این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه روز یا سال تولدت را در پروفایل فیسبوک عوض کنی. انجام این کار در برنامه‌ی موبایل و همچنین وب‌سایت Facebook.com آسان است. اگر نمی‌خواهی روز یا سال تولدت را تغییر بدهی و ترجیح می دهی فقط آن را پنهان کنی،‌ می‌توانی به‌سادگی سطح حریم خصوصی را در تنظیمات تاریخ تولد تغییر بدهی. فیسبوک تعداد دفعاتی را که می‌توانی تاریخ تولدت را تغییر بدهی،‌ محدود کرده است؛ اگرچه مشخص نکرده که هر چند وقت یک بار می‌توانی آن را تغییر بدهی. [۱] اگر برای تغییر تاریخ تولدت با مشکل مواجه شدی، چند روز یا چند هفته صبر کن و دوباره تلاش کن.

روش 1
روش 1 از 2:
در گوشی یا تبلت

 1. 1
  فیسبوک را باز کن. آیکون این برنامه آبی رنگ است و یک "f" سفید داخل آن قرار دارد. آیکون برنامه را می‌توانی در صفحه‌ی اصلی برنامه‌ها، لیست برنامه‌ها یا از طریق جست‌وجو پیدا کنی.
 2. 2
  روی منوی سه‌خط بزن. این منو در گوشه‌ی سمت راست و پایین (در آیفون/آیپد) یا گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه (اندروید) قرار دارد.
 3. 3
  به‌ پایین منو برو و روی Settings & Privacy (تنظیمات و حریم خصوصی) بزن. آیکون این گزینه طوسی رنگ است و تقریباً در وسط منو قرار دارد.
 4. 4
  روی Settings (تنظیمات) بزن. این دکمه اولین گزینه زیر قسمت "Settings & Privacy" (تنظیمات و حریم خصوصی) است.
 5. 5
  روی Profile Information (اطلاعات پروفایل) بزن. این گزینه زیر "Audience and Visibility" (مخاطبین و قسمت‌های قابل‌مشاهده) قرار دارد. بسته به سایز صفحه‌نمایش، شاید لازم باشد برای پیدا‌کردن آن به‌‌ پایین صفحه بروی.
 6. 6
  روی Edit (ویرایش) در کنار "Basic Info" (اطلاعات پایه) بزن. این گزینه تقریباً در وسط قرار دارد.
 7. 7
  روز و سال تولدت را انتخاب کن. در قسمت بالا می‌توانی روز و ماه تولدت را انتخاب کنی و در قسمت بعدی امکان انتخاب سال تولدت را خواهی داشت.
 8. 8
  کسانی را که می‌توانند تاریخ تولدت را ببینند،‌ انتخاب کن. در کنار "Audience" (مخاطبین)، می‌توانی ببینی چه کسانی می‌توانند تاریخ تولدت را ببینند (برای مثال دوستان، همه). این قسمت مشخص می‌کند چه کسانی می‌توانند روز و سال تولدت را در پروفایل ببینند. می‌توانی مخاطبین روز تولد (ماه و روز) و سال تولدت را به‌صورت جداگانه انتخاب کنی.
  • برای تغییر مخاطبین، روی مخاطبین فعلی بزن و سطح دسترسی موردنظرت را انتخاب کن. این کار را برای روز و سال تولدت انجام بده.
  • اگر می‌خواهی روز و سال تولدت خصوصی باشد، روی مخاطبین در زیر گزینه‌ی مربوطه بزن و Only me (فقط من) را انتخاب کن.
 9. 9
  بعد از انجام تغییرات، روی Save (ذخیره) بزن. این گزینه در بالا و سمت راست صفحه قرار دارد. با انجام این کار تغییراتی که روی تاریخ تولد انجام داده‌ای در پروفایت اعمال می‌شود.

روش 2
روش 2 از 2:
در کامپیوتر

 1. 1
  داخل مرورگر وب به آدرس https://www.facebook.com برو. اگر قبلاً وارد حساب کاربریت شده باشی، با انجام این کار وارد صفحه‌ی اصلی اعلان‌ها می‌شوی. اگر از قبل وارد نشده‌ای، در این مرحله وارد حساب کاربری خودت شو.
 2. 2
  روی اسم خودت در گوشه‌ی سمت چپ و بالا کلیک کن. با انجام این کار صفحه‌ی پروفایل فیسبوک تو نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  روی Edit Profile (ویرایش پروفایل) کلیک کن. این گزینه در قسمت بالای پروفایل (ولی زیر عکس کاور) قرار دارد. این گزینه درست در سمت راست دکمه‌ی آبی رنگ "Add to Story" (اضافه‌کردن به استوری) قرار دارد. با انجام این کار یک پنجره‌ی خودکار که حاوی اطلاعاتی درباره‌ی تو است، نمایش داده می‌شود.
 4. 4
  روی زبانه‌ی Contact and Basic Info (اطلاعات اولیه و تماس) بزن. این زبانه در قاب سمت چپ زیر تیتر "About" (درباره‌ی) قرار دارد.
 5. 5
  روی آیکون مدادی شکل در کنار روز تولد فعلی بزن. این آیکون در قسمت پایین قاب "Contact Info" (اطلاعات تماس) قرار دارد.
 6. 6
  تاریخ تولد جدید را انتخاب کن. از منوی کشویی برای انتخاب ماه، روز و سال تولدت استفاده کن.
 7. 7
  یک سطح حریم خصوصی برای روز و سال تولدت انتخاب کن. منوی کشویی که در کنار روز و سال تولدت قرار دارد،‌ این امکان را می دهد تا مشخص کنی چه کسی بتواند این اطلاعات را در صفحه‌ی پروفایلت ببیند. برای دیدن لیست مخاطبین، روی مخاطبین فعلی (برای مثال Friends (دوستان)، Public (عموم) و ..) بزن و یکی از گروه‌های مخاطبین را انتخاب کن.
  • باید مخاطبین روز تولد (ماه و روز) و سال تولدت را جداگانه انتخاب کنی.
 8. 8
  روی Save (ذخیره) بزن تا تغییرات ذخیره شوند. این دکمه زیر منوی کشویی تاریخ تولد قرار دارد. بعد از اینکه تغییرات را ذخیره کردی، تاریخ تولد جدید تو داخل پروفایلت نمایش داده خواهد شد.

نکات

 • بهتر است است تاریخ تولد واقعی خودت را در فیسبوک وارد کنی. اگر با این موضوع راحت نیستی، می‌توانی تاریخ تولدت را در صفحه‌ی پروفایل پنهان کنی.
 • قبل از اینکه فیسبوک برای چند روز محدودیتی را روی حساب کاربریت ایجاد کند، می‌توانی چند بار تاریخ تولدت را عوض کنی.

هشدارها

 • برای استفاده از فیسبوک باید حداقل ۱۳ سال سن داشته باشی بنابراین موقع تغییر تاریخ تولد این موضوع را در نظر داشته باش. [۲]

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
عکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیمعکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیم
اسناد را به‌ صورت PDF اسکن کنیماسناد را به‌ صورت PDF اسکن کنیم
علامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیمعلامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیم
تمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیمتمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیم

در مورد ویکی‌هاو

Nicole Levine, MFA
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی
این مقاله به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری Nicole Levine, MFA. نیکل لوین، نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی ویکی‌هاو است. او در ساخت مستندات فنی و مدیریت تیم‌های پشتیبانی در شرکت‌های بزرگ میزبانی وب و نرم‌افزار، بیش از 20 سال سابقه دارد. نیکول همچنین دارای کارشناسی‌ارشد هنر‌های زیبا در نویسندگی خلاق از دانشگاه پورتلند است و در موسسه‌های مختلفی به آموزش نگارش، داستان‌نویسی و مج‌سازی (مجله) مشغول است. این مقاله ۲٬۱۷۷بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۲٬۱۷۷بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟