این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه یک لیست از مخاطبین Gmail درست کنی تا بتوانی ایمیل‌ها را به‌صورت هم‌زمان برای همه‌ی آن‌ها ارسال کنی. امکان ساختن لیست ایمیل گروهی از طریق برنامه‌ی موبایل Gmail وجود ندارد. همچنین نمی‌توانی لیست گروهی ایمیلی را که ساخته‌ای، در برنامه‌ی موبایل Gmail به‌عنوان گیرنده‌ی ایمیل انتخاب کنی.

مراحل

 1. 1
  صفحه‌ی Google Contacts (مخاطبین گوگل) را باز کن. آدرس https://contacts.google.com/ را در مرورگر کامپوترت باز کن. اگر قبلاً وارد حساب‌ کاربری گوگل شده باشی، با انجام این کار صفحه‌ی Google contacts (مخاطبین گوگل) باز می‌شود.
  • اگر وارد حساب‌ کاربری خودت در گوگل نشده‌ای، وقتی از تو خواسته شد، آدرس ایمیل خودت را وارد کن و روی NEXT (بعدی) کلیک کن، سپس کلمه‌ی عبور خودت را وارد کن و روی NEXT (بعدی) کلیک کن تا وارد حساب کاربری گوگل شوی.
  • اگر وارد حساب کاربری اشتباهی شده‌ای، روی آیکون پروفایل که در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه است کلیک کن و حساب‌ کاربری موردنظرت را انتخاب کن (اگر قبلاً وارد حساب‌ کاربری مورد‌نظر شده‌ای) یا روی Add account (اضافه‌کردن حساب‌ کاربری) کلیک کن و وقتی از تو خواسته شد، آدرس ایمیل و کلمه‌ی عبور خودت را وارد کن.
 2. 2
  مخاطبین را انتخاب کن. نشانگر ماوس را روی عکس پروفایل مخاطب موردنظرت ببر (در‌صورت نداشتن عکس، روی نماد اسم او)، سپس روی کادری که به‌جای عکس یا نماد اسم او ظاهر می‌‌شود کلیک کن؛ این کار را برای همه‌ی مخاطبینی که می‌خواهی به لیست اضافه کنی انجام بده.
 3. 3
  روی آیکون "Labels" (برچسب‌ها) کلیک کن. آیکون/دکمه‌ی برچسب، در قسمت بالا و سمت چپ صفحه قرار دارد. با کلیک روی آن یک منوی کشویی نمایش داده می‌شود.
 4. 4
  روی Create label (ایجاد برچسب) کلیک کن. این گزینه را می‌توانی در پایین منوی کشویی پیدا کنی. با انجام این کار یک پنجره‌ی جدید باز می‌شود.
 5. 5
  یک اسم تایپ کن. اسمی را که می‌خواهی روی لیست ایمیل گروهی مورد‌نظرت بگذاری وارد کن. این همان اسمی است که بعداً هنگام وارد‌کردن آدرس ایمیل در کادر "To" (به) از آن استفاده خواهی کرد.
 6. 6
  روی Save (ذخیره)‌ کلیک کن. این دکمه در گوشه‌ی سمت راست و پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار لیست مخاطبین مورد‌نظرت به‌صورت یک برچسب ذخیره می‌شود.
 7. 7
  صندوق پیام‌های دریافتی Gmail را باز کن. به آدرس https://www.gmail.com/ برو و وقتی‌ از تو خواسته شد، آدرس ایمیل و کلمه‌ی عبور خودت را دوباره وارد کن.
  • این باید همان حساب‌ کاربری باشد که برایش لیست ایمیل گروهی ایجاد کرده‌ای.
 8. 8
  روی COMPOSE (ساختن) کلیک کن. این گزینه در سمت چپ Gmail inbox (صندوق پیام‌های ورودی) قرار دارد. با انجام این کار پنجره‌ی "New Message" (پیام جدید)‌ باز می‌شود.
 9. 9
  اسم برچسب مورد‌نظرت را وارد کن. در کادر"To" (به) که در بالای پنجره‌ی "New Message" (پیام جدید) قرار دارد،‌ اسم گروه موردنظرت را وارد کن. باید بتوانی اسم گروه و پیش‌نمایشی از چند مخاطب آن را که زیر کادر "To" (به)‌ ظاهر می‌شود ببینی. روی اسم گروه که زیر کادر "To" (به) قرار دارد کلیک کن تا آن را به‌عنوان گیرنده‌ی ایمیل انتخاب کنی. اگر اسم گروه نمایش داده نشد یا اگر اسم گروه مورد‌نظر را فراموش کرده‌ای، به مرحله‌ی بعد برو. درغیراین‌صورت مرحله‌ی بعد را درنظر نگیر.
 10. 10
  لیست اسامی گروه‌هایی را که ایجاد کرده‌ای بررسی کن. اگر به‌دلیل فراموشی اسم گروه نتوانستی مرحله‌ی قبل را به‌پایان برسانی، مراحل زیر را دنبال کن تا لیستی از اسامی همه‌ی گروه‌هایی که در حساب‌ کاربری gmail از آن‌ها استفاده می‌کنی نمایش داده شود و بتوانی اسم گروه مورد‌نظرت را انتخاب کنی.
  • روی “To” (به) در کادر “To” کلیک کن. در پنجره‌ای که نمایش داده می‌شود، روی دکمه‌ی “My contacts” (مخاطبین من) که در گوشه‌ی سمت راست و بالای پنجره‌ قرار دارد کلیک کن. با انجام این کار، اسامی‌ همه‌ی گروه‌‌هایی که برای حساب‌ کاربری فعلی gmail درست کرده‌ای در یک منوی کشویی نمایش داده می‌شود.
  • روی اسم گروهی که می‌خواهی از آن استفاده کنی کلیک کن. با انجام این کار پیش‌نمایشی از بعضی از مخاطبین گروه در یک پنجره‌ی جدید نمایش داده خواهد شد.
  • برای انتخاب همه‌ی مخاطبین گروه،‌ روی کادر کنار گزینه‌ی “Select All” (انتخاب همه) که در گوشه‌ی سمت چپ و بالای پنجره قرار دارد کلیک کن.
  • روی “INSERT” (وارد‌کردن) که در گوشه‌ی سمت راست و پایین پنجره نمایش‌داده می‌شود کلیک کن.
  • بررسی کن تا مطمئن شوی تمام مخاطبین گروه موردنظرت در کادر “To” (ارسال به) ایمیل قرار گرفته باشند.
 11. 11
  عنوان ایمیل و پیامت را بنویس. برای انجام این کار،‌ موضوع یا عنوان ایمیل را در کادر متنی "Subject" (موضوع)‌ و پیام مورد‌نظرت را در کادر متنی زیر آن تایپ کن.
 12. 12
  روی Send (ارسال)‌ کلیک کن. دکمه‌ی آبی رنگ این گزینه در گوشه‌ی سمت چپ و پایین پنجره‌ی "New Message" (پیام جدید)‌ قرار دارد. با انجام این کار ایمیل تو برای تمام مخاطبین گروه ارسال می‌شود.

نکات

 • اگر به‌‌جای کادر "To" از "Bcc" استفاده کنی، اسم مخاطبین لیست ایمیل گروهی از یکدیگر پنهان می‌ماند.
 • می‌توانی برای دسترسی به لیست مخاطبین، روی ⋮⋮⋮‌ که در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه‌ی Gmail قرار دارد کلیک کنی و سپس روی More (یشتر) کلیک کنی و از منوی کشویی باز‌شده روی Contacts (مخاطبین)‌کلیک کنی.
 • همچنین می‌توانی یک مخاطب ساختگی درست کنی،‌ آن را با قالب google csv ذخیره کنی،‌ فایل csv را ویرایش کنی و در نهایت آن را دوباره وارد کنی. اگر ایمیل‌های زیادی داری که هنوز مخاطبین آن جزء لیست مخاطبین نیستند، این روش، گزینه‌ی خوبی است.

هشدارها

 • نمی‌توانی از لیست ایمیل در برنامه‌ی موبایل Gmail استفاده کنی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
علامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیمعلامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیم
اسناد را به‌ صورت PDF اسکن کنیماسناد را به‌ صورت PDF اسکن کنیم
تمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیمتمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیم
علامت عدد پی را تایپ کنیمعلامت عدد پی را تایپ کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
wikiHow Staff Writer
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند.
از این صفحه ۸۴۵بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟