این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه با استفاده از آدرس ایمیل پشتیبان یا شماره تلفن بازنشنانی، حساب کاربری یاهو خودت را بازیابی و به آن دسترسی پیدا کنی. اگر هیچ آدرس ایمیل یا شماره تلفنی را برای بازیابی حساب کاربری یاهو ثبت نکرده‌ای، نمی‌توانی حساب کاربری موردنظرت را بازیابی کنی.

مراحل

 1. 1
  با استفاده از یک مرورگر وب به آدرس https://login.yahoo.com/forgot برو. این وب‌سایت کمک می‌کند تا بتوانی از طریق ارسال یک کد تأیید به آدرس ایمیل یا شماره‌ی پشتیبان خودت، حساب کاربری یاهو را بازیابی کنی. [۱]
  • برای بازیابی حساب کاربری باید به آدرس ایمیل یا شماره‌تلفن پشتیبان خودت دسترسی داشته باشی. اگر به‌هیچ‌وجه به این حساب‌ها دسترسی نداری، می‌توانی با پرداخت هزینه‌ی کم با تیم پشتیبانی یاهو صحبت کنی.[۲] برای انجام این کار،‌ به آدرس https://help.yahoo.com/kb/account برو و روی Speak with a live agent (صحبت با یک کارشناس به‌صورت زنده) در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه کلیک کن.
  • اگر بیشتر از ۱۲ ماه است که وارد حساب کاربری خودت نشده‌ای، ممکن است حساب کاربریت برای همیشه از سرور یاهو پاک شده باشد.
 2. 2
  آدری ایمیل یاهو خودت را وارد کن و روی Continue (ادامه) کلیک کن. اگر آدرس ایمیل یاهو خودت را فراموش کرده‌ای، شماره‌تلفن یا آدرس ایمیل پشتیبان خودت را وارد کن.
 3. 3
  آدرس ایمیل یا شماره‌تلفن پشتیبان خودت را بررسی کن. نحوه‌ی نمایش به این صورت است که قسمتی از آدرس یا شماره‌تلفن نمایش داده می‌شود. اگر به آدرس یا شماره‌تلفن مربوطه دسترسی داری، روی Yes, Send me a verification code (بله، کد تأیید را برای من ارسال کن) کلیک کن و درغیر این صورت روی I don't have access (دسترسی ندارم) کلیک کن تا گزینه‌های ورود دیگری برایت نمایش داده شوند.
  • اگر به هیچ‌یک از این گزینه‌های پشتیبان دسترسی نداری، پیغام "Uh-oh… Looks like we can't recovery your account online" (به نطر می‌رسد نمی‌توانیم حساب کاربریت را بازیابی کنیم) را دریافت خواهی کرد. برای تلاش با یک آدرس ایمیل یا شماره‌تلفن احتمالی دیگر، روی Start Over (شروع دوباره) کلیک کن.
  • اگر شماره‌تلفن را بازیابی می‌کنی، ممکن است از تو خواسته شود دو رقم از رقم‌های جاافتاده را وارد کنی تا تأیید شود که شماره متعلق به تو است. در این صورت، رقم‌های درست را در قسمت‌هایی که زیر آن‌ها خط آبی کشیده شده است، وارد کن و روی Submit (ارسال) کلیک کن.
 4. 4
  کد تأیید پیغام ارسالی یاهو را پیدا کن. اگر گزینه‌ی ارسال ایمیل را برای بازیابی انتخاب کرده‌ای، صندوق ورودی ایمیل را باز کن و ایمیل ارسال‌شده از طرف یاهو را باز کن. اگر گزینه‌ی شماره‌تلفن را برای بازیابی انتخاب کرده‌ای، یک پیغام را که حاوی یک کد است، دریافت خواهی کرد.
  • اگر هیچ پیغامی از طرف یاهو در صندوق ورودی ایمیلت نبود، ممکن است ایمیل در قسمت Spam (هرزنامه) یا Junk (ایمیل‌های‌ ناخواسته) قرار داشته باشد.
 5. 5
  کد تأیید را وارد کن و روی Continue (ادامه) کلیک کن. در این مرحله حساب کاربریت بازیابی می‌شود. ازآنجایی‌که به رمز عبور قبلی خودت دسترسی نداری، این امکان را پیدا می‌کنی تا یک رمز عبور جدید ایجاد کنی.
 6. 6
  روی Create a new password (ایجاد رمز عبور جدید) کلیک کن.
 7. 7
  رمز عبور جدید را در هر دو سطر تایپ کن. مطمئن شو رمز عبور را هر دو بار دقیقاً مثل هم وارد ‌می‌کنی.
 8. 8
  روی Continue (ادامه) کلیک کن. حالا می‌توانی با رمز عبور جدید وارد حساب کاربری خودت شوی.
  • بعد از اینکه دوباره وارد حساب کاربریت شدی، این امکان را داری که گزینه‌های بازیابی را ویرایش بکنی. می‌توانی با دنبال‌کردن دستورالعمل‌های صفحه‌نمایش، حساب‌های کاربری بازیابی بیشتری را اضافه کنی یا مواردی را که دیگر به آن‌ها دسترسی نداری،‌ حذف کنی.

نکات

 • وقتی یک حساب کاربری برای حذف‌ انتخاب شد،‌ دیگر نمی‌توانی فرایند غیرفعال‌سازی را لغو کنی.
 • می‌توانی تا ۹۰ روز بعد از غیر فعال کردن یک حساب کاربری، وارد آن شوی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
عکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیمعکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیم
اسناد را به‌ صورت PDF اسکن کنیماسناد را به‌ صورت PDF اسکن کنیم
علامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیمعلامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیم
تمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیمتمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیم

در مورد ویکی‌هاو

Nicole Levine, MFA
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی
این مقاله به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری Nicole Levine, MFA. نیکل لوین، نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی ویکی‌هاو است. او در ساخت مستندات فنی و مدیریت تیم‌های پشتیبانی در شرکت‌های بزرگ میزبانی وب و نرم‌افزار، بیش از 20 سال سابقه دارد. نیکول همچنین دارای کارشناسی‌ارشد هنر‌های زیبا در نویسندگی خلاق از دانشگاه پورتلند است و در موسسه‌های مختلفی به آموزش نگارش، داستان‌نویسی و مج‌سازی (مجله) مشغول است.
از این صفحه ۴۶۲بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟