به‌طور کلی اگر چیزی را پاک کنی، دیگر از دست رفته است. اما اینستاگرام تمام عکس‌ها و ویدئوها را حتی پس از پاک‌شدن ذخیره می‌کند؛ بنابراین یک احتمال جزئی وجود دارد که بتوانی اطلاعات پاک‌شده‌ات را بازیابی کنی. این ویکی‌هاو چند روش مختلف برای بازیابی پست‌های پاک‌شده در اینستاگرام را آموزش خواهد داد.

روش 1
روش 1 از 3:

بررسی منوی Archive (بایگانی) در اینستاگرام

 1. 1
  اینستاگرام را باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک دوربین روی پس‌زمینه‌ای با رنگ‌های رنگین‌کمان است و می‌توانی آن را در صفحه‌ی اصلی یا منوی برنامه‌ها یا با جست‌وجو پیدا کنی.
  • امکان بایگانی‌کردن عکس‌ها در اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ معرفی شد و از آن زمان به‌عنوان گزینه‌ی اصلی برای حذف یا پنهان‌کردن پست‌ها (به‌جای پاک‌کردن آنها) استفاده می‌شود. شاید بتوانی پست‌های قدیمی‌ات‌ را آنجا پیدا کنی.
  • در صورت نیاز، به سیستم وارد شو.
 2. 2
 3. 3
  روی بزن. یک منو از کنار صفحه باز می‌شود.
 4. 4
  روی Archive (بایگانی) بزن. لیستی از استوری‌های بایگانی‌شده‌‌ات نشان داده خواهد شد.
 5. 5
  روی گزینه‌ی Stories Archive (استوری‌های بایگانی‌شده) بزن. با این کار، یک منو باز می‌شود که می‌توانی بین Stories Archive (استوری‌های بایگانی‌شده) و Posts Archive (پست‌های بایگانی‌شده) انتخاب کنی.
 6. 6
  روی یکی از عکس‌ها بزن تا بزرگ شود. اینجا لیستی از همه‌ی محتواهایی را که بایگانی کرده‌ای می‌بینی و اگر روی هرکدام از آنها بزنی، می‌توانی بازش کنی و اطلاعات و تنظیمات مربوط به آن را ببینی.
  • پستت همراه با تمام نظرات زیرش باز می‌شود[۱] .
 7. 7
  روی دکمه‌ی بزن. این دکمه بالای پست قرار گرفته است.
 8. 8
  روی گزینه‌ی Show on Profile (نمایش در پروفایل) بزن تا پستت را از بایگانی خارج کنی. این پست به مکان اولیه‌اش در صفحه‌ی اینستاگرامت برمی‌گردد.
روش 2
روش 2 از 3:

جست‌وجوی گالری عکس‌ها در اندروید

 1. 1
  برنامه‌ی My Files (فایل‌های من) را باز کن. آیکون این برنامه شبیه یک پوشه است و به احتمال زیاد در یکی از صفحات اصلی گوشی یا در منوی برنامه‌ها قرار دارد. همچنین می‌توانی با جست‌وجو در گوشی آن را پیدا کنی.
  • اگر امکان ذخیره‌ی پست‌های اینستاگرام روی حافظه‌ی داخلی را فعال کرده باشی، یک آلبوم اینستاگرام در گالری وجود خواهد داشت. [۲]
  • تنها عکس‌ها و ویدئوهایی که با دوربین اینستاگرام گرفته‌ای در این آلبوم قرار می‌گیرند، نه کل پستی که در اینستاگرام گذاشته‌ای. عکس‌هایی که با دوربین اصلی گوشی گرفته‌ و بعد در اینستاگرام بارگذاری کرده‌ای هم در این آلبوم نخواهند بود.
 2. 2
  روی گزینه‌ی Internal Storage (حافظه‌ی داخلی) بزن. این دکمه زیر Recent files (فایل‌های اخیر) و Categories (دسته‌بندی‌ها) قرار دارد.
 3. 3
  روی گزینه‌ی Pictures (عکس‌ها) بزن. اگر این گزینه را نمی‌بینی، کمی پایین‌تر برو.
 4. 4
  روی گزینه‌ی Instagram (اینستاگرام) بزن. تمام عکس‌هایی که با دوربین اینستاگرام گرفته‌ای، اینجا خواهند بود.
روش 3
روش 3 از 3:

جست‌وجوی گالری عکس‌ها در آیفون و آیپد

 1. 1
  برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) را باز کن. آیکون این برنامه یک گل رنگارنگ است و می‌توانی آن را در صفحه‌ی اصلی یا با جست‌وجو پیدا کنی.
  • اگر امکان ذخیره‌ی پست‌های اینستاگرام روی حافظه‌ی داخلی را فعال کرده باشی، یک آلبوم اینستاگرام در گالری وجود خواهد داشت. [۳]
  • تنها عکس‌ها و ویدئوهایی که با دوربین اینستاگرام گرفته‌ای در این آلبوم قرار می‌گیرند، نه کل پستی که در اینستاگرام گذاشته‌ای. عکس‌هایی که با دوربین اصلی گرفته‌ و بعد در اینستاگرام بارگذاری کرده‌ای هم در این آلبوم نخواهند بود.
 2. 2
  روی آیکون Albums (آلبوم‌ها) در پایین صفحه بزن. این آیکون معمولاً دومین آیکون از سمت راست است و در کنار Search (جست‌وجو) قرار دارد. [۴]
 3. 3
  روی آلبوم اینستاگرام بزن. تمام عکس‌ها و ویدئوهایی را که با دوربین اینستاگرام گرفته‌ای می‌توانی در این آلبوم پیدا کنی؛ اما کل پستت آنجا نخواهد بود.

نکات

 • همچنین می‌توانی پایگاه اینترنتی Wayback Machine (ماشین برگشت) را به آدرس https://archive.org/web/ امتحان کنی. لینک پروفایل اینستاگرامت را در نوار جست‌وجوی بالای صفحه وارد کن و یک تاریخ مشخص را از تقویم انتخاب کن. ماشین برگشت لینک همه‌ی پروفایل‌های اینستاگرام را بایگانی نکرده است؛ بنابراین ممکن است پروفایلت را در آن پیدا نکنی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم
شماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیمشماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱٬۱۴۰بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱٬۱۴۰بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟