این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه مشخص کنی کسی تو را در فیسبوک بلاک کرده یا از لیست دوستانش حذف کرده است. اگر نمی‌توانی پروفایل شخصی را در فیسبوک پیدا کنی، احتمالاً یا حساب کاربری آن شخص حذف شده یا او تو را بلاک کرده است. متاسفانه به‌غیر‌از پرسیدن مستقیم از خود شخص هیچ راه صددرصدی برای فهمیدن این موضوع وجود ندارد.

روش 1
روش 1 از 4:
با استفاده از جستجوی فیسبوک

 1. 1
  برنامه‌ی فیسبوک را باز کن. برای باز کردن برنامه‌ی فیسبوک در موبایل روی آیکون برنامه که یک "f" سفید رنگ روی پس‌زمینه‌ی آبی است بزن و در کامپیوتر به صفحه‌ی وب https://www.facebook.com/ برو. اگر از قبل وارد برنامه‌ شده باشی با انجام این کار به صفحه‌ی خبر‌های فیسبوک هدایت می‌‌شوی.
  • اگر به طور خودکار وارد فیسبوک نشدی، برای ورود به برنامه، ایمیل و رمز عبورت را وارد کن.
 2. 2
  نوار جستجو را انتخاب کن. در بالای صفحه روی کادر سفید‌رنگی که کنار آن عبارت "Search" (جستجو) نوشته شده است بزن یا کلیک کن.
 3. 3
  نام شخص موردنظر را وارد کن. نام شخصی که فکر می‌کنی تو را بلاک کرده است را تایپ کن، اگر از موبایل استفاده می‌کنی روی See results for [name] (نتایج جستجو برای [نام شخص]) بزن؛ در کامپیوتر‌ کلید Enter (ورود) را فشار بده.
 4. 4
  زبانه‌ی People (مردم) را انتخاب کن. این زبانه در بالای صفحه قرار دارد.
  • گاهی شخصی که تو را بلاک کرده‌ یا حساب کاربریش حذف شده، در زبانه‌ی All (همه) نتایج جستجو نمایش داده می‌شود ولی در زبانه‌ی People (مردم) نمایش داده نمی‌شود.
 5. 5
  دنبال پروفایل آن شخص بگرد. اگر در نتایج جستجو پروفایل آن شخص را در زبانه‌ی People (مردم) پیدا کردی به این معنی است که پروفایلش هنوز فعال است و تو را از لیست دوستانش حذف کرده‌ است.
  • اگر نتوانستی پروفایل آن شخص را پیدا کنی، احتمالاً پروفایلش را حذف کرده یا تو را بلاک کرده است تا نتوانی صفحه‌ی فیس‌بوکش را ببینی. اما این امکان هم وجود دارد که شخص مورد‌نظر سطح تنظیمات حریم خصوصی صفحه‌اش را به حدی بالا برده که نتوانی آن‌ را در فیسبوک جستجو کنی.
  • اگر حساب کاربری فرد مورد‌نظر را پیدا کردی، روی آن بزن یا کلیک کن. اگر تو را بلاک نکرده باشد می‌توانی مقدار محدودی از پروفایلش را ببینی.

روش 2
روش 2 از 4:
با استفاده از لیست دوستان مشترک

 1. 1
  برنامه‌ی فیسبوک را باز کن. برای باز کردن برنامه‌ی فیسبوک در موبایل روی آیکون برنامه که به‌شکل یک "f" سفید رنگ روی یک پس‌زمینه‌ی آبی است بزن یا در کامپیوتر به صفحه‌ی وب https://www.facebook.com/ برو. اگر وارد برنامه‌ی فیسبوک شده باشی با انجام این کار به صفحه‌ی خبر‎‌های فیسبوک هدایت می‌شوی.
  • اگر به طور خودکار وارد فیسبوک نشدی، برای ورود به سیستم، ایمیل و رمز عبورت را وارد کن.
 2. 2
  به صفحه‌ی پروفایل یکی از دوستانت برو. این دوست باید در حال حاضر دوست آن شخصی که فکر می‌کنی تو را بلاک کرده نیز باشد. برای رفتن به صفحه‌ی دوستت:
  • Search bar (نوار جستجو) را انتخاب کن.
  • اسم دوستت را بنویس.
  • اسم دوستت را از منوی کشویی انتخاب کن.
  • عکس پروفایل او را انتخاب کن.
 3. 3
  زبانه‌ی Friends (دوستان) را انتخاب کن. این زبانه در موبایل تقریباً بالای پروفایل و زیر کادر عکس قرار دارد و در کامپیوتر دقیقاً زیر cover photo (عکس پس‌زمینه) پروفایل او قرار گفته است.
 4. 4
  نوار جستجو را انتخاب کن. روی نوار "Search Friends" (جستجوی دوستان) در موبایل در قسمت بالای صفحه یا در کامپیوتر در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه دوستان بزن یا کلیک کن.
 5. 5
  اسم شخص موردنظر را وارد کن. اسم شخصی که فکر می‎کنی تو را بلاک کرده است را تایپ کن. بعد از چند لحظه نتایج جستجوی لیست دوستان نمایش داده می‌شود.
 6. 6
  دنبال اسم آن شخص بگرد. اگر اسم و عکس پروفایل آن شخص را در نتیجه‌ی جستجو پیدا کردی به این معنی است که او تو را بلاک نکرده است.
  • اگر اسم و عکس آن شخص را پیدا نکردی، آن شخص تو را بلاک کرده یا حساب کاربریش را حذف کرده است. بهترین راه برای فهمیدن موضوع این است که در‌این‌باره از خود آن شخص سوال کنی.

روش 3
روش 3 از 4:
با ارسال پیغام

 1. 1
  وب‌سایت فیسبوک را باز کن. به آدرس https://www.facebook.com/ برو. اگر وارد برنامه‌ی فیسبوک شده باشی، با انجام این کار به صفحه‌ی خبر‌های فیسبوک هدایت میشوی.
  • اگر به طور خودکار وارد فیسبوک نشدی، برای ورود به سیستم، ایمیل و رمز عبورت را وارد کن.
  • این روش فقط زمانی عملی است که تو و شخصی که فکر می‌کنی تو را بلاک کرده است قبلاً حداقل یک پیغام برای همدیگر ارسال کرده باشید.
  • برای انجام این کار باید از نسخه‌ی تحت وب پیام‌رسان فیسبوک استفاده کنی چراکه برنامه‌‌ی موبایلی فیسبوک معمولاً حساب‌های کاربری بلاک شده را کماکان نشان می‌دهد.
 2. 2
  روی آیکون Messages (پیغام‌ها) کلیک کن. این آیکون به‌شکل یک حباب گفتگو با صاعقه‌ای داخل آن است و می‌توانی آن را در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه‌ پیدا کنی. با کلیک کردن روی آن یک منوی کشویی نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  روی See All in Messenger (نمایش همه‌ی موارد در پیام‌‌رسان) کلیک کن. این گزینه در قسمت انتهایی منوی کشویی قرار دارد. با انجام این کار صفحه‌ی Messenger (پیام‌رسان) باز می‌شود.
 4. 4
  گفتگوی موردنظرت را انتخاب کن. روی گفتگو با شخصی که فکر می‌کنی تو را بلاک کرده است کلیک کن. می‌توانی آن را در ستون سمت چپ گفتگو‌ها پیدا کنی.
  • ممکن است نیاز باشد برای پیدا کردن گفتگوی مورد‌نظر، ستون گفتگو‌ها را به سمت پایین بکشی.
 5. 5
  روی کلیک کن. این علامت در گوشه‌ی سمت راست و بالای پنجره‌ی گفتگو قرار دارد. با کلیک روی آن یک پنجره در سمت راست گفتگو نمایش داده می‌شود.
 6. 6
  دنبال لینک پروفایل او بگرد. اگر نتوانستی در نوار کناری زیر "Facebook Profile" (پروفایل فیسبوک) لینکی را پیدا کنی، بدان که یکی از دو حالت زیر اتفاق افتاده است:
  • تو را بلاک کرده‌‌ است اگر کسی تو را بلاک کرده باشد نمی‌توانی برایش پیغامی ارسال کنی یا پروفایلش را باز کنی.
  • حساب کاربریش را حذف کرده است متاسفانه وقتی‌که شخصی حساب‌ کاربریش را حذف می‌کند هم دقیقاً حالت مشابه اتفاق می‌افتد.

روش 4
روش 4 از 4:
خارج شدن از بلاک

 1. 1
  از دوست مشترکتان پرس‌و‌جو کن. وقتی مشخص شد که به حساب‌ کاربری شخصی که فکر می‌کنی تو را بلاک کرده است دسترسی نداری، از یکی از دوستان مشترکتان بخواه تا ببیند آیا حساب ‌کاربری آن شخص فعال است یا خیر. اگر او تایید کرد که حساب آن شخص فعال است، می‌توانی مطمئن شوی که او تو را بلاک کرده است.
  • این تنها راهی است که می‌توانی بدون تماس گرفتن با شخص موردنظر، مطمئن شوی که بلاک شده‌ای ( یا بلاک نشده‌ای) ولی بعضی افراد این عمل را تجاوز به حریم خصوصی می‌دانند.
 2. 2
  شبکه‌های اجتماعی دیگر را بررسی کن. اگر شخص موردنظر را در سایر شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر، پینترست، تامبلر یا شبکه‌های اجتماعی دیگر دنبال می‌کنی، ببین آیا می‌توانی حساب کاربری او را در این شبکه‌ها پیدا کنی یا خیر. اگر نتوانستی به این معنی است که او در آنجا هم تو را بلاک کرده است.
  • همچنین در مورد خبر بسته‌شدن حساب کاربری شخص مورد‌نظر جستجو کن. بسیاری از افراد بسته شدن حساب کاربری فیسبوک خودشان را در شبکه‌های اجتماعی دیگرشان اعلام می‌کنند.
 3. 3
  با شخص مورد نظر مستقیماً تماس بگیر. در نهایت تنها راه اطمینان از اینکه شخصی حساب کاربری تو را بلاک کرده است یا خیر، پرسیدن از خود آن شخص است. اگر تصمیم به انجام چنین کاری گرفتی، مواظب باش که این کار را با بی‌ادبی و تهدید انجام ندهی.هر چند که شنیدنش سخت است ولی باید آماده‌ی شنیدن این موضوع باشی که او واقعاً تو را بلاک کرده است.
  • این کار را به‌عنوان آخرین راه‌حل انجام بده. اگر یک دوست قدیمی تو را بلاک کرده باشد ارزش این را دارد که برای حفظ رابطه با او صحبت کنی. در‌ غیر ‌این‌ صورت بهتر است این قضیه را فراموش کنی.

نکات

 • بسیاری از کاربران پروفایل خودشان را از نتیجه‌ی جستجوی گوگل مخفی می‌کنند. تنظیمات حریم خصوصی در فیسبوک هم می‌تواند مانع پیدا کردن کسانی شود که در فیسبوک با آن‌ها دوست نیستی یا فقط دوست دوستت هستند.

هشدارها

 • بعضی وقت‌ها ممکن است حساب کاربری کسی که تو را بلاک کرده، کماکان از طریق پیام‌رسان فیسبوک در موبایل قابل‌دسترسی باشد. در این حالت امکان ارسال پیغام به او را نخواهی داشت ولی می‌توانی عکس پروفایلش را ببینی. به همین دلیل اگر می‌خواهی با استفاده از ییام‌رسان فیسبوک بلاک شدن خودت را بررسی کنی، به‌جای برنامه‌ی موبایل از نسخه‌ی دسکتاپ پیام‌رسان فیسبوک استفاده کن.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
علامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیمعلامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
تمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیمتمام عکس‌ های یک وب سایت را به صورت یکجا دانلود کنیم
گوگل کروم را دانلود و نصب کنیمگوگل کروم را دانلود و نصب کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
AdBlock را غیرفعال کنیمAdBlock را غیرفعال کنیم

در مورد ویکی‌هاو

JL
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی
این مقاله به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری Jack Lloyd. جک لوید، نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی ویکی‌هاو است. او دارای بیش از دو سال سابقه‌ی نوشتن و ویرایش مقالات مرتبط با فناوری است. جک علاقه‌مند به تکنولوژی و یک معلم زبان انگلیسی است.
از این صفحه ۹۰۶بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟