شاید نیاز باشد بعد از خریدن گوشی موبایل جدید، پیامک‌ها را از گوشی قدیمی به گوشی جدید منتقل کنی. در Play Store (فروشگاه برنامه‌های گوگل) برنامه‌های رایگان زیادی برای این کار وجود دارد. اگر از گوشی‌ سامسونگ استفاده می‌کنی، می‌توانی از برنامه Samsung's Smart Switch (انتقال هوشمند سامسونگ) برای انتقال بی‌سیم پیامک‌ها بین دوستگاه استفاده کنی.

روش 1
روش 1 از 2:
با استفاده از برنامه انتقال پیامک

 1. 1
  یکی از برنامه‌های‌ پشتیبان‌گیری پیامک را روی دستگاه اندروید قدیمی خودت نصب کن. سریع‌ترین راه انتقال پیامک (متنی) از یک گوشی اندرویدی به گوشی اندرویدی دیگر، استفاده از برنامه انتقال پیامک است. برنامه‌های متنوع زیادی برای انتقال پیامک در Goolge Play Store (فروشگاه برنامه‌های گوگل) وجود دارد. هیچ روش رسمی برای انتقال پیامک‌ها وجود ندارد. بعضی از محبوب‌ترین برنامه‌های مورد استفاده، برنامه‌های "SMS Backup+" و "SMS Backup & Restore" هستند.
 2. 2
  برنامه بک‌آپ پیامک را باز کن. این برنامه را داخل دستگاهی که می‌خواهی پیامک‌هایت را از آنجا کپی کنی باز کن. مراحل انجام این کار در برنامه‌های "+SMS Backup" و "SMS Backup & Restore" تقریباً یکسان است و روش انجام کار در هر دوی آن‌ها در این بخش به‌صورت کامل توضیح داده خواهد شد.
 3. 3
  حساب‌کاربری Gmail خودت را به برنامه +SMS Backup متصل کن. برنامه +SMS Backup نسخه‌ی پشتیبان پیامک‌ها را در حساب‌کاربری Gamil ذخیره می‌کند. برای انتخاب حساب کاربریت روی "Connect" (اتصال) بزن. برای سهولت کار، از حساب‌کاربری Gmail مورد استفاده در دستگاه اندرویدیت استفاده کن.[۱]
 4. 4
  فرآیند پشتیبان گیری پیامک‌ها را شروع کن. برای انجام این کار روی دکمه‌ی "Backup" (پشتیبان) بزن.
 5. 5
  محل ذخیره‌ی نسخه‌ی پشتیبان را مشخص کن (SMS Backup & Restore). برنامه SMS Backup & Restore یک فایل پشتیبان از پیامک‌ها تهیه می‌کند. این فایل پشتیبان قابلیت ذخیره شدن در سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری را هم دارد.
  • روی "Local Backup and Upload" (پشتیبان‌گیری و بارگذاری محلی) بزن تا بتوانی یکی سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری را انتخاب و یا فایل نسخه‌ی پشتیبان را به‌صورت ایمیل ارسال کنی.
  • روی گزینه‌ی "Include MMS Messages" (شامل پیام‌های MMS نیز باشد) بزن تا پیام‌های گروهی و پیام‌های دارای پیوست (مثل پیام‌های داری عکس‌) نیز انتخاب شوند.
 6. 6
  منتظر بمان تا پشتیبان‌گیری تمام شود. این کار ممکن است مخصوصاً در‌صورت زیاد بودن تعداد پیامک‌ها، مدتی طول بکشد. می‌توانی این زمان را با غیرفعال کردن پشتیبان‌گیری از MMS، در صورتی‌که فکر می‌کنی به آن‌ها نیاز نداری، کاهش بدهی.
 7. 7
  فایل پشتیبان را به گوشی موبایل جدیدت منتقل کن (SMS Backup & Restore). بعد از اینکه با استفاده از برنامه SMS Backup & Restore از گوشی قبلیت نسخه‌ی پشتیبان تهیه کردی، آن را به دستگاه اندرویدی جدیدت انتقال بده. اگر نسخه‌ی پشتیبان را فقط به‌صورت محلی ذخیره کرده باشی می‌توانی موبایلت را به کامپیوتر وصل کنی و فایل XML را از پوشه‌ی "SMSBackupRestore" (بازیابی پشتیبان پیامک) به دستگاه جدیدت انتقال بدهی.
  • وقتی دستگاه اندرویدت را به کامپیوتر متصل کردی، می‌توانی آن را در پنجره‌ی "Computer" (ویندوز) یا در دسکتاپ (مک) پیدا کنی. هنگام کپی کردن فایل XML در دستگاه جدید، آن را در پوشه‌ی اصلی دستگاه کپی کن تا پیدا کردن آن آسان‌تر باشد.
 8. 8
  برنامه بک‌آپ پیامک‌‌ را در گوشی جدیدت نصب کن. بعد از اینکه نسخه‌ی پشتیبان گوشیت تهیه شد باید همان برنامه بک‌آپ را در دستگاه جدیدت هم نصب کنی.
  • اگر از برنامه +SMS Backup استفاده می‌کنی، دستگاه جدیدت را به همان حساب کاربری گوگل که دستگاه قبلی به آن متصل بود، وصل کن.
 9. 9
  برای شروع بازیابی پیامک‌ها، روی "Restore" (بازیابی) بزن. دکمه‌ی "Restore" (بازیابی) در هر دو برنامه در صفحه‌ی اصلی قرار دارد. برای شروع روی "Restore" (بازیابی) بزن.
 10. 10
  نسخه‌ی پشتیبانی که گرفته بودی را انتخاب کن (SMS Backup & Restore). بعد از شروع بازیابی، از تو خواسته خواهد شد تا فایل پشتیبان مورد‌نظرت را انتخاب کنی. اگر فایل موردنظر را در دستگاه جدید کپی کرده باشی می‌توانی با استفاده از برنامه مدیریت فایل‌ها آن را انتخاب و باز کنی. اگر فایل را در فضای ابری بارگذاری کرده‌ای، روی دکمه‌ی ⋮ بزن و از لیست نمایش داده شده، سرویس موردنظر را انتخاب کن.
 11. 11
  برنامه بک‌آپ پیامک را به عنوان برنامه پیش‌فرض پیامک‌ها تنظیم کن. قبل از شروع بازیابی از تو خواسته می‌شود تا برنامه پیش‌فرض پیامک‌های گوشی را تنظیم کنی. انجام این کار برای بازیابی پیامک‌ها لازم است. پس از اتمام بازیابی، می‌توانی دوباره تنظیمات را به برنامه پیش‌فرض قبلی خودت تغییر بدهی.
 12. 12
  منتظر بمان تا پیامک‌ها بازیابی شوند. این‌کار ممکن است خصوصاً در‌صورت زیاد بودن حجم فایل پشتیبان، مدتی طول بکشد.
 13. 13
  برنامه پیش‌فرض پیامک را به حالت قبل برگردان. پس از پایان بازیابی پیام‌ها می‌توانی برنامه خواندن و ارسال پیام‌های جدید را به حالت اولیه (برنامه پیش‌فرض قبلی) برگردانی.[۲]
  • برنامه Settings (تنظیمات) را باز کن.
  • در بخش "Wireless & networks" (شبکه و بی‌سیم) روی "More" (بیشتر) بزن.
  • روی "Default SMS app" (برنامه پیش‌فرض پیامک) بزن و برنامه پیامکی که می‌خواهی را انتخاب کن.

روش 2
روش 2 از 2:
با استفاده از برنامه Smart Switch (انتقال هوشمند) سامسونگ

 1. 1
  کاربرد این برنامه را بدان. برنامه Smart Switch (انتقال هوشمند) سامسونگ برای انتقال اطلاعات بین دو دستگاه سامسونگ طراحی شده است، با این وجود ممکن است بتوان از آن برای انتقال اطلاعات از یک دستگاه اندرویدی به دستگاه سامسونگ استفاده کرد. همه‌ی دستگاه‌های غیر سامسونگی توسط این برنامه پشتیبانی نمی‌شوند. این برنامه زمانی درست کار می‌کند که از آن برای انتقال اطلاعات از یک دستگاه سامسونگ به دستگاه سامسونگ دیگر استفاده کنی.
 2. 2
  برنامه موبایلی Smart Switch (انتقال هوشمند) را در هر دو دستگاه نصب کن. برای انتقال سریع اطلاعات باید برنامه در هر دو دستگاه نصب شده باشد. این برنامه در Google Play Store (فروشگاه برنامه‌های گوگل) به‌صورت رایگان موجود است و همچنین در اکثر دستگاه‌های جدید سامسونگ به‌صورت پیش‌فرض نصب شده است.
  • ممکن است برنامه Smart Switch (انتقال هوشمند) روی دستگاه اندرویدی دیگری کار نکند. اگر چنین است از روش قبل برای انتقال پیامک‌ها استفاده کن.
 3. 3
  "Samsung device" (دستگاه سامسونگ) را در هر دو برنامه انتخاب کن. این کار باعث وصل شدن دستگاه‌های سامسونگ به یکدیگر می‌شود.
 4. 4
  دستگاه‌ها را در فاصله‌ی حدود 10 سانتی‌متری از یکدیگر قرار بده. برنامه Smart Switch (انتقال هوشمند) از ارتباط NFC برای برقراری اتصال بلوتوث استفاده می‌کند و وقتی‌که دو دستگاه در فاصله‌ی مناسب از یکدیگر قرار داشته باشند درست کار می‌کند.
 5. 5
  در هر دو دستگاه روی "Start" (شروع) بزن. از تو خواسته می‌شود که دستگاه فرستنده اطلاعات را انتخاب کنی.
 6. 6
  دستگاه قدیمی را به عنوان "Sending device" (دستگاه فرستنده) تنظیم کن.
 7. 7
  دستگاه جدید را به عنوان "Receiving device" (دستگاه گیرنده) تنظیم کن.
 8. 8
  روی "Connect" (اتصال) در دستگاه فرستنده بزن. با انجام این کار یک کد روی صفحه ظاهر خواهد شد.
 9. 9
  روی "Next" (بعدی) در دستگاه گیرنده بزن. اگر دستگاه به صورت خودکار وصل نشد، کد را وارد کن. با انجام این کار لیستی از اطلاعاتی که می‌توانی منتقل کنی نمایش داده خواهد شد.
 10. 10
  مطمئن شو که گزینه‌ی "Messages" (پیام‌ها) در دستگاه فرستنده انتخاب شده باشد. می‌توانی گزینه‌های دیگری که نمی‌خواهی به دستگاه جدیدت منتقل کنی را غیرفعال کنی.
 11. 11
  روی "Send" (ارسال) در دستگاه فرستنده و سپس روی "Receive" (دریافت) در دستگاه گیرنده بزن. با انجام این کار پیغام‌ها و هر اطلاعات دیگری که قبلاً انتخاب کرده‌ای، به دستگاه جدید منتقل خواهند شد.
 12. 12
  منتظر پیغام "Completed" (اتمام) بمان. این پیغام به معنی موفقیت آمیز بودن عملیات انتقال اطلاعات است. حالا می‌توانی پیامک‌های قدیمی خودت را در برنامه پیام‌رسان دستگاه جدیدت پیدا کنی.[۳]

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
در Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیمدر Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
سرعت CPU را بررسی کنیمسرعت CPU را بررسی کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم

در مورد ویکی‌هاو

ویکی‌هاو مانند ویکی‌پدیا یک “ویکی” است. بنابراین بسیاری از مقالات ما با مشارکت افراد متعددی نوشته شده‌اند. برای خلق این مقاله، 10 نفر، بعضاً ناشناس، کار کردند تا ویرایشش کنند و به مرور زمان بهبودش دهند. این مقاله ۱۰٬۹۸۳بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱۰٬۹۸۳بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟