این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه درایور کارت گرافیک ( که به آن "کارت ویدئویی" نیز گفته می‌شود) را در ویندوز ۷ به‌روزرسانی کنی. می‌توانی با استفاده از برنامه‌ی داخلی Device Manager (مدیریت دستگاه)، به‌روزرسانی‌های کارت گرافیک را به‌صورت آنلاین بررسی کنی؛ اگر نتوانستی از این طریق به‌روزرسانی جدیدی را پیدا کنی، ممکن است بتوانی در نرم‌افزار یا وب‌سایت شرکت سازنده‌ی کارت گرافیک کامپیوترت، درایورهای به‌روزرسانی‌شده‌ را برای دانلود پیدا کنی.

روش 1
روش 1 از 3:
با استفاده از وب‌سایت شرکت سازنده

 1. 1
  اسم سازنده‌ی کارت گرافیک کامپیوترت را پیدا کن. می‌توانی اسم کارت گرافیک را در Device Manager (مدیریت دستگاه) پیدا کنی. اگر تا‌حالا از Device Manager (مدیریت دستگاه) استفاده نکرده‌ای یا دنبال اطلاعات کارت گرافیک کامپیوترت نگشته‌ای، مراحل زیر را دنبال کن:
  • منوی Start (شروع) را باز کن و روی نوار جستجو کلیک کن.
  • عبارت device manager را تایپ کن و سپس داخل منو روی Device Manager (مدیریت دستگاه) کلیک کن.
  • روی سر‌فصل " Display adapters" (آداپتور‌های نمایش) دو بار کلیک کن تا باز شود.
  • اسم سازنده و اسم کارت گرافیکی را که می‌خواهی به‌روزرسانی کنی یادداشت کن.
 2. 2
  به وب‌سایت شرکت سازنده برو. این مرحله بسته به شرکت سازنده‌ی کارت گرافیک کامپیوترت متفاوت خواهد بود. وب‌سایت‌ تولید‌کنندگان معروف این کارت‌ها را در زیر می‌توانی پیدا کنی:
 3. 3
  بخش "Downloads" یا "Drivers" را پیدا کن. بیشتر وقت‌ها این گزینه‌ها در قسمت بالای صفحه قرار دارند؛ درغیراین‌صورت شاید لازم باشد تا به پایین صفحه بروی و در آنجا دنبال سرفصل "Support" (پشتیبانی) یا چیزی شبیه به آن بگردی.
  • شاید لازم باشد قبل از انتخاب Downloads یا Drivers ، روی زبانه‌ یا لینک Support (پشتیبانی) کلیک کنی.
 4. 4
  کارت گرافیک خودت را انتخاب کن. وقتی از تو خواسته شد تا مدل کارت گرافیک را انتخاب کنی، روی اسم کارت گرافیک خودت کلیک کن.
  • شاید لازم باشد به‌جای کلیک‌کردن روی اسم کارت گرافیک، اسم آن را نوشته و وارد کنی.
 5. 5
  به‌روز‌رسانی‌های موجود را بررسی کن. بعد از اینکه کارت گرافیک خودت را انتخاب یا جستجو کردی، باید بتوانی لیستی از فایل‌های به‌روزرسانی احتمالی را مشاهده کنی. جدیدترین نسخه‌ی موجود را در لیست پیدا کن و ببین آیا تاریخ آن از تاریخ آخرین به‌روزرسانی ویندوزت جدید‌تر است یا خیر.
  • حتی اگر تاریخ آخرین به‌روزرسانی ویندوز یا Device Manager (مدیریت دستگاه) را نمی‌دانی، کماکان می‌توانی فایل را دانلود و نصب کنی.
 6. 6
  فایل به‌روزرسانی را دانلود کن. اگر نسخه‌ی به‌روز‌شده‌ موجود بود، روی لینک به‌روزرسانی یا روی Download (دانلود) و یا چیزی شبیه به آن در کنار اسم فایل کلیک کن تا فایل مربوطه در کامپیوترت دانلود شود.
  • شاید لازم باشد تا با انتخاب محل ذخیره‌ی فایل یا کلیک روی OK (تایید) روند دانلود را تایید کنی.
  • در موارد نادر، ممکن است بعضی از مرورگر‌ها فایل‌های به‌روزرسانی درایور را به‌عنوان فایل مخرب یا فایلی که می‌تواند به کامپیوترت آسیب برساند شناسایی کنند. درصورتی‌که این فایل را مستقیماً از وب‌سایت شرکت سازنده‌ دانلود می‌کنی، می‌توانی این پیغام را نادیده بگیری.
 7. 7
  درایور‌ها را نصب کن. به محل ذخیره‌ی فایل به‌روزرسانی برو و روی آن دوبار کلیک کن، سپس دستورالعمل‌های نمایش‌داده‌شده روی صفحه‌نمایش را برای نصب برنامه دنبال کن.
  • اگر فایل به‌روزرسانی به‌صورت یک پوشه‌ی ZIP (فشرده) دانلود شده است، باید با راست کلیک روی آن و سپس کلیک روی Extract Here... (استخراج در اینجا … ) آن را از حالت فشرده خارج کنی. سپس می‌توانی پوشه‌ی استخراج‌شده را باز کنی و روی فایل درایور‌ها دو بار کلیک کنی.

روش 2
روش 2 از 3:
با استفاده از Device Manager (مدیریت دستگاه)

 1. 1
  منوی Start (شروع) را باز کن. روی لوگوی ویندوز در گوشه‌ی سمت چپ و پایین صفحه‌نمایش کلیک کن. با انجام این کار منوی Start (شروع) ظاهر خواهد شد.
 2. 2
  روی نوار جستجو کلیک کن. این گزینه در پایین منوی Start (شروع) قرار دارد.
 3. 3
  برنامه‌ی Device Manager (مدیریت دستگاه) را جستجو کن. برای انجام این کار عبارت device manager را تایپ کن.
 4. 4
  روی Device Manager (مدیریت دستگاه) کلیک کن. آیکون این برنامه تقریباً در بالای منوی Start (شروع) قرار دارد. با کلیک روی آن، پنجره‌ی Device Manager (مدیریت دستگاه) باز خواهد شد.
 5. 5
  سرفصل "Display adapters" (آداپتور صفحه‌نمایش) را باز کن. اگر نمی‌توانی حداقل اسم یک کارت گرافیک را زیر گزینه‌ی "Display adapters" (آداپتور صفحه‌نمایش) در وسط پنجره‌ی Device Manager (مدیریت دستگاه) مشاهده کنی، روی این سرفصل دو بار کلیک کن تا کارت‌(های) گرافیک نمایش داده شوند.
 6. 6
  روی اسم کارت گرافیک خودت راست کلیک کن. با انجام این کار یک منوی کشویی نمایش داده خواهد شد.
  • اگر در این قسمت بیشتر از یک کارت گرافیک وجود داشت، روی کارت گرافیکی که می‌خواهی درایور آن را به‌روزرسانی کنی راست کلیک کن.
 7. 7
  روی Update Driver Software (به‌روزرسانی نرم‌افزار درایور) کلیک کن. این گزینه داخل منوی کشویی قرار دارد. با انجام این کار یک پنجره‌ی دیگر ظاهر خواهد شد.
 8. 8
  روی Search automatically for updated driver software (به‌صورت خودکار برای به‌روزرسانی نرم‌افزار درایور جستجو کن) کلیک کن. این گزینه داخل پنجره‌ی نمایش داده‌شده قرار دارد. با انجام این کار برنامه شروع به جستجوی آنلاین برای پیداکردن درایور‌های موجود خواهد کرد.
 9. 9
  پیغام‌های نمایش‌داده‌شده‌ روی صفحه را دنبال کن. در‌صورت موجود‌بودن به‌روزرسانی برای کارت گرافیک کامپیوترت، باید با کلیک روی پیغام‌هایی که روی صفحه نمایش داده می‌شوند، آن‌ها را انتخاب و تایید کرده و درایور‌ها را نصب کنی.‌

روش 3
روش 3 از 3:
با استفاده از نرم‌افزار کارت گرافیک

 1. 1
  زمان مناسب استفاده از این روش را بدان. اگر روی کامپیوترت یک کارت گرافیک اختصاصی (مثل کارت گرافیک aftermarket یا یک کارت گرافیک اضافی) نصب‌شده است، به احتمال زیاد نرم‌افزار مخصوص این کارت گرافیک نیز نصب شده است. این نرم‌افزار معمولاً گزینه‌ای دارد که امکان به‌روزرسانی درایور کارت گرافیک را به‌صورت خودکار فراهم می‌کند.
  • اگر قبلاً از برنامه‌ی Device Manager (مدیریت دستگاه) استفاده کرده‌ای و نتیجه‌ای نداشته است، استفاده از نرم‌افزار کارت گرافیک می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.
 2. 2
  اسم سازنده‌ی کارت گرافیک کامپیوترت را پیدا کن. می‌توانی اسم کارت گرافیک را در Device Manager (مدیریت دستگاه) پیدا کنی. اگر تا‌حالا از Device Manager (مدیریت دستگاه) استفاده نکرده‌ای یا دنبال اطلاعات کارت گرافیک کامپیوترت نگشته‌ای، مراحل زیر را دنبال کن:
  • منوی Start (شروع) را باز کن و روی نوار جستجو کلیک کن.
  • عبارت device manager را تایپ کن و سپس داخل منو روی Device Manager (مدیریت دستگاه) کلیک کن.
  • روی سر‌فصل " Display adapters" (آداپتور‌های نمایش) دو بار کلیک کن تا باز شود.
  • اسم سازنده و اسم کارت گرافیکی که می‌خواهی به‌روزرسانی کنی را یادداشت کن.
 3. 3
  کامپیوترت را برای پیداکردن برنامه‌ی کارت گرافیک جستجو کن. روی نوار جستجو در پایین منوی Start (شروع) کلیک کن و اسم شرکت سازنده‌ی کارت گرافیک یا مدل آن را تایپ کن. با انجام این کار لیستی از نرم‌افزار‌های مرتبط نمایش داده می‌شود.
  • به‌عنوان مثال، اگر روی کامپیوترت کارت گرافیک NVIDIA GeForce نصب شده باشد، می‌توانی nvidia یا geforce را تایپ کنی.
  • اگر جستجوی اسم شرکت سازنده نتیجه‌ای نداشت، به‌جای آن اسم کارت گرافیک را جستجو کن.
 4. 4
  برنامه‌ی کارت گرافیک را باز کن. روی اسم برنامه در منوی Start (شروع) کلیک کن. با انجام این کار برنامه به‌صورت خودکار در پنجره‌ی مربوطه باز می‌شود.
  • اگر نتوانستی برنامه‌ی کارت گرافیک نصب‌شده را پیدا کنی، کماکان می‌توانی در وب‌سایت شرکت سازنده درایور آن را پیدا و دانلود کنی.
 5. 5
  روی زبانه‌ی Updates (به‌روزرسانی‌ها) یا Drivers کلیک کن. گزینه‌ی مورد‌نظر معمولاً داخل نوار ابزار بالای پنجره قرار دارد ولی شاید لازم باشد برای پیداکردن زبانه‌ی درست، پنجره را به‌دقت جستجو کنی.
  • در بعضی از برنامه‌ها ممکن است لازم باشد روی آیکون "Menu" (منو) (مثلاً، ) در پنجره‌ی برنامه کلیک کنی تا نوار ابزار حاوی گزینه‌های Updates (به‌روزرسانی) یا Drivers نمایش داده شود.
 6. 6
  به‌روز‌رسانی‌های موجود را بررسی کن. بعد از اینکه وارد صفحه‌ی "Updates" (به‌روزرسانی) یا "Drivers" شدی، در قسمت بالای صفحه، به‌روز‌رسانی‌های موجود را بررسی کن.
 7. 7
  درایور موجود را دانلود و نصب کن. اگر نسخه‌ی به‌روزرسانی‌شده‌‌ی درایور را مشاهده کردی، در کنار (یا زیر) آن، روی گزینه‌ی Download کلیک کن تا دانلود فایل شروع شود. بعد از تمام‌شدن دانلود، برنامه‌ی کارت گرافیک، کامیپوترت آن را به‌صورت خودکار نصب خواهد کرد.
  • بعضی وقت‌ها باید با کلیک روی Install (نصب) یا گزینه‌ای شبیه‌ به آن نصب را شروع کنی. (به‌عنوان مثال، برنامه‌ی GeForce Experience برای شروع نصب درایور، نیاز به کلیک روی EXPRESS INSTALLATION دارد).
  • شاید نیاز باشد تا برای تائید نصب، روی Yes (تایید) کلیک کنی.

نکات

 • هم‌زمان با به‌روزرسانی سیستم عامل کامپیوترت، بسیاری از درایور‌های سخت‌افزاری نیز به‌روزرسانی می‌شوند. این به‌روزرسانی شامل کارت(های) گرافیک نیز می‌شود.

هشدارها

 • نصب فایل به‌روزرسانی قدیمی‌تر ممکن است باعث خراب‌شدن کامپیوترت شود.


مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
در Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیمدر Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
سرعت CPU را بررسی کنیمسرعت CPU را بررسی کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم

در مورد ویکی‌هاو

Stan Kats
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
Stan Kats
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. این مقاله ۳٬۲۹۱بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۳٬۲۹۱بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟