این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه با استفاده از مرورگر کامپیوتر‌ جهت شمال را روی نقشه‌ی گوگل پیدا کنی.

مراحل

 1. 1
  مرورگر وب را باز کن. می‌توانی از هر‌یک از مروگر‌های کروم، سافاری، فایرفاکس یا اپرا استفاده کنی.
 2. 2
  در مرورگر وب به آدرس Google Maps برو. آدرس maps.google.com را در نوار آدرس مرورگر تایپ کن و کلید Enter یا Return را روی صفحه‌کلید فشار بده.
 3. 3
  یک موقعیت مکانی را روی نقشه پیدا کن. می‌توانی با استفاده از نوار جستجو که در بالا و سمت چپ صفحه قرار دارد موقعیتی را جستجو کنی یا با کلیک روی آیکون "+" و "-" که در پایین و سمت راست صفحه قرار دارد، نقشه را بزرگ‌ یا کوچک‌ کنی.
  • جهت‌های جغرافیایی در هر دو حالت نقشه و ماهواره‌ای نقشه‌ی گوگل همیشه یکسان هستند. به این صورت که شمال در بالا و جنوب در پایین صفحه قرار دارد.
 4. 4
  آیکون آدمک نارنجی رنگ را ‌داخل نقشه بکش و رها کن. آیکون آدمک نارنجی رنگی را که در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه‌ قرار دارد پیدا کن و آن را در موقعیتی که می‌خواهی جستجو کنی رها کن. با انجام این کار حالت نقشه به نمای خیابان تغییر پیدا می‌کند.
 5. 5
  به جهت پیکان قرمز رنگ روی قطب‌نما توجه کن. آیکون قطب‌نما را در گوشه‌ی سمت راست و پایین نمای خیابان پیدا کن و به جهت پیکان قرمز رنگ توجه کن. پیکان قرمز رنگ همیشه شمال را نشان می‌دهد.

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱٬۷۳۵بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱٬۷۳۵بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟