این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه بفهمی کسی تو را در پیام‌رسان فیسبوک بلاک (مسدود) کرده است. اگرچه فیسبوک این قبیل اطلاعات را به دلیل حفظ حریم خصوصی مخفی می‌کند ولی کماکان می‌توانی با جستجوی خطاهای خاصی، متوجه شوی که آیا پیغام‌هایت بلاک شده است یا خیر.[۱]

روش 1 از 2:
با استفاده از موبایل یا تبلت

 1. 1
  پیام‌رسان فیسبوک را باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک حباب چت آبی رنگ با یک صاعقه سفید داخل آن است و باید در صفحه‌ی اصلی و یا اگر از اندروید استفاده می‌کنی داخل صفحه‌ی برنامه‌ها قرار داشته باشد.
  • بلاک کردن پیغام‌هایت با بلاک کردن خودت در فیسبوک فرق دارد. وقتی شخصی پیغام‌هایت را بلاک می‌کند، شما کماکان در فیسبوک با هم دوست باقی می‌مانید و می‌توانید در صفحه‌ی تایم‌لاین یکدیگر با‌هم تعامل داشته باشید. همچنین او می‌تواند هر زمان که خواست تو را از حالت بلاک خارج کند.
 2. 2
  اسم دوستت را داخل کادر جستجو تایپ کن. این کادر در قسمت بالای صفحه قرار دارد. براساس چیزی که تایپ کرده‌ای، لیستی از اسامی نمایش داده خواهد شد.
 3. 3
  در لیست نتیجه‌ی جستجو، روی اسم دوستت بزن. با انجام این کار یک صفحه‌ی گفتگو با آن شخص باز می‌شود.
 4. 4
  پیغامی را داخل کادر متنی تایپ کن. این کادر متنی در قسمت پایین صفحه‌ی گفتگو قرار دارد.
 5. 5
  روی آیکون ارسال بزن. این آیکون به‌شکل یک هواپیمای کاغذی است. اگر پیغامی نمایش داده شد که نوشته بود، “This person isn’t available right now” (این شخص در حال حاضر در دسترس نمی‌باشد) به معنی این است که شخص مورد‌نظر یا پیغام‌های تو را بلاک کرده یا حساب‌کاربری فیسبوک خودش را غیر‌فعال کرده و یا تو را به‌صورت کامل در فیسبوک مسدود کرده است.
  • اگر پیغام، بدون هیچ خطایی ارسال شد به این معنی است که پیغامت به مقصد رسیده است ولی شاید طرف مقابل هنوز وارد حساب‌کاربریش نشده تا بتواند پیغام‌هایت را بخواند.
 6. 6
  بررسی کن که آیا طرف مقابل، تو را بلاک کرده یا حساب‌کاربری خودش را غیر‌فعال کرده است. اگر پیغام خطایی دریافت کردی، قدم نهایی این است که ببینی آیا صفحه‌ی پروفایل او در برنامه‌ی فیسبوک متفاوت به نظر می‌رسد یا خیر.
  • فیسبوک را باز کن ( آیکون این برنامه آبی رنگ با یک “f” سفید در وسط آن است) و اسم شخص مورد‌نظرت را جستجو کن. اگر نتوانستی پروفایل او را پیدا کنی به این معنی است که او حساب‌کاربریش را غیر‌فعال کرده یا اینکه تو را به‌صورت کامل بلاک کرده است ولی اگر پروفایل او به‌ شکل معمول نمایش داده شد نشان می‌دهد که فقط پیغام‌های تو را بلاک کرده است.
  • اگر اصلاً نمی‌توانی صفحه‌ی پروفایلش را پیدا کنی، فقط یک راه برای فهمیدن اینکه آیا تو را کاملاً بلاک کرده است وجود دارد؛ از یک دوست مشترک بخواه که پروفایل او را باز کند. اگر آن دوست مشترک توانست پروفایل را ببیند ولی تو نمی‌توانستی، به این معنی است که آن شخص حساب‌کاربریت را کاملاً بلاک کرده است.

روش 2 از 2:
با استفاده از کامپیوتر

 1. 1
  به آدرس https://www.messenger.com برو. برای دسترسی به این صفحه می‌توانی از تمام مرورگر‌های کامپیوتر استفاده کنی.
  • بلاک کردن پیغام‌هایت با بلاک کردن خودت در فیسبوک فرق دارد. وقتی شخصی پیغام‌هایت را بلاک می‌کند، شما کماکان در فیسبوک با هم دوست باقی می‌مانید و می‌توانید در صفحه‌ی تایم‌لاین یکدیگر با هم تعامل داشته باشید. همچنین او می‌تواند هر زمان که خواست تو را از حالت بلاک خارج کند.
 2. 2
  وارد حساب‌کاربری خودت شو. اگر قبلاً وارد شده‌ باشی، با انجام این کار لیستی از گفتگو‌های اخیر را خواهی دید. در‌‌غیر‌این‌صورت روی Continue as (your name) (ادامه به عنوان (اسم تو)) کلیک کن یا در‌صورت نیاز اطلاعات ورود به حساب‌کاربریت را وارد کن.
 3. 3
  در کادر جستجو اسم شخص مورد‌نظرت را تایپ کن. این کادر در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه قرار دارد. با انجام این کار لیستی از مخاطبینی که با این اسم مطابقت دارند نمایش داده می‌شود.
 4. 4
  در لیست نتیجه‌ی جستجو، روی اسم شخص مورد‌نظر کلیک کن. صفحه‌ی گفتگویی با این شخص باز خواهد شد.
 5. 5
  پیغامی را داخل کادر متنی تایپ کن. این کادر متنی در قسمت پایین صفحه‌ی گفتگو قرار دارد.
 6. 6
  دکمه‌ی Enter (ورود) یا Return (بازگشت) را بزن. اگر بلاک شده باشی، پیغامی را داخل کادر گفتگو (جایی که پیغامت را تایپ کرده بودی) خواهی دید که می‌گوید “This person isn’t available right now” (این شخص در حال حاضر در دسترس نمی‌باشد) و به این معنی است که شخص مورد‌نظر یا پیغام‌های تو را بلاک کرده یا حساب‌کاربری فیسبوک خودش را غیر‌فعال کرده و یا تو را کاملاً در فیسبوک مسدود کرده است.
  • اگر پیغام، بدون هیچ خطایی ارسال شد به این معنی است که پیغامت به مقصد رسیده است ولی شاید طرف مقابل وارد حساب‌کاربریش نشده است تا بتواند پیغام‌هایت را بخواند.
 7. 7
  بررسی کن که آیا طرف مقابل، تو را بلاک کرده یا حساب‌کاربریش را غیر‌فعال کرده است. اگر پیغام خطایی دریافت کردی، قدم نهایی این است که ببینی آیا صفحه‌ی پروفایل او در فیسبوک متفاوت است یا خیر.
  • به آدرس https://www.facebook.com برو، وارد حساب‎‌کاربری خودت شو و پروفایل شخص مورد‌نظرت را جستجو کن. اگر نتوانستی پروفایل او را پیدا کنی به این معنی است که او حساب‌کاربریش را غیر‌فعال کرده یا اینکه تو را به‌صورت کامل بلاک کرده است ولی اگر پروفایلش به‌صورت معمولی نمایش داده شد یعنی فقط پیام‌هایت را بلاک کرده است.
  • اگر اصلاً نمی‌توانی صفحه‌ی پروفایلش را پیدا کنی، فقط یک راه برای فهمیدن اینکه آیا تو را کاملاً بلاک کرده است وجود دارد؛ از یک دوست مشترک بخواه که پروفایل او را باز کند. اگر آن دوست مشترک توانست پروفایل را ببیند ولی تو نمی‌توانستی، به این معنی است که آن شخص حساب‌کاربری تو را کلاملاً بلاک کرده است.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
علامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیمعلامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
گوگل کروم را دانلود و نصب کنیمگوگل کروم را دانلود و نصب کنیم
تمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیمتمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
AdBlock را غیرفعال کنیمAdBlock را غیرفعال کنیم

در مورد ویکی‌هاو

Nicole Levine, MFA
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی
این مقاله به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری Nicole Levine, MFA. نیکل لوین، نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی ویکی‌هاو است. او در ساخت مستندات فنی و مدیریت تیم‌های پشتیبانی در شرکت‌های بزرگ میزبانی وب و نرم‌افزار، بیش از 20 سال سابقه دارد. نیکول همچنین دارای کارشناسی‌ارشد هنر‌های زیبا در نویسندگی خلاق از دانشگاه پورتلند است و در موسسه‌های مختلفی به آموزش نگارش، داستان‌نویسی و مج‌سازی (مجله) مشغول است. این مقاله ۶٬۲۶۴بار مشاهده شده است.
به زبان‌های دیگر
از این صفحه ۶٬۲۶۴بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟