل می‌توانی پیدا کنی. اگر یک بلیت فیزیکی یا کارت پرواز داری، این کد را می‌توانی جلوی آن ببینی.
  • اگر کد را نداری اما بلیت‌های خود را در United.com خریداری کرده‌ای، می توانید بر روی SIGN IN در گوشه سمت راست و بالای صفحه کلیک کنی تا وارد حساب Mileage Plus خود شوی. با این کار، یک پیوند به رزرواسیون کامل خودت در اختیار تو گذاشته می‌شود.
 4. 4
  نام خانوادگی مسافر را تایپ کن. این نام باید دقیقاً مطابق با رزرو باشد.
 5. 5
  روی دکمه‌ی آبی Search کلیک کن. با زدن این دکمه، اطلاعاتی در مورد رزرو شامل شماره پرواز، زمان برخاستن/نشستن، شماره صندلی و بهبود امکانات نمایش داده خواهد شد.
  • اگر قبلاً وارد سایت نشده باشی، از تو خواسته می‌شود تا یک حساب Mileage Plus بسازی. اگر حسابی نداری، از تو درخواست می‌شود که یک حساب کاربری ایجاد کنی.
 6. 6
  اگر می‌خواهی رزرواسیون خودت را اصلاح کنی، روی Change flight کلیک کن‌ (اختیاری). بسته به نوع بلیتی که خریداری کرده‌ای، شاید بتوانی ترجیحات برگزیده‌ی خود را اینجا تغییر دهی.
  • اگر بلیت خود را از یک سایت رزرو شخص ثالث مانند Orbitz یا Expedia خریداری کرده باشی، شاید لازم باشد تا ترجیحات پرواز خودت را در عوض روی سایت خودشان اصلاح کنی.
روش 4
روش 4 از 5:

Southwest Airlines

 1. 1
  به https://www.southwest.com برو. می‌توانی با رایانه، تلفن یا تبلت به این وب‌سایت دسترسی پیدا کنی. حتی اگر در ابتدا پرواز خود را از طریق یک شرکت مسافرتی رزرو کرده‌ باشی (مانند Expedia یا Orbitz)، می‌توانی اطلاعات پرواز خود را در این وبسایت هواپیمایی پیدا کنی.
  • اگر فقط می‌خواهی زمان تخمینی برخاستن یا نشستن را بررسی کنی، روی FLIGHT STATUS در نوار آبی بالای تاریخ‌های عزیمت و برگشت کلیک کن، اطلاعات پرواز را وارد کن و سپس روی Search کلیک کن.
  • اگر کمتر از ۲۴ ساعت به زمان پرواز باقی مانده و می‌خواهی پرواز خود را استعلام کنی، روی CHECK IN در نوار آبی (سمت چپ "FLIGHT STATUS") کلیک کن، شماره تأییدیه‌ (در ایمیل خرید پرواز تو است)‌ و نام خود را وارد کن و روی Check in کلیک کن.
 2. 2
  روی Log in کلیک کن. این دکمه نزدیک گوشه سمت راست و بالای صفحه است. یک پاپ‌آپ برای ورود ظاهر خواهد شد.
 3. 3
  اطلاعات ورود خودت به Southwest Airlines را وارد کن و روی Log in کلیک کن. اگر حسابی نداری، پس باید یکی بسازی. روی Enroll now زیر قسمت رمز عبور کلیک کن و سپس دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کن تا حساب جدیدی بسازی و ثبت‌نام کنی.
 4. 4
  روی My Account کلیک کن. این دکمه نزدیک گوشه سمت راست و بالای صفحه است. این دکمه، داشبورد عضویت تو را باز می‌کند.
 5. 5
  به قسمت "My Trips" برو و پرواز خود را انتخاب کن. اگر پرواز تو به حسابت وصل شده باشد، جزئیات آن باید در همان زمان ظاهر شود.
  • اگر پرواز مورد نظر خودت را نمی‌بینی، معمولاً به این دلیل است که آن را از طریق یک شرکت شخص سومی خریداری کرده‌ای (مانند یک وب‌سایت مسافرتی). برای یافتن پرواز خودت، نام کوچک،‌ نام خانوادگی و شماره تأییدیه (کد ۶ رقمی روی بلیت یا ایمیل رسید)‌ خودت را روی پنل "My Trips" وارد کن،‌ روی Continue کلیک کن و سپس دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کن تا اطلاعات پرواز را اضافه کنی و ببینی.
 6. 6
  برنامه سفر خود را تغییر بده (اختیاری). بسته به اینکه چه زمانی و چگونه بلیت خود را خریداری کرده‌ای، شاید بتوانی بلیت خود را به روز کنی، ترجیحات بار سفر و وعده غذایی خودت را تغییر دهی یا حتی زمان پرواز متفاوتی را انتخاب کنی. از آنجا که Southwest شماره صندلی تعیین نمی‌کند، نمی‌توانی یک صندلی را از قبل انتخاب کنی.[۵]
روش 5
روش 5 از 5:

هواپیمایی لوفت‌هانزا

 1. 1
  به https://www.lufthansa.com برو. می‌توانی با رایانه، تلفن یا تبلت به این وب‌سایت دسترسی پیدا کنی. حتی اگر در ابتدا پرواز خود را از طریق یک شرکت مسافرتی رزرو کرده‌ باشی (مانند Expedia یا Orbitz)، می‌توانی اطلاعات پرواز خود را در این وبسایت هواپیمایی پیدا کنی.
 2. 2
  روی منوی در گوشه راست بالای صفحه کلیک کن. چندین گزینه ظاهر می‌شود.
 3. 3
  روی View & amend flight details کلیک کن. اگر می‌خواهی رزرو خود را استعلام کنی و یا اصلاح کنی، این گزینه را انتخاب کن.
  • اگر کمتر از ۲۴ ساعت به زمان پرواز باقی مانده و می‌خواهی پرواز خود را استعلام کنی، روی Check-in در منو کلیک کن, اطلاعات پرواز را وارد کن، و سپس بر روی دکمه زرد Confirm کلیک کن.
  • اگر فقط می‌خواهی زمان برخاستن یا نشستن را برای یک شماره پرواز خاص بررسی کنی، روی پیوند Timetable & flight status کلیک کن، یک روش جستجو را انتخاب کن و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کن.
 4. 4
  یک روش ورود را انتخاب کن.
  • اگر یک حساب آنلاین لوفت‌هانزا داری، روی Lufthansa ID کلیک کن، اطلاعات ورود به خودت را وارد کن و سپس برای ادامه روی Login کلیک کن.
  • اگر حساب لوفت‌هانزا نداری، می‌توانی با استفاده از Booking Code وارد شوی (این کد باید در ایمیل تأییدیه‌ از خرید بلیت تو باشد)‌ یا از شماره Miles & More و پین برای ورود استفاده کنی.
  • اگر با کد رزرو خود وارد شوی، از تو درخواست خواهد شد تا یک حساب بسازی. پس وقتی چنین درخواستی از تو شد، دستورالعمل‌های روی صفحه را برای انجام این کار دنبال کن.
 5. 5
  پرواز مورد نظر خود را انتخاب کن. اگر چندین پرواز مرتبط با حساب خود داری، یکی از مواردی را که می‌خواهی مشاهده کنی یا تغییر بدهی، انتخاب کن. با این کار، تمام اطلاعات مربوط به پرواز شامل ترجیحات تو، بهبود امکانات و سایر جزئیات نمایش داده خواهند شد.[۶]
 6. 6
  دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کن تا ثبت‌نام خود را اصلاح کنی. برخی گزینه‌هایی که ممکن است در دسترس باشد شامل رزرو یک موقعیت صندلی خاص، بالا بردن رده‌ی صندلی و یا به‌روزرسانی ترجیحات وعده‌ی غذایی است.

نکات

 • در صورت داشتن هرگونه محدودیت‌های رژیمی خاص یا آلرژی‌های غذایی، از قبل با هواپیمایی تماس بگیر. در صورت نیاز به غذای خاص یا داشتن حساسیت شدید غذایی به آن‌ها، مستقیماً با هواپیمایی تماس بگیر یا از طریق ایمیل با آن‌ها در تماس باش تا آن‌ها در روز پرواز آماده شوند. باید تعدادی گزینه برای انواع رژیم‌های غذایی وجود داشته باشد.
 • پروازهای بین المللی غالباً وعده های غذایی خوبی ارائه می‌دهند.
 • هنگام مسافرت، گواهینامه‌ی رانندگی، گذرنامه یا سایر کارت‌های شناسایی صادرشده‌‌ی دولتی را همراه خودت داشته باش، زیرا هواپیمایی این‌ها را از تو درخواست می‌کند تا هویت تو را تأیید کند.
 • هنگام ورود به فرودگاه، تأییدیه‌ی پرواز یا کارت پرواز خود را در کیوسک ترمینال پرینت بگیر.

در مورد ویکی‌هاو

American Automobile Association
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
American Automobile Association
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. این مقاله ۵٬۹۸۹بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۵٬۹۸۹بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟