این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه در رایانه‌ی ویندوز از صفحه‌نمایش عکس بگیری. رایانه‌هایی که سیستم‌عامل ویندوز 8 و 10 را دارند می‌توانند با استفاده از کلید‌ میانبر به‌صورت خودکار یک عکس کامل از صفحه‌ی نمایش تهیه و ذخیره کنند. همچنین همه‌ی نسخه‌های ویندوز با استفاده از کلید "Print Screen" (چاپ صفحه‌نمایش) این قابلیت را پشتیبانی می‌کنند. روش‌های دیگری مثل استفاده از ابزار برش برای گرفتن عکس دلخواه از صفحه‌نمایش و گرفتن عکس از صفحه‌نمایش در Surface نیز به همین اندازه مناسب هستند و کارایی دارند.

روش 1 از 7:
گرفتن عکس کامل از صفحه‌نمایش در ویندوز 8 و 10

 1. 1
  به صفحه‌ای که می‌خواهی از آن عکس بگیری برو. قبل از گرفتن عکس از صفحه‌نمایش، مطمئن شو که صفحه‌ای که می‌خواهی از آن عکس بگیری باز است و چیز اضافه‌‌ی دیگری روی آن نیست (مثل پنجره یا برنامه‌های باز دیگر).
 2. 2
  کلید "Print Screen" (عکس از صفحه‌نمایش) را روی صفحه‌‌کلید پیدا کن. کلید Print Screen را معمولاً می‌توانی در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه‌کلید اصلی (اگر صفحه‌کلیدت بخش جداگانه‌ی اعداد دارد، آن را در‌نظر نگیر) پیدا کنی و اکثراً زیر آن عبارت "SysReq" ‌(نیاز‌های سیستم) نوشته شده است.
  • کلید Print Screen (عکس از صفحه‌نمایش) معمولاً مختصر و به‌صورت "PrtSc" یا مشابه آن نوشته می‌شود.
 3. 3
  کلید‌های Win و Print Screen را همزمان فشار بده. با انجام این کار یک عکس از صفحه‌نمایش فعلی گرفته می‌شود؛ در بسیای از مواقع صفحه‌نمایش کمی کم نور می‌شود.
  • اگر تنظیمات خاص صفحه‌نمایش رایانه‌ات غیرفعال شده باشند، حالت کم‌نور شدن صفحه‌نمایش اتفاق نمی‌افتد. این موضوع دررایانه‌های قدیمی که ویندوزشان به ویندوز 10 ارتقاء یافته‌ است رایج‌تر است.
  • اگر بعد از جستجو، عکس صفحه‌نمایشی که گرفته‌ای را پیدا نکردی، دوباره کلید‌های ترکیبی Ctrl+ Win+ Print Screen یا Fn+ Win+ Print Screen را فشار بده.
 4. 4
  عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش را پیدا کن. عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش را می‌توانی در پوشه‌ی "Screenshots" (تصاویر گرفته شده از صفحه‌نمایش) که داخل پوشه‌ی "Pictures" (عکس‌ها) رایانه‌ات قرار دارد ببینی. هر عکسی که از صفحه‌نمایش می‌گیری با اسم "Screenshot (number)" (عکس صفحه‌نمایش (شماره)) و با همان ترتیبی که گرفته شده‌اند نام‌گذاری می‌شود.
  • به عنوان مثال، اولین عکسی که از صفحه‌نمایش می‌گیری به‌صورت "Screenshot (1)" نامگذاری می‌شود.

روش 2 از 7:
گرفتن عکس از صفحه‌نمایش در همه‌ی نسخه‌های ویندوز

 1. 1
  به صفحه‌ای که می‌خواهی از آن عکس بگیری برو. قبل از گرفتن عکس از صفحه‌نمایش، مطمئن شو که موارد اضافی در صفحه باز نباشند (مثل پنجره‌ی باز یا برنامه‌ی در حال اجرا).
 2. 2
  کلید Print Screen (گرفتن عکس از صفحه‌نمایش) را فشار بده. این کلید معمولاً در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه کلید، دقیقاً در سمت راست کلید‌های "Function" (تابعی) در بالای صفحه کلید (به عنوان مثال کلیدF12) قرار دارد. با فشار دادن کلید Print Screen از کل صفحه‌نمایش و تمام محتواهای روی آن عکس گرفته می‌شود.
  • کلید Print Screen (گرفتن عکس از صفحه‌نمایش) ممکن است با عنوان "PrtSc" یا مشابه آن نوشته شده باشد.
  • اگر رایانه‌ات در قسمت پایین و سمت چپ صفحه‌کلید، کلید Fn دارد، ممکن است لازم باشد کلید Fn و Print Screen را همزمان فشار بدهی.
 3. 3
  برنامه‌ی Paint (نقاشی) را باز کن. این برنامه در همه‌ی نسخه‌های ویندوز به‌صورت پیش‌فرض نصب شده است. برای باز کردن آن:
 4. 4
  عکس‌ صفحه‌نمایش را Paste (الصاق) کن. وقتی‌که پنجره‌ی برنامه‌ی Paint (نقاشی) باز شد، کلید Ctrl+V را برای الصاق عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش فشار بده. حالا باید بتوانی عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش را در پنجره‌ی برنامه‌ی Paint (نقاشی) ببینی.
 5. 5
  عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش را ذخیره کن. کلید‌های Ctrl+S را فشار بده و یک اسم برای عکس صفحه‌نمایشت وارد کن، پوشه‌ای که می‌خواهی عکس در آن ذخیره شود را از سمت چپ پنجره انتخاب کن و روی Save (ذخیره) کلیک کن.
  • می‌توانی قالب عکس گرفته شده را تغییر دهی. روی گزینه‌ی "Save as type" (ذخیره به عنوان) که در کادر کشویی پایین پنجره قرار دارد کلیک کن و در منوی کشویی باز شده روی قالب عکسی که می‌خواهی (مثلاً JPEG) کلیک کن.
  • قالب‌های معمول ذخیره سازی، قالب‌های JPG و PNG می‌باشند. قالب PNG به‌علت کیفیت بالای تصاویر و حجم کم آن برای ذخیره‌ کردن عکس‌های گرفته شده از صفحه نمایش پیشنهاد می‌شود.

روش 3 از 7:
گرفتن عکس صفحه‌نمایش از یک پنجره‌ی فعال

 1. 1
  روی پنجره‌ای که می‌خواهی عکس آن را بگیری کلیک کن. ویژگی One-Window screenshot، از پنجره‌ی "فعال" صفحه‌نمایش عکس می‌گیرد، در‌واقع این به این معنی است که باید پنجره‌ی مورد‌نظر در جلوترین موقعیت نسبت به پنجره‌های باز دیگر صفحه‌نمایش باشد.
 2. 2
  کلید Alt را نگه‌دار و هم‌زمان کلید PrtScr را فشار بده. یک نسخه از عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش در حافظه‌ی clipboard (موقت) کپی می‌شود. ابعاد عکس گرفته شده بر اساس ابعاد پنجره در زمان گرفتن عکس از صفحه‌نمایش، اندازه‌گیری می‌شود.[۱]
  • بعد از گرفتن عکس از صفحه‌نمایش، هیچ پیغام تاییدی مبنی بر اینکه عکس گرفته شده است، نمایش داده نمی‌شود.
 3. 3
  برنامه‌ی Paint (نقاشی) را باز کن. این برنامه به‌صورت نصب شده در همه‌ی نسخه‌های ویندوز وجود دارد. برای باز کردن آن:
 4. 4
  عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش را Paste (الصاق) کن. وقتی که برنامه‌ی Paint (نقاشی) باز شد، کلید‌های Ctrl+V را فشار بده تا عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش در برنامه‌ی PAint (نقاشی) الصاق شود. با انجام این کار باید تصویر را در پنجره‌ی Paint (نقاشی) ببینی.
  • همچنین می‌توانی عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش را در برنامه‌های دیگری مثل Word یا در متن یک ایمیل الصاق کنی. فقط کافی است برنامه‌ی مورد‌نظرت را باز کنی و با فشار دادن کلید‌های Ctrl+V، عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش را در آن الصاق کنی.
 5. 5
  عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش را به‌صورت یک فایل عکس ذخیره کن. روی File کلیک کن، Save (ذخیره) را انتخاب کن، اسم فایل را وارد کن، محل ذخیره‌ی آن را از سمت چپ پنجره انتخاب کن و روی Save (ذخیره) کلیک کن.
  • می‌توانی نوع ذخیره‌ی فایل عکس را با کلیک روی "Save as type" (ذخیره با نوع) و انتخاب یکی از قالب‌های ذخیره سازی از منوی کشویی نمایش داده شده (به عنوان مثال، JPEG) تغییر بدهی.
  • قالب‌های معمول ذخیره سازی JPG و PNG می‌باشند. قالب PNG به علت کیفیت بالای تصاویر و حجم کم آن برای ذخیره‌ی عکس‌های گرفته شده از صفحه نمایش پیشنهاد می‌شود.

روش 4 از 7:
با استفاده از برنامه‌های Snipping Tool (ابزار برش)

 1. 1
  برنامه‌ی ابزار برش را باز کن. برنامه‌ی ابزار برش در همه‌ی نسخه‌های ویستا، 7،8 و 10، به‌غیر‌از ویرایش‌های Starter و Basic در دسترس است. لازم به ذکر است که این برنامه در ویندوز XP موجود نیست.[۲]
 2. 2
  شکل برش را انتخاب کن. به‌صورت پیش‌فرض "Rectangular Snip" (برش مستطیل) انتخاب شده است. برای تغییر شکل برش، روی پیکانی که کنار دکمه‌ی Mode (حالت) قرار دارد کلیک کن.
  • Free-form Snip (حالت آزاد برش) به تو اجازه می‌دهد که با استفاده از ماوس شکل دلخواهت را بکشی. قسمت داخل شکلی که کشیده‌ای برش می‌خورد.
  • Rectangular Snip (برش مستطیل شکل) به تو امکان انتخاب ناحیه‌ی مستطیلی شکلی را می‌دهد که قسمت داخل آن برش خواهد خورد.
  • Window Snip (برش پنجره‌ای) به تو امکان انتخاب برش یک پنجره‌ را می‌دهد.
  • Full-screen Snip (برش کل صفحه‌نمایش) امکان انتخاب برشی از کل صفحه‌نمایش به‌غیر‌از پنجره‌ی ابزار برش را می‌دهد.
 3. 3
  مرز برش را تنظیم کن. یک خط مرزی قرمز رنگ به‌صورت پیش‌فرض دورهر برشی که انجام می‌دهی کشیده می‌شود. می‌توانی با کلیک روی Tools (ابزار) در سمت چپ و بالای نوار ابزار برش و انتخاب Options (گزینه‌ها) از منوی کشویی نمایش داده شده و غیر‌فعال کردن گزینه‌ی “Show selection ink after snips are captured” (بعد از برش، مرز ناحیه‌ی انتخابی را نمایش بده)، ویژگی ترسیم خط مرزی دور ناحیه‌ی برش‌خورده را تغییر بدهی یا غیر فعال کنی.
 4. 4
  یک برش جدید انجام بده. برای انتخاب ناحیه‌ی مورد‌نظر روی دکمه‌ی New (جدید) کلیک کن. صفحه‌ی نمایش کم‌رنگ می‌شود و می‌توانی ناحیه‌ای که می‌خواهی برش بدهی را رسم کنی و یا اگر می‌خواهی پنجره‌ای را برش بدهی، آن را انتخاب کنی. بعد از انتخاب ناحیه‌ی مورد‌نظر، انگشتت را از روی دکمه‌ی ماوس بردار تا برش انجام شود.
  • اگر حالت Full-screen Snip (برش از کل‌ صفحه‌نمایش) را انتخاب کرده باشی، با کلیک روی New (جدید) برنامه به‌صورت خودکار از کل صفحه‌نمایش برش انجام می‌دهد.
 5. 5
  روی برشی که ایجاد کرده‌ای یادداشتی بنویس. بعد از انجام دادن برش، تصویر برش داخل یک پنجره‌ی جدید باز می‌شود. با استفاده از ابزار Pen (قلم) می‌توانی روی آن یادداشتی بنویسی و از ابزار Highlight برای پررنگ کردن و تاکیید و توجه بیشتر به متن استفاده کنی.
  • ابزار Erase tool (ابزار پاک کردن)، عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش را پاک نمی‌کند و فقط نوشته‌های اضافه شده روی عکس را پاک می‌کند.
 6. 6
  برش تصویرت را ذخیره کن. روی آیکون فلاپی دیسک کلیک کن تا پنجره‌ی ذخیره سازی نمایش داده شود. برای عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش یک اسم بنویس و در‌صورتی‌که می‌خواهی قالب ذخیره عکس را تغییر بدهی، روی "Save as type" (ذخیره به عنوان) کلیک کن.
  • قالب PNG، قالب پیش‌فرض ذخیره‌سازی در ویندوز 7 و 8 است. قالب PNG یک قالب فشرده‌سازی بدون ضرر است، به این معنی که حجم فایل تصویری گرفته شده از صفحه‌نمایش کم و کیفیت آن بالا است. استفاده از این قالب برای ذخیره سازی عکس صفحه‌نمایش پیشنهاد می‌شود.
  • قالب ذخیره‌سازی پیش‌فرض در ویندوز ویستا، قالب JPG یا JPEG است. این قالب ذخیره‌سازی با افت کیفیت همراه است به این معنی که ممکن است عکس صفحه نمایش کمی پیکسلی شود و بعضی از رنگ‌های عکس مات شوند. این قالب ذخیره‌سازی در واقع برای عکاسان طراحی شده است و برای گرفتن عکس از صفحه‌نمایش پیشنهاد نمی‌شود.
  • نوع GIF برای عکس‌های رنگی مناسب نیست، اما برای تصاویر گرافیکی و لوگو‌ها که رنگ‌های خام و ساده‌تری دارند مناسب‌تر است؛ استفاده از این قالب باعث ایجاد لبه‌های تیز کریستالی بین نواحی رنگی تصویر می‌شود.
 7. 7
  برش تصویرت را کپی کن. تصویر برش خورده از صفحه‌نمایش به‌صورت پیش‌فرض در حافظه‌ی موقت ذخیره‌ می‌شود. بنابراین می‌توانی این عکس را هم مثل حالتی که از کل صفحه‌نمایش عکس می‌گیری، در برنامه‌هایی مثل Paint (نقاشی) و Word الصاق کنی. در برنامه‌ی Paint (نقاشی) می‌توانی ویرایش بیشتری نسبت به ویرایشگر Snip annotation editor انجام بدهی.
  • برای الصاق برش تهیه شده از تصویر، پنجره‌ یا برنامه‌ای که این قابلیت را پشتیبانی می‌کند را باز کن و به سادگی با فشردن کلید‌های Ctrl+V این کار را انجام بده.

روش 5 از 7:
با استفاده از کلید‌های میانبر Snipping Tool (ابزار برش)

 1. 1
  به صفحه‌ای که می‌خواهی عکس آن را بگیری برو. پنجره یا صفحه‌ای که می‌خواهی از آن عکس بگیری را باز کن و مطمئن شو که پنجره یا صفحه‌های دیگری که نمی‌خواهی در آن تصویر قرار داشته باشند بسته‌ است.
 2. 2
  کلید‌های Win+ Shift+S را فشار بده. با انجام این کار، صفحه‌نمایش به خاکستری کم‌رنگ و آیکون ماوس به به حالت علامت ضربدر تغییر پیدا می‌کنند.
 3. 3
  ناحیه‌ای که می‌خواهی از آن عکس بگیری را انتخاب کن. روی گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه‌ای که می‌خواهی عکس آن را بگیری کلیک کن و آن را به پایین و گوشه‌ی سمت راست صفحه‌ بکش.
  • به عنوان مثال اگر می‌خواهی از کل صفحه‌ عکس بگیری، باید در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه‌ کلیک کنی و بعد درحالی‌که دکمه‌ی ماوس را نگه داشته‌ای، آن را به سمت پایین و گوشه‌ی سمت راست بکشی.
 4. 4
  دکمه‌ی ماوس را رها کن. با انجام این کار علاوه بر گرفتن عکس از ناحیه‌ی انتخابی، یک نسخه از آن در حافظه‌ی موقت ذخیره می‌شود و می‌توانی آن را در برنامه‌هایی که الصاق تصاویر در آن‌ها امکان‌پذیر است، الصاق کنی.
 5. 5
  عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش را الصاق کن. یکی از برنامه‌هایی که قابلیت الصاق تصاویر را دارد را باز کن (مثل Paint ،Word و …) و کلید‌های Ctrl+V را فشار بده. با انجام این کار، تصویری که از صفحه‌نمایش گرفته‌ای داخل این برنامه نمایش داده می‌شود.
  • می‌توانی عکس صفحه‌نمایشت را با فشار دادن کلید‌های Ctrl+S، نوشتن یک اسم، انتخاب محل ذخیره و کلیک رویSave (ذخیره) ذخیره کنی.
  • عکس‌های صفحه‌نمایش را می‌توانی در بعضی از سرویس‌های آنلاین مثل ایمیل الصاق کنی.

روش 6 از 7:
گرفتن چندین عکس پشت‌سر‌هم از صفحه‌نمایش

 1. 1
  با نحوه‌ی عملکرد این روش آشنا شو. برنامه‌ای به نام "PSR.exe" که تقریباً در همه‌ی رایانه‌های ویندوز وجود دارد، این امکان را می‌دهد که تا 100 عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش را در یک سند ذخیره کنی. این برنامه همچنین یک یادداشت از جا‌هایی که در صفحه‌نمایش کلیک کرده‌ای و کار‌هایی که روی هر تصویر انجام داده‌ای تهیه می‌کند.
 2. 2
  به صفحه‌ای که می‌خواهی از آن عکس بگیری برو. این صفحه باید اولین صفحه در ردیف صفحه‌هایی باشد که می‌خواهی از آن‌ها عکس بگیری.
 3. 3
  منوی Start
  تصویر با عنوان 1$
  (شروع) را باز کن.
  روی لوگوی ویندوز در گوشه‌ی سمت چپ و پایین صفحه‌نمایش کلیک کن. منوی Start نمایش داده می‌شود.
 4. 4
  برنامه‌ی Run (اجرا) را باز کن. عبارت run را تایپ کن و در بالای پنجره‌ی Start (شروع)، روی Run (اجرا) کلیک کن.
 5. 5
  دستور اجرای برنامه‌ی PSR را تایپ کن. عبارت psr.exe را داخل پنجره‌ی Run (اجرا) تایپ کن.
 6. 6
  روی OK (تایید) کلیک کن. این دکمه در پایین پنجره‌ی Run (اجرا) قرار دارد. با انجام این کار، یک نوار مستطیل شکل کوچک در بالای صفحه‌ ظاهر می‌شود.
 7. 7
  روی Start Record (شروع ضبط) کلیک کن. این دکمه قسمت در بالای نوارابزار قرار دارد. با انجام این کار، برنامه‌ی مراحل Recorder (ضبط کننده‌ی مراحل) شروع به ضبط کرده و تغییرات 25 صفحه‌ی بعدی را ثبت می‌کند.
 8. 8
  به صفحه‌های مختلفی که می‌خواهی عکسشان گرفته شود برو. هر‌بار که صفحه‌ی تو تغییر می‌کند (تغییراتی به‌جز حرکت‌های ماوس)، برنامه‌ی مراحل Recorder (ضبط کننده‌ی مراحل) یک عکس از صفحه‌نمایش می‌گیرد.
 9. 9
  رویStop Record (توقف ضبط) کلیک کن. این دکمه در قسمت بالای نوارابزار قرار دارد. با انجام این کار ضبط تغییرات صفحه‌نمایش متوقف می‌شود و عکس‌های گرفته شده داخل یک پنجره‌ی جدید نمایش داده می‌شوند.
 10. 10
  عکس‌های گرفته شده از صفحه‌نمایش را بازبینی کن. به پایین صفحه برو و مطمئن شو که عکس همه‌ی صفحاتی که می‌خواستی را گرفته‌ و آن‌ها را ذخیره کرده‌ای.
 11. 11
  عکس‌های گرفته شده از صفحه نمایش را در یک پوشه‌ی فشرده ذخیره کن. روی Save (ذخیره) در قسمت بالای پنجره کلیک کن، اسم پوشه‌ات را وارد کن، محل ذخیره‌ی آن را انتخاب کن و روی Save (ذخیره) کلیک کن.
  • یا انجام این کار، عکس‌های گرفته شده از صفحه‌نمایش در یک فایل HTML ذخیره می‌شوند. برای دیدن محتوای فایل HTML، می‌توانی آن را در مرورگر اینترنت اکسپلورر رایانه‌ات باز کنی.

روش 7 از 7:
با استفاده از تبلت های ویندوز

 1. 1
  صفحه‌ای که می‌خواهی از آن عکس بگیری را باز کن. قبل از گرفتن عکس از صفحه‌نمایش، مطمئن شو که صفحه‌ای که می‌خواهی از آن عکس بگیری باز است و چیز اضافه‌‌ی دیگری روی آن نیست (مثل پنجره یا برنامه‌های باز دیگر).
 2. 2
  روی لوگوی ویندوز فشار بده و آن را نگه دار. در اینجا دکمه‌ی لمسی ویندوز بدنه‌ی تبلت مورد‌نظر است و نه دکمه‌ی ویندوز روی دسکتاپ تبلت.
  • اگر دکمه‌ی لمسی ویندوز روی تبلت وجود ندارد، دکمه‌ی پاور را فشار بده.
 3. 3
  کلید کم کردن صدا را فشار بده (یا اگر دکمه پاور را فشار را داده‌ای، کلید زیاد کردن صدا را فشار بده). نور صفحه‌نمایش برای یک لحظه کم می‌شود که به این معنی است که از صفحه‌نمایش تو یک عکس گرفته شد.
  • عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش تو در پوشه‌ی Screenshots (عکس‌های صفحه‌نمایش) ذخیره می‌شود و می‌توانی با باز کردن مرورگر فایل و رفتن به پوشه‌ی عکس‌ها و سپس پوشه‌ی Screenshots (عکس‌های صفحه‌نمایش) آن را ببینی.

نکات

 • کسانی که از برنامه‌ی Microsoft OneNote استفاده می‌کنند می‌توانند با فشار دادن همزمان کلید ‌های Win+S، از صفحه‌نمایش به‌صورت کادر مستطیلی عکس بگیرند. عکسی که با این روش گرفته می‌شود در قالب یک فایل تصویری در برنامه‌ی OneNote ظاهر می‌شود. این روش حتی در ویندوز XP که برنامه‌ی ابزار برش را ندارد هم قابل اجرا است.
 • در صفحه‌کلید لپ‌تاپ ممکن است نیاز باشد همزمان با کلید PrtScr از کلید دیگری نیز استفاده کنی. به این صورت که برای گرفتن عکس از صفحه‌نمایش باید کلید Fn یا "Function" را هم همزمان فشار بدهی. معمولاً این کلید‌ها در ردیف پایین صفحه‌کلید قرار دارند.
 • اگر می‌خواهی عکس گرفته شده از صفحه‌نمایش را داخل یک وب‌سایت قرار بدهی، مطمئن شو که حجم فایل از محدودیت حجم تعیین شده برای بارگذاری فایل در آن وب‌سایت بیشتر نباشد.
 • برنامه‌ی Windows Snipping tool (ابزار برش ویندوز) در همه‌ی نسخه‌های ویندوز وجود ندارد. اگر این برنامه در نسخه‌ی فعلی سیستم‌عامل ویندوز تو نصب نشده است، می‌توانی آن را از آدرس free Snipping tool clone به‌صورت رایگان دانلود و نصب کنی.

هشدارها

 • ذخیره‌ی تصاویر با بعضی از قالب های ذخیره‌‌سازی (مانند bitmaps) باعث افزایش حجم فایل عکس می‌شود. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود آن‌ها را با قالب‌های PNG یا JPEG ذخیره کنی.
 • ممکن است عکس‌های گرفته شده از صفحه‌نمایش، محتوای پخش شده از برنامه‌ی Windows Media Player را ثبت نکند.
 • بسیاری از تصاویر ثبت شده از صفحه‌نمایش، نشان‌گر ماوس را در تصویر ثبت نمی‌کند.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
AdBlock را غیرفعال کنیمAdBlock را غیرفعال کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
نرم‌افزار‌ها را در Ubuntu حذف کنیمنرم‌افزار‌ها را در Ubuntu حذف کنیم
گوگل کروم را دانلود و نصب کنیمگوگل کروم را دانلود و نصب کنیم
یک صفحه‌ی خالی را در Word حذف کنیمیک صفحه‌ی خالی را در Word حذف کنیم

در مورد ویکی‌هاو

JL
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی
این مقاله به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری Jack Lloyd. جک لوید، نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی ویکی‌هاو است. او دارای بیش از دو سال سابقه‌ی نوشتن و ویرایش مقالات مرتبط با فناوری است. جک علاقه‌مند به تکنولوژی و یک معلم زبان انگلیسی است.
از این صفحه ۸۳۲بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟