این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه حساب کاربری غیر‌فعال شده‌ی فیس‌بوک خود را بازیابی کنی. اگر خودت حساب کاربری فیس‌بوک را غیر‌فعال کرده‌ای، می‌توانی با وارد شدن به حسابت آن را دوباره فعال کنی. اگر حساب کاربریت توسط فیس‌بوک غیر‌فعال شده است باید جهت برگرداندن آن، یک نامه‌ی درخواست تجدید نظر برای فیس‌بوک بفرستی.

روش 1
روش 1 از 2:

بازیابی حساب کابری که خودت آن را غیر‌فعال کرده‌ای

 1. 1
  مطمئن شو که هنوز امکان بازیابی حساب کاربری وجود دارد. اگر حساب کاربریت را به صورت موقت غیر‌فعال کرده‌ای، می‌توانی هر‌وقت که خواستی دوباره آن را بازیابی کنی. اگر اعلام کرده‌ای که می‌خواهی حساب کاربریت را حذف کنی، چهارده روز از زمان اعلام فرصت داری که نظرت را عوض کنی و دوباره وارد حساب کاربریت شوی.
  • اگر بیشتر از چهارده روز از اعلام حذف حساب کابریت گذشته است، حساب کابریت دیگر پاک شده است و امکان بازیابی دوباره‌ی آن وجود ندارد. در‌ این صورت باید یک حساب کابری جدید ایجاد کنی.
 2. 2
  وب‌سایت فیس‌بوک را باز کن. به آدرس https://www.facebook.com/ برو. با انجام این کار صفحه‌ی اصلی فیس‌بوک باز می‌شود.
 3. 3
  آدرس ایمیل یا شماره‌ تلفن خود را وارد کن. اطلاعات مورد‌نظر را در کادر "ایمیل یا شماره‌ تلفن" که درقسمت سمت راست و بالای صفحه قرار دارد وارد کن.
 4. 4
  کلمه‌ی عبور حساب کابری فیس‌بوک خود را وارد کن. کلمه‎‌ی عبوری که برای وارد شدن به حساب کابری فیسبوکت از آن استفاده می‌کردی را داخل کادر "کلمه‎ی عبور" وارد کن؛ این کادر در سمت راست جایی که آدرس ایمیل (شماره تلفن) خود را وارد کرده بودی قرار دارد.
 5. 5
  روی Log In (وارد شدن) کلیک کن. این دکمه در سمت راست و بالای صفحه قرار دارد. در‌صورتی‌که حساب کابریت هنوز قابل دسترسی باشد، با انجام این کار وارد آن می‌شوی.
 6. 6
  وقتی از تو خواسته شد، روی دکمه‌ی Cancel Deletion (لغو درخواست حذف) کلیک کن. اگر حساب کابریت برای حذف شدن معرفی شده است، روی "Cancel Deletion" (لغو درخواست حذف) کلیک کن تا وارد حساب کابریت شوی. حالا می‌توانی با همان روال قبل از حذف، از حساب کابریت استفاده کنی.
روش 2
روش 2 از 2:

ارسال درخواست تجدید‌نظر

 1. 1
  مطمئن شو که حساب کابری فیسبوک تو غیر‌فعال شده است. از طریق آدرس https://www.facebook.com/ صفحه‌ی فیس‌بوک را باز کن، آدری ایمیل و کلمه‌ی عبور خود را وارد کن و روی Log In (وارد شدن) کلیک کن. اگر پیغامی را با مضمون "Account disabled" (حساب کابری غیر‌فعال شده است) دریافت کردی، به این معنی است که حساب کاربریت توسط فیس‌بوک مسدود شده است و می‌توانی درخواست تجدید نظر ارسال کنی.
  • اگر می‌توانی به‌صورت معمول به حساب خود دسترسی پیدا کنی، پس حساب کابریت غیر‌فعال نیست.
 2. 2
  صفحه‌ی "My Facebook account has been disabled" (حساب کاربری فیس‌بوک من غیر‌فعال شده است) را باز کن. به آدرس https://www.facebook.com/help/www/103873106370583/ برو. برای این کار از رایانه استفاده کن.
 3. 3
  روی submit an appeal (ثبت درخواست تجدید نظر) کلیلک کن. لینک این صفحه درست سمت راست عبارت "If you think your account was disabled by mistake, please" (اگر فکر می‌کنید حساب کابری شما به اشتباه غیر‌فعال شده است، لطفا) که در قسمت پایین این قسمت است، قرار دارد. با انجام این کار یک فرم درخواست تجدید‌نظر باز می‌شود.
  • اگر این فرم داخل صفحه‌ای باز شد که به تو پیغام می‌دهد که از حساب خارج شوی، مرورگر را ببند و دوباره آن را باز کن. همچنین ممکن است نیاز باشد قبل از ادامه‌ی کار، کوکی‌های مرورگرت را پاک کنی.
 4. 4
  آدرس ایمیل یا شماره تلفن خودت را وارد کن. آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که قبلاً برای وارد شدن به فیس‌بوک از آن استفاده می‌کردی را داخل کادر "Login email address or mobile phone number" (آدرس ایمیل یا شماره‌ تلفن همراه) که تقریباً در قسمت بالای صفحه قرار دارد وارد کن.
  • باید آدرس ایمیل و شماره تلفنی را وارد کنی که به آن‌ دسترسی داری.
 5. 5
  اسم خودت را وارد کن. اسمی که در قسمت "Your full name" (نام کامل شما) حساب کاربری فیس‌بوک از آن استفاده می‌کنی را وارد کن.
  • این اسم ممکن است با اسم رسمی و شناسنامه‌ای تو متفاوت باشد.
 6. 6
  تصویر کارت شناسایی خود را بارگذاری کن. برای این کار می‌توانی از عکس گواهینامه‌ی رانندگی، گواهینامه‌ی رانندگی موقت یا پاسپورت خودت استفاده کنی. برای انجام این کار:
  • از رو و پشت کارت شناسایی خودت عکس بگیر و آن را داخل رایانه‌ات بفرست.
  • روی Choose Files (انتخاب فایل‌ها) کلیک کن.
  • عکس را برای بارگذاری انتخاب کن.
  • روی Open (باز کردن) کلیک کن.
 7. 7
  جزئیات درخواستت را اضافه کن. در قسمت "Additional info" (اطلاعات تکمیلی) که تقریباً در قسمت پایین صفحه قرار دارد، هر اطلاعات اضافه‌ای که فکر می‌کنی فیس‌‌بوک باید بداند را وارد کن. بعضی از این موارد عبارتند از:
  • اگر اسم رسمی و شناسنامه‌ای تو با اسم فیس‌بوکت فرق می‌کند.
  • اگر گمان می‌کنی حساب کابریت توسط شخصی هک شده است.
  • اگر شواهد مستندی داری که نشان می‌دهد شخص دیگری مسئول اعمال سوءاستفاده گرایانه یا آزار دهنده‌ای است که در حساب کابری تو انجام شده است.
  • اگر توسط فردی که گمان می‌کنی با حساب کابریت کاری انجام داده است که باعث غیر‌فعال شدن حسابت شده است، مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌ای.
 8. 8
  روی Send (ارسال کردن) کلیک کن. این گزینه در سمت راست و پایین فرم قرار دارد. درخواست تجدید نظر تو برای فیس‌بوک ارسال می‌شود. اگر آن‌ها تصمیم به لغو غیر‌فعالسازی حسابت بگیرند، پیغامی می‌فرستند و به تو اطلاع می‌دهند که حساب کابریت قابل دسترسی است.

نکات

 • اگر حساب کابری فیس‌بوکت را غیر‌فعال کنی و تاریخی برای بازیابی دوباره‌ی آن تنظیم نکنی، به لحاظ فنی حساب کابریت می‌تواند برای زمان نا‌‌محدود و تا زمانی که دوباره وارد آن نشوی، غیر‌فعال بماند.
 • اگر به علت فراموش کردن کلمه‌ی عبور نمی‌توانی وارد حساب کابری خود شوی، از روش بازیابی کلمه‌ی عبور استفاده کن.

هشدارها

 • هیچ تضمینی برای برگردانده شدن حسابی که توسط فیس‌بوک غیر‌فعال شده است وجود ندارد. بهترین کاری که می‌توانی انجام بدهی این است که درخواست تجدید‌نظر ارسال کنی که این کار هم فقط تضمین می‌کند که فیس‌بوک حساب کاربریت را بازبینی کند

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم
شماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیمشماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۴٬۴۹۵بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۴٬۴۹۵بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟