این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه حساب کاربری فیسبوک خودت را بعد از هک‌ شدن، بازیابی کنی. می‌توانی این کار را با تغییر رمز عبور به‌راحتی انجام بدهی. اگر امکان تغییر رمز عبور وجود نداشت، می‌توانی حساب خودت را به‌عنوان حساب لو‌ رفته یا هک‌ شده به فیسبوک گزارش کنی.

روش 1
روش 1 از 3:
بازیابی رمز عبور در گوشی

 1. 1
  فیسبوک را باز کن. آیکون این برنامه آبی پررنگ است و یک "f" سفید داخل آن قرار گرفته است. اگر از حساب کاربری خودت خارج شده باشی، با انجام این کار صفحه‌ی ورود به حساب کاربری باز می‌شود.
 2. 2
  روی ?Need Help (به کمک احتیاج داری؟) بزن. این گزینه زیر کادرهای آدرس ایمیل و رمز عبور قرار دارد. با انجام این کار، یک منو نمایش داده می‌شود.
  • اگر ?Forgot Password (فراموشی رمز عبور) را در این صفحه دیدی، این مرحله را در نظر نگیر.
 3. 3
  روی ?Forgot Password (رمز عبور را فراموش کرده‌ای؟) بزن. این گزینه داخل منو قرار دارد. با زدن روی این گزینه به سایت بازیابی رمز عبور فیسبوک هدایت می‌شوی.
 4. 4
  آدرس ایمیل یا شماره تلفن خودت را وارد کن. روی کادر متنی بالای صفحه بزن، سپس آدرس ایمیل یا شماره تلفنی را که از آن برای وارد‌شدن به حساب کاربری فیسبوک استفاده می‌کنی، وارد کن.
  • اگر قبلاً شماره تلفن خودت را در فیسبوک اضافه نکرده‌ای، باید در این مرحله از آدرس ایمیل استفاده کنی.
 5. 5
  روی Search (جست‌وجو) بزن. این دکمه‌ی آبی رنگ زیر کادر متنی قرار دارد. با انجام این کار، حساب کاربری فیسبوک تو نمایش داده می‌شود.
 6. 6
  یکی از روش‌های بازیابی حساب کاربری را انتخاب کن. یکی از گزینه‌های بازیابی حساب کاربری موجود در بالای صفحه را انتخاب کن:
  • via email (از طریق ایمیل) - فیسبوک یک کد بازیابی را به آدرس ایمیل ثبت‌شده در حساب کاربری فیسبوک تو ارسال خواهد کرد.
  • via SMS (از طریق پیامک) – فیسبوک یک کد بازیابی را به شماره تلفن ثبت‌شده‌ در پروفایل فیسبوک تو پیامک می‌کند.
 7. 7
  روی Continue (ادامه) بزن. این دکمه آبی پررنگ است و زیر گزینه‌های بازیابی حساب کاربری قرار دارد. با انجام این کار فیسبوک یک کد را برایت ایمیل یا پیامک می‌کند.
 8. 8
  کد حساب کاربری را یادداشت کن. این فرایند بسته به روش بازیابی که انتخاب کرده‌ای، متفاوت خواهد بود:
  • Email (نامه الکترونیکی) – صندوق ورودی ایمیل را باز کن، ایمیلی را که از طرف فیسبوک ارسال شده است، پیدا کن و کد شش‌رقمی نمایش‌ داده شده در قسمت موضوع ایمیل را یادداشت کن.
  • SMS (پیامک) – قسمت messages (پیامک‌های) گوشی را باز کن، پیام جدیدی را که از طرف یک شماره شش‌رقمی ارسال شده است، پیدا کن و کد شش‌رقمی داخل پیامک را یادداشت کن.
 9. 9
  کد را وارد کن. روی کادر متنی "Enter your six-digit code" (کد شش‌رقمی خودت را وارد کن) بزن، سپس کد شش‌رقمی را که از طریق ایمیل یا پیامک دریافت کرده‌ای، وارد کن.
  • نباید بین دریافت کد و وارد‌کردن آن زیاد فاصله بیفتد زیرا در غیر این صورت کد نامعتبر خواهد بود.
  • می‌توانی برای دریافت یک کد بازیابی دیگر،‌ روی Resend Code (ارسال مجدد کد) بزنی.
 10. 10
  روی Continue (ادامه) بزن. این گزینه زیر کادر متنی قرار دارد. با انجام این کار، کد ارسال می‌شود و به صفحه‌ی بعد هدایت می‌شوی.
 11. 11
  کادر "Log me out of other devices" (از حساب کاربری من در دستگاه‌های دیگر خارج شو) را علامت بزن، سپس روی Continue (ادامه) بزن. با انجام این کار حساب کاربری فیسبوک تو از همه‌ی کامپیوترها، تبلت‌ها، گوشی‌ها خارج می‌شود؛ با انجام این کار حساب کاربری فیسبوک تو از دستگاه هکر نیز خارج می‌شود.
 12. 12
  رمز عبور جدید را وارد کن. باید رمز عبور جدید را در کادر متنی که تقریباً در بالای صفحه قرار دارد، وارد کنی.
 13. 13
  روی Continue (ادامه) بزن. با انجام این کار رمز عبور قبلی با رمز عبور جدید جایگزین می‌شود. حالا می‌توانی با استفاده از رمز عبور جدید وارد حساب کاربری فیسبوک خودت شوی و شخصی که حساب کاربری تو را هک کرده است، دیگر نمی‌تواند به آن دسترسی پیدا کند.

روش 2
روش 2 از 3:
بازیابی رمز عبور در کامپیوتر

 1. 1
  وب‌سایت فیسبوک را باز کن. به آدرس https://www.facebook.com/ برو. با انجام این کار، صفحه‌ی ورود به حساب کاربری فیسبوک باز می‌شود.
 2. 2
  روی ?Forgotten password (رمز عبور را فراموش کرده‌ای؟) کلیک کن. لینک مربوط به این گزینه زیر کادر متنی "Password" (رمز عبور) و در سمت راست و بالای صفحه قرار دارد. با انجام این کار به صفحه‌ی "Find your account" (پیداکردن حساب کاربری) هدایت می‌شوی.
 3. 3
  آدرس ایمیل یا شماره تلفن خودت را وارد کن. روی کادر متنی وسط صفحه کلیک کن، سپس آدرس ایمیل یا شماره تلفنی را که از آن برای وارد‌شدن به حساب کاربری خودت استفاده می‌کنی، وارد کن.
 4. 4
  روی Search (جست‌وجو) کلیک کن. این گزینه زیر کادر متنی قرار دارد. با انجام این کار حساب کاربری تو پیدا می‌شود
 5. 5
  یکی از گزینه‌های بازیابی رمز عبور را انتخاب کن. روی یکی از گزینه‌های زیر کلیک کن:
  • Send code via email (ارسال از طریق ایمیل) – یک کد شش‌رقمی به آدرس ایمیلی که از آن برای واردشدن به فیسبوک استفاده می‌کنی، ارسال می‌شود.
  • Send code via SMS (ارسال از طریق پیامک) – یک کد شش‌رقمی به شماره‌ای که به پروفایل فیسبوک تو وصل است، ارسال می‌شود.
  • Use my Google account (استفاده از حساب کاربری گوگل من) – این امکان را می‌دهد تا برای تأیید هویت به حساب کاربری گوگل خودت وارد شوی. در صورت استفاده از این فرایند نیازی به دریافت کد بازیابی نیست.
 6. 6
  روی Continue (ادامه) کلیک کن. با انجام این کار کد به ایمیل یا شماره تلفن تو ارسال می‌شود. اگر روش Use my Google account (از حساب کاربری گوگل من استفاده کن) را انتخاب کرده‌ای، یک پنجره باز خواهد شد.
 7. 7
  کد تأیید را یادداشت کن. بسته به روش بازیابی حساب کاربری که انتخاب کرده‌ای، مرحله‌ی بعد متفاوت خواهد بود:
  • Email (نامه الکترونیکی) – صندوق ورودی ایمیل را باز کن، ایمیل ارسال‌شده از طرف فیسبوک را پیدا کن و کد شش‌رقمی نمایش‌ داده شده در قسمت موضوع ایمیل را یادداشت کن.
  • SMS (پیامک) – قسمت messages (پیامک‌های) گوشی را باز کن، پیام ارسال‌شده از طرف یک شماره پنج یا شش رقمی را پیدا کن و کد شش‌رقمی داخل پیامک را یادداشت کن.
  • Google account (حساب کاربری گوگل) -آدرس ایمیل و رمز عبور خودت را وارد کن.
 8. 8
  کد را وارد کن. کد شش‌رقمی را در کادر "Enter code" (وارد‌کردن کد) تایپ کن، سپس روی Continue (ادامه) کلیک کن. با انجام این کار به صفحه‌ی بازیابی رمز عبور هدایت می‌شوی.
  • اگر از حساب کاربری گوگل برای بازیابی رمز عبور استفاده کرده‌ای، این مرحله را در نظر نگیر.
 9. 9
  رمز عبور جدید را وارد کن. در کادر متنی "New password" (رمز عبور جدید) که تقریباً در بالای صفحه قرار دارد، رمز عبور جدید را وارد کن. از این به بعد باید از این رمز عبور برای واردشدن به فیسبوک استفاده کنی.
 10. 10
  روی Continue (ادامه) کلیک کن. با انجام این کار تغییرات رمز عبور ذخیره می‌شوند.
 11. 11
  کادر "Log out of other devices" (از دستگاه‌های دیگر خارج شو) را علامت بزن و روی Continue (ادامه) کلیک کن. با انجام این کار از حساب کاربری خودت در همه‌ی کامپیوترها، گوشی‌ها و تبلت‌های دیگر، از جمله دستگاهی که حساب کاربری تو را هک کرده است، خارج می‌شوی و به صفحه‌ی اخبار فیسبوک در کامپیوتر، گوشی یا تبلتی که با آن رمز عبور را بازیابی کرده‌ای، هدایت می‌شوی.

روش 3
روش 3 از 3:
گزارش حساب کاربری هک‌شده به فیسبوک

 1. 1
  حساب کاربری هک‌شده‌ی فیسبوک را باز کن. آدرس https://www.facebook.com/hacked/ را داخل مرورگر کامپیوتر باز کن.
 2. 2
  روی My Account is Compromised (حساب کاربری من لو رفته است) کلیک کن. این دکمه‌ی آبی رنگ در وسط صفحه قرار دارد. با انجام این کار، یک صفحه‌ی جست‌وجو باز خواهد شد.
 3. 3
  آدرس ایمیل یا شماره تلفن خودت را وارد کن. روی کادر متنی وسط صفحه کلیک کن، سپس آدرس ایمیل یا شماره تلفنی را که از آن برای واردشدن به فیسبوک استفاده می‌کنی، وارد کن.
  • اگر قبلاً شماره تلفن خودت را در فیسبوک وارد نکرده‌ای، باید از آدرس ایمیل استفاده کنی.
 4. 4
  روی Search (جست‌وجو) کلیک کن. این گزینه در سمت راست و زیر کادر متنی قرار دارد. با انجام این کار فیسبوک حساب کاربری تو را جست‌وجو خواهد کرد.
 5. 5
  یک رمز عبور در این قسمت وارد کن. آخرین رمز عبوری را که برای حساب کاربری فیسبوک استفاده می‌کردی، وارد کن. این رمز عبور را در کادرهای متنی "Current or Old Password" (رمز عبور فعلی و قبلی) وارد کن.
 6. 6
  روی Continue (ادامه) کلیک کن. دکمه‌ی آبی رنگ این گزینه تقریباً در پایین صفحه قرار دارد.
 7. 7
  یک دلیل موجه را برای ارسال این درخواست انتخاب کن. یکی از گزینه‌‌های زیر را علامت بزن.
  • I saw a post, message, or event on my account that I didn't create (یک پست، پیام یا رویداد در صفحه‌ی من وجود دارد که من آن را ایجاد نکرده‌ام)
  • Someone else got into my account without my permission (شخص دیگری بدون اجازه‌ وارد حساب کاربری من شده است)
  • I don't see the right option on this list (گزینه‌ی مناسب را در این لیست پیدا نمی‌کنم)
 8. 8
  روی Continue (ادامه) کلیک کن. با انجام این کار به ابتدای صفحه‌ی بازیابی حساب هک‌شده هدایت می‌شوی.
  • اگر یکی از گزینه‌هایی را که قبلاً در بخش "دلایل موجه" فهرست نشده، علامت بزنی، به‌جای صفحه‌ی بازیابی رمز عبور به صفحه‌ی راهنمای فیسبوک هدایت می‌شوی.
 9. 9
  روی Get Started (شروع) کلیک کن. این گزینه در سمت راست و پایین صفحه قرار دارد. با انجام این کار، تغییرات و فعالیت‌های اخیر در حساب کاربری فیسبوک تو مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
 10. 10
  روی Continue (ادامه)‌ کلیک کن. این گزینه در سمت راست و پایین صفحه قرار دارد.
 11. 11
  رمز عبور جدید را وارد کن. رمز عبور جدید را در هر دو کادر متنی "New" (رمز عبور جدید) و "Re-type New" (واردکردن دوباره رمز عبور جدید) تایپ کن.
 12. 12
  روی Next (بعدی) کلیک کن. دکمه‌ی آبی رنگ این گزینه در پایین صفحه قرار دارد.
 13. 13
  کادر کنار اسم خودت را علامت بزن، سپس روی Next (بعدی) کلیک کن. با انجام این کار، اسم فعلی تو به‌عنوان اسم حساب کاربری انتخاب می‌شود.
  • اگر این گزینه را مشاهده نمی‌کنی، این مرحله را در نظر نگیر.
 14. 14
  اطلاعاتی را که خودت تغییر نداده‌ای، ویراش کن. فیسبوک پست‌ها، تنظیمات و تغییرات دیگری را که اخیراً اعمال شده‌اند، نمایش می‌دهد؛ می‌توانی این تغییرات را درصورتی‌که خودت آن‌ها انجام داده ای، تأیید کنی یا اگر شخص دیگری انجام داده است،‌ حذف کنی یا به حالت قبل برگردانی.
  • اگر از تو خواسته شد، پست‌هایی را که ایجاد کرده‌ای،‌ ویرایش کنی، روی Skip (پرش) در پایین صفحه کلیک کن.
 15. 15
  روی Go to News Feed (به صفحه‌ی اخبار برو) کلیک کن. با انجام این کار به صفحه‌ی اخبار هدایت می‌شوی. حالا باید دوباره به حساب کاربری خودت دسترسی کامل داشته باشی.

نکات

 • درحالی‌که هیچ راه قطعی برای جلوگیری از هک‌شدن در فیسبوک وجود ندارد، به‌روزرسانی مداوم رمز عبور و خودداری از بازکردن لینک‌هایی که از طرف افراد ناشناس ارسال می‌شوند، روش‌هایی هستند که احتمال هک‌شدن حساب کاربری تو را بسیار کم می‌کنند.

هشدارها

 • هیچ روش تضمینی برای برگرداندن حساب کاربری بعد از هک‌شدن وجود ندارد.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیمدر Command Prompt پوشه‌ی فعال را تغییر دهیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
سرعت CPU را بررسی کنیمسرعت CPU را بررسی کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
کامپیوتر را به تلویزیون هوشمند LG متصل کنیمکامپیوتر را به تلویزیون هوشمند LG متصل کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
MacBook Pro را ریست کنیمMacBook Pro را ریست کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱٬۴۹۹بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱٬۴۹۹بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟