آیا می‌خواهی از فیسبوک ویدئو دانلود کنی و روی کامپیوترت نگه داری؟ متأسفانه فیسبوک امکان دانلود ویدئو را برای کاربران فراهم نمی‌کند؛ اما خوشبختانه سایتی به نام FBDown.net وجود دارد که به تو اجازه می‌دهد که ویدئوهای فیسبوک را به‌صورت رایگان دانلود کنی. البته این کار تنها در صورتی ممکن است که ویدئو برای عموم مردم قابل‌دسترسی باشد؛ یعنی اگر ویدئو خصوصی باشد یا توسط یک حساب کاربری خصوصی بارگذاری شده باشد، نمی‌توانی آن را دانلود کنی. این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه به‌صورت رایگان از فیسبوک ویدئو دانلود کنی.

روش 1
روش 1 از 2:
دانلود با استفاده از کامپیوتر و اندروید

 1. 1
  فیسبوک را باز کن. فیسبوک را می‌توانی هم از روی گوشی و هم با واردکردن آدرس https://www.facebook.com/ در مرورگر کامپیوتر یا مک باز کنی.
  • اگر به حساب کاربری خود وارد نشده‌ای، ابتدا باید نام کاربری یا ایمیل و رمز عبور فیسبوکت را وارد کنی.
 2. 2
  یک ویدئو را در فیسبوک انتخاب کن. دسترسی به این ویدئو باید برای عموم آزاد باشد. ویدئوهای خصوصی و ویدئوهایی را که توسط حساب‌های کاربری خصوصی بارگذاری شده‌اند، نمی‌توان دانلود کرد. اگر روی آیکون «Watch» (تماشا) در بالای صفحه کلیک کنی، تعداد زیادی ویدئو را در آنجا خواهی دید. آیکون بخش تماشا شبیه یک تلویزیون است. همچنین می‌توانی یک ویدئو را از صفحه‌ی اصلی فیسبوک، پروفایل یکی از کاربران و یا صفحه‌ی یک سازمان یا شرکت انتخاب کنی.
  • اگر گزینه‌ی تماشا را در بالای صفحه‌ی اصلی فیسبوک نمی‌بینی، روی آیکون منو () در بالای صفحه‌ بزن تا منو باز شود. سپس روی Watch (تماشا) یا Videos on Watch (ویدئوهای موجود برای تماشا) بزن. اگر روی کامپیوتر یا مک هستی، روی گزینه‌ی Watch در منوی سمت چپ کلیک کن.
 3. 3
  روی دکمه‌ی در بالای ویدئو بزن. این دکمه در گوشه‌ی بالا سمت راست پست فیسبوکی قرار دارد که می‌خواهی از آن ویدئو دانلود کنی. با این کار، یک منو باز می‌شود.
 4. 4
  روی گزینه‌ی Copy Link (کپی‌کردن لینک) بزن. با این کار، لینک ویدئوی فیسبوکی کپی می‌شود.
 5. 5
  آدرس https://fbdown.net/ را در مرورگر خود وارد کن. می‌توانی از هر مرورگری روی کامپیوتر، مک و یا اندروید استفاده کنی؛ اما ما کروم یا فایرفاکس را پیشنهاد می‌کنیم.
 6. 6
  لینک ویدئو را در نوار آدرس اینترنتی وارد (یا به اصطلاح پِیست) کن. بر روی نواری که عبارت «Enter Facebook Video Link» (لینک ویدئوی فیسبوک را وارد کن) روی آن نوشته شده است، راست‌کلیک کن. اگر روی گوشی هستی، انگشت خود را روی نوار آدرس بزن و نگه دار. سپس روی گزینه‌ی Paste (پِیست‌کردن) بزن.
  • در سایت‌های دیگر ممکن است روی این نوار چیز دیگری نوشته شده باشد و یا یک لینک نمونه از ویدئوهای فیسبوک را نشان دهد.
 7. 7
  روی دکمه‌ی Download (دانلود) بزن. این دکمه در سمت راست نوار آدرس قرار دارد. با این کار، سایت شروع به پردازش ویدئوی موجود در لینک می‌کند. این فرایند ممکن است چند دقیقه طول بکشد.
  • در سایت‌های دیگر، این دکمه ممکن است تحت عنوان «Search» (جست‌وجو) یا نام دیگری مشابه آن وجود داشته باشد.
 8. 8
  روی یکی از دکمه‌ها‌ی Download Video in Normal Quality (دانلود ویدئو با کیفیت معمولی) یا Download Video in HD Quality (دانلود ویدئو با کیفیت بالا) بزن. با این کار، ویدئو در مرورگر شروع به پخش می‌کند. گزینه‌ی کیفیت معمولی ویدئو را با وضوح استاندارد و گزینه‌ی کیفیت بالا ویدئو را با وضوح بالا (HD) دانلود می‌کند. ویدئوهای دانلودشده با کیفیت معمولی فضای کمتری را روی گوشی یا تبلت تو اشغال می‌کنند؛ اما کیفیت آنها عالی نخواهد بود. ویدئوهایی که با کیفیت بالا دانلود می‌شوند، وضوح بهتری داشته اما فضای بیشتری را روی دستگاهت اشغال خواهند کرد.
 9. 9
  روی گزینه‌ی بزن. این دکمه در قسمت پایین، سمت چپِ صفحه‌ی پخش ویدئو قرار دارد و با کلیک‌کردن روی آن، یک منوی کوچک باز می‌شود.
 10. 10
  گزینه‌ی Download (دانلود) را انتخاب کن. با انتخاب این گزینه، ویدئو روی دستگاه تو دانلود می‌شود. برای این که ویدئوی دانلودشده را روی گوشی یا تبلت اندروید خود پیدا کنی، گالری را باز کن و به آلبوم «Downloads» (دانلودها) برو. برای دیدن ویدئوی دانلودشده روی کامپیوتر، می‌توانی به فولدر «Downloads» بروی.

روش 2
روش 2 از 2:
دانلود با استفاده از آیفون یا آیپد

 1. 1
  مرورگر فایرفاکس را دانلود و نصب کن. برای این که بتوانی مراحل زیر را به‌درستی بر روی آیفون یا آیپد انجام دهی، باید از مرورگر فایرفاکس استفاده کنی. فایرفاکس در اپ استور (App Store) مجانی است و آیکون آن یک شعله‌ی گرد است که به یک روباه شباهت دارد. برای دانلود و نصب فایرفاکس، مراحل زیر را دنبال کن:
  • App Store (اپ استور) را باز کن.
  • روی گزینه‌ی Search (جست‌وجو) بزن.
  • کلمه‌ی «Firefox» را در نوار جستجو تایپ کن و روی Go (برو) بزن.
  • گزینه‌ی GET (بگیر) را در کنار آیکون فایرفاکس انتخاب کن.
 2. 2
  فیسبوک را باز کن. آیکون این برنامه آبی است و یک حرف «f» سفید روی آن قرار دارد. در صفحه‌ی اصلی آیفون یا آیپد، روی این آیکون بزن تا فیسبوک باز شود.
 3. 3
  یک ویدئو را در فیسبوک انتخاب کن. دسترسی به این ویدئو باید برای عموم آزاد باشد. ویدئوهای خصوصی و ویدئوهایی را که توسط یک حساب کاربری خصوصی بارگذاری شده‌اند، نمی‌توان دانلود کرد. اگر روی آیکون «Watch» (تماشا) در پایین صفحه بزنی، تعداد زیادی ویدئو را در آنجا خواهی دید. آیکون این گزینه شبیه یک تلویزیون است. همچنین می‌توانی یک ویدئو را از صفحه‌ی اصلی فیسبوک، پروفایل یکی از کاربران و یا صفحه‌ی یک سازمان یا شرکت انتخاب کنی.
  • اگر گزینه‌ی تماشا را در پایین صفحه نمی‌بینی، بر روی آیکون منو () در گوشه‌ی سمت راست در پایین صفحه بزن. سپس گزینه‌ی Watch را انتخاب کن.
 4. 4
  روی Share (اشتراک‌گذاری) بزن. این دکمه در پایین ویدئو قرار دارد و علامت آن شبیه یک فلش خمیده است. با زدن روی این دکمه، لیستی از دوستان فیسبوکی تو باز می‌شود که می‌توانی ویدئو را با آنها به اشتراک بگذاری.
 5. 5
  روی بزن. این دکمه در گوشه‌ی بالا سمت راست منوی بازشده قرار دارد. با زدن روی این دکمه، گزینه‌های بیشتری برای اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شوند.
 6. 6
  گزینه‌ی Copy (کپی‌کردن) را انتخاب کن. آیکون این گزینه شبیه دو برگ کاغذ است که روی هم قرار گرفته‌اند. این دکمه لینک ویدئوی فیسبوکی را روی دستگاه کپی می‌کند.
  • اگر گزینه‌ی کپی را نمی‌بینی، در منوی بازشده روی گزینه‌ی More options (سایر گزینه‌ها) بزن و سپس Copy را انتخاب کن.
 7. 7
  فایرفاکس را باز کن. آیکون این برنامه یک شعله‌ی گرد است که به یک روباه شباهت دارد. روی آیکون فایرفاکس در صفحه‌ی اصلی دستگاه بزن تا مرورگر فایرفاکس باز شود.
 8. 8
  آدرس https://fbdown.net/ را در نوار آدرس بالای صفحه وارد کن و Go را بزن. این آدرس تو را به سایت FBDown در مرورگر فایرفاکس می‌برد.
 9. 9
  لینک ویدئو را در نوار آدرس اینترنتی وارد (یا به اصطلاح پِیست) کن. انگشت خود را روی نواری که عبارت «Enter Facebook Video Link» (لینک ویدئوی فیسبوک را وارد کن) روی آن نوشته شده است، بزن و نگه دار. سپس روی گزینه‌ی Paste (پِیست‌کردن) بزن تا لینک ویدئوی فیسبوکی در آن پِیست شود.
  • در سایت‌های دیگر ممکن است روی این نوار چیز دیگری نوشته شده باشد و یا یک لینک نمونه از ویدئوهای فیسبوک را نشان دهد.
 10. 10
  روی دکمه‌ی Download (دانلود) بزن. این دکمه در سمت راست نوار آدرس قرار دارد. با این کار، سایت شروع به پردازش ویدئوی موجود در لینک می‌کند. این فرایند ممکن است چند دقیقه طول بکشد.
  • در سایت‌های دیگر، این دکمه ممکن است تحت عنوان «Search» (جست‌وجو) یا نام دیگری مشابه آن وجود داشته باشد.
 11. 11
  انگشت خود را روی یکی از دکمه‌ها‌ی Download Video in Normal Quality (دانلود ویدئو با کیفیت معمولی) یا Download Video in HD Quality (دانلود ویدئو با کیفیت بالا) بزن و نگه دار. گزینه‌ی کیفیت معمولی ویدئو را با وضوح استاندارد و گزینه‌ی کیفیت بالا ویدئو را با وضوح بالا (HD) دانلود می‌کند. ویدئوهای دانلودشده با کیفیت معمولی فضای کمتری را روی آیفون یا آیپد تو اشغال می‌کنند؛ اما کیفیت آنها عالی نخواهد بود. ویدئوهایی که با کیفیت بالا دانلود می‌شوند، وضوح بهتری داشته اما فضای بیشتری را روی آیفون یا آیپدت اشغال خواهند کرد. انگشت خود را روی یکی از این دو گزینه نگه دار تا منویی شامل تنظیمات ذخیره‌ی ویدئو روی آیفون یا آیپد باز شود.
  • اگر یک بار روی این گزینه‌ها بزنی، گزینه‌ای برای دانلود ویدئو وجود نخواهد داشت و ویدئو فقط در مرورگر پخش می‌شود.
 12. 12
  روی Download Link (لینک دانلود) بزن. این دکمه در منوی بازشده در مرحله‌ی قبل قرار دارد و با زدن روی آن، یک درخواست جدید در پایین صفحه پدیدار می‌شود.
 13. 13
  گزینه‌ی Download Now (دانلود) را انتخاب کن. با انتخاب این گزینه، ویدئو روی دستگاهت دانلود می‌شود.
 14. 14
  ویدئوی دانلودشده را پیدا کن. ویدئوی دانلودشده در فولدر Downloads (دانلودها) در برنامه‌ی Files (فایل‌ها) قرار گرفته است. برای پیداکردن ویدئوهایی که از فیسبوک دانلود کرده‌ای، مراحل زیر را دنبال کن:
  • برنامه‌ی Files را باز کن.
  • در منوی سمت چپ صفحه، روی گزینه‌ی On my iPhone/iPad (در آیفون/آیپد من) بزن.
  • فولدر Firefox را انتخاب کن.
  • به فولدر Downloads برو.
  • برای پخش و تماشای ویدئوی دانلودشده، یک بار روی آن بزن.

هشدارها

 • بعضی از ویدئوهایی که در فیسبوک دیده می‌شوند (مانند ویدئوهای تبلیغات و آگهی‌ها)، در واقع در خود فیسبوک بارگذاری نشده‌اند و درنتیجه نمی‌توان آنها را از طریق فیسبوک دانلود کرد.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
علامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیمعلامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیم
اسناد را به‌ صورت PDF اسکن کنیماسناد را به‌ صورت PDF اسکن کنیم
تمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیمتمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیم
علامت عدد پی را تایپ کنیمعلامت عدد پی را تایپ کنیم

در مورد ویکی‌هاو

Travis Boylls
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده و ویرلیشگر متون تکنولوژی
این مقاله به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری Travis Boylls. تراویس بویل، نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی ویکی‌هاو است. تراویس تجربه‌ی نوشتن مقالات مرتبط با تکنولوژی، ارائه‌ی خدمات نرم‌افزاری به مشتریان و همچنین طراحی گرافیک را دارد. تخصص او در سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک، اندروید، iOS و لینوکس است. او در دانشگاه Pikes Peak Community College و در رشته‌ی طراحی گرافیک تحصیل کرده است.
از این صفحه ۴۸۷بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟