دانستن روش عکس‌گرفتن از صفحه‌نمایش چه برای سرگرمی و چه برای گزارش مشکل به پشتیبانی فنی شرکت، بسیار مفید است. خوشبختانه گرفتن عکس از صفحه‌نمایش در سیستم‌عامل OS X کار بسیار ساده‌ای است. در این ویکی‌هاو روش‌های مختلف گرفتن عکس از صفحه‌‌نمایش در کامپیوتر مک‌بوک را یاد می‌گیری.

روش 1 از 5:
گرفتن عکس از کل صفحه‌نمایش

 1. 1
  کلید‌های Command + Shift + 3 را فشار بده و نگه‌دار، باید صدایی شبیه به صدای عکس‌گرفتن با دوربین را بشنوی. این روش، ساده‌ترین راه برای‌ گرفتن عکس از صفحه‌نمایش است. با این روش یک عکس از کل صفحه‌نمایش گرفته می‌‌شود.
 2. 2
  عکس گرفته‌شده از صفحه‌نمایش به صورت یک فایل png با اسم Screenshot time/date (تاریخ / زمان عکس صفحه‌نمایش) در دسکتاپ کامپیوتر ذخیره می‌‌شود.

روش 2 از 5:
گرفتن عکس بخشی از صفحه‌نمایش

 1. 1
  کلید‌های Command + Shift + 4 را نگه دار. با انجام این کار نشانگرماوس به‌شکل یک علامت مثبت (+) کوچک که شماره‌ی مختصات پیکسل در گوشه‌ی پایین و سمت چپ آن قرار دارد درمی‌آید.
 2. 2
  روی ترک‌پد یا ماوس کلیک کن و آن را نگه‌دار، بعد نشانگر را بکش و ناحیه‌ای را که می‌خواهی عکس آن گرفته شود به‌صورت یک شکل مستطیل انتخاب کن. می‌توانی با فشار دادن کلید Esc بدون اینکه از صفحه‌نمایش عکس گرفته شود، دوباره ناحیه‌ی موردنظرت را انتخاب کنی.
 3. 3
  برای گرفتن عکس از قسمتی که انتخاب کرده‌ای، کلید ماوس را رها کن. با انجام این کار فایل عکس در دسکتاپ ذخیره خواهد شد.

روش 3 از 5:
گرفتن عکس از یک پنجره

 1. 1
  کلید‌های Command + Shift + 4 + Space را نگه‌دار. با انجام این کار نشانه‌گر ماوس به یک دوربین کوچک تبدیل می‌‌‌شود و وقتی روی هر‌یک از پنجره‌‌های باز صفحه‌نمایش حرکت کنی، رنگ آن به آبی تغییر می‌کند.
 2. 2
  پنجره‌ای را که می‌خواهی از آن عکس بگیری انتخاب کن. برای پیداکردن پنجره‌ی مناسب می‌توانی با استفاده از کلید‌های Command + Tab بین برنامه‌های باز خود جستجو کنی و یا با استفاده از کلید F3 تمام پنجره‌ها را مرتب کنی. برای لغو عکس گرفتن می‌توانی کلید Esc را فشار بدهی.
 3. 3
  روی پنجره‌ی انتخاب‌شده کلیک کن. با انجام این کار فایل عکس صفحه‌نمایش در دسکتاپ ذخیره می‌‌شود.

روش 4 از 5:
ذخیره‌ی عکس صفحه‌نمایش در حافظه‌ی کلیپ‌برد

 1. 1
  کلید Ctrl را فشار بده و نگه دار، سپس یکی از روش‌های بالا برای گرفتن عکس صفحه‌نمایش را انتخاب کن. با انجام این کار تصویر گرفته‌شده از صفحه‌نمایش به‌جای اینکه به‌صورت یک فایل در دسکتاپ ذخیره شود، در حافظه‌ی کلیپ‌برد ذخیره می‌‌شود.
 2. 2
  می‌توانی با فشار دادن کلید‌های Command + V یا انتخاب Paste (الصاق) از منوی Edit (ویرایش)، عکس گرفته‌شده را در نرم‌افزار ورد، ایمیل یا هر ویرایشگر عکس دیگری الصاق کنی.

روش 5 از 5:
گرفتن عکس از صفحه‌نمایش در Preview (پیش‌نمایش)

 1. 1
  برنامه‌ی Preview (پیش‌نمایش) را اجرا کن. این برنامه را می‌توانی در پوشه‌ی برنامه‌های Finder پیدا کرده و روی آیکون آن کلیک کنی.
 2. 2
  منوی File را باز کن و نشانگر ماوس را به سمت گزینه‌ی Take Screen Shot (گرفتن عکس از صفحه‌نمایش) ببر.
 3. 3
  می‌توانی یکی از گزینه‌های From Selection (از قسمت انتخابی)، From Window (از پنجره) یا From Entire Screen (از تمام صفحه‌نمایش) را انتخاب کنی.
 4. 4
  عکس جدیدت را ذخیره کن. عکس گرفته‌شده از صفحه‌نمایش بلافاصله به‌صورت یک عکس بدون عنوان در برنامه‌ی Preview (پیش‌نمایش) باز می‌شود. منوی فایل را باز کن و گزینه‌ی Save (ذخیره) را انتخاب کن. اسمی برای عکست وارد کرده و بعد از انتخاب محل ذخیره‌ی فایل روی Save (ذخیره) کلیک کن.

نکات

 • اگر می‌خواهی از پنجره‌ی مرورگر رایانه‌ات عکس بگیری، مطمئن شو که هیچ زبانه‌ی دیگری باز نباشد چرا‌که در غیراین‌صورت دیگران کل برنامه‌ها و صفحات باز کامپیوترت را خواهند دید.
 • عکس گرفته‌شده از صفحه‌نمایش در همان حافظه‌ی کلیپ‌بردی ذخیره می‌‌‌شود که نوشته‌ها هنگام کپی و الصاق ذخیره می‌‎‌شوند.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
گوگل کروم را دانلود و نصب کنیمگوگل کروم را دانلود و نصب کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
AdBlock را غیرفعال کنیمAdBlock را غیرفعال کنیم
مین‌روب بازی کنیممین‌روب بازی کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
پروفایل اسنپ‌چت را ببینیمپروفایل اسنپ‌چت را ببینیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
افراد را به لیست دوستان‌مان در اسنپ‌چت اضافه کنیمافراد را به لیست دوستان‌مان در اسنپ‌چت اضافه کنیم
بفهمیم چه کسی در اسنپ‌چت آنلاین استبفهمیم چه کسی در اسنپ‌چت آنلاین است

در مورد ویکی‌هاو

ویکی‌هاو مانند ویکی‌پدیا یک “ویکی” است. بنابراین بسیاری از مقالات ما با مشارکت افراد متعددی نوشته شده‌اند. برای خلق این مقاله، 27 نفر، بعضاً ناشناس، کار کردند تا ویرایشش کنند و به مرور زمان بهبودش دهند.
از این صفحه ۴۳۳بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟