این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه در ویندوز اسکرین شات بگیری. رایانه‌هایی که سیستم‌عامل ویندوز 8 و 10 را دارند می‌توانند با استفاده از کلید‌ میانبر به‌صورت خودکار یک اسکرین شات کامل تهیه و ذخیره کنند. همچنین همه‌ی نسخه‌های ویندوز با استفاده از کلید "Print Screen" (چاپ صفحه‌نمایش) این قابلیت را پشتیبانی می‌کنند. روش‌های دیگری مثل استفاده از ابزار برش برای گرفتن اسکرین شات دلخواه و گرفتن اسکرین شات در Surface نیز به همین اندازه مناسب هستند و کارایی دارند.

روش 1
روش 1 از 8:

گرفتن اسکرین شات در ویندوز 8 و 10

 1. 1
  به صفحه‌ای که می‌خواهی از آن اسکرین شات بگیری برو. قبل از گرفتن اسکرین شات، مطمئن شو که صفحه‌ای که می‌خواهی از آن اسکرین شات بگیری باز است و چیز اضافه‌‌ی دیگری روی آن نیست (مثل پنجره یا برنامه‌های باز دیگر).
 2. 2
  کلید "Print Screen" (عکس از صفحه‌نمایش) را روی صفحه‌‌کلید پیدا کن. کلید Print Screen را معمولاً می‌توانی در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه‌کلید اصلی (اگر صفحه‌کلیدت بخش جداگانه‌ی اعداد دارد، آن را در‌نظر نگیر) پیدا کنی و اکثراً زیر آن عبارت "SysReq" ‌(نیاز‌های سیستم) نوشته شده است.
  • کلید Print Screen (عکس از صفحه‌نمایش) معمولاً مختصر و به‌صورت "PrtSc" یا مشابه آن نوشته می‌شود.
 3. 3
  کلید‌های Win و Print Screen را همزمان فشار بده. با انجام این کار یک اسکرین شات از صفحه‌نمایش فعلی گرفته می‌شود؛ در بسیای از مواقع صفحه‌نمایش کمی کم نور می‌شود.
  • اگر تنظیمات خاص صفحه‌نمایش رایانه‌ات غیرفعال شده باشند، حالت کم‌نور شدن صفحه‌نمایش اتفاق نمی‌افتد. این موضوع دررایانه‌های قدیمی که ویندوزشان به ویندوز 10 ارتقاء یافته‌ است رایج‌تر است.
  • اگر بعد از جستجو، اسکرین شاتی را که گرفته‌ای پیدا نکردی، دوباره کلید‌های ترکیبی Ctrl+ Win+ Print Screen یا Fn+ Win+ Print Screen را فشار بده.
 4. 4
  اسکرین شات را پیدا کن. اسکرین شات را می‌توانی در پوشه‌ی "Screenshots" (اسکرین شات ها) که داخل پوشه‌ی "Pictures" (عکس‌های) کامپیوترت قرار دارد ببینی. هر اسکرین شاتی که می‌گیری با اسم "Screenshot (number)" (اسکرین شات (شماره)) و با همان ترتیبی که گرفته شده‌اند نام‌گذاری می‌شود.
  • به عنوان مثال، اولین اسکرین شاتی که می‌گیری به‌صورت "Screenshot (1)" نامگذاری می‌شود.
روش 2
روش 2 از 8:

گرفتن اسکرین شات در همه‌ی نسخه‌های ویندوز

 1. 1
  به صفحه‌ای که می‌خواهی از آن اسکرین شات بگیری برو. قبل از گرفتن اسکرین شات، مطمئن شو که موارد اضافی در صفحه باز نباشند (مثل پنجره‌ی باز یا برنامه‌ی در حال اجرا).
 2. 2
  کلید Print Screen (گرفتن عکس از صفحه‌نمایش) را فشار بده. این کلید معمولاً در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه کلید، دقیقاً در سمت راست کلید‌های "Function" (تابعی) در بالای صفحه کلید (به عنوان مثال کلیدF12) قرار دارد. با فشار دادن کلید Print Screen از کل صفحه‌نمایش و تمام محتواهای روی آن اسکرین شات گرفته می‌شود.
  • کلید Print Screen (گرفتن عکس از صفحه‌نمایش) ممکن است با عنوان "PrtSc" یا مشابه آن نوشته شده باشد.
  • اگر رایانه‌ات در قسمت پایین و سمت چپ صفحه‌کلید، کلید Fn دارد، ممکن است لازم باشد کلید Fn و Print Screen را همزمان فشار بدهی.
 3. 3
  برنامه‌ی Paint (نقاشی) را باز کن. این برنامه در همه‌ی نسخه‌های ویندوز به‌صورت پیش‌فرض نصب شده است. برای باز کردن آن:
 4. 4
  اسکرین شات را Paste (الصاق) کن. وقتی‌که پنجره‌ی برنامه‌ی Paint (نقاشی) باز شد، کلید Ctrl+V را برای الصاق اسکرین شات فشار بده. حالا باید بتوانی اسکرین شات را در پنجره‌ی برنامه‌ی Paint (نقاشی) ببینی.
 5. 5
  اسکرین شات را ذخیره کن. کلید‌های Ctrl+S را فشار بده و یک اسم برای اسکرین شات وارد کن، پوشه‌ای را که می‌خواهی اسکرین شات در آن ذخیره شود از سمت چپ پنجره انتخاب کن و روی Save (ذخیره) کلیک کن.
  • می‌توانی قالب اسکرین شات را تغییر دهی. روی گزینه‌ی "Save as type" (ذخیره به عنوان) که در کادر کشویی پایین پنجره قرار دارد کلیک کن و در منوی کشویی باز شده روی قالب عکسی که می‌خواهی (مثلاً JPEG) کلیک کن.
  • قالب‌های معمول ذخیره سازی، قالب‌های JPG و PNG می‌باشند. قالب PNG به‌علت کیفیت بالای تصاویر و حجم کم آن برای ذخیره‌ کردن اسکرین شات پیشنهاد می‌شود.
روش 3
روش 3 از 8:

گرفتن اسکرین شات از یک پنجره‌ی فعال

 1. 1
  روی پنجره‌ای که می‌خواهی اسکرین شات آن را بگیری کلیک کن. ویژگی One-Window screenshot، از پنجره‌ی "فعال" اسکرین شات می‌گیرد، در‌واقع این به این معنی است که باید پنجره‌ی مورد‌نظر در جلوترین موقعیت نسبت به پنجره‌های باز دیگر صفحه‌نمایش باشد.
 2. 2
  کلید Alt را نگه‌دار و هم‌زمان کلید PrtScr را فشار بده. یک نسخه از اسکرین شات در حافظه‌ی clipboard (موقت) کپی می‌شود. ابعاد اسکرین شات بر اساس ابعاد پنجره در زمان گرفتن اسکرین شات اندازه‌گیری می‌شود.[۱]
  • بعد از گرفتن اسکرین شات، هیچ پیغام تاییدی مبنی بر اینکه اسکرین شات گرفته شده است، نمایش داده نمی‌شود.
 3. 3
  برنامه‌ی Paint (نقاشی) را باز کن. این برنامه به‌صورت نصب شده در همه‌ی نسخه‌های ویندوز وجود دارد. برای باز کردن آن:
 4. 4
  اسکرین شات را Paste (الصاق) کن. وقتی که برنامه‌ی Paint (نقاشی) باز شد، کلید‌های Ctrl+V را فشار بده تا اسکرین شات در برنامه‌ی Paint (نقاشی) الصاق شود. با انجام این کار باید تصویر را در پنجره‌ی Paint (نقاشی) ببینی.
  • همچنین می‌توانی اسکرین شات را در برنامه‌های دیگری مثل Word یا در متن یک ایمیل الصاق کنی. فقط کافی است برنامه‌ی مورد‌نظرت را باز کنی و با فشار دادن کلید‌های Ctrl+V، اسکرین شات را در آن الصاق کنی.
 5. 5
  اسکرین شات را به‌صورت یک فایل عکس ذخیره کن. روی File کلیک کن، Save (ذخیره) را انتخاب کن، اسم فایل را وارد کن، محل ذخیره‌ی آن را از سمت چپ پنجره انتخاب کن و روی Save (ذخیره) کلیک کن.
  • می‌توانی نوع ذخیره‌ی فایل عکس را با کلیک روی "Save as type" (ذخیره با نوع) و انتخاب یکی از قالب‌های ذخیره سازی از منوی کشویی نمایش داده شده (به عنوان مثال، JPEG) تغییر بدهی.
  • قالب‌های معمول ذخیره سازی JPG و PNG می‌باشند. قالب PNG به علت کیفیت بالای تصاویر و حجم کم آن برای ذخیره‌ی اسکرین شات پیشنهاد می‌شود.
روش 4
روش 4 از 8:

تهیه‌ی اسکرین شات از بازی

 1. 1
  نوار بازی ایکس باکس را باز کن. برای این کار، دکمه‌های Win+G را همزمان بزن. نوار بازی اجرا خواهد شد.
 2. 2
  امکانات حین بازی را فعال کن. اگر مشغول بازی هستی، باید به نوار بازی ایکس باکس اطلاع بدهی که این یک بازی هست. برای این کار تنظیمات نوار بازی را باز کن (Settings) و برو به general (عمومی) و تیک "Remember this is a game" (خاطرت باشد که این یک بازی هست) را بزن. با این کار امکانات حین بازی برای برنامه‌ای که استفاده می‌کنی فعال می‌شود.
  • انجام این کار برای برنامه‌های دیگر غیر بازی توصیه نمی‌شود چون نوار بازی ممکن است دائم هر کاری را که در پس‌زمینه انجام می‌دهی ضبط کند.
 3. 3
  دکمه‌ی عکس یا Win+Alt+PrtScn را بزن. این کار از بازی اسکرین شات می‌گیرد.
 4. 4
  اسکرین شات را در پوشه‌ی "Captures" در "Videos" (ویدیوها) ببین. اسکرین شات بازی در این پوشه خواهد بود ولی داخل گالری هم به آن دسترسی خواهی داشت.
روش 5
روش 5 از 8:

با استفاده از برنامه‌های Snipping Tool (ابزار برش)

 1. 1
  برنامه‌ی ابزار برش را باز کن. برنامه‌ی ابزار برش در همه‌ی نسخه‌های ویستا، 7،8 و 10، به‌غیر‌از ویرایش‌های Starter و Basic در دسترس است. لازم به ذکر است که این برنامه در ویندوز XP موجود نیست.[۲]
 2. 2
  شکل برش را انتخاب کن. به‌صورت پیش‌فرض "Rectangular Snip" (برش مستطیل) انتخاب شده است. برای تغییر شکل برش، روی پیکانی که کنار دکمه‌ی Mode (حالت) قرار دارد کلیک کن.
  • Free-form Snip (حالت آزاد برش) به تو اجازه می‌دهد که با استفاده از ماوس شکل دلخواهت را بکشی. قسمت داخل شکلی که کشیده‌ای برش می‌خورد.
  • Rectangular Snip (برش مستطیل شکل) به تو امکان انتخاب ناحیه‌ی مستطیلی شکلی را می‌دهد که قسمت داخل آن برش خواهد خورد.
  • Window Snip (برش پنجره‌ای) به تو امکان انتخاب برش یک پنجره‌ را می‌دهد.
  • Full-screen Snip (برش کل صفحه‌نمایش) امکان انتخاب برشی از کل صفحه‌نمایش به‌غیر‌از پنجره‌ی ابزار برش را می‌دهد.
 3. 3
  مرز برش را تنظیم کن. یک خط مرزی قرمز رنگ به‌صورت پیش‌فرض دورهر برشی که انجام می‌دهی کشیده می‌شود. می‌توانی با کلیک روی Tools (ابزار) در سمت چپ و بالای نوار ابزار برش و انتخاب Options (گزینه‌ها) از منوی کشویی نمایش داده شده و غیر‌فعال کردن گزینه‌ی “Show selection ink after snips are captured” (بعد از برش، مرز ناحیه‌ی انتخابی را نمایش بده)، ویژگی ترسیم خط مرزی دور ناحیه‌ی برش‌خورده را تغییر بدهی یا غیر فعال کنی.
 4. 4
  یک برش جدید انجام بده. برای انتخاب ناحیه‌ی مورد‌نظر روی دکمه‌ی New (جدید) کلیک کن. صفحه‌ی نمایش کم‌رنگ می‌شود و می‌توانی ناحیه‌ای که می‌خواهی برش بدهی را رسم کنی و یا اگر می‌خواهی پنجره‌ای را برش بدهی، آن را انتخاب کنی. بعد از انتخاب ناحیه‌ی مورد‌نظر، انگشتت را از روی دکمه‌ی ماوس بردار تا برش انجام شود.
  • اگر حالت Full-screen Snip (برش از کل‌ صفحه‌نمایش) را انتخاب کرده باشی، با کلیک روی New (جدید) برنامه به‌صورت خودکار از کل صفحه‌نمایش برش انجام می‌دهد.
 5. 5
  روی برشی که ایجاد کرده‌ای یادداشتی بنویس. بعد از انجام دادن برش، تصویر برش داخل یک پنجره‌ی جدید باز می‌شود. با استفاده از ابزار Pen (قلم) می‌توانی روی آن یادداشتی بنویسی و از ابزار Highlight برای پررنگ کردن و تاکیید و توجه بیشتر به متن استفاده کنی.
  • ابزار Erase tool (ابزار پاک کردن)، اسکرین شات را پاک نمی‌کند و فقط نوشته‌های اضافه شده روی عکس را پاک می‌کند.
 6. 6
  برش تصویرت را ذخیره کن. روی آیکون فلاپی دیسک کلیک کن تا پنجره‌ی ذخیره سازی نمایش داده شود. برای اسکرین شات یک اسم بنویس و در‌صورتی‌که می‌خواهی قالب ذخیره‌ی عکس را تغییر بدهی، روی "Save as type" (ذخیره به عنوان) کلیک کن.
  • قالب PNG، قالب پیش‌فرض ذخیره‌سازی در ویندوز 7 و 8 است. قالب PNG یک قالب فشرده‌سازی بدون ضرر است، به این معنی که حجم فایل تصویری گرفته شده از صفحه‌نمایش کم و کیفیت آن بالا است. استفاده از این قالب برای ذخیره سازی اسکرین شات پیشنهاد می‌شود.
  • قالب ذخیره‌سازی پیش‌فرض در ویندوز ویستا، قالب JPG یا JPEG است. این قالب ذخیره‌سازی با افت کیفیت همراه است به این معنی که ممکن است اسکرین شات کمی پیکسلی شود و بعضی از رنگ‌های عکس مات شوند. این قالب ذخیره‌سازی در واقع برای عکاسان طراحی شده است و برای گرفتن اسکرین شات پیشنهاد نمی‌شود.
  • نوع GIF برای عکس‌های رنگی مناسب نیست، اما برای تصاویر گرافیکی و لوگو‌ها که رنگ‌های خام و ساده‌تری دارند مناسب‌تر است؛ استفاده از این قالب باعث ایجاد لبه‌های تیز کریستالی بین نواحی رنگی تصویر می‌شود.
 7. 7
  برش تصویرت را کپی کن. تصویر برش خورده از صفحه‌نمایش به‌صورت پیش‌فرض در حافظه‌ی موقت ذخیره‌ می‌شود. بنابراین می‌توانی این عکس را هم مثل حالتی که از کل صفحه‌نمایش اسکرین شات می‌گیری، در برنامه‌هایی مثل Paint (نقاشی) و Word الصاق کنی. در برنامه‌ی Paint (نقاشی) می‌توانی ویرایش بیشتری نسبت به ویرایشگر Snip annotation editor انجام بدهی.
  • برای الصاق برش تهیه شده از تصویر، پنجره‌ یا برنامه‌ای که این قابلیت را پشتیبانی می‌کند را باز کن و به سادگی با فشردن کلید‌های Ctrl+V این کار را انجام بده.
روش 6
روش 6 از 8:

با استفاده از کلید‌های میانبر Snipping Tool (ابزار برش)

 1. 1
  به صفحه‌ای که می‌خواهی عکس آن را بگیری برو. پنجره یا صفحه‌ای را که می‌خواهی از آن اسکرین شات بگیری باز کن و مطمئن شو که پنجره یا صفحه‌های دیگری که نمی‌خواهی در آن تصویر قرار داشته باشند بسته‌ است.
 2. 2
  کلید‌های Win+ Shift+S را فشار بده. با انجام این کار، صفحه‌نمایش به خاکستری کم‌رنگ و آیکون ماوس به به حالت علامت ضربدر تغییر پیدا می‌کنند.
 3. 3
  ناحیه‌ای را که می‌خواهی از آن عکس بگیری انتخاب کن. روی گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه‌ای که می‌خواهی عکس آن را بگیری کلیک کن و آن را به پایین و گوشه‌ی سمت راست صفحه‌ بکش.
  • به عنوان مثال اگر می‌خواهی از کل صفحه‌ اسکرین شات بگیری، باید در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه‌ کلیک کنی و بعد درحالی‌که دکمه‌ی ماوس را نگه داشته‌ای، آن را به سمت پایین و گوشه‌ی سمت راست بکشی.
 4. 4
  دکمه‌ی ماوس را رها کن. با انجام این کار علاوه بر گرفتن اسکرین شات از ناحیه‌ی انتخابی، یک نسخه از آن در حافظه‌ی موقت ذخیره می‌شود و می‌توانی آن را در برنامه‌هایی که الصاق تصاویر در آن‌ها امکان‌پذیر است، الصاق کنی.
 5. 5
  اسکرین شات را الصاق کن. یکی از برنامه‌هایی که قابلیت الصاق تصاویر را دارد را باز کن (مثل Paint ،Word و …) و کلید‌های Ctrl+V را فشار بده. با انجام این کار، تصویری که از صفحه‌نمایش گرفته‌ای داخل این برنامه نمایش داده می‌شود.
  • می‌توانی اسکرین شات را با فشار دادن کلید‌های Ctrl+S، نوشتن یک اسم، انتخاب محل ذخیره و کلیک رویSave (ذخیره) ذخیره کنی.
  • اسکرین شات‌ها را می‌توانی در بعضی از سرویس‌های آنلاین مثل ایمیل الصاق کنی.
روش 7
روش 7 از 8:

گرفتن چندین اسکرین شات پشت‌سر‌هم

 1. 1
  با نحوه‌ی عملکرد این روش آشنا شو. برنامه‌ای به نام "PSR.exe" که تقریباً در همه‌ی رایانه‌های ویندوز وجود دارد، این امکان را می‌دهد که تا 100 اسکرین شات را در یک سند ذخیره کنی. این برنامه همچنین یک یادداشت از جا‌هایی که در صفحه‌نمایش کلیک کرده‌ای و کار‌هایی که روی هر تصویر انجام داده‌ای تهیه می‌کند.
 2. 2
  به صفحه‌ای که می‌خواهی از آن اسکرین شات بگیری برو. این صفحه باید اولین صفحه در ردیف صفحه‌هایی باشد که می‌خواهی از آن‌ها اسکرین شات بگیری.
 3. 3
  منوی Start (شروع) را باز کن. روی لوگوی ویندوز در گوشه‌ی سمت چپ و پایین صفحه‌نمایش کلیک کن. منوی Start نمایش داده می‌شود.
 4. 4
  برنامه‌ی Run (اجرا) را باز کن. عبارت run را تایپ کن و در بالای پنجره‌ی Start (شروع)، روی Run (اجرا) کلیک کن.
 5. 5
  دستور اجرای برنامه‌ی PSR را تایپ کن. عبارت psr.exe را داخل پنجره‌ی Run (اجرا) تایپ کن.
 6. 6
  روی OK (تایید) کلیک کن. این دکمه در پایین پنجره‌ی Run (اجرا) قرار دارد. با انجام این کار، یک نوار مستطیل شکل کوچک در بالای صفحه‌ ظاهر می‌شود.
 7. 7
  روی Start Record (شروع ضبط) کلیک کن. این دکمه قسمت در بالای نوارابزار قرار دارد. با انجام این کار، برنامه‌ی مراحل Recorder (ضبط کننده‌ی مراحل) شروع به ضبط کرده و تغییرات 25 صفحه‌ی بعدی را ثبت می‌کند.
 8. 8
  به صفحه‌های مختلفی که می‌خواهی عکسشان گرفته شود برو. هر‌بار که صفحه‌ی تو تغییر می‌کند (تغییراتی به‌جز حرکت‌های ماوس)، برنامه‌ی مراحل Recorder (ضبط کننده‌ی مراحل) یک اسکرین شات می‌گیرد.
 9. 9
  رویStop Record (توقف ضبط) کلیک کن. این دکمه در قسمت بالای نوارابزار قرار دارد. با انجام این کار ضبط تغییرات صفحه‌نمایش متوقف می‌شود و عکس‌های گرفته شده داخل یک پنجره‌ی جدید نمایش داده می‌شوند.
 10. 10
  اسکرین شات ها را بازبینی کن. به پایین صفحه برو و مطمئن شو که عکس همه‌ی صفحاتی را که می‌خواستی گرفته‌ و آن‌ها را ذخیره کرده‌ای.
 11. 11
  اسکرین شات ها را در یک پوشه‌ی فشرده ذخیره کن. روی Save (ذخیره) در قسمت بالای پنجره کلیک کن، اسم پوشه‌ات را وارد کن، محل ذخیره‌ی آن را انتخاب کن و روی Save (ذخیره) کلیک کن.
  • یا انجام این کار، اسکرین شات ها در یک فایل HTML ذخیره می‌شوند. برای دیدن محتوای فایل HTML، می‌توانی آن را در مرورگر اینترنت اکسپلورر رایانه‌ات باز کنی.
روش 8
روش 8 از 8:

با استفاده از تبلت های ویندوز

 1. 1
  صفحه‌ای را که می‌خواهی از آن عکس بگیری باز کن. قبل از گرفتن اسکرین شات، مطمئن شو که صفحه‌ای که می‌خواهی از آن عکس بگیری باز است و چیز اضافه‌‌ی دیگری روی آن نیست (مثل پنجره یا برنامه‌های باز دیگر).
 2. 2
  روی لوگوی ویندوز فشار بده و آن را نگه دار. در اینجا دکمه‌ی لمسی ویندوز بدنه‌ی تبلت مورد‌نظر است و نه دکمه‌ی ویندوز روی دسکتاپ تبلت.
  • اگر دکمه‌ی لمسی ویندوز روی تبلت وجود ندارد، دکمه‌ی پاور را فشار بده.
 3. 3
  کلید کم کردن صدا را فشار بده (یا اگر دکمه پاور را فشار را داده‌ای، کلید زیاد کردن صدا را فشار بده). نور صفحه‌نمایش برای یک لحظه کم می‌شود که به این معنی است که از صفحه‌نمایش یک عکس گرفته شد.
  • اسکرین شات در پوشه‌ی Screenshots (اسکرین شات ها) ذخیره می‌شود و می‌توانی با باز کردن مرورگر فایل و رفتن به پوشه‌ی عکس‌ها و سپس پوشه‌ی Screenshots (اسکرین شات ها) آن را ببینی.

نکات

 • کسانی که از برنامه‌ی Microsoft OneNote استفاده می‌کنند می‌توانند با فشار دادن همزمان کلید ‌های Win+S، از صفحه‌نمایش به‌صورت کادر مستطیلی عکس بگیرند. عکسی که با این روش گرفته می‌شود در قالب یک فایل تصویری در برنامه‌ی OneNote ظاهر می‌شود. این روش حتی در ویندوز XP که برنامه‌ی ابزار برش را ندارد هم قابل اجرا است.
 • در صفحه‌کلید لپ‌تاپ ممکن است نیاز باشد همزمان با کلید PrtScr از کلید دیگری نیز استفاده کنی. به این صورت که برای گرفتن اسکرین شات باید کلید Fn یا "Function" را هم همزمان فشار بدهی. معمولاً این کلید‌ها در ردیف پایین صفحه‌کلید قرار دارند.
 • اگر می‌خواهی اسکرین شات را داخل یک وب‌سایت قرار بدهی، مطمئن شو که حجم فایل از محدودیت حجم تعیین شده برای بارگذاری فایل در آن وب‌سایت بیشتر نباشد.
 • برنامه‌ی Windows Snipping tool (ابزار برش ویندوز) در همه‌ی نسخه‌های ویندوز وجود ندارد. اگر این برنامه در نسخه‌ی فعلی سیستم‌عامل ویندوز تو نصب نشده است، می‌توانی آن را از آدرس free Snipping tool clone به‌صورت رایگان دانلود و نصب کنی.

هشدارها

 • ذخیره‌ی تصاویر با بعضی از قالب های ذخیره‌‌سازی (مانند bitmaps) باعث افزایش حجم فایل عکس می‌شود. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود آن‌ها را با قالب‌های PNG یا JPEG ذخیره کنی.
 • ممکن است اسکرین شات، محتوای پخش شده از برنامه‌ی Windows Media Player را ثبت نکند.
 • بسیاری از تصاویر ثبت شده از صفحه‌نمایش، نشان‌گر ماوس را در تصویر ثبت نمی‌کند.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
مین‌روب بازی کنیممین‌روب بازی کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم

در مورد ویکی‌هاو

Ken Colburn
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
Ken Colburn
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. این مقاله ۳٬۱۳۳بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۳٬۱۳۳بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟