این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه محتوای حافظه کلیپ بورد (clipboard) دستگاه اندرویدی خودت را مشاهده کنی. می‌توانی محتوای حافظه کلیپ بورد را در جایی الصاق کنی تا بتوانی محتوای داخل آن را ببینی و یا با دانلود نرم‌افزار از Play Store (فروشگاه برنامه‌ها)، همه‌ی چیز‌هایی را که کپی می‌کنی، ثبت و ذخیره کنی.

روش 1
روش 1 از 2:

الصاق محتوای حافظه کلیپ بورد

 1. 1
  برنامه‌ی پیام‌رسان متنی دستگاهت را باز کن. این پیام‌رسان همان برنامه‌ای است که به تو اجازه می‌دهد تا از دستگاهت برای شماره تلفن‌های دیگر پیغام متنی ارسال کنی. بسته به مدل دستگاهت ممکن است برنامه با عنوان‌های مختلفی مثل Messages (پیام‌ها)، Messenger (پیام‌رسان)، Text Messages (پیام‌های متنی)، Messaging (پیام‌رسانی) یا Android Messages (پیام‌های اندروید) نامگذاری شده باشد.
  • اگر از تبلت استفاده می‌کنی، می‌توانی ازهر برنامه‌‌ای که در آن امکان نوشتن یادداشت، ارسال پیغام یا نوشتن متن به هر شکلی وجود دارد، استفاده کنی. اگر نتوانستی برنامه‌ی مناسبی پیدا کنی، می‌توانی ایمیلت را باز کرده و از کادر متن ایمیل استفاده کنی و یا این کار را با نصب برنامه‌ی گوگل درایو و ایجاد یک سند جدید انجام بدهی.
 2. 2
  یک پیغام جدید بنویس. در برنامه‌ی پیام‌رسان خودت، روی دکمه‌ی پیغام جدید بزن تا صفحه‌ی پیغام متنی جدید و خالی باز شود. این دکمه در بسیاری از دستگاه‌ها به شکل یک علامت "+" یا آیکون یک مداد است.
  • می‌توانی به‌جای این کار از پیام‌رسان‌های مختلفی مثل پیام‌رسان فیسبوک، واتس‌آپ یا Google Hangouts استفاده کنی.
 3. 3
  روی کادر مخصوص نوشتن پیغام بزن و آن نگه‌دار. این کادر، همان قسمتی است که برای تایپ یک پیغام از آن استفاده می‌کنی. با انجام این کار یک منو ظاهر می‌شود.
  • ممکن است در بعضی از دستگاه‌ها نیاز باشد تا قبل از نوشتن پیغام، ابتدا نام یا شماره‎‌ی گیرنده را در قسمت مربوطه اضافه کنی و بعد روی دکمه‌ی Next (بعدی) بزنی.
 4. 4
  روی دکمه‌ی Paste (الصاق) بزن. اگر چیزی در حافظه کلیپ بورد وجود داشته باشد، گزینه‌ی Paste (الصاق) را در منوی نمایش‌داده‌شده خواهی دید. با زدن روی این گزینه محتوای حافظه کلیپ بورد در کادر پیغام الصاق خواهد شد.
 5. 5
  پیغام را پاک کن. حالا که محتوای حافظه کلیپ بورد (clipboard) دستگاهت را دیدی، می‌توانی پیغامی را که باز کرده بودی، حذف کنی. به‌این‌ترتیب می‌توانی بدون ارسال پیغام برای کسی، محتوای حافظه کوتاه‌مدت موقت دستگاهت را ببینی.
روش 2
روش 2 از 2:

با استفاده از برنامه‌ی مدیریت حافظه کلیپ بورد

 1. 1
  برنامه‌ی Google Play Store (فروشگاه برنامه‌های گوگل) را باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک پیکان رنگارنگ است و در لیست برنامه‌های دستگاهت قرار دارد.
  • برای جستجو و استفاده از Play Store (فروشگاه برنامه‌ها) باید به اینترنت وصل باشی.
 2. 2
  یکی از برنامه‌های مدیریت حافظه کلیپ بورد (clipboard) را از Play Store (فروشگاه برنامه‌ها) پیدا کرده و دانلود کن. برنامه‌های مدیریت حافظه کلیپ بورد با ذخیره‌ی همه‌ی چیز‌هایی که کپی و الصاق می‌کنی، تاریخچه‌ی حافظه کلیپ بورد را نگه می‌دارند. برای پیداکردن یکی از برنامه‌‌های رایگان یا پولی مدیریت حافظه کلیپ بورد می‌توانی در دسته‌بندی‌ها، قسمت Productivity (بهره‌وری) را انتخاب کنی و یا از نوار Search (جستجو) در قسمت بالای صفحه استفاده کنی.
 3. 3
  برنامه‌ی مدیریت حافظه کلیپ بورد را باز کن. برنامه‌ی مدیریت حافظه کلیپ بوردی را که دانلود کرده‌ای از لیست برنامه‌هایت پیدا کن و روی آن بزن تا باز شود.
 4. 4
  تاریخچه‌ی حافظه کلیپ بورد را در برنامه‌ی مدیریت حافظه کلیپ بورد بررسی کن. برنامه‌ی مدیریت حافظه کلیپ بورد لیستی از همه‌ کپی‌هایی را که در حافظه کلیپ بورد (clipboard) انجام داده‌ای، نشان خواهد داد.
  • اغلب برنامه‌های مدیریت حافظه کلیپ بورد مثل Clipboard Manager (مدیریت حافظه کلیپ بورد) و aNdClip، سابقه حافظه کلیپ بورد دستگاهت را نشان می‌دهند. در بعضی دیگر از برنامه‌ها مثل Clipper، برای نمایش تاریخچه باید روی زبانه‌ی Clipboard بزنی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
شماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیمشماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
واتساپ را بدون کد تأیید فعال کنیمواتساپ را بدون کد تأیید فعال کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۶۱٬۶۶۱بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۶۱٬۶۶۱بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟