این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه بفهمی کسی تو را در پیام‌رسان فیسبوک بلاک (مسدود) کرده است. اگرچه فیسبوک این قبیل اطلاعات را به دلیل حفظ حریم خصوصی مخفی می‌کند ولی کماکان می‌توانی با جستجوی خطاهای خاصی، متوجه شوی که آیا پیغام‌هایت بلاک شده است یا خیر.[۱]

روش 1
روش 1 از 2:

با استفاده از موبایل یا تبلت

 1. 1
  پیام‌رسان فیسبوک را باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک حباب چت آبی رنگ با یک صاعقه سفید داخل آن است و باید در صفحه‌ی اصلی و یا اگر از اندروید استفاده می‌کنی داخل صفحه‌ی برنامه‌ها قرار داشته باشد.
  • بلاک کردن پیغام‌هایت با بلاک کردن خودت در فیسبوک فرق دارد. وقتی شخصی پیغام‌هایت را بلاک می‌کند، شما کماکان در فیسبوک با هم دوست باقی می‌مانید و می‌توانید در صفحه‌ی تایم‌لاین یکدیگر با‌هم تعامل داشته باشید. همچنین او می‌تواند هر زمان که خواست تو را از حالت بلاک خارج کند.
 2. 2
  اسم دوستت را داخل کادر جستجو تایپ کن. این کادر در قسمت بالای صفحه قرار دارد. براساس چیزی که تایپ کرده‌ای، لیستی از اسامی نمایش داده خواهد شد.
 3. 3
  در لیست نتیجه‌ی جستجو، روی اسم دوستت بزن. با انجام این کار یک صفحه‌ی گفتگو با آن شخص باز می‌شود.
 4. 4
  پیغامی را داخل کادر متنی تایپ کن. این کادر متنی در قسمت پایین صفحه‌ی گفتگو قرار دارد.
 5. 5
  روی آیکون ارسال بزن. این آیکون به‌شکل یک هواپیمای کاغذی است. اگر پیغامی نمایش داده شد که نوشته بود، “This person isn’t available right now” (این شخص در حال حاضر در دسترس نمی‌باشد) به معنی این است که شخص مورد‌نظر یا پیغام‌های تو را بلاک کرده یا حساب‌کاربری فیسبوک خودش را غیر‌فعال کرده و یا تو را به‌صورت کامل در فیسبوک مسدود کرده است.
  • اگر پیغام، بدون هیچ خطایی ارسال شد به این معنی است که پیغامت به مقصد رسیده است ولی شاید طرف مقابل هنوز وارد حساب‌کاربریش نشده تا بتواند پیغام‌هایت را بخواند.
 6. 6
  بررسی کن که آیا طرف مقابل، تو را بلاک کرده یا حساب‌کاربری خودش را غیر‌فعال کرده است. اگر پیغام خطایی دریافت کردی، قدم نهایی این است که ببینی آیا صفحه‌ی پروفایل او در برنامه‌ی فیسبوک متفاوت به نظر می‌رسد یا خیر.
  • فیسبوک را باز کن ( آیکون این برنامه آبی رنگ با یک “f” سفید در وسط آن است) و اسم شخص مورد‌نظرت را جستجو کن. اگر نتوانستی پروفایل او را پیدا کنی به این معنی است که او حساب‌کاربریش را غیر‌فعال کرده یا اینکه تو را به‌صورت کامل بلاک کرده است ولی اگر پروفایل او به‌ شکل معمول نمایش داده شد نشان می‌دهد که فقط پیغام‌های تو را بلاک کرده است.
  • اگر اصلاً نمی‌توانی صفحه‌ی پروفایلش را پیدا کنی، فقط یک راه برای فهمیدن اینکه آیا تو را کاملاً بلاک کرده است وجود دارد؛ از یک دوست مشترک بخواه که پروفایل او را باز کند. اگر آن دوست مشترک توانست پروفایل را ببیند ولی تو نمی‌توانستی، به این معنی است که آن شخص حساب‌کاربریت را کاملاً بلاک کرده است.
روش 2
روش 2 از 2:

با استفاده از کامپیوتر

 1. 1
  به آدرس https://www.messenger.com برو. برای دسترسی به این صفحه می‌توانی از تمام مرورگر‌های کامپیوتر استفاده کنی.
  • بلاک کردن پیغام‌هایت با بلاک کردن خودت در فیسبوک فرق دارد. وقتی شخصی پیغام‌هایت را بلاک می‌کند، شما کماکان در فیسبوک با هم دوست باقی می‌مانید و می‌توانید در صفحه‌ی تایم‌لاین یکدیگر با هم تعامل داشته باشید. همچنین او می‌تواند هر زمان که خواست تو را از حالت بلاک خارج کند.
 2. 2
  وارد حساب‌کاربری خودت شو. اگر قبلاً وارد شده‌ باشی، با انجام این کار لیستی از گفتگو‌های اخیر را خواهی دید. در‌‌غیر‌این‌صورت روی Continue as (your name) (ادامه به عنوان (اسم تو)) کلیک کن یا در‌صورت نیاز اطلاعات ورود به حساب‌کاربریت را وارد کن.
 3. 3
  در کادر جستجو اسم شخص مورد‌نظرت را تایپ کن. این کادر در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه قرار دارد. با انجام این کار لیستی از مخاطبینی که با این اسم مطابقت دارند نمایش داده می‌شود.
 4. 4
  در لیست نتیجه‌ی جستجو، روی اسم شخص مورد‌نظر کلیک کن. صفحه‌ی گفتگویی با این شخص باز خواهد شد.
 5. 5
  پیغامی را داخل کادر متنی تایپ کن. این کادر متنی در قسمت پایین صفحه‌ی گفتگو قرار دارد.
 6. 6
  دکمه‌ی Enter (ورود) یا Return (بازگشت) را بزن. اگر بلاک شده باشی، پیغامی را داخل کادر گفتگو (جایی که پیغامت را تایپ کرده بودی) خواهی دید که می‌گوید “This person isn’t available right now” (این شخص در حال حاضر در دسترس نمی‌باشد) و به این معنی است که شخص مورد‌نظر یا پیغام‌های تو را بلاک کرده یا حساب‌کاربری فیسبوک خودش را غیر‌فعال کرده و یا تو را کاملاً در فیسبوک مسدود کرده است.
  • اگر پیغام، بدون هیچ خطایی ارسال شد به این معنی است که پیغامت به مقصد رسیده است ولی شاید طرف مقابل وارد حساب‌کاربریش نشده است تا بتواند پیغام‌هایت را بخواند.
 7. 7
  بررسی کن که آیا طرف مقابل، تو را بلاک کرده یا حساب‌کاربریش را غیر‌فعال کرده است. اگر پیغام خطایی دریافت کردی، قدم نهایی این است که ببینی آیا صفحه‌ی پروفایل او در فیسبوک متفاوت است یا خیر.
  • به آدرس https://www.facebook.com برو، وارد حساب‎‌کاربری خودت شو و پروفایل شخص مورد‌نظرت را جستجو کن. اگر نتوانستی پروفایل او را پیدا کنی به این معنی است که او حساب‌کاربریش را غیر‌فعال کرده یا اینکه تو را به‌صورت کامل بلاک کرده است ولی اگر پروفایلش به‌صورت معمولی نمایش داده شد یعنی فقط پیام‌هایت را بلاک کرده است.
  • اگر اصلاً نمی‌توانی صفحه‌ی پروفایلش را پیدا کنی، فقط یک راه برای فهمیدن اینکه آیا تو را کاملاً بلاک کرده است وجود دارد؛ از یک دوست مشترک بخواه که پروفایل او را باز کند. اگر آن دوست مشترک توانست پروفایل را ببیند ولی تو نمی‌توانستی، به این معنی است که آن شخص حساب‌کاربری تو را کلاملاً بلاک کرده است.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
شماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیمشماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱۵٬۹۸۲بار مشاهده شده است.
به زبان‌های دیگر
از این صفحه ۱۵٬۹۸۲بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟